dostępne w wersji mobilnej muratordom.pl na Facebooku muratordom.pl na Google+
Strona 12 z 14
Pokaż wyniki od 221 do 240 z 267
  1. #221
    REKORDZISTA FORUM (10 tysięcy postów!) NAJLEPSZY DORADCA NA TYM FORUM!!! Avatar CityMatic
    Zarejestrowany
    Apr 2006
    Skąd
    Polska B
    Posty
    10.174

    Domyślnie

    Cytat Napisał AG_home Zobacz post
    Również jestem na etapie izolacji przeciwwilgociowej, ale nie całego chudziaka, tylko ściany fundamentowej od ściany właściwej (z Porothermu). Skłaniam się do dwóch warstw papy 3mm SBS na osnowie z poliestru położonej na uprzednio zrobionej izolacji 3x dysperbitem.
    Izolacja przedstawia się solidnie ....tylko po co?
    Lepiej SiplastPrimer i jedna warstwa papy 3,4 icopala i będzie super dobrze.
    Spokojna przystań M36a w wersji L
    ----------------------------------------------------------------
    Głupca nic tak nie drażni, jak cudza mądrość.
    Lenia nic tak nie drażni, jak cudza pracowitość.

    ----------------------------------------------------------------
    Rekuperator +GWC+Filtr PM, Centralny odkurzacz, PC klimatyzacja: Gree 6,6kW, Kominek PW Bufor 300+300
    FV 10KWp (2,68 +3,66 kWp S i 3,66 kWp E+W ),Instalacja Solarna Galmet 4,2m2,Junkers 2F
    IQ oparte na systemie Satel Integra, Abax 2 .

  2. #222
    FORUMOWICZ to brzmi dumnie (min. 100) Avatar AG_home
    Zarejestrowany
    Oct 2016
    Skąd
    okolice Krakowa
    Posty
    170

    Domyślnie

    Racja - dysperbit 3x wynika z tego, że ściany fundamentowe będę mial tym zaizolowane, więc od razu przejedzie się wierzch wieńca (u mnie ściana z bloczków betonowych zwieńczona jest wieńcem). Myślałem też na papą 5,2 mm - muszę to przeliczyć co wyjdze taniej tzn 1x 5,2mm czy 2x3mm. Jak cena porównywalna to zrobię 2x3mm.

  3. #223

    Domyślnie

    Zrób tak Kliknij obrazek, aby uzyskać większą wersję

Nazwa:	IMAG1130.jpg
Wyświetleń:	1061
Rozmiar:	94,5 KB
ID:	387867, potem połączysz tak na chudziaku Kliknij obrazek, aby uzyskać większą wersję

Nazwa:	IMAG1772 (1).jpg
Wyświetleń:	1129
Rozmiar:	99,8 KB
ID:	387868 i jest OK.
    Ale twój wybór.

  4. #224

    Domyślnie

    Cytat Napisał surgi22 Zobacz post
    Zrób tak
    Wydałeś chyba majątek na tą papę Icopala ?
    Dom przy Głogowej 3 ... 120 mkw P.U. + garaż + kotłownia, 24 cm silikatu na ściany, 20 cm grafitu pod tynkiem, 20 cm pianki PUR pod dachówką, 10 cm pianki PIR na fundamencie, 15 cm grafitu pod nogami. 12 cm betonu nad głową, 100 % podłogówki, wentylacja mechaniczna z rekuperacją, pakiety 3-szybowe, ciepło sieciowe ... przewidywane 39 W/mkw ... naciągane energooszczędne ... NIE dla jednakowych kolorów dachu i elewacji ... STOP dla braku poszanowania indywidualności ...

  5. #225

    Domyślnie

    Za mojego życia nie planuję zmieniać . A ceny dokładnej nie pamiętam bo to 5-6 lat temu było.
    Ps, miałem jakieś zniżki bo sporo jej brałem .

  6. #226

    Domyślnie

    surgi22 a czym dodatkowo wymazałeś ściany?

  7. #227

  8. #228
    FORUMOWICZ to brzmi dumnie (min. 100) Avatar AG_home
    Zarejestrowany
    Oct 2016
    Skąd
    okolice Krakowa
    Posty
    170

    Domyślnie

    Tu takie ogólne zestawienie. Źrodło: portal ekspertbudowlany
    Kliknij obrazek, aby uzyskać większą wersję

Nazwa:	__b_rokiel-fundamenty-t2.jpg
Wyświetleń:	594
Rozmiar:	81,2 KB
ID:	388111

  9. #229

    Domyślnie

    Cytat Napisał surgi22 Zobacz post
    Zrób tak Kliknij obrazek, aby uzyskać większą wersję

Nazwa:	IMAG1130.jpg
Wyświetleń:	1061
Rozmiar:	94,5 KB
ID:	387867, potem połączysz tak na chudziaku Kliknij obrazek, aby uzyskać większą wersję

Nazwa:	IMAG1772 (1).jpg
Wyświetleń:	1129
Rozmiar:	99,8 KB
ID:	387868 i jest OK.
    Ale twój wybór.
    Czy tynkarze pozniej nie marudza na tą papę wywinieta na sciane?

  10. #230
    REKORDZISTA FORUM (10 tysięcy postów!) NAJLEPSZY DORADCA NA TYM FORUM!!! Avatar CityMatic
    Zarejestrowany
    Apr 2006
    Skąd
    Polska B
    Posty
    10.174

    Domyślnie

    Przecież jak widać to jest izolacja chudziaka.
    Na to idzie jeszcze folia, ocieplenie(pewnie też nie mało , później wylewka-posadzka- jak tynkarze wejdą to nie będą się zastanawiać gdyż ich tynk tak nisko nie sięga.
    Spokojna przystań M36a w wersji L
    ----------------------------------------------------------------
    Głupca nic tak nie drażni, jak cudza mądrość.
    Lenia nic tak nie drażni, jak cudza pracowitość.

    ----------------------------------------------------------------
    Rekuperator +GWC+Filtr PM, Centralny odkurzacz, PC klimatyzacja: Gree 6,6kW, Kominek PW Bufor 300+300
    FV 10KWp (2,68 +3,66 kWp S i 3,66 kWp E+W ),Instalacja Solarna Galmet 4,2m2,Junkers 2F
    IQ oparte na systemie Satel Integra, Abax 2 .

  11. #231
    REKORDZISTA FORUM (10 tysięcy postów!) NAJLEPSZY DORADCA NA TYM FORUM!!! Avatar CityMatic
    Zarejestrowany
    Apr 2006
    Skąd
    Polska B
    Posty
    10.174

    Domyślnie

    Cytat Napisał surgi22 Zobacz post
    Zrób tak Kliknij obrazek, aby uzyskać większą wersję

Nazwa:	IMAG1130.jpg
Wyświetleń:	1061
Rozmiar:	94,5 KB
ID:	387867, potem połączysz tak na chudziaku Kliknij obrazek, aby uzyskać większą wersję

Nazwa:	IMAG1772 (1).jpg
Wyświetleń:	1129
Rozmiar:	99,8 KB
ID:	387868 i jest OK.
    Ale twój wybór.
    Muszę przyznać, że ta izolacja jest - rewelacyjna. Porządna, trwała i na lata - pogratulować wyboru i wykonania. Lubię popatrzeć jak ktoś ma podobnie jak ja,......chociaż muszę przyznać, że u Ciebie jest lepiej.
    Warto dodać wątek, aby pokazać czego się oczekuje po dobrej izolacji chudziaka.
    Pozdrawiam
    Spokojna przystań M36a w wersji L
    ----------------------------------------------------------------
    Głupca nic tak nie drażni, jak cudza mądrość.
    Lenia nic tak nie drażni, jak cudza pracowitość.

    ----------------------------------------------------------------
    Rekuperator +GWC+Filtr PM, Centralny odkurzacz, PC klimatyzacja: Gree 6,6kW, Kominek PW Bufor 300+300
    FV 10KWp (2,68 +3,66 kWp S i 3,66 kWp E+W ),Instalacja Solarna Galmet 4,2m2,Junkers 2F
    IQ oparte na systemie Satel Integra, Abax 2 .

  12. #232

    Domyślnie

    Cytat Napisał MichalPoti Zobacz post
    Czy tynkarze pozniej nie marudza na tą papę wywinieta na sciane?
    Tak jak napisał CityMatic poszło na to 20 cm styro i 5-6 cm wylewki anhydrytowej przy tynkowaniu ścian 0 problemu.

  13. #233

    Domyślnie

    Cytat Napisał CityMatic Zobacz post
    Muszę przyznać, że ta izolacja jest - rewelacyjna. Porządna, trwała i na lata - pogratulować wyboru i wykonania. Lubię popatrzeć jak ktoś ma podobnie jak ja,......chociaż muszę przyznać, że u Ciebie jest lepiej.
    Warto dodać wątek, aby pokazać czego się oczekuje po dobrej izolacji chudziaka.
    Pozdrawiam
    Dzięki za ocenę - wykonane własnoręcznie - z chirurgiczną precyzją

  14. #234
    FORUMOWICZ to brzmi dumnie (min. 100) Avatar AG_home
    Zarejestrowany
    Oct 2016
    Skąd
    okolice Krakowa
    Posty
    170

    Domyślnie

    Panowie, powiedzcie proszę co o tym myślicie: mi wykonawca powiedział, że nie powinno dawać się produktów ropopochodnych na chudziaka jako izolacji podłogi na gruncie. Oni twierdzą, że daje się folię którą wywija się na ściany. Dyskusja na ten temat wzięła się stąd, że jak dawali papę termozgrzewalną na ścianę fundamentową (odcięcię fundamentu od ścian domu) to chcieli uciać papę na równą szerokość pustaka (czyli bez dawania żadnego zakładu), bo powiedzieli, że i tak nie połączę tej papy z folią. Ja się pytam z jaką folią skoro zamierzam dać papę i tak się wątek rozwinął.

    Jestem dopiero na wczesnym etapie SSO (murowanie), więc temat jeszcze przede mną. Żeby zostawić sobie furtkę na przyszłosć, kazałem im uciąć papę szerzej, więc wystaje mi jakieś 8 cm poza lico ściany (papa 33 cm szer a porotherm 25 cm).

    Dziękuję

  15. #235

    Domyślnie

    Cytat Napisał AG_home Zobacz post
    Panowie, powiedzcie proszę co o tym myślicie: mi wykonawca powiedział, że nie powinno dawać się produktów ropopochodnych na chudziaka jako izolacji podłogi na gruncie. Oni twierdzą, że daje się folię którą wywija się na ściany. Dyskusja na ten temat wzięła się stąd, że jak dawali papę termozgrzewalną na ścianę fundamentową (odcięcię fundamentu od ścian domu) to chcieli uciać papę na równą szerokość pustaka (czyli bez dawania żadnego zakładu), bo powiedzieli, że i tak nie połączę tej papy z folią. Ja się pytam z jaką folią skoro zamierzam dać papę i tak się wątek rozwinął.

    Jestem dopiero na wczesnym etapie SSO (murowanie), więc temat jeszcze przede mną. Żeby zostawić sobie furtkę na przyszłosć, kazałem im uciąć papę szerzej, więc wystaje mi jakieś 8 cm poza lico ściany (papa 33 cm szer a porotherm 25 cm).

    Dziękuję
    Kolego, kładź na chudziaka 2 x papę i nawet się nie zastanawiaj. Wykonawca robi głownie to co mu wygodnie a nie co jest dobre dla ciebie. Jeśli kładłeś papę pod ściany to tak samo musisz położyć papę na podłogę by to wszystko sensownie ze sobą połączyć (nigdy nie połączysz dobrze papy z folią).
    Ogólnie to zauważam od ładnych iluś lat głoszoną propagandę że folia jest lepsza od papy - gucio prawda. Folię bardzo łatwo uszkodzić przy kładzeniu (źle oczyszczone podłoże) a zważywszy na to że wykonawcy mają wszystko gdzieś i chcą jak najszybciej odwalić robotę to prawie na 100% położą ci folię na źle oczyszczone (ostre od zanieczyszczeń podłoże), po tym zaczną łazić i podziurkują ci folię - wtedy wszystko nadaje się do śmieci i nie spełnia zadania. Papa jest nieporównywalnie grubsza i elastyczna, nie ma takiego niebezpieczeństwa, oby dobrze ją zgrzać zwłaszcza na zakładach. Co do zdrowotności pap to szybciej dostaniesz raka od chemicznej żywności z marketów i sklepów niż od obecnie sprzedawanych pap która mają dużo bezpieczniejszy dla zdrowia skład niż kiedyś w dodatku już nie wchodzą w reakcję ze styropianem (papy asfaltowe). Jedyne co to trzeba zwrócić uwagę na ewentualne preparaty do gruntowania pod papę lub lepiki do łączenia (jeśli nie zgrzewasz). Muszą być wodorozcieńczalne bez rozpuszczalników (czyli np. Dysperbit i podobne/pochodne).

  16. #236
    FORUMOWICZ to brzmi dumnie (min. 100) Avatar AG_home
    Zarejestrowany
    Oct 2016
    Skąd
    okolice Krakowa
    Posty
    170

    Domyślnie

    Dzięki Fosiarz - zgadzam się z Tobą w 100%. Mnie folia nie przekonuje, nie mówiąc już o tym, ze nie da sie jej trwale połączyć z papą.
    A na ścianę fundamentową dałem papę termozgrzewalną 4mm na osnowie SBS i powiem, ze jest ona nie do zdarcia.

  17. #237
    ELITA FORUM (min. 1000)
    Jan P.

    Zarejestrowany
    Feb 2010
    Skąd
    Brwinów Milanówek 506391113
    Posty
    2.475

    Domyślnie

    Cytat Napisał AG_home Zobacz post
    Dzięki Fosiarz - zgadzam się z Tobą w 100%. Mnie folia nie przekonuje, nie mówiąc już o tym, ze nie da sie jej trwale połączyć z papą.
    A na ścianę fundamentową dałem papę termozgrzewalną 4mm na osnowie SBS i powiem, ze jest ona nie do zdarcia.
    SBS to uplastyczniacz nie osnowa. Jan
    Po mnie nie ma poprawek

  18. #238

    Domyślnie

    SBS to uplastyczniacz nie osnowa. Jan
    Jan jak zawsze celnie i rzeczowo.

    Jak szukalem papy na dach to tez mi wciskali, pape wzmacniana sbs-em
    - ale ja chce na osnowie poliestrowej
    - jest tylko wzmacniana sbs-em
    -ale SBS to uplastyczniacz, mnie chodzi o osnowe poliestrowa
    - to nie ma, tylko z sbs

  19. #239
    DOMOWNIK FORUM (min. 500)
    Robaczywy

    Zarejestrowany
    Jul 2012
    Skąd
    Kraków
    Posty
    748
    Wpisy w Dziennikach Budowy
    1

    Domyślnie

    Trochę odgrzeję kotleta, ale dobry kotlet więc warto

    Jestem na etapie zamawiania papy na izolację poziomą ścian fundamentowych i chudziaka. Chudy i ściany z wyjątkiem garażu są na jednym poziomie. Chcę dać 2x papa po ściany i 1x na chudego.

    Teraz tak, icopal ma fundament szybki profil SBS, ale kosztuje to worek pieniędzy i coś czuję, że płacimy za marketing...tzn pewnie jest lepsza, ale nie tyle co droższa..

    Czy ta papa UNI będzie dobra: UNI STANDARD PYE PV250 S40
    http://matizol.pl/uni-standard-pye-pv250-s40/

    Osnowa poliestrowa, SBS, 4mm, podkładowa, powinno być ok?

    ICOPAL niby daje na Fundament Szybki Profil SBS dożywotnią gwarancję, a tu 7 lat, ale nie wiem, nie wiem...RÓŻNICA w cenie to około 4000zł przy 150m2
    Ostatnio edytowane przez Robaczywy ; 14-04-2018 o 11:22
    http://forum.muratordom.pl/showthrea...-projektu-INES - dziennik budowy

    164m2 powierzchni użytkowej, 239m2 powierzchni całkowitej, OZC by Asolt 7,7 kW, 10cm piany na fundamencie, 20cm styropianu na elewacji, 15cm piany na podłodze, 17 cm piany ZK na dachu, 11cm wylewki, pompa ciepła Apic 10CGW, AirPack Home 600V, brak gazu, 100% podłogówka

  20. #240
    REKORDZISTA FORUM (10 tysięcy postów!) NAJLEPSZY DORADCA NA TYM FORUM!!! Avatar Kaizen
    Zarejestrowany
    Jun 2014
    Kod pocztowy
    05-540
    Posty
    24.289
    Wpisy w Dziennikach Budowy
    155

    Domyślnie

    Cytat Napisał Robaczywy Zobacz post
    RÓŻNICA w cenie to około 4000zł przy 150m2
    To aż tyle dopłacają do tego Uni?. Ja Icopala sbs kupowałem w składzie po 11,5zł/m2 a w LM był wtedy bodaj po 9,5zł/m2.

Strona 12 z 14

Tagi dla tego tematu

Zwiń / Rozwiń Uprawnienia

  • Nie możesz zakładać nowych tematów
  • Nie możesz pisać wiadomości
  • Nie możesz dodawać załączników
  • Nie możesz edytować swoich postów
  •  
  • BB Code jest aktywny(e)
  • Emotikonyaktywny(e)
  • [IMG] kod jest aktywny(e)
  • [VIDEO] code is aktywny(e)
  • HTML kod jest wyłączony