dostępne w wersji mobilnej muratordom.pl na Facebooku muratordom.pl na Google+
Pokaż wyniki od 1 do 12 z 12
  1. #1

    Domyślnie żeliwne ławki

    Czy ktoś ma u siebie w ogrodzie żeliwno-drewniane ławki i stoły, takie trochę w starym stylu. Jak wyglądają po kilku latach użytkowania? Czy stoją cały czas na dworze, czy je chowacie pod dach? Czy rdzewieją , gdy stoją nie osłonięte dachem? Chciałam kupić, ale nie wiem czy warto.

  2. #2

    Domyślnie ławki żeliwne

    Zawsze chciałem mieć coś takiego, ale u mnie strasznie kradną, dlatego nie mam. Ja bym takie elementy prze zmontowaniem, pomalował dwukrotnie podkładówką, a na to położył czarną matową farbę chlorokauczukową, też conajmniej dwa, lub trzy razy i conajmniej na 10 lat spokój. Na zimę bym rozmontowywał i chował do garażu, lub innego miejsca. Drewno zabezpieczam Sadolinem może być matowy.
    Pozdrawiam
    zygmor
    ----------------
    dziennik skomentuj Ogród
    starczy nam sił i środków?

  3. #3

    Domyślnie

    One już są malowane na czarno z patyną zieloną a drewno lakierowane, tylko nie wiadomo czym i czy trwale. A kradną wszystko. Ja tam ubezpieczam, jak ukradną kupię nowe.

  4. #4
    DOMOWNIK FORUM (min. 500) Avatar Redwald
    Zarejestrowany
    Mar 2004
    Posty
    548
    Wpisy w Dziennikach Budowy
    20

    Domyślnie Re: ławki żeliwne

    Cytat Napisał zygmor
    Ja bym takie elementy prze zmontowaniem, pomalował dwukrotnie podkładówką, a na to położył czarną matową farbę chlorokauczukową, też conajmniej dwa, lub trzy razy i conajmniej na 10 lat spokój.
    Normalnie z nieba mi spadłeś z tą informację, właśnie musze przygotować jedną taką ławke i niewiem jak się za nia zabrać. Mam żeliwo, deski już zaimpregnowane tylko właśnie nie wiedziałem jak zabezpieczyć to żeliwo.

  5. #5

    Domyślnie

    Teście maja już ładnych kilka lat krzesła i stół żeliwne. Jedyne zabiegi konserwacyjne jakim są one poddawane to malowanie i to jakąś "zwykła" farbą a mebelki bez zarzutu. Aha cały sezon stoją na dworzu.
    pozdrawiam

  6. #6

    Domyślnie żeliwo

    Ja preferuję podkładówkę o nazwie Unikor, bardzo dobra, nie znam lepszej.
    Pozdrawiam
    zygmor
    ----------------
    dziennik skomentuj Ogród
    starczy nam sił i środków?

  7. #7

    Domyślnie Re: żeliwne ławki

    Cytat Napisał pyrka
    Czy ktoś ma u siebie w ogrodzie żeliwno-drewniane ławki i stoły, takie trochę w starym stylu. Jak wyglądają po kilku latach użytkowania? Czy stoją cały czas na dworze, czy je chowacie pod dach? Czy rdzewieją , gdy stoją nie osłonięte dachem? Chciałam kupić, ale nie wiem czy warto.
    Właśnie taką zakupiłem. Tylko frewno dodatkowo potraktowałem drewnochronem. Zobaczymy. Ładnie się prezentuje
    Stoi pod gołym niebem i jeszcze podlewam ją częśto
    Jak będa jakieś ślady na żeliwie to coś będę musiał z tym zrobić - na razie nie ruszam.
    Tomasz
    <NOTO>

    "Górnicy, funkcjonariusze UOP, ABW i CBA. Przechodzą na emerytury po 25-30 latach pracy i dostają dwa razy więcej niż inni.
    Jak wynika z raportu ZUS górnik dostaje prawie 3 tysiące. Mundurowi po ok. 2,9 tysiąca. Oni pracują średnio po 25 lat.
    Wynika z tego wszystkiego, że im kto krócej w Polsce pracuje – tym więcej dostaje. "

    http://forum.muratordom.pl/viewtopic.php?t=54419

  8. #8
    REKORDZISTA FORUM (10 tysięcy postów!) NAJPOŻYTECZNIEJSZY FORUMOWICZ od ZAWSZE Avatar Teska
    Zarejestrowany
    Oct 2002
    Skąd
    Berlin
    Posty
    22.094
    Wpisy w Dziennikach Budowy
    561

    Domyślnie

    mam pytanie

    wczoraj ogladałam te mebelki zeliwne...usiadłam na ławke i te szczebelki się uginają...( a do grubych nie naleze) jak siada dwie grubsze osóbki to moze sie to wszystko złamac???

  9. #9
    DOMOWNIK FORUM (min. 500) Avatar Redwald
    Zarejestrowany
    Mar 2004
    Posty
    548
    Wpisy w Dziennikach Budowy
    20

    Domyślnie

    Cytat Napisał Teska
    mam pytanie

    wczoraj ogladałam te mebelki zeliwne...usiadłam na ławke i te szczebelki się uginają...( a do grubych nie naleze) jak siada dwie grubsze osóbki to moze sie to wszystko złamac???
    Bo i żeliwo może być różnej grubości i samo drewno do siedzenia też może być róznej grubości. Ja osobiscie robię z desek 1,5" heblowanych długości 160cm, szerokości 8cm. Będzie stabilne i nie będzie się uginać.
    No właśnie chcę się pochwalić, że już wymalowałem i zachwilę ide poprzykręcac.

  10. #10

    Domyślnie

    Cytat Napisał Teska
    mam pytanie

    wczoraj ogladałam te mebelki zeliwne...usiadłam na ławke i te szczebelki się uginają...( a do grubych nie naleze) jak siada dwie grubsze osóbki to moze sie to wszystko złamac???
    hmmm.... na mojej siadają osoby, które razem ważą 160 kg
    na razie żadnych problemów. Ale to nówka, nie śmigana.
    Tomasz
    <NOTO>

    "Górnicy, funkcjonariusze UOP, ABW i CBA. Przechodzą na emerytury po 25-30 latach pracy i dostają dwa razy więcej niż inni.
    Jak wynika z raportu ZUS górnik dostaje prawie 3 tysiące. Mundurowi po ok. 2,9 tysiąca. Oni pracują średnio po 25 lat.
    Wynika z tego wszystkiego, że im kto krócej w Polsce pracuje – tym więcej dostaje. "

    http://forum.muratordom.pl/viewtopic.php?t=54419

  11. #11
    REKORDZISTA FORUM (10 tysięcy postów!) NAJPOŻYTECZNIEJSZY FORUMOWICZ od ZAWSZE Avatar Teska
    Zarejestrowany
    Oct 2002
    Skąd
    Berlin
    Posty
    22.094
    Wpisy w Dziennikach Budowy
    561

    Domyślnie

    NOTO


    hmm...te deszczółki na których sie siada nie mają zadnej podpory na srodku - nie wiem fachowo jak to sie nazywa....ale skoro podemną sie uginają....to jakoś strach....ogólnie sa fajne

  12. #12

    Domyślnie

    Cytat Napisał Teska
    NOTO


    hmm...te deszczółki na których sie siada nie mają zadnej podpory na srodku - nie wiem fachowo jak to sie nazywa....ale skoro podemną sie uginają....to jakoś strach....ogólnie sa fajne
    Samochód też się ugina jak do niego wsiadamy
    Potraktuj to jak wyliczone amortyzatory .... coby wygodnie było.
    Tomasz
    <NOTO>

    "Górnicy, funkcjonariusze UOP, ABW i CBA. Przechodzą na emerytury po 25-30 latach pracy i dostają dwa razy więcej niż inni.
    Jak wynika z raportu ZUS górnik dostaje prawie 3 tysiące. Mundurowi po ok. 2,9 tysiąca. Oni pracują średnio po 25 lat.
    Wynika z tego wszystkiego, że im kto krócej w Polsce pracuje – tym więcej dostaje. "

    http://forum.muratordom.pl/viewtopic.php?t=54419

Tagi dla tego tematu

Zwiń / Rozwiń Uprawnienia

  • Nie możesz zakładać nowych tematów
  • Nie możesz pisać wiadomości
  • Nie możesz dodawać załączników
  • Nie możesz edytować swoich postów
  •  
  • BB Code jest aktywny(e)
  • Emotikonyaktywny(e)
  • [IMG] kod jest aktywny(e)
  • [VIDEO] code is aktywny(e)
  • HTML kod jest wyłączony