dostępne w wersji mobilnej muratordom.pl na Facebooku muratordom.pl na Google+
Pokaż wyniki od 1 do 12 z 12
  1. #1
    FORUMOWICZ to brzmi dumnie (min. 100)
    tinjap

    Zarejestrowany
    Mar 2016
    Skąd
    Warszawa
    Kod pocztowy
    00-900
    Posty
    200

    Domyślnie Brama garażowa szpary

    Witam
    Mam pytanie dotyczące poprawności montażu bramy. Na moje oko coś jest nie tak z uszczelnieniem gdyz po zamknięciu bramy uszczelki w górnych naroznikach nie spełniają swej funkcji
    Prosze o weryfikację. Dziękuję
    Kliknij obrazek, aby uzyskać większą wersję

Nazwa:	IMG_20190406_112708.jpg
Wyświetleń:	1446
Rozmiar:	91,3 KB
ID:	428932
    Kliknij obrazek, aby uzyskać większą wersję

Nazwa:	IMG_20190406_113030.jpg
Wyświetleń:	279
Rozmiar:	93,5 KB
ID:	428933
    Ostatnio edytowane przez tinjap ; 07-04-2019 o 15:17

  2. #2
    REKORDZISTA FORUM (10 tysięcy postów!) NAJLEPSZY DORADCA NA TYM FORUM!!!NAJPOŻYTECZNIEJSZY FORUMOWICZ od ZAWSZEFORUMOWICZ WIELKI SERCEM
    finlandia

    Zarejestrowany
    Feb 2005
    Skąd
    Siedlce
    Kod pocztowy
    08-110
    Posty
    13.126

    Domyślnie

    Tak, dobrze to oceniasz. Coś jest nie tak i na pewno producenci mogliby to poprawić.
    Tylko czy to jest niezbędne.. ? Z punktu widzenia dążenia do maksymalnej szczelności: TAK.
    Czy to jest zdrowe i uzasadnione? Nie wiem. Pamiętam za to pewną niemiecką markę, która w standardzie dostarczała bramy z "kratką wentylacyjną" przez całą szerokość panela (na polski rynek dawali uszczelkę która to zaślepiała).

    Reasumując: szczelina wygląda źle. Natomiast wg mojej wiedzy jest to złożone prawidłowo, zgodnie z instrukcją. Są producenci, którzy dają dodatkowe uszczelnienie montowane na ścianie które trochę ratuje tą sytuację..

    Czy masz podstawy do reklamacji? A jaką szczelność deklaruje producent Twojej bramy? Zapewne jak większość: znikomą...
    A Ty?! Widząc tonącego wyciągniesz rękę? czy smartfona..

  3. #3
    FORUMOWICZ to brzmi dumnie (min. 100)
    tinjap

    Zarejestrowany
    Mar 2016
    Skąd
    Warszawa
    Kod pocztowy
    00-900
    Posty
    200

    Domyślnie

    Tylko czy to jest niezbędne.. ? Z punktu widzenia dążenia do maksymalnej szczelności: TAK.
    Latem, zimą itp. po co ma wiać szparami? Tym bardziej że jest to w bryle domu. Współczynnik jak wszędzie, inny na panelach inny na całości bramy. Przedmiotowa brama ma 5x2,3 więc troche ciepła ucieknie zimą samą bramą a do tego te "dziury". Irytuje mnie ta "fachowość" rzemieślników.

  4. #4
    REKORDZISTA FORUM (10 tysięcy postów!) NAJLEPSZY DORADCA NA TYM FORUM!!!NAJPOŻYTECZNIEJSZY FORUMOWICZ od ZAWSZEFORUMOWICZ WIELKI SERCEM
    finlandia

    Zarejestrowany
    Feb 2005
    Skąd
    Siedlce
    Kod pocztowy
    08-110
    Posty
    13.126

    Domyślnie

    Cytat Napisał tinjap Zobacz post
    Latem, zimą itp. po co ma wiać szparami? Tym bardziej że jest to w bryle domu. Współczynnik jak wszędzie, inny na panelach inny na całości bramy. Przedmiotowa brama ma 5x2,3 więc troche ciepła ucieknie zimą samą bramą a do tego te "dziury". Irytuje mnie ta "fachowość" rzemieślników.
    Może to zakładana wymiana powietrza? Ja nie wiem co projektant konstrukcji miał na myśli: celowo zostawiał nieszczelność, czy może mu wyobraźni zabrakło. A może księgowy współdziałając z marketingowcem odrzucili uszczelkę, która w niektórych konstrukcjach jest montowana na nadprożu (w miejscu gdzie u Ciebie widać siatkę i klej, czyli najprawdopodobniej i tak nie byłoby jak poprawnie zamontować tej uszczelki).

    Współczynnik U (tzw "przenikalność cieplna"?) jest zupełnie innym współczynnikiem niż przepuszczalność powietrza. To dwa niezależne, ale jakże pożądane parametry.
    Wklej tu deklarację właściwości użytkowych swojej bramy.
    A Ty?! Widząc tonącego wyciągniesz rękę? czy smartfona..

  5. #5
    FORUMOWICZ to brzmi dumnie (min. 100)
    tinjap

    Zarejestrowany
    Mar 2016
    Skąd
    Warszawa
    Kod pocztowy
    00-900
    Posty
    200

    Domyślnie

    czyli najprawdopodobniej i tak nie byłoby jak poprawnie zamontować tej uszczelki).
    Czemu nie?

  6. #6
    REKORDZISTA FORUM (10 tysięcy postów!) NAJLEPSZY DORADCA NA TYM FORUM!!!NAJPOŻYTECZNIEJSZY FORUMOWICZ od ZAWSZEFORUMOWICZ WIELKI SERCEM
    finlandia

    Zarejestrowany
    Feb 2005
    Skąd
    Siedlce
    Kod pocztowy
    08-110
    Posty
    13.126

    Domyślnie

    Cytat Napisał tinjap Zobacz post
    Czemu nie?
    Obniżałeś nadproże styropianem? Ja nie wiem co jest pod siatką. Listwę z uszczelką montuje się kołkami do nadproża. Nie podejmuję dalszej dyskusji - nie wiem jaką masz bramę, jakie ona ma przyjęte rozwiązania konstrukcyjne, jak wyglądał otwór u Ciebie. Mówię tylko, że spotykałem bramy, które mają takie "przypadłości" i nie jest to wadą montażu.

    Jeśli masz wątpliwości wyślij te materiały do producenta. On będzie wiedział lepiej i jeśli "tak ma być" to może wniosek klientów sprawi, że zechce coś w tym temacie zmienić. A jeśli jest źle, to wskaże co konkretnie poprawić
    A Ty?! Widząc tonącego wyciągniesz rękę? czy smartfona..

  7. #7
    FORUMOWICZ to brzmi dumnie (min. 100)
    tinjap

    Zarejestrowany
    Mar 2016
    Skąd
    Warszawa
    Kod pocztowy
    00-900
    Posty
    200

    Domyślnie

    Ja nie wiem co jest pod siatką
    styrodur XPS- więc kołek powinien utrzymać się
    nie wiem jaką masz bramę
    producent regionalny
    spotykałem bramy, które mają takie "przypadłości" i nie jest to wadą montażu.
    hm to tak jak by okno np taki HS miało "dziurę" przy uszczelnieniach-bo sie nie da.
    Jeśli masz wątpliwości wyślij te materiały do producenta
    był oglądał mało sie przejął -zalecił wklejenie gąbki

  8. #8
    REKORDZISTA FORUM (10 tysięcy postów!) NAJLEPSZY DORADCA NA TYM FORUM!!!NAJPOŻYTECZNIEJSZY FORUMOWICZ od ZAWSZEFORUMOWICZ WIELKI SERCEM
    finlandia

    Zarejestrowany
    Feb 2005
    Skąd
    Siedlce
    Kod pocztowy
    08-110
    Posty
    13.126

    Domyślnie

    Cytat Napisał tinjap Zobacz post
    styrodur XPS- więc kołek powinien utrzymać się

    producent regionalny


    był oglądał mało sie przejął -zalecił wklejenie gąbki
    Ja kołki wkręcam jedynie w stałe materiały.
    Regionalny - masz odpowiedź... masz chociaż jakiś papier na potwierdzenie parametrów bramy? Nawet jeśli, to zapewne przepuszczalność powietrza (szczelność!) bramy będzie w klasie 2, może 1 (najsłabszej) więc wszystko zgodnie z "ofertą"
    A Ty?! Widząc tonącego wyciągniesz rękę? czy smartfona..

  9. #9
    OLIMP FORUM - oświecona góra rankingu... NAJLEPSZY DORADCA NA TYM FORUM!!!
    bwojtek

    Zarejestrowany
    Jul 2006
    Posty
    5.311

    Domyślnie

    Jaka cena bramy taka i jakość!
    Porządne bramy mają jak już napisano blendę przykręcaną do nadproża i na niej uszczelkę. Tutaj zastosowano najtańszą możliwą wersję gdzie nawet wał ze sprężynami nie jest połączony z prowadnicami pionowymi. Może jeszcze jest tylko 1 sprężyna skrętna? Zdaje się, że jest też tylko 1 "bieżnia" w prowadnicy poziomej? To najbardziej budżetowe rozwiązanie...
    Jednym słowem - klient dostał to za co zapłacił. Ale było taniej niż Wiśniowski, Krispol, Nice, Novoferm czy Hormann, prawda?

    A żeby nie było, że się tylko "pastwię" to można przeciąć uszczelkę na górnym panelu przy samej uszczelce pionowej. Zauważalnie poprawi to szczelność.

  10. #10
    FORUMOWICZ to brzmi dumnie (min. 100)
    tinjap

    Zarejestrowany
    Mar 2016
    Skąd
    Warszawa
    Kod pocztowy
    00-900
    Posty
    200

    Domyślnie

    Porządne bramy mają jak już napisano blendę przykręcaną do nadproża
    nie pozostaje nic innego jak to przykręcić
    Tutaj zastosowano najtańszą możliwą wersję gdzie nawet wał ze sprężynami nie jest połączony z prowadnicami pionowymi.
    Nie wiem czy to jest różnica gdy sa oddzielnie te elementy. Dla mnie brama jak brama ma działać ale być w miarę szczelna - bez "szpar"
    Może jeszcze jest tylko 1 sprężyna skrętna?
    Dwie spręzyny, dwie omegi,
    Napęd Hg1000 na łańcuchu

  11. #11
    REKORDZISTA FORUM (10 tysięcy postów!) NAJLEPSZY DORADCA NA TYM FORUM!!!NAJPOŻYTECZNIEJSZY FORUMOWICZ od ZAWSZEFORUMOWICZ WIELKI SERCEM
    finlandia

    Zarejestrowany
    Feb 2005
    Skąd
    Siedlce
    Kod pocztowy
    08-110
    Posty
    13.126

    Domyślnie

    Cytat Napisał tinjap Zobacz post
    nie pozostaje nic innego jak to przykręcić

    Nie wiem czy to jest różnica gdy sa oddzielnie te elementy. Dla mnie brama jak brama ma działać ale być w miarę szczelna - bez "szpar"

    Dwie spręzyny, dwie omegi,
    Napęd Hg1000 na łańcuchu
    Najpierw musisz taką listwę dokupić. A nie sądzę by ten producent to miał w ofercie, bo może po wizycie by zaproponował..

    Brama zapewne jest "w miarę szczelna" w rozumieniu jej producenta. Być może dostałeś nawet od niego odpowiednią deklaracją właściwości użytkowych a przy uczciwym podejściu miałeś możliwość się z nimi zapoznać przed zakupem (np. w materiałach informacyjnych).

    Także - "mentalnie" przyznajemy Ci rację - szpary które widać na zdjęciu w dzisiejszych czasach nie są pożądane. I albo producent to zmieni, albo następni inwestorzy będą narażeni na taki zawód po zakupie..

    Jak doraźnie, szybko i bezkosztowo poprawić to co masz napisał już bwojtek.
    A Ty?! Widząc tonącego wyciągniesz rękę? czy smartfona..

  12. #12
    FORUMOWICZ to brzmi dumnie (min. 100)
    tinjap

    Zarejestrowany
    Mar 2016
    Skąd
    Warszawa
    Kod pocztowy
    00-900
    Posty
    200

    Domyślnie

    ok dziękuję.
    Zapytam nie zakladając dodatkowego wątku- czy w bramach ogrodzeniowych jest też taka zależność że nie firmowe to złe? Potrzebuje 5metrów bramy i pytanie czy skrzydłowa czy rozsuwana.

Tagi dla tego tematu

Zwiń / Rozwiń Uprawnienia

  • Nie możesz zakładać nowych tematów
  • Nie możesz pisać wiadomości
  • Nie możesz dodawać załączników
  • Nie możesz edytować swoich postów
  •  
  • BB Code jest aktywny(e)
  • Emotikonyaktywny(e)
  • [IMG] kod jest aktywny(e)
  • [VIDEO] code is aktywny(e)
  • HTML kod jest wyłączony