dostępne w wersji mobilnej muratordom.pl na Facebooku muratordom.pl na Google+
Strona 1 z 5
Pokaż wyniki od 1 do 20 z 100
  1. #1
    ELITA FORUM (min. 1000) Avatar zuczek
    Zarejestrowany
    Dec 2004
    Posty
    1.124
    Wpisy w Dziennikach Budowy
    71

    Domyślnie Koszt ogrodzenia z siatki

    Witam,
    mamy zamiar ogrodzić naszą działkę siatką. Chcemy, aby było solidnie (tzn. pożądna siatka, fundament, podmurówka). Pytanie do Forumowiczów ogrodzonych: jaki jest orientacyjny koszt materiałów mb, a jaki robocizny? Podglądałam już w wyszukiwarce, ale nie znalazłam jednoznacznej odpowiedzi. Pojawiały się kwoty rozpiętości 60-200 zł/mb. Jest to więc rozpiętość potężna. Z góry dzięki za pomoc

  2. #2

    Domyślnie

    Nam wyszło jakieś 30zł za mb materialu( nie licząc betonu) plus 12 zł za mb robocizny, porządnie zrobione

  3. #3

    Domyślnie

    Cytat Napisał bobo30
    Nam wyszło jakieś 30zł za mb materialu( nie licząc betonu) plus 12 zł za mb robocizny, porządnie zrobione
    A co dokładniej w tej robociznie (12zł/mb) było:
    kopanie, szalowanie, wylewanie, montaż słupków, naciąg siatki?
    pozdr Mariusz

  4. #4
    DOMOWNIK FORUM (min. 500) Avatar Rocky
    Zarejestrowany
    Oct 2003
    Skąd
    z okolicy stolicy
    Posty
    654

    Domyślnie

    [ceny z kwietnia 2005]
    Materiał 48 zł/mb (siatka ocynkowana powlekana PCV 11,80 zł/mb, słupki główne 20zł/szt, słupki podpórki 17zł/szt, linka stalowa ocynkowana 0,80zł/m, napinacze 5zł/szt, farba do pomalowania słupków 16zł/l, druciki PCV do zamocowania siatki 7,45zł/50szt, cement 340zł/t, żwir)

    Robocizna 25zł/mb (kopanie (na głębokość sztycha szpadla), szalowanie, wylewanie, dospawanie podpór do słupków głównych, montaż słupków, naciąg siatki, sprzęt własny ekipy).

  5. #5

    Domyślnie

    Cytat Napisał gtca
    Cytat Napisał bobo30
    Nam wyszło jakieś 30zł za mb materialu( nie licząc betonu) plus 12 zł za mb robocizny, porządnie zrobione
    A co dokładniej w tej robociznie (12zł/mb) było:
    kopanie, szalowanie, wylewanie, montaż słupków, naciąg siatki?
    pozdr Mariusz
    dokładnie tak, jeszcze wycinka jezyn z trasy ogrodzenia

  6. #6

    Domyślnie Re: Koszt ogrodzenia z siatki

    Cytat Napisał zuczek
    Pojawiały się kwoty rozpiętości 60-200 zł/mb. Jest to więc rozpiętość potężna. Z góry dzięki za pomoc
    I tak będzie bo:
    cena siatki zależy od srednicy drutu, wysokości, wielkości oczka i sposobu zabezpieczenie przed korozją - powlekana, ocynk, ocynk powlekany
    cena słupków zależy podobnie tzn wysokość, srednica, grubość ścianki, czy jest czapka, jak zabezpieczony
    cena drutu - jaka średnica, jak zabezpieczony
    dodać należy jeszcze koszty drutu na zbrojenie
    podobnie z robocizną - ogrodzenie na tzw szklanki (zabetonowane słupki) bedzie tańsze niż na podmurówce a tu znowu może być istotna głębokość kopania. Tak na marginesie głębokość sztycha to chyba troche za mało.
    Jeżeli chcesz aby szalowanie nie było na deski to może jeszcze dojść koszt wypożyczenia szalunków (chyba że wykonawca je ma).
    Zobacz ile jest mozliwych wariantów i dlatego są takie rozpietości
    pozdrawiam

  7. #7

    Domyślnie

    Słupki kopane na 80 cm, podmurówka na sztych.
    Zapomniałam, że jeszcze kupowałam pręty fi 6 na zabezpieczenie siatki, plus drut wiązałkowy ocynkowany.

    Siatkę mam 1,58cm wys. drut 3mm, oczko 5,5cmx5,5cm ocynkowana. Słupki 2m wysokie fi 50, ścianka 3mm - dospawywaliśmy po 50 cm juz na budowie - tak więc trzeba jeszcze doliczyć koszt dodatkowej stali na dospawanie. Za dospawanie 120 słupków ekipa wzięła 200zl. Drut naciągowy - 3mm
    Deski na szalunki zostaly nam po budowie. Szalunki zbiła ekipa

  8. #8

    Domyślnie

    u mnie ekipa wyceniła 1 metr ogrodzenia na 70 zł ( materiał+robocizna )
    Gosia

  9. #9

    Domyślnie

    Cytat Napisał bobo30
    Cytat Napisał gtca
    Cytat Napisał bobo30
    Nam wyszło jakieś 30zł za mb materialu( nie licząc betonu) plus 12 zł za mb robocizny, porządnie zrobione
    A co dokładniej w tej robociznie (12zł/mb) było:
    kopanie, szalowanie, wylewanie, montaż słupków, naciąg siatki?
    pozdr Mariusz
    dokładnie tak, jeszcze wycinka jezyn z trasy ogrodzenia
    To tanio.
    Mnie za mb robociznę (ten sam zakres prac) wyliczyli wstepnie na 25 - 30 pln/mb.
    Może Ci "Twoi" chcieliby zrobić ogrodzenie w Łodzi - ja mam jakieś 250 mb (a razem z sąsiadami których też to zaraz czeka - to będzie w sumie 1200mb) - więc niemało.

  10. #10

    Domyślnie

    u mnie ekipa wyceniła 1 metr ogrodzenia na 70 zł ( materiał+robocizna )
    Gosia

  11. #11

    Domyślnie

    długo ich szukałam, ale fakt tanio i jestem zadowolona
    może by sie skusili na Łódź, bo sa z okolic Skierniewic, w strone Żyrardowa, namiary wyślę na priv, dodam jeszcze, że szalowane było tylko to co nad ziemią, fundament był lany w ziemię
    najpierw wykopali i zalali słupki - na dno kładli trochę gruzu,
    potem wylali podmurówke w ziemi, potem zaszalowali na 20 cm i wylewali, następnie naciągali siatkę, plus pręty pionowe

  12. #12

    Domyślnie

    Cytat Napisał bobo30
    długo ich szukałam, ale fakt tanio i jestem zadowolona
    może by sie skusili na Łódź, bo sa z okolic Skierniewic, w strone Żyrardowa, namiary wyślę na priv, dodam jeszcze, że szalowane było tylko to co nad ziemią, fundament był lany w ziemię
    najpierw wykopali i zalali słupki - na dno kładli trochę gruzu,
    potem wylali podmurówke w ziemi, potem zaszalowali na 20 cm i wylewali, następnie naciągali siatkę, plus pręty pionowe
    Będę wdzięczny za namiar. I może nie informuj ich jakie mam alternatywne ceny - bo mi negocjacje cenowe runą
    pozdr Mariusz

  13. #13

    Domyślnie

    też im nie powiedziałam namiar podeślę wieczorem

  14. #14

    Domyślnie

    Cytat Napisał bobo30
    też im nie powiedziałam namiar podeślę wieczorem
    ok - dzięki wielkie
    pozdr Mariusz

  15. #15

    Domyślnie

    Cytat Napisał Gosia C
    u mnie ekipa wyceniła 1 metr ogrodzenia na 70 zł ( materiał+robocizna )
    u mnie 105 zł za metr bieżący (materiał : słupki ocynk plus malowanie, siatka, betonowa podmurówka, beton wraz z robocizną). Ekipa sprawdzona (robili mi już ogrodzenie od frontu), bardzo solidna i szybka. Nie szukam tańszej.

  16. #16

    Domyślnie

    ja grodziłem (właściwie to jeszcze grodzę ) osobiście i koszty wyglądały mniej więcej tak:

    ogrodzenie 150m. - na razie bez podmurówki. siatka ocynkowana, powlekana, gr. 3,2 mm

    słupki ze złomowiska - 52 szt. - 18 zł za sztukę (ale nasze były dość grube i solidne, więc pewnie można znaleźć tańsze) = 936 zł
    pręty zbrojeniowe (do wzmocnienia mocowania słupków i do mocowania siatki) ok. 200 zł
    spawanie i wykończenie słupków we własnym zakresie - czyli coś tam za elektrody i prąd - powiedzmy 100zł
    farby do malowania - 100 zł
    kopanie dziur pod słupki - 2 dni mojej pracy
    beton do zalania słupków - 500zł
    siatka + druty +napinacze - 2080zł

    RAZEM - 3900 zł (mniej więcej)


    _________________

  17. #17

    Domyślnie

    A tak BTW: odradzam wszystkim firmę CENTRUM OGRODZEŃ, dawniej KAMAR S.C. z miejscowości Dębe. Sprzedają swoje produkty (siatka, bramy itd.), działają także na Allegro. Kupilem u nich bramę, taką zwykłą, dwuskrzydłową. Miałem czekać na dostawe 2-3 tygodnie. Gdy po 2 tygodniach zadzwoniłem, to się musiałem przypomnieć, bo pan nie "kumał", kto dzwoni i po co. Potem termin dostawy był 5-krotnie przedkładany bo - o dziwo - nagle zepsuły się kolejno wszystkie 3 samochody dostawcze, potem klient z Gliwic przełożył termin dostawy itp. Kiedy odstępowałem od zamówienia, pan Piotrkowicz usiłował mnie "przymusić" (cyt. "brama jest produktem niestandardowym i MUSI pan ją odebrać"). Po odstąpieniu firma skontaktowała się jeszcze raz i dała niewielką zniżkę w ramach rekompensaty. Niestety przy dostawie okazało się, ze skrzydła są lekko wygięte, a na słupkach brak daszków. Brama miała też inne wady: rygle zrobione nie z typowych prętów, lecz z pręta o przekroju kwadratu, który klinował się i nie dawał przesuwać. Niektóre "sztachetki" z kątownika były niedospawane. Wzmiankowany rygiel zresztą też - w momencie pociągnięcia złamała się rączka. Słowem - dziadostwo. Sąsiad - spawacz jak zobaczył, to za głowę się złapał.

    Najfajniej było, jak kierowca proponował mi też zakup siatki - bo wspomniany klient z Gliwic też "zwątpił" i firma została "na lodzie"...
    Wpis niezgodny z regulaminem forum...

  18. #18

    Domyślnie

    Cytat Napisał Tomek_J
    A tak BTW: odradzam wszystkim firmę CENTRUM OGRODZEŃ, dawniej KAMAR S.C. z miejscowości Dębe. Sprzedają swoje produkty (siatka, bramy itd.), działają także na Allegro. Kupilem u nich bramę, taką zwykłą, dwuskrzydłową. Miałem czekać na dostawe 2-3 tygodnie. Gdy po 2 tygodniach zadzwoniłem, to się musiałem przypomnieć, bo pan nie "kumał", kto dzwoni i po co. Potem termin dostawy był 5-krotnie przedkładany bo - o dziwo - nagle zepsuły się kolejno wszystkie 3 samochody dostawcze, potem klient z Gliwic przełożył termin dostawy itp. Kiedy odstępowałem od zamówienia, pan Piotrkowicz usiłował mnie "przymusić" (cyt. "brama jest produktem niestandardowym i MUSI pan ją odebrać"). Po odstąpieniu firma skontaktowała się jeszcze raz i dała niewielką zniżkę w ramach rekompensaty. Niestety przy dostawie okazało się, ze skrzydła są lekko wygięte, a na słupkach brak daszków. Brama miała też inne wady: rygle zrobione nie z typowych prętów, lecz z pręta o przekroju kwadratu, który klinował się i nie dawał przesuwać. Niektóre "sztachetki" z kątownika były niedospawane. Wzmiankowany rygiel zresztą też - w momencie pociągnięcia złamała się rączka. Słowem - dziadostwo. Sąsiad - spawacz jak zobaczył, to za głowę się złapał.

    Najfajniej było, jak kierowca proponował mi też zakup siatki - bo wspomniany klient z Gliwic też "zwątpił" i firma została "na lodzie"...
    Na Allegro działa firma pod nazwą Centrum ogrodzeń z siedzibą w okolicach Warszawy, ale to chyba nie o tą Ci chodzi?!

  19. #19

    Domyślnie

    Cytat Napisał Slack
    Na Allegro działa firma pod nazwą Centrum ogrodzeń z siedzibą w okolicach Warszawy, ale to chyba nie o tą Ci chodzi?!
    Owszem, o tą. Zamawiałem, gdy na Allegro funkcjonowali jeszcze jako KAMAR z miejscowości DĘBE, potem stali się CENTRUM OGRODZEŃ.
    Wpis niezgodny z regulaminem forum...

  20. #20

    Domyślnie

    Cytat Napisał Tomek_J
    Cytat Napisał Slack
    Na Allegro działa firma pod nazwą Centrum ogrodzeń z siedzibą w okolicach Warszawy, ale to chyba nie o tą Ci chodzi?!
    Owszem, o tą. Zamawiałem, gdy na Allegro funkcjonowali jeszcze jako KAMAR z miejscowości DĘBE, potem stali się CENTRUM OGRODZEŃ.
    No, to klientów to oni zbyt dużo nie mają . I na 6 komentarzy już jeden negatyw (bez odpowiedzi!). Czarno widzę ich karierę na Allegro

Strona 1 z 5

Tagi dla tego tematu

Zwiń / Rozwiń Uprawnienia

  • Nie możesz zakładać nowych tematów
  • Nie możesz pisać wiadomości
  • Nie możesz dodawać załączników
  • Nie możesz edytować swoich postów
  •  
  • BB Code jest aktywny(e)
  • Emotikonyaktywny(e)
  • [IMG] kod jest aktywny(e)
  • [VIDEO] code is aktywny(e)
  • HTML kod jest wyłączony