dostępne w wersji mobilnej muratordom.pl na Facebooku muratordom.pl na Google+
Strona 4 z 5
Pokaż wyniki od 61 do 80 z 100
  1. #61
    SYMPATYK FORUM (min. 10) Avatar Hektorek
    Zarejestrowany
    May 2010
    Skąd
    Chylice - Jaktorów
    Posty
    94

    Domyślnie

    Cytat Napisał Ewa@Adam Zobacz post
    Witam
    Mam pytanie , czy wykonanie 107 m siatki 3,3 mm powlekana , oczka 5,5 cm , 1,5 wysokiej z płytą wkopaną jako murek , robocizana z materiałem w cenie 6500 zł to dobra cena . Nie umiem tego ocenić i proszę o pomoc .

    Pozdrawiam
    Witam,
    u nas 115 m z tych materiałow fachowiec wycenił na 7000 zł, uznaliśmy, że to dobra cena, robota rusza za 1,5 tygodnia

    Pozdrawiam

  2. #62
    SYMPATYK FORUM (min. 10) Avatar Ewa@Adam
    Zarejestrowany
    May 2010
    Posty
    78
    Wpisy w Dziennikach Budowy
    1

    Domyślnie

    Cytat Napisał Hektorek Zobacz post
    Witam,
    u nas 115 m z tych materiałow fachowiec wycenił na 7000 zł, uznaliśmy, że to dobra cena, robota rusza za 1,5 tygodnia

    Pozdrawiam
    Bardzo dziękuję za odpowiedź . Bardzo mi pomogła
    A powiedz , czy robisz na wylewkach , czy na murkach z płyt jak my planujemy ?

    Pozdrawiam

  3. #63
    SYMPATYK FORUM (min. 10) Avatar Hektorek
    Zarejestrowany
    May 2010
    Skąd
    Chylice - Jaktorów
    Posty
    94

    Domyślnie

    Cytat Napisał Ewa@Adam Zobacz post
    Bardzo dziękuję za odpowiedź . Bardzo mi pomogła
    A powiedz , czy robisz na wylewkach , czy na murkach z płyt jak my planujemy ?

    Pozdrawiam
    Zdecydowaliśmy się na płyty +czarne słupki+siatka ocynk. Ogradzamy boki i tył działki, myślimy nad frontem, czy nie zaczekać do końca budowy i nie zrobić czegoś ładniejszego z przodu. Jak Wy to rozwiązaliście? Czy grodzicie całość w ten sam sposób tzn. siatką czy przód będzie bardziej reprezentacyjny?

    Pozdrawiam

  4. #64
    SYMPATYK FORUM (min. 10) Avatar Ewa@Adam
    Zarejestrowany
    May 2010
    Posty
    78
    Wpisy w Dziennikach Budowy
    1

    Domyślnie

    Siatka będzie na 3 stronach , a front reprezentacja . Planujemy albo metalowy albo z drewnianymi poprzecznymi deskami , takimi jak będą na elewacji .Tez chyba poczekamy na razie z tym fronetm , bo my budujemy sie pierwsi na tym polu i nie ma tam nic , ani drogi, ani sąsiadów no i chyba lepiej poczekać jakiś czas . Zobaczymy .
    A siatkę dajesz Betafence , czy produkt lokalny ?
    Ostatnio edytowane przez Ewa@Adam ; 10-09-2010 o 11:17 Powód: .

  5. #65
    SYMPATYK FORUM (min. 10) Avatar Hektorek
    Zarejestrowany
    May 2010
    Skąd
    Chylice - Jaktorów
    Posty
    94

    Domyślnie

    Będzie pięknie, dużo okien i światła w domu U nas sytuacja identyczna - żadnych sąsiadów, łąka dookoła, piękne widoki, spokój... Tylko my dopiero zaczynamy budowę Ogrodzenie planujemy podobnie, w przyszłości coś w nawiązaniu do elewacji i balustrad. Znalazłam wykonawcę w okolicach Siedlec, sam wykonuje materiały na ogrodzenia a u nas jest okropnie drogo ( Grodzisk Maz.). Mają robotę zacząć w środę, jak skończą wrzucę fotki

  6. #66
    SYMPATYK FORUM (min. 10)
    ludwickik

    Zarejestrowany
    Sep 2010
    Skąd
    Piaseczno
    Kod pocztowy
    05-500
    Posty
    21

    Domyślnie

    Witam,

    Poszukuję ekonomicznego rozwiązania na ogrodzenie boków i tyłu działki - w sumie ok.225 mb. Jalas lekka podmurówka lub może jakieś rozwiązanie sytemowe byłyby wskazane. Proszę o jakieś propozycje jak to rozwiązać.

  7. #67
    SYMPATYK FORUM (min. 10) Avatar Ewa@Adam
    Zarejestrowany
    May 2010
    Posty
    78
    Wpisy w Dziennikach Budowy
    1

    Domyślnie

    Chyba siatka jest najtańszym rozwiazaniem . Podmurówkę można zrobić , ale nie trzeba , bo to podraża koszt , ale jest wygodniejsze do pielęgnacji działki , no a jak masz pieska to zawsze mniejsze ryzyko , że podkopie się . W sprzedaży są bloczki ( ja spotkałam metrowe ) , coś na kształt krawężnika i to usprawnia budowę i chyba zmniejsza w efekcie końcowym koszt . Jeśli chcesz wykonywać sam ogrodzenie , to można kupić formę do wykonania wylewek pod słupki i wiertło do otworu . Można tanio kupić takie coś na allegro . Innego rozwiązxania nie znam , przynajmniej jesli chodzi o w miare estetyczne ogrodzenie . Na południu kraju w dużym stopniu i nie tylko tam, ale już mniej ustawiaja taki płot " cmentarny . Mnie on się bardzo nie podoba , ale chyba nie jest drogi i jesli lubisz.........

  8. #68
    SYMPATYK FORUM (min. 10) Avatar Ewa@Adam
    Zarejestrowany
    May 2010
    Posty
    78
    Wpisy w Dziennikach Budowy
    1

    Domyślnie

    Cytat Napisał Hektorek Zobacz post
    Będzie pięknie, dużo okien i światła w domu U nas sytuacja identyczna - żadnych sąsiadów, łąka dookoła, piękne widoki, spokój... Tylko my dopiero zaczynamy budowę Ogrodzenie planujemy podobnie, w przyszłości coś w nawiązaniu do elewacji i balustrad. Znalazłam wykonawcę w okolicach Siedlec, sam wykonuje materiały na ogrodzenia a u nas jest okropnie drogo ( Grodzisk Maz.). Mają robotę zacząć w środę, jak skończą wrzucę fotki

    Chętnie zobaczę zdjęcia domku

  9. #69
    SYMPATYK FORUM (min. 10) Avatar Ewa@Adam
    Zarejestrowany
    May 2010
    Posty
    78
    Wpisy w Dziennikach Budowy
    1

    Domyślnie

    Hektorek i gdzie te fotki?

  10. #70
    SYMPATYK FORUM (min. 10) Avatar Hektorek
    Zarejestrowany
    May 2010
    Skąd
    Chylice - Jaktorów
    Posty
    94

    Domyślnie

    Pędzę, lecę... Już jestem!

    Oto przód działki z miejscem na furtkę, bramę i przęsła:

    A tak wyglądają boki:
    Ostatnio edytowane przez Hektorek ; 13-10-2010 o 13:33

  11. #71
    SYMPATYK FORUM (min. 10) Avatar Ewa@Adam
    Zarejestrowany
    May 2010
    Posty
    78
    Wpisy w Dziennikach Budowy
    1

    Domyślnie

    Całkiem fajnie zrobiona ta siatka
    U nas mają zrobić w przyszłym tygodniu , bo ciągle nie mam wyrównanej działki . Jak zrobię tez pokażę ;p , no chyba , że wyjdzie brzydko to nie , hi

  12. #72
    SYMPATYK FORUM (min. 10) Avatar Hektorek
    Zarejestrowany
    May 2010
    Skąd
    Chylice - Jaktorów
    Posty
    94

    Domyślnie

    Dzięki za pochwały Trafiliśmy na rzetelnego wykonawcę. Ogrodzenie oczywiście wymaga podsypania, ale to już po zakończeniu budowy (jeszcze nie zaczętej )
    Fotki oczywiście pokaż, jak będzie brzydko, to ku przestrodze

  13. #73
    FORUMOWICZ to brzmi dumnie (min. 100)
    krzysztof czajka

    Zarejestrowany
    Oct 2010
    Skąd
    Mława
    Kod pocztowy
    06-500
    Posty
    163

    Domyślnie

    o ładnie, ładnie. Ja kupiłem niedawno działkę. I chcę ją ogrodzić przed budową. budowę planuje zacząć na wiosnę. Ale ogrodzić wolałbym przed zimą. Ile czasu potrzeba na ogrodzenie 10 arowej działki? i czy w ogóle teraz (o tej porze roku) jest to możliwe?

  14. #74
    SYMPATYK FORUM (min. 10) Avatar Ewa@Adam
    Zarejestrowany
    May 2010
    Posty
    78
    Wpisy w Dziennikach Budowy
    1

    Domyślnie

    Ogrodzić zawsze można , ale pod warunkiem , że temperatura pozwoli na stwardnienie betonu przy słupkach . U mnie zalany tydzien temu prawie i ciągle jest mokry , bo zimno i pada co rusz . No ekipy robią róznie , ale tydzien powinien wystarczyć , a siatkę naciągną w każdej chwili .

  15. #75
    SYMPATYK FORUM (min. 10) Avatar Ewa@Adam
    Zarejestrowany
    May 2010
    Posty
    78
    Wpisy w Dziennikach Budowy
    1

    Domyślnie

    jestem bardzo zadowolona z mojego ogrodzenia , ale nie umiem wstawić zdjęcia
    Ostatnio edytowane przez Ewa@Adam ; 17-11-2010 o 16:56

  16. #76
    WITAJ, tu znajdziesz opowiedzi na swoje pytania
    jajaja1989

    Zarejestrowany
    Nov 2010
    Skąd
    Częstochowa
    Kod pocztowy
    42-200
    Posty
    1

    Domyślnie

    ogrodzenie panelowe 145zl brutto 250cm szeroki 150cm wysoki 5mm drut=)w cenie 1slupek 3 mocowania i panel

  17. #77
    FORUMOWICZ to brzmi dumnie (min. 100)
    krzysztof czajka

    Zarejestrowany
    Oct 2010
    Skąd
    Mława
    Kod pocztowy
    06-500
    Posty
    163

    Domyślnie

    Ja jednak w tym roku już odpuściłem to ogrodzenie. Było w listopadzie co prawda ładnych pare dni, ale jakoś już weny nie miałem na to ogrodzenie

  18. #78

    Domyślnie

    Cytat Napisał krzysztof czajka Zobacz post
    Ja jednak w tym roku już odpuściłem to ogrodzenie. Było w listopadzie co prawda ładnych pare dni, ale jakoś już weny nie miałem na to ogrodzenie
    Aktualnie nie polecam robienia ogrodzenia (trochę zimno) ale polecam "tymczasówkę" z siatki leśnej jak się nieco ociepli. Taka siatka naprawdę działa. Działka 10 arów to stawiasz ogrodzenie w 2 dni. 1 dnia wiercisz otwory na 50 cm głębokie i wtykasz paliki np. ze ściętych drzew (tak było w moim przypadku) a drugiego napinasz siatkę. Polecam poszukać wspólnika co by pomógł. Będzie sprawniej i się tak nie urobisz.

  19. #79
    FORUMOWICZ to brzmi dumnie (min. 100)
    krzysztof czajka

    Zarejestrowany
    Oct 2010
    Skąd
    Mława
    Kod pocztowy
    06-500
    Posty
    163

    Domyślnie

    wiesz, jest to jakieś wyjście. Ale u mnie na działce nie ma takiej potrzeby, żeby musowo ogradzać, bo jeszcze nic tam nie ma, wieć nie ma co kraść. Szczere pole

  20. #80

    Domyślnie

    mam drobne pytanie na tym zdjęciu tego ogrodzenia te przęsła do tych słupków dołanczane są za pomocą przyspawanych blach ? po prostu wsuwa się przęsła miedzy blachy przyspawane do słupków ? dobrze mniemam ?

Strona 4 z 5

Tagi dla tego tematu

Zwiń / Rozwiń Uprawnienia

  • Nie możesz zakładać nowych tematów
  • Nie możesz pisać wiadomości
  • Nie możesz dodawać załączników
  • Nie możesz edytować swoich postów
  •  
  • BB Code jest aktywny(e)
  • Emotikonyaktywny(e)
  • [IMG] kod jest aktywny(e)
  • [VIDEO] code is aktywny(e)
  • HTML kod jest wyłączony