dostępne w wersji mobilnej muratordom.pl na Facebooku muratordom.pl na Google+
Strona 3 z 14
Pokaż wyniki od 41 do 60 z 267
  1. #41
    Lider FORUM (min. 2800) Avatar Martinezio
    Zarejestrowany
    Aug 2008
    Skąd
    Seroki Village ;)
    Posty
    3.124
    Wpisy w Dziennikach Budowy
    107

    Domyślnie

    Tak, smaruję disprobit-em od Tytana. Wg opisów jest styro-friendly (użyłem go też do izolacji pionowej fundamentów i jak na razie styro nie znika, więc jest ok). Przed posmarowaniem dodatkowo pozamiatałem i odkurzyłem odkurzaczem. Trochę tego pyłu zawsze się wessie
    Dziennik tutaj
    Wnętrza tutaj
    A komentarze tutaj

    <a href=http://forum.muratordom.pl/redirector.php?url=http%3A%2F%2F1procent.waw.pl%2F target=_blank>http://www.1procent.waw.pl/baner.png</a>
    Pomóż żyć normalnie - zlikwidujmy wspólnie barierę słabości!


  2. #42

    Domyślnie

    Ja też poszedłem w ślady papy termozgrzewalnej modyfikowanej SBS-em firmy ICOPAL. Trochę drogo wyszło bo na cały domek z zakładami i pod mury potrzebowałem około 120m2 i wyszło 1700pln niestety.
    A i nie daje żadnej folii.
    Oto zdjęcia podłogi przygotowanej SiplatPrimer i papy jeszcze nie zgrzanej.



  3. #43
    DOMOWNIK FORUM (min. 500) Avatar janzar
    Zarejestrowany
    Mar 2003
    Skąd
    ŚWIDNICA
    Kod pocztowy
    58-100
    Posty
    719

    Domyślnie papa termo jako izolacja od wilgoci kapilarnej z gruntu

    Cytat Napisał janzar
    Cytat Napisał PRO
    Janzar jakbys jeszcze raz napisał jaka papa nie koniecznie najdrozsza czy najtańsza, ale ta technicznie najlepsza, i jeszcze jaka grubość folii do posadzki na gruncie.
    witam
    stosuję papę termozgrzewalną V 60 S 35
    folia budowlana jako dystans między papa termo i styropianem oraz jako warstwa poślizgowa między jastrychem i styropianem o gr. 0,15 mm lub 0,20 mm po jednej warstwie

    pozdrawiam
    Jan Zaremba
    www.zaremba.com.pl




    Cytat Napisał Remik_Programista
    Ja też poszedłem w ślady papy termozgrzewalnej modyfikowanej SBS-em firmy ICOPAL. Trochę drogo wyszło bo na cały domek z zakładami i pod mury potrzebowałem około 120m2 i wyszło 1700pln niestety.
    A i nie daje żadnej folii.
    Oto zdjęcia podłogi przygotowanej SiplatPrimer i papy jeszcze nie zgrzanej.



    witam
    do Remik_Programista spod pióra mi to wyjąłes brawo i niech inni biorą przykład bez zbędnych oszczędności

    mój poprzedni post jest sprzed kilku lat i wtedy juz byla to rewolucja chociaż nadal wielu traktuje folie budowlaną 0.2mm jako izolację
    kto mnie poznał wie że odmawiam wykonania jastrychu bez dobrej izolacji

    wg stanu wiedzy na dziś poniższy przykład jest rozwiązaniem obecnie obowiązującym
    http://fundament.icopal.pl/doc/swf/radon/r_231a.pdf
    tanio rzadko znaczy dobrze ,dlatego nie raz trzeba zapłacić dwa razy

  4. #44
    REKORDZISTA FORUM (10 tysięcy postów!) NAJLEPSZY DORADCA NA TYM FORUM!!!FORUMOWICZ WIELKI SERCEM Avatar Andrzej Wilhelmi
    Zarejestrowany
    Jan 2006
    Skąd
    Łódź
    Kod pocztowy
    94-313
    Dzielnica
    Polesie
    Posty
    14.200

    Domyślnie

    Istotą izolacji jest jej ciągłość. Istotne jest zgrzanie połączeń. Oczywiście nie zaszkodzi przygrzanie do podłoża po uprzednim zagruntowaniu! Nie da się na gorąco połączyć papy z folią fundamentową. Można to zrobić za pomocą papy samoprzylepnej lub lepiku na zimno. Papy termozgrzewalne i lepik na zimno są obojętne dla styropianu. Chcąc mieć absolutną pewność można na papę dodatkowo położyć właśnie folię budowlaną. Pozdrawiam.
    miłego dnia
    mój nowy adres e-mail: [email protected]

  5. #45

    Domyślnie

    Cytat Napisał Andrzej Wilhelmi
    lepik na zimno są obojętne dla styropianu
    Czy aby na pewno? Zawsze myślałem, że właśnie lepik na zimno jest na bazie rozpuszczalników i zjada styropian.

    A czy miejsce łączenia folii na chudziakui papy na fundamencie można skleić np. dysperbitem? Oczywiście uwzględniając kilkunastocentymetrowy zakład. Obecnie mam izolację ścian zrobioną z papy, ale izolacji posadzki raczej zrobię z folii.
    Pozdrawiam,
    DW

  6. #46
    SYMPATYK FORUM (min. 10) Avatar tcsmile
    Zarejestrowany
    Oct 2008
    Skąd
    Szczecin
    Posty
    95
    Wpisy w Dziennikach Budowy
    1

    Domyślnie

    a ja mam jeszcze jedno zapytanie odnosnie papy termozgrzewalnej. powiedzcie mi jaka jest jej trwalosc (w rolkach) bo mam jakies 7 rolek starej papy w garazu ktora ma chyba z 10 lat i chcialbym ja wykorzystac jako izolacje lawy fundamentowej...?
    wyda czy moge sobie odpuscic?

  7. #47
    SYMPATYK FORUM (min. 10) Avatar tcsmile
    Zarejestrowany
    Oct 2008
    Skąd
    Szczecin
    Posty
    95
    Wpisy w Dziennikach Budowy
    1

    Domyślnie

    a ja mam jeszcze jedno zapytanie odnosnie papy termozgrzewalnej. powiedzcie mi jaka jest jej trwalosc (w rolkach) bo mam jakies 7 rolek starej papy w garazu ktora ma chyba z 10 lat i chcialbym ja wykorzystac jako izolacje lawy fundamentowej...?
    wyda czy moge sobie odpuscic?

  8. #48
    REKORDZISTA FORUM (10 tysięcy postów!) NAJLEPSZY DORADCA NA TYM FORUM!!!FORUMOWICZ WIELKI SERCEM Avatar Andrzej Wilhelmi
    Zarejestrowany
    Jan 2006
    Skąd
    Łódź
    Kod pocztowy
    94-313
    Dzielnica
    Polesie
    Posty
    14.200

    Domyślnie

    Wyda, bez obaw. Pozdrawiam.
    miłego dnia
    mój nowy adres e-mail: [email protected]

  9. #49

    Domyślnie

    a ja mam jeszcze jedno zapytanie odnosnie papy termozgrzewalnej. powiedzcie mi jaka jest jej trwalosc (w rolkach) bo mam jakies 7 rolek starej papy w garazu ktora ma chyba z 10 lat i chcialbym ja wykorzystac jako izolacje lawy fundamentowej...?
    wyda czy moge sobie odpuscic?
    Najlepiej zobacz co to za papa (producent i typ), odwiedź stronę producenta ewentualnie kontakt z doradcą technicznym producenta i wszystko wiadomo.

    janzar, cieszę się, że ktoś docenia moje wysiłki.

    Budując takim sposobem domek nie jest tani ale przyoszczędzę na "wystroju" wnętrz.

  10. #50

    Domyślnie

    I jeszcze fotka z pierwszej warstwy pustaków. Papa z zakładem co by zgrzać można było.

  11. #51

    Domyślnie

    A ja po poradach "janzara" (dziękuję) dałem papę termozgrzewalną s60v35 i na to 2x atestowaną folie budowlaną 0,3mm
    papę kładłem sam - dokładnie
    całość 1028zł + 50 za butlę z gazem za 100m2

  12. #52

    Domyślnie

    A ja mam pytanie. Jak poradzić sobie z mocowaniem rur CO, które leżą na folii / papie? Przecież mocowanie ich do chudziaka oznacza dziurawienie hydroizolacji...

    Jak macie zamiar to rozwiązać albo jak to rozwiązaliście?
    Pozdrawiam,
    DW

  13. #53

    Domyślnie

    Jeszcze miałem coś napisać.

    Byłem dziś w składzie folii i oglądałem folię izolacyjną 0,5mm, z atestem zresztą. Konia z rzędem temu, komu by się udało ją przetrzeć w czasie robót. Myślę, że taką właśnie zastosuję pod styropian. I nie trzeba nic łączyć, bo jej szerokość jest większa niż największy wymiar w domu (ot taki mały domek ).

    A to:

    Cytat Napisał Krzysno
    dałem papę termozgrzewalną s60v35 i na to 2x atestowaną folie budowlaną 0,3mm
    to już chyba lekka przesada, o ile oczywiście nie mieszkasz na bagnach, czy tam innych jakichś podmokłych terenach.
    Pozdrawiam,
    DW

  14. #54
    ELITA FORUM (min. 1000)
    Wirecki

    Zarejestrowany
    Sep 2007
    Posty
    1.840
    Wpisy w Dziennikach Budowy
    15

    Domyślnie

    Cytat Napisał Remik_Programista
    Ja też poszedłem w ślady papy termozgrzewalnej modyfikowanej SBS-em firmy ICOPAL. Trochę drogo wyszło bo na cały domek z zakładami i pod mury potrzebowałem około 120m2 i wyszło 1700pln niestety
    Zastanawiam sie nad takim rozwiązaniem, ale sama papa to koszt ok 19,5 zł za m2 (na allegro nawet 25 zł). Mógłbyś podać namiar na taniego sprzedawcę albo przedstawić szczegóły wyliczeń?

  15. #55

    Domyślnie

    Firma ROMONT w Częstochowie. Cena to około 15pln / 1m2 brutto z fakturą.
    Podobno potaniało teraz i można kupić taniej.[/u]

  16. #56
    ELITA FORUM (min. 1000)
    Wirecki

    Zarejestrowany
    Sep 2007
    Posty
    1.840
    Wpisy w Dziennikach Budowy
    15

    Domyślnie

    cennikowo u nich 21,09 netto za m2. Dostałeś 45% rabatu ??
    A gdzie koszty roztworu gruntującego? Trochę mi nie pasują Twoje wyliczenia, chociaż chciałbym, żeby tak było.....

  17. #57

    Domyślnie

    ja kupowałam tu :
    www.pemdystrybucja.pl. Gośc konkretny, solidny - tylko,że u nich trzeba kupic na palety . Papa swisspor czarna mamba SBS MAX PYE PV 160
    S28. Cena 12,50 zł brutto . Na palecie 200 m2. Kupowałam akutrat na dach i na podogę.

  18. #58
    FORUMOWICZ to brzmi dumnie (min. 100)
    mike01

    Zarejestrowany
    Jan 2007
    Posty
    189
    Wpisy w Dziennikach Budowy
    4

    Domyślnie

    Fajny temat bo sam jestem przed wylewkami ale brakuje mi kilku informacji.

    Nikt nie wspomnial o stosowaniu papy pod ogrzewanie podlogowe.
    Czy nie uwazacie ze zastosowanie papy termozgrzewalnej a pozniej ogrzewania podlogowego spowoduje ze zima pojawi sie w domku niemily smrodek z papy?
    A moze przy ogrzewaniu podlogowym zabronione jest stosowanie papy???
    Czy uwazacie ze oddzielenie papy od styropianu folia budowlana(nawet 0,5mm) zapewni 100% brak reakcji utleniania sie styro????

  19. #59
    ELITA FORUM (min. 1000)
    Wirecki

    Zarejestrowany
    Sep 2007
    Posty
    1.840
    Wpisy w Dziennikach Budowy
    15

    Domyślnie

    Brakuje Ci informacji bo nie szukasz, a było.
    Szybciej smród pojawi się od złego plastyfikatora do wylewki.
    Nie jest zabronione.
    Nie jest potrzebna tak gruba folia.

    I to nie moja opinia, tylko znaleziona na forum. Pozdr.

  20. #60

    Domyślnie

    Cytat Napisał darekw127

    to już chyba lekka przesada, o ile oczywiście nie mieszkasz na bagnach, czy tam innych jakichś podmokłych terenach.
    Może i przesada, ale mój "wykonawca" o którym napiszę dużo gdy uda mi się go już pozbyć, zamiast 15 cm warstwy piachu pod chudziak wysypał ledwie 2 auta żwiru, tak że w niektórych miejscach chudziak leży prosto na glinie. Podciąga kapilarnie, i po ostatnich opadach był mokry.
    wody gruntowe w tym momencie, po opadach mam jakieś 0,5 - 1,0 m pod powierzchnią
    wolałem nie ryzykować
    dodam jeszcze że wszystkie połączenia folii kleiłem specjalną taśmą klejącą
    to też pewnie przesada

Strona 3 z 14

Tagi dla tego tematu

Zwiń / Rozwiń Uprawnienia

  • Nie możesz zakładać nowych tematów
  • Nie możesz pisać wiadomości
  • Nie możesz dodawać załączników
  • Nie możesz edytować swoich postów
  •  
  • BB Code jest aktywny(e)
  • Emotikonyaktywny(e)
  • [IMG] kod jest aktywny(e)
  • [VIDEO] code is aktywny(e)
  • HTML kod jest wyłączony