dostępne w wersji mobilnej muratordom.pl na Facebooku muratordom.pl na Google+
Strona 3 z 3
Pokaż wyniki od 41 do 51 z 51
  1. #41

    Domyślnie

    Tak sobie szukając i czytając o grzejnikach znalazłem informacje od instalatorów, że z PC najlepiej sprawdzają się grzejniki Kermi Therm X ( https://www.kermi.pl/ogrzewanie-pomi...edne-therm-x2/ ). Podrzucam taką informację, może komuś się przyda, jakby ktoś modernizował swoją instalację dalej opartą o grzejniki, ale z pompą ciepła. Ludzie piszą, że innych firm grzejniki płytowe są w porządku, ale z PC najlepiej się sprawdza Kermi Therm X - z doświadczeń już pracujących instalacji. To taka ciekawostka i info. Link dodałem do bookmarków, więc może kiedyś się przyda co należy podmienić zamiast tych moich aluminiowych.
    Ostatnio edytowane przez emigrus ; 22-04-2019 o 23:34

  2. #42

    Domyślnie

    Cytat Napisał Värmepumpsägare Zobacz post
    Kupilem taka jaka tam i wtedy chcialem
    Spełnia swoja funkcje od 9 lat.

    Zwykle HT do 65*C?
    No tak, innych marek co nie mają jednostek wewnętrznych i mają wersje HT grzejącą wodę do 65 stopni i w pogotowiu zamontowane grzałki 6-9 kW. W każdym razie według ich mniemania to jest także pompa wysokotemperaturowa, grzejąca wodę do 65 stopni bez wspomagania grzałkami.

    Masz już 9 lat Daikina HT? To ile za niego zapłaciłeś jak dziś taki Dakin HT kosztuje prawie 50 tys. złotych.

  3. #43
    SYMPATYK FORUM (min. 10)
    krzychmalina

    Zarejestrowany
    Mar 2019
    Skąd
    Lipno
    Kod pocztowy
    87-600
    Posty
    54

    Domyślnie

    Grzejniki Kermi Therm w sumie 2 x droższe od PURMO. Nie wiem czy gra warta świeczki?/

  4. #44

    Domyślnie

    Cytat Napisał krzychmalina Zobacz post
    Grzejniki Kermi Therm w sumie 2 x droższe od PURMO. Nie wiem czy gra warta świeczki?/
    Też nie wiem. Może ktoś się wypowie kto siedzi w temacie.
    Ostatnio edytowane przez emigrus ; 23-04-2019 o 08:36

  5. #45

    Domyślnie

    Cytat Napisał Värmepumpsägare Zobacz post
    1. Wymienisz te marki z przed 9 lat?
    2. Mniej, co dziwne... bo wedlug forumowych „expertof” mialy taniec... bo to taka „lodowka” jest
    Dla mnie to będzie ciężko wymienić, bo 9 lat temu nawet nie wiem jaka była sytuacja w Polsce odnośnie PC. No to inaczej - dziś byś ponownie kupił PC HT z 2 sprężarkami, czy PC HT z jedną sprężarką co grzeje do 65 stopni i jest wspomaganie grzałkami?
    Ostatnio edytowane przez emigrus ; 23-04-2019 o 08:38

  6. #46
    SYMPATYK FORUM (min. 10)
    krzychmalina

    Zarejestrowany
    Mar 2019
    Skąd
    Lipno
    Kod pocztowy
    87-600
    Posty
    54

    Domyślnie

    No dobrze, a co się stanie, jeżeli wymienisz kaloryfery na trzy płytowe tak jak napisałeś i zostawisz tą pompę, którą masz aktualnie?? Jaki nastąpi efekt? Takie zapytanie do Ciebie mam....

  7. #47

    Domyślnie

    Tak jak pisał wcześniej @codix. Sprawa jest banalnie prosta. Tak przewymiarowujemy grzejniki niskotemperaturowe, żeby na wyjściu z PC była jak najniższa temp. wody. Do tego najlepiej mieć ocieplony dom. Dopiero wtedy to ma jakiś sens ekonomiczny nie mając podłogówki.
    Ostatnio edytowane przez emigrus ; 23-04-2019 o 21:38

  8. #48
    SYMPATYK FORUM (min. 10)
    krzychmalina

    Zarejestrowany
    Mar 2019
    Skąd
    Lipno
    Kod pocztowy
    87-600
    Posty
    54

    Domyślnie

    Ja poszedłem odwrotną drogą. Powiedziałem sobie, że koniec z kopciuchem i tyle!! Założyłem najpierw PV, zamówiłem PC wysokotemperaturową, przygotowałem elektrykę do modernizacji, wymieniłem drzwi w garażu i to już daje kwotę 65 tysięcy złotych. Do tego przeróbka kotłowni i co najwyżej dokupię grzejnik Purmo C33 60cm/180cm - większy mi się nie zmieści, resztę grzejników poprzemieniam i koniec kasy. Docieplenie i inne tematy to na przyszłość. Tylko nie wiem na jaką przyszłość.
    Emigrus mnie przeraził z tą pompą i pojechałem do gościa, który ma taką samą, którą zamówiłem. Więc chata z PRL. Ściany z żużla 38 cm. Stropodach, też pewno ocieplony jak za dawnych lat, kaloryfery żeliwne, okna plastikowe nie nowe już. Dom 150m 2. Facet zadowolony jak cholera, bo koszt mniejszy od ekogroszku. Faktury za prąd od października do marca 4 400zł z CWU w taryfie G11. Czyli jeżeli tak, to mnie satysfakcjonuje. 7000kwh na sezon plus marzec i kawałek kwietnia trzeba doliczyć to w moim przypadku bajka. Pewno Hitachi jest wydajniejsza ale to są różnice trudne chyba do oszacowania. Zobaczymy jak to u mnie w przyszłym sezonie zadziała.
    Już nie będę zaśmiecał wątku.

  9. #49

    Domyślnie

    Z czego tu się cieszyć. Za sezon płacić ponad 4000 złotych jest chore. Dom nie jest jakiś duży - 150 m2.

  10. #50

    Domyślnie

    Cytat Napisał krzychmalina Zobacz post
    Tylko nie wiem na jaką przyszłość.
    Do 100 lat, to ile Tobie zostało???
    Mając dom to zawsze będzie coś do zrobienia, poprawy, modernizacji
    Około 80 % Energii Na Ogrzewanie Budynku Przypada Na Temperatury > - 2 C ,
    Dobór mocy PC-PW wg. OZC ; http://forum.muratordom.pl/showthrea...-wg-OZC/page16
    Czy bufor / sprzęgło jest potrzebne ??? ; http://forum.muratordom.pl/showthrea...-hydrauliczne),
    Grzanie PC-PW w II-taryfie; http://forum.muratordom.pl/showthrea...-taryfie/page2

  11. #51
    Lider FORUM (min. 2800)
    fachman19

    Zarejestrowany
    Nov 2013
    Skąd
    warszawa
    Kod pocztowy
    03-641
    Posty
    3.192

    Domyślnie

    ceny grzejników sa prawie identyczne na rynku.Jakość też

Strona 3 z 3

Tagi dla tego tematu

Zwiń / Rozwiń Uprawnienia

  • Nie możesz zakładać nowych tematów
  • Nie możesz pisać wiadomości
  • Nie możesz dodawać załączników
  • Nie możesz edytować swoich postów
  •  
  • BB Code jest aktywny(e)
  • Emotikonyaktywny(e)
  • [IMG] kod jest aktywny(e)
  • [VIDEO] code is aktywny(e)
  • HTML kod jest wyłączony