dostępne w wersji mobilnej muratordom.pl na Facebooku muratordom.pl na Google+
Pokaż wyniki od 1 do 5 z 5
  1. #1

    Domyślnie Cieknie przy odpływie w ścianie.

    Cześć wszystkim, jako że nie bardzo się znam na hydraulice piszę do Was z prośbą o poradę. Woda kapie na łączeniu tej białej rury z siwą, jak i delikatnie poci się w miejscu gdzie biała rura wchodzi w ścianę. Całą instalację (siwe rury) rozmontowałem i przeczyściłem. Jednak to nic nie pomogło. I tak na logikę: albo łączenie tej białej rury z siwą jest jakoś słabo uszczelnione, ale odpływ który jest w ścianie jest zatkany? Jakieś porady jak z tym powalczyć? Dzięki.Kliknij obrazek, aby uzyskać większą wersję

Nazwa:	20190325-100428-1.jpg
Wyświetleń:	1323
Rozmiar:	46,6 KB
ID:	428440

  2. #2
    REKORDZISTA FORUM (10 tysięcy postów!) NAJLEPSZY DORADCA NA TYM FORUM!!! Avatar CityMatic
    Zarejestrowany
    Apr 2006
    Skąd
    Polska B
    Posty
    10.174

    Domyślnie

    Najprawdopodobniej nieszczelność powoduje tzw uszczelka wargowa, trzeba ją wymienić na nową. Inny problem jest taki, że odpływ jest niefortunnie wysoko, i woda tworzy "syfon" dość, że w dedykowanym zlewozmywakowym to i rurze odpływowej. Być może, że sama wymiana uszczelki pomoże, jeśli nie trzeba to trochę przerobić.
    Załączone zdjęcia Załączone zdjęcia Kliknij obrazek, aby uzyskać większą wersję

Nazwa:	258425-19243-image1---1431335011-19243.jpg
Wyświetleń:	103
Rozmiar:	10,9 KB
ID:	428443  
    Spokojna przystań M36a w wersji L
    ----------------------------------------------------------------
    Głupca nic tak nie drażni, jak cudza mądrość.
    Lenia nic tak nie drażni, jak cudza pracowitość.

    ----------------------------------------------------------------
    Rekuperator +GWC+Filtr PM, Centralny odkurzacz, PC klimatyzacja: Gree 6,6kW, Kominek PW Bufor 300+300
    FV 10KWp (2,68 +3,66 kWp S i 3,66 kWp E+W ),Instalacja Solarna Galmet 4,2m2,Junkers 2F
    IQ oparte na systemie Satel Integra, Abax 2 .

  3. #3
    REKORDZISTA FORUM (10 tysięcy postów!) NAJLEPSZY DORADCA NA TYM FORUM!!! Avatar CityMatic
    Zarejestrowany
    Apr 2006
    Skąd
    Polska B
    Posty
    10.174

    Domyślnie

    Na Twoim zdjęciu umieściłem jaki jest obecnie poziom wody w "syfonie" przy tak podłączonej instalacji( czerwona) . Najlepiej jakby było tak jak zielona, ale...można zrobić szczelnie - im nowsza uszczelka w rurze w ścianie i bardziej przylegająca do tej złączki elastycznej (elementowi gładkiemu) tym lepiej.Kliknij obrazek, aby uzyskać większą wersję

Nazwa:	20190325-100428-1.jpg
Wyświetleń:	806
Rozmiar:	61,0 KB
ID:	428444

    Po prostu woda w tym miejscu powinna być okresowo, jak to w kanalizacji odpływowej (na czas tylko odpływu wody podczas korzystania ze zlewozmywaka) , a nie stale co właśnie jest u Ciebie.
    Spokojna przystań M36a w wersji L
    ----------------------------------------------------------------
    Głupca nic tak nie drażni, jak cudza mądrość.
    Lenia nic tak nie drażni, jak cudza pracowitość.

    ----------------------------------------------------------------
    Rekuperator +GWC+Filtr PM, Centralny odkurzacz, PC klimatyzacja: Gree 6,6kW, Kominek PW Bufor 300+300
    FV 10KWp (2,68 +3,66 kWp S i 3,66 kWp E+W ),Instalacja Solarna Galmet 4,2m2,Junkers 2F
    IQ oparte na systemie Satel Integra, Abax 2 .

  4. #4

    Domyślnie

    Hej,
    wiem, że odpływ jest trochę za wysoko, ale przez umieszczoną w tej szafce butlę gazową nie można było inaczej zrobić (znaczy pewnie można było, ale tak było komuś najłatwiej) Nie ciekło tak prawie 20 lat, więc jakoś to się tam trzyma Dałem nowe uszczelki (wargową na łączeniu i klinową przy ścianie) i założyłem odwrotnie rurę która wchodzi w ten element elastyczny. Ta rura była w kształcie litery L i ta dłuższa część była w tym elastycznym elemencie, teraz zarobiłem na odwrót co dodatkowo podniosło 'poziom wody'. Od wczoraj spokój. Także wielkie dzięki za nakierowanie na rodzaj uszczelki i ogólne porady.

  5. #5
    REKORDZISTA FORUM (10 tysięcy postów!) NAJLEPSZY DORADCA NA TYM FORUM!!! Avatar CityMatic
    Zarejestrowany
    Apr 2006
    Skąd
    Polska B
    Posty
    10.174

    Domyślnie

    Proszę bardzo.
    Skoro masz tam butlę , to zawsze jest ryzyko , że można to "zruszyć" i znów będzie nieszczelne.
    Może warto się zastanowić aby to połączenie było na prawie stałe - piszę prawie bo da się to jeśli zajdzie potrzeba rozłączyć. - kup[ić klej sylikonowy(nie sylikon) w niewielkiej tubie (szkoda kasy) i sklepić połączenia. Takim klejem kiedyś kleiło się szyby na akwaria. Takie połączenie staje się bardziej trwałe i nie przeszkadza mu ruch tej elastycznej rury, nawet jeśli jest np podczas wymiany butli na pełną.
    Spokojna przystań M36a w wersji L
    ----------------------------------------------------------------
    Głupca nic tak nie drażni, jak cudza mądrość.
    Lenia nic tak nie drażni, jak cudza pracowitość.

    ----------------------------------------------------------------
    Rekuperator +GWC+Filtr PM, Centralny odkurzacz, PC klimatyzacja: Gree 6,6kW, Kominek PW Bufor 300+300
    FV 10KWp (2,68 +3,66 kWp S i 3,66 kWp E+W ),Instalacja Solarna Galmet 4,2m2,Junkers 2F
    IQ oparte na systemie Satel Integra, Abax 2 .

Tagi dla tego tematu

Zwiń / Rozwiń Uprawnienia

  • Nie możesz zakładać nowych tematów
  • Nie możesz pisać wiadomości
  • Nie możesz dodawać załączników
  • Nie możesz edytować swoich postów
  •  
  • BB Code jest aktywny(e)
  • Emotikonyaktywny(e)
  • [IMG] kod jest aktywny(e)
  • [VIDEO] code is aktywny(e)
  • HTML kod jest wyłączony