dostępne w wersji mobilnej muratordom.pl na Facebooku muratordom.pl na Google+
Pokaż wyniki od 1 do 8 z 8
  1. #1
    SYMPATYK FORUM (min. 10)
    DarekS4

    Zarejestrowany
    Sep 2018
    Skąd
    Bielsko-Biała
    Kod pocztowy
    43-300
    Posty
    62

    Domyślnie 120m2 w płytce 120x20 pierwsze układanie ... będą jaja.

    Cześć. Na etapie całego przebudowania domu konstrukcji dociepleń instalacji wylewek dociepleń kominka gładzi tynków itp przychodzi czas na płytki.
    Wszystko w domu robię sam. Miałem kilku płytkarzy w domu każdy podejmie się pracy. Nigdy nie kładłem płytek. Jest kilka miejsc w których coś trzeba przed nimi poprawić. Kusi mnie żeby spróbować samemu zrobić i to. jest tego 70m2 otwartej powierzchni + korytarze klatka i schody co daje w sumie 125m2.

    Nie potrzebuję wskazówek jak przygotować itp ale porady czy jako gość który ogarnia wiele i nie boi się roboty spiąć dupę rozrysować sobie to i jechać z tematem. Kilka ładnych tysięcy w kieszeni na dalsze prace zostanie.

    Jedyne czego się boję to to że płytki w tym wymiarze są lekkim bananem i boję się że klej mi ich nie naprostuje...

    Będę wdzięczny za parę uczciwych słów.

  2. #2
    REKORDZISTA FORUM (10 tysięcy postów!) NAJLEPSZY DORADCA NA TYM FORUM!!! Avatar Kaizen
    Zarejestrowany
    Jun 2014
    Kod pocztowy
    05-540
    Posty
    24.320
    Wpisy w Dziennikach Budowy
    155

    Domyślnie

    Klej płytek nie naprostuje. To urban legend.
    Zapomnij też o systemach poziomowania płytek. Tu trzeba z wyczuciem wypośrodkować krzywiznę - róg trochę niżej, w 1/3 gdzieś się zrówna, środek odrobinę wyżej od sąsiednich płytek.
    Każdą płytkę oglądai przed położeniem - te bardziej krzywe odkładaj na docinki i miejsca mniej uczęszczane, te proste kładź w miejscach najbardziej widocznych i uczęszczanych.

  3. #3
    SYMPATYK FORUM (min. 10)
    brazylia29

    Zarejestrowany
    Apr 2018
    Skąd
    Gniezno
    Kod pocztowy
    62-200
    Posty
    93

    Domyślnie

    Tak długie płytki da się wyrównać na kleju tylko potrzebne jest doświadczenie. Widzę jak często inwestorzy sami kładą sobie płytki i przeważnie odbiega to od ideału popełniają proste błędy których można było uniknąć .A jeśli kładziesz płytki za 150 zł za m2 a chcesz oszczedzić 50 zł za usługę fachowca to może się to zemścić.

  4. #4
    Lider FORUM (min. 2800)
    Pytajnick

    Zarejestrowany
    Jan 2018
    Skąd
    Lubuskie Lasy
    Posty
    2.936

    Domyślnie

    Cytat Napisał brazylia29 Zobacz post
    Tak długie płytki da się wyrównać na kleju tylko potrzebne jest doświadczenie. Widzę jak często inwestorzy sami kładą sobie płytki i przeważnie odbiega to od ideału popełniają proste błędy których można było uniknąć .A jeśli kładziesz płytki za 150 zł za m2 a chcesz oszczedzić 50 zł za usługę fachowca to może się to zemścić.
    O masz... to ja proszę o krótką instrukcję jak wyrównać takie płytki kładzione w karo przesunięte na środek lub na 1/3, bo mi jakoś trudno kiedy inwestor kupi bananki ,gdzie środek jest wyżej o 1mm (a czasami i więcej) od krawędzi.

  5. #5

    Domyślnie

    Owszem mam płytki za ponad 100zl i są bananki. Ale gdzie są tacy co układają po 50zl ?? Najtaniej u nas na Podbeskidziu to 100 od metra...

  6. #6
    SYMPATYK FORUM (min. 10)
    brazylia29

    Zarejestrowany
    Apr 2018
    Skąd
    Gniezno
    Kod pocztowy
    62-200
    Posty
    93

    Domyślnie

    Zapraszam na budowę ,do porównania te same płytki kładzone przez inwestora i kładzone przezemnie .Różnica widoczna z kilku metrów .Tylko mówimy o p-łytkach o formacie 20x120 kładzone z przesunięciem o 1/3 .Przy formatach popularnych 20x60 nie da się nic zrobić .

  7. #7
    SYMPATYK FORUM (min. 10)
    brazylia29

    Zarejestrowany
    Apr 2018
    Skąd
    Gniezno
    Kod pocztowy
    62-200
    Posty
    93

    Domyślnie

    Cytat Napisał Heniek22 Zobacz post
    Owszem mam płytki za ponad 100zl i są bananki. Ale gdzie są tacy co układają po 50zl ?? Najtaniej u nas na Podbeskidziu to 100 od metra...
    Przy takim metrażu 50zł to uczciwa stawka . Jeśli masz do położenia 10 metrów to 100zł to minimum.

  8. #8
    SYMPATYK FORUM (min. 10)
    DarekS4

    Zarejestrowany
    Sep 2018
    Skąd
    Bielsko-Biała
    Kod pocztowy
    43-300
    Posty
    62

    Domyślnie

    Gorzej jak się okaże że z moim za dokładnym chorym podejściem ułożyłbym lepiej niż wykonawca Ale chyb a nie podejmę tego ryzyka

Tagi dla tego tematu

Zwiń / Rozwiń Uprawnienia

  • Nie możesz zakładać nowych tematów
  • Nie możesz pisać wiadomości
  • Nie możesz dodawać załączników
  • Nie możesz edytować swoich postów
  •  
  • BB Code jest aktywny(e)
  • Emotikonyaktywny(e)
  • [IMG] kod jest aktywny(e)
  • [VIDEO] code is aktywny(e)
  • HTML kod jest wyłączony