dostępne w wersji mobilnej muratordom.pl na Facebooku muratordom.pl na Google+
Pokaż wyniki od 1 do 2 z 2
  1. #1

    Domyślnie Pełny szalunek ławy

    Witam serdecznie

    Mam do zaszalowania fundament wysokości 30cm. Chcę to zrobić w następujący sposób:
    3 deski calówki o szerokości 10cm zbijane ze sobą co 50cm deską calówką. Takie blaty ustawiam na chudziaku do prętów wierconych i wbijanych w chudziaku wyznaczających mi linię fundamentu. Z drugiej strony zapieram to kantówką 5x5cm i znowu wiercę i wbijam pręty w chudziaku. Co 50 cm wiercę w blatach otwory na pręt i zakładam żabki z dwóch stron. Zamieszczam rysunek:
    Kliknij obrazek, aby uzyskać większą wersję

Nazwa:	szalunek.jpg
Wyświetleń:	66
Rozmiar:	67,3 KB
ID:	429940

    I tu mam 3 pytania do bardziej doświadczonych:
    1. Czy taki szalunek wytrzyma ?
    2. Na jakiej wysokości od spodu szalunku umieszczać pręty i żabki ? Bez różnicy, po prostu tak aby udało mi się zacisnąć żabkę kluczem ?
    3. Czy muszę u góry umieszczać rozpórkę w szalunku żeby zachować stałą szerokość fundamentu ? Czy te pręty u dołu w chudziaku mi to zapewnią ? Jeżeli muszę dać rozpórkę to czy przed betonowaniem będe mógł ją wybić ?(żeby uzyskać równą powierzchnię betonu).

    Z góry dziękuje za odpowiedzi.

  2. #2

    Domyślnie

    Na tym długim kawałku zbrojenia nie ma żadnego pokrycia. Tak jak na zdjęciu, po zdjęciu szalunku zbrojenie zostanie odsłonięte na obu końcach. Ogólnie rzecz biorąc, pokrycie 50 mm oznacza, że ​​pręt zbrojeniowy jest prawidłowo osadzony w betonie i żaden nie jest odsłonięty. Zasięg zmienia się w zależności od projektu, ale 50 mm lub 2 cale to całkiem standard Speed Test https://vidmate.bid/ .
    Ostatnio edytowane przez hawkcl ; 03-05-2024 o 09:36

Tagi dla tego tematu

Zwiń / Rozwiń Uprawnienia

  • Nie możesz zakładać nowych tematów
  • Nie możesz pisać wiadomości
  • Nie możesz dodawać załączników
  • Nie możesz edytować swoich postów
  •  
  • BB Code jest aktywny(e)
  • Emotikonyaktywny(e)
  • [IMG] kod jest aktywny(e)
  • [VIDEO] code is aktywny(e)
  • HTML kod jest wyłączony