dostępne w wersji mobilnej muratordom.pl na Facebooku muratordom.pl na Google+
Pokaż wyniki od 1 do 19 z 19
  1. #1
    SYMPATYK FORUM (min. 10)
    Kicek3122

    Zarejestrowany
    Nov 2018
    Skąd
    Aleksandrów Łódzki
    Kod pocztowy
    95-070
    Posty
    57

    Domyślnie Fundament ile bloczków

    Witam mam mały problem fundament od strony garażu przy 5 bloczkach wychodzi na równo z ziemią a od strony tarasu 45 cm jeśli dodam kolejny bloczek wyjdzie ok 60 plus podłoga to ok 80 cm nie uważacie że na taras to jest troszkę za wysoko i lepiej zostać. Przy 5 bloczkach proszę o opinie

  2. #2
    REKORDZISTA FORUM (10 tysięcy postów!) NAJLEPSZY DORADCA NA TYM FORUM!!! Avatar jajmar
    Zarejestrowany
    Jan 2004
    Skąd
    Tarnobrzeg-Rzeszów
    Posty
    10.215

    Domyślnie

    Poziom posadowienia musi być zgodny z wydanym pozwoleniem na budowę a nie z tym jak uważaj forumowicze.

  3. #3
    SYMPATYK FORUM (min. 10)
    Kicek3122

    Zarejestrowany
    Nov 2018
    Skąd
    Aleksandrów Łódzki
    Kod pocztowy
    95-070
    Posty
    57

    Domyślnie

    Zgodzę się z tobą w 100 procentach i masz racje.poziom zero przekrocze o 10 cm fundamentem plus ok 20 cm podłogi daje 30.kierownik powiedział że nie widzi problemu podnieść geodeta też stwierdził że go to nie interesuje.chodzi mi poprostu o wygląd i funkcjonalność bo z jednej strony od garażu będę miał wyżej z 6 bloczkiem o jakies 15 nad poziomem terenu ale od strony tarasu będzie już 80 cm.

  4. #4

    Domyślnie

    Zależy jaką masz działkę i jakie tam są spadki. Jak jest możliwość to przy tarasie podniesiesz teren nawet o te 30 cm i zrobisz od tarasu spadek, o ile odległość do końca działki ci na to pozwoli. Jak masz mało miejsca to może zrób odwrotnie.

    Pytanie ile warstw bloczków nie ma sensu jak nie widać całości działki

  5. #5
    SYMPATYK FORUM (min. 10)
    Kicek3122

    Zarejestrowany
    Nov 2018
    Skąd
    Aleksandrów Łódzki
    Kod pocztowy
    95-070
    Posty
    57

    Domyślnie

    Cytat Napisał Andrzej733 Zobacz post
    Zależy jaką masz działkę i jakie tam są spadki. Jak jest możliwość to przy tarasie podniesiesz teren nawet o te 30 cm i zrobisz od tarasu spadek, o ile odległość do końca działki ci na to pozwoli. Jak masz mało miejsca to może zrób odwrotnie.

    Pytanie ile warstw bloczków nie ma sensu jak nie widać całości działki
    Właśnie o to chodzi że działka nie jest za duża i boję się że ten taras tak wysoko będzie śmiesznie wyglądał

  6. #6

    Domyślnie

    nie zawsze da się zrobić tarasu na gruncie. Różnie wychodzi ...3 , 4 stopnie, popatrz w necie na tarasy znajdziesz różne, nawet takie 150 cm nad ziemia..
    Patrz też na to żę z tarasu będziesz korzystał sporadycznie (chociaż może się wydawać to nieprawdą na początku) i ważniejsze jest wejście do domu niż taras

  7. #7
    SYMPATYK FORUM (min. 10)
    Kicek3122

    Zarejestrowany
    Nov 2018
    Skąd
    Aleksandrów Łódzki
    Kod pocztowy
    95-070
    Posty
    57

    Domyślnie

    Wygląda to mniej więcej tak

  8. #8
    SYMPATYK FORUM (min. 10)
    Kicek3122

    Zarejestrowany
    Nov 2018
    Skąd
    Aleksandrów Łódzki
    Kod pocztowy
    95-070
    Posty
    57

  9. #9
    STAŁY BYWALEC (min. 300)
    Pablo_11

    Zarejestrowany
    Mar 2016
    Skąd
    Warszawa, Bramki
    Kod pocztowy
    05-870
    Posty
    403
    Wpisy w Dziennikach Budowy
    2

    Domyślnie

    Cytat Napisał jajmar Zobacz post
    Poziom posadowienia musi być zgodny z wydanym pozwoleniem na budowę a nie z tym jak uważaj forumowicze.
    Bzdura. Poziom posadowienia musi być zgodny ze sztuką budowlaną i zdrowym rozsądkiem. I czasem forumowicze lepiej doradzą niż przyjęte rzędne w projekcie.
    Projektant może się pomylić, w trakcie budowy może się okazać "że tak się nie da". Od tego są procedury zmian w projekcie! Ma człowiekowi woda się lać do domu bo taka rzędna jest na papierze?

    Miałem podobną sytuację. Podniesiono fundament o jeden bloczek, bo teren gliniasty, stała woda i wyglądało ogólnie nieciekawie. Ludzie mówili, że trzeba było jeszcze bloczek dołożyć. Teraz jak wyrównałem teren, nawiozłem ziemi i zrobiono podjazd i taras okazało się, że wyszło w sam raz.

  10. #10
    REKORDZISTA FORUM (10 tysięcy postów!) NAJLEPSZY DORADCA NA TYM FORUM!!! Avatar jajmar
    Zarejestrowany
    Jan 2004
    Skąd
    Tarnobrzeg-Rzeszów
    Posty
    10.215

    Domyślnie

    Cytat Napisał Pablo_11 Zobacz post
    Bzdura. Poziom posadowienia musi być zgodny ze sztuką budowlaną i zdrowym rozsądkiem. I czasem forumowicze lepiej doradzą niż przyjęte rzędne w projekcie.
    Projektant może się pomylić, w trakcie budowy może się okazać "że tak się nie da". Od tego są procedury zmian w projekcie! Ma człowiekowi woda się lać do domu bo taka rzędna jest na papierze?

    Miałem podobną sytuację. Podniesiono fundament o jeden bloczek, bo teren gliniasty, stała woda i wyglądało ogólnie nieciekawie. Ludzie mówili, że trzeba było jeszcze bloczek dołożyć. Teraz jak wyrównałem teren, nawiozłem ziemi i zrobiono podjazd i taras okazało się, że wyszło w sam raz.
    W którym zdaniu napisałem bzdurę, konkretnie. Powtórzę Poziom posadowienia musi być zgodny z wydanym pozwoleniem na budowę. Proszę wskazać co jest tą bzdurą.

  11. #11

    Domyślnie

    No u mnie właśnie geodeta wytyczył dom zgodnie z ppp na planie zagospodarowania działki złożonym przez projektanta adaptującego.
    I co się okazało? Że posadzka garażu wychodzi poniżej poziomu gruntu, a salon zaledwie 10 cm nad gruntem.
    Oczywiście tak tego nie zostawię i podnoszę o co najmniej 30cm.
    Wykonawca sobie poradzi.

  12. #12
    SYMPATYK FORUM (min. 10)
    Kicek3122

    Zarejestrowany
    Nov 2018
    Skąd
    Aleksandrów Łódzki
    Kod pocztowy
    95-070
    Posty
    57

    Domyślnie

    No a co jeśli nadzór się doczepi że podniosles

  13. #13
    WITAJ, czytaj i pytaj... :)
    Uzi115

    Zarejestrowany
    Nov 2018
    Skąd
    Sieradz
    Kod pocztowy
    98-200
    Posty
    7

    Domyślnie

    Im wyżej podniesiesz dom ponad poziom terenu tym lepiej. Jest to spowodowane lepszą izolacją domu od otaczającego Cię gruntu. Np. dłuższa droga podciągania kapilarnego. Wiadomo że stosujesz hydroizolację poziomą, ale lepiej, żeby ta droga była dłuższa, aniżeli krótsza. Ja mam 45cm ponad powierzchnią terenu. Dom jest z poddaszem na ogólny wygląd nie ma to wpływu

  14. #14

    Domyślnie

    Cytat Napisał Kicek3122 Zobacz post
    Witam mam mały problem fundament od strony garażu przy 5 bloczkach wychodzi na równo z ziemią(...)
    Jak masz nierówną działkę to trzeba było dostosować odpowiednio projekt. Jeśli garaż jest niepołączony z budynkiem zrób go wyżej a resztę domu obniż. Jak jest połączony to zrobisz schodek i też przeżyjesz. Nie rób tak wysoko tarasu bo będzie odcięty od działki.

  15. #15
    Lider FORUM (min. 2800) FORUMOWICZ WIELKI SERCEM
    kemot_p

    Zarejestrowany
    Jan 2014
    Skąd
    okolice Warszawy
    Posty
    4.359

    Domyślnie

    Cytat Napisał Pablo_11 Zobacz post
    Projektant może się pomylić, w trakcie budowy może się okazać "że tak się nie da". Od tego są procedury zmian w projekcie! Ma człowiekowi woda się lać do domu bo taka rzędna jest na papierze?

    Miałem podobną sytuację. Podniesiono fundament o jeden bloczek, bo teren gliniasty, stała woda i wyglądało ogólnie nieciekawie. Ludzie mówili, że trzeba było jeszcze bloczek dołożyć. Teraz jak wyrównałem teren, nawiozłem ziemi i zrobiono podjazd i taras okazało się, że wyszło w sam raz.
    Ja na mapie do celów projektowych miałem zaznaczoną tylko jedną rzędna - tak jakby działka była płaska jak stół (a w rzeczywistości jest spadek). Na tej podstawie architekt posadowił dom, jak się nie mylę na rzędnej 119,5 m.n.p.m. Podczas tyczenia okazało się, że to jest za wysoko i ostatecznie jest dwa bloczki niżej.

  16. #16

    Domyślnie

    Cytat Napisał Kicek3122 Zobacz post
    No a co jeśli nadzór się doczepi że podniosles
    Kierbud (i jednocześnie projektant adaptujący) uspokaja, że nie będzie problemu.

    Cytat Napisał kemot_p Zobacz post
    Ja na mapie do celów projektowych miałem zaznaczoną tylko jedną rzędna - tak jakby działka była płaska jak stół (a w rzeczywistości jest spadek). Na tej podstawie architekt posadowił dom, jak się nie mylę na rzędnej 119,5 m.n.p.m. Podczas tyczenia okazało się, że to jest za wysoko i ostatecznie jest dwa bloczki niżej.
    Czyli geodeta nabił deseczki tak jak będzie docelowo, a nie tak jak było w projekcie?
    Szczęściarz! U mnie geodeta się na to nie zgodził.

  17. #17
    Lider FORUM (min. 2800) FORUMOWICZ WIELKI SERCEM
    kemot_p

    Zarejestrowany
    Jan 2014
    Skąd
    okolice Warszawy
    Posty
    4.359

    Domyślnie

    Geodeta stwierdził, że jak zrobi tak jak w projekcie to będzie głupio dom wyglądał. Tak jak pisałem mapa nie uwzględniała nachylenia działki.

  18. #18
    ELITA FORUM (min. 1000) Avatar Janekk1234
    Zarejestrowany
    Apr 2017
    Skąd
    TSA
    Kod pocztowy
    77-430
    Posty
    1.647
    Wpisy w Dziennikach Budowy
    3

    Domyślnie

    Cytat Napisał jajmar Zobacz post
    Poziom posadowienia musi być zgodny z wydanym pozwoleniem na budowę a nie z tym jak uważaj forumowicze.
    poziom można trochę podnieść lub obniżyć jeśli jest tak lepiej, ważniejsze jest to co w realu a nie w projekcie.
    Ludzie jak mantre powtarzają "ma być tak jak w projekcie" a przecież ma być dobrze, a nie tak jak w projekcie. Oczywiście idealna sytuacja gdy projekt jest w 100% dopracowany, tylko nie zawsze tak jest.

    Ja mam identyczną sytuację, też działka ze spadkiem i właśnie mi autorze wątku uświadomiłeś bardziej mój taras, że też wysoko będzie...no cóż taka działka, takie warunki...

    a może z domu na taras ze dwa stopnie w dół zrobić ?
    Ostatnio edytowane przez Janekk1234 ; 16-04-2019 o 19:01

  19. #19
    SYMPATYK FORUM (min. 10)
    Kicek3122

    Zarejestrowany
    Nov 2018
    Skąd
    Aleksandrów Łódzki
    Kod pocztowy
    95-070
    Posty
    57

    Domyślnie

    Mimo wszystko zostawiłem 5 bloczków strona garażu jest praktycznie równo z ziemią ale jak dojdzie podłoga będzie powyżej będę kombinował później

Tagi dla tego tematu

Zwiń / Rozwiń Uprawnienia

  • Nie możesz zakładać nowych tematów
  • Nie możesz pisać wiadomości
  • Nie możesz dodawać załączników
  • Nie możesz edytować swoich postów
  •  
  • BB Code jest aktywny(e)
  • Emotikonyaktywny(e)
  • [IMG] kod jest aktywny(e)
  • [VIDEO] code is aktywny(e)
  • HTML kod jest wyłączony