dostępne w wersji mobilnej muratordom.pl na Facebooku muratordom.pl na Google+
Strona 2 z 2
Pokaż wyniki od 21 do 24 z 24
  1. #21

    Domyślnie

    Cytat Napisał jajmar Zobacz post
    Uogólniasz za bardzo ciągle wszyscy i wszyscy. Nikt kto liczy kasę i myśli nie wywali całej gliny ze środka domu bo i po co? Wywal się tylko humus i to co potrzba do wykonania ścian fundamentowych. I to się później uzupełnia piaskiem, pospółka.
    No własnie i mi chodzi o to ile potrzeba na te sciany fundamentowe ? Czy to oznacza ze wywalasz wsio do górnej krawedzi ławy i wtedy kopiesz ławy w ziemi zalewasz i lecisz bloczkiem? o to ci chodzi? Bo wg Kaizena jesli wywalamy tylko humus to po 20 cm humusu i strefie przemarzania 1m to mamy koryta 80 cm... i jak tam pozniej murowac itp ?

    Rozwiazmy to na przykladzie ok ? Przyklad : Mamy grunt płaski - Strefa przemarzania 1m - Wywalamy humus (np 20 cm) Zostaje 80 cm... iiii teraz jak robicie ? Wywalacie grunt do Górnej krawedzi ławy? pozniej szalunek ławy symboliczny (albo i nie) zalewanie betonu i bloczki izolacja itp.... czy kopiecie tylko koryta 80 cm do tych ław? czyli finalnie wychodzi 20 cm humusu i koryta pod lawe 80 cm ? Bo jesli drugi sposob to jak pozniej murujecie ? Przyjmując ze lawa ma wysokosc 35 cm to pozniej trzeba wymurować sciany... jak to robicie jak macie koryta szerokosci np 50 cm(szerokosc łąwy)? Nie wiem czy dobrze to opisalem.
    Ostatnio edytowane przez kapelusz ; 09-04-2019 o 05:39

  2. #22
    FORUMOWICZ to brzmi dumnie (min. 100)
    kris2682

    Zarejestrowany
    May 2015
    Skąd
    Rzeszow
    Kod pocztowy
    35-314
    Posty
    131

    Domyślnie

    Chwilę mnie tu nie było a tu taka dyskusja. Więc u mnie wyszło tak : dom na trzech schodach, zero 45cm nad gruntem. Chłopaki sciagneli z całości humus ➕ jeszcze trochę, a ze 40cm. Potem mała koparka kopali w okolicach ław, końcówka ręcznie. Koparka odkopali do górnej krawędzi ławy ale trochę szerzej po 40cm na lewo i prawo od ławy. Tam gdzie poszczególne pomieszczenia grunt rodzimy sterczy. Nie wiem czy jasno wyjaśniłem.

  3. #23
    REKORDZISTA FORUM (10 tysięcy postów!) NAJLEPSZY DORADCA NA TYM FORUM!!! Avatar Kaizen
    Zarejestrowany
    Jun 2014
    Kod pocztowy
    05-540
    Posty
    24.330
    Wpisy w Dziennikach Budowy
    155

    Domyślnie

    Cytat Napisał kapelusz Zobacz post
    Bo wg Kaizena jesli wywalamy tylko humus to po 20 cm humusu i strefie przemarzania 1m to mamy koryta 80 cm... i jak tam pozniej murowac itp ?
    Masz obrazkowo w moim DB.

    Cytat Napisał Kaizen Zobacz post




    Dzień 3:




  4. #24
    FORUMOWICZ to brzmi dumnie (min. 100)
    kris2682

    Zarejestrowany
    May 2015
    Skąd
    Rzeszow
    Kod pocztowy
    35-314
    Posty
    131

    Domyślnie

    Wykopalo się fundamenty i teraz pytanie czym je zasypac. Wewnątrz jasne piach lub pospolka a co z zewnątrz? Ekipa dość mocno poszerzyła wykop i miejscami że dwa metry od ław wybrali. Nie robię drenażu bo nie mam gdzie go puścić. Czy mogę od zewnątrz zasypac gruntem rodzimym? Grunt glina, która jak pokra to maziasta jak sucha dość twarda. W badaniu wyszło że ok ław to pyły poniżej gliny pylaste a humusu chociaż ciężko to tak nazwać że 30cm

Strona 2 z 2

Tagi dla tego tematu

Zwiń / Rozwiń Uprawnienia

  • Nie możesz zakładać nowych tematów
  • Nie możesz pisać wiadomości
  • Nie możesz dodawać załączników
  • Nie możesz edytować swoich postów
  •  
  • BB Code jest aktywny(e)
  • Emotikonyaktywny(e)
  • [IMG] kod jest aktywny(e)
  • [VIDEO] code is aktywny(e)
  • HTML kod jest wyłączony