dostępne w wersji mobilnej muratordom.pl na Facebooku muratordom.pl na Google+
Pokaż wyniki od 1 do 8 z 8
  1. #1

    Domyślnie Rady/uwagi odnośnie projektu indywidualnego.

    Czesc

    nie wiem czy to dobry dział ale ten pasuje mi najbardziej do tego o co chce zapytać. A mianowicie:

    Chce wybudować dom samemu z teściem. Domek prosty, mały(103m2). Czekam na pozwolenie na budowę. Podczas czekania zaczałem dokladnie ogladać profjekt i nasuneły mi sie pewne wątpliwosci, w ktorych mam nadzieje mi pomożecie. A mianowicie:

    1. Zbojenie ławy to Fi16 drut... w skladach tego maja mało i drogo. Czy jest mozliwosc zmiany na Fi12 (oczywiscie poprzez KB)
    2. W podciagu Projektant zastosował zbrojenie górą 2x pret i dołem 4x pret czy to normalne ?
    3. W podciagu jest stal FI14 ktorych w ogole nie ma na stanie. czy moge to zmienic na Fi12 lub Fi16 (oczywiscie poprzez KB) NIe bedzie duzego halo ?
    4. Ściany nosne w projekcie to 25 cm pustaka plus 15 cm styro = 40 cm. Czy duza tragedia bedzie jesli zbuduje 24 cm pustak plus styor co automatycznie zwiekszy nam nieznacznie pomieszczenia w domu?
    5. Wszedzie sa strzemiona co 15 cm - nie ukrywam duuuzo tego wyszło.. Czy duza roznica jesli w zmianie zeby stosować strzemiona co 20 cm ?
    6. czy widzicie cos jeszcze niepokojacego w tym projekcie. W zalaczeniu przesyłam zdjecia.

    PS: Ja wiem ze te pytania sa do kierownika budowy...u mnie projektant i KB to jedna i ta sama osoba ale chcialem spytac co wy o tym myslicie jako doswiadczeni budowniczy... Wam na pewno rzuci sie cos w oko co mi przeleci mimochodem Czekam na konstruktywne odpowiedzi


    Kliknij obrazek, aby uzyskać większą wersję

Nazwa:	Zrzut ekranu 2019-08-30 o 11.08.43.jpg
Wyświetleń:	28
Rozmiar:	17,9 KB
ID:	434095Kliknij obrazek, aby uzyskać większą wersję

Nazwa:	Zrzut ekranu 2019-08-30 o 11.08.32.jpg
Wyświetleń:	24
Rozmiar:	13,4 KB
ID:	434096Kliknij obrazek, aby uzyskać większą wersję

Nazwa:	Zrzut ekranu 2019-08-30 o 11.08.18.jpg
Wyświetleń:	26
Rozmiar:	16,3 KB
ID:	434097Kliknij obrazek, aby uzyskać większą wersję

Nazwa:	Zrzut ekranu 2019-08-30 o 11.07.56.jpg
Wyświetleń:	33
Rozmiar:	18,2 KB
ID:	434098Kliknij obrazek, aby uzyskać większą wersję

Nazwa:	Zrzut ekranu 2019-08-30 o 11.07.38.jpg
Wyświetleń:	19
Rozmiar:	14,6 KB
ID:	434099
    Ostatnio edytowane przez kapelusz ; 30-08-2019 o 16:07

  2. #2

    Domyślnie

    Nic samemu nie możesz zmieniać. Kierownik budowy też nie może pozwolić na zmiany. Jedyna osoba to projektant.
    Teraz budując zacznę od dymu z komina

  3. #3

    Domyślnie

    jedynie co możesz zrobić to skonsultować się z kontruktorem zeby przeliczył jeszcze raz oczywiście to troche kosztuje.

  4. #4

    Domyślnie

    Panie, kto to panu tak spierdo..ił...

  5. #5

    Domyślnie

    Oczekiwałem konstruktywnych odpowiedzi ... a nie w stylu , że cos tu jest spier**** bo jesli jest wg kogos to prosze o jakies uzasadnienie. Wiem ze nic nie moge zmieniac. Projektant i kierownik budowy to u mnie jedna i ta sama osoba... Pytałem raczej o to czy cos wam jeszcze z tych zdjec sie rzuca w oczy i co ewentualnie mozna poprawic ?

  6. #6
    REKORDZISTA FORUM (10 tysięcy postów!) NAJLEPSZY DORADCA NA TYM FORUM!!! Avatar jajmar
    Zarejestrowany
    Jan 2004
    Skąd
    Tarnobrzeg-Rzeszów
    Posty
    10.211

    Domyślnie

    Nie unos się tak. Rysunki wstawiłeś mikroskopijne cięzko je oglądnąć o wypatrzeniu zbrojenia nie ma mowy.

  7. #7
    REKORDZISTA FORUM (10 tysięcy postów!) NAJLEPSZY DORADCA NA TYM FORUM!!! Avatar d7d
    Zarejestrowany
    Sep 2014
    Skąd
    Poznań
    Posty
    10.868

    Domyślnie

    Cytat Napisał kapelusz Zobacz post
    Chce wybudować dom samemu z teściem. Domek prosty, mały(103m2).
    Wklej większe zdjęcia.
    Zmiany są dopuszczalne zwłaszcza jeżeli KB = Projektant.
    Nie zmieni średnice z #14 na #16 lub #12.
    Strzemiona w wieńcu mogą mieć inny rozstaw.
    Zbrojenie ław tez można zmienić ale za to musi brać odpowiedzialność Projektant a nie KB.
    Nawet jak to jest ta sama osoba.
    My zostajemy w UE !!
    #StopRussia !!

  8. #8
    REKORDZISTA FORUM (10 tysięcy postów!) NAJLEPSZY DORADCA NA TYM FORUM!!! Avatar d7d
    Zarejestrowany
    Sep 2014
    Skąd
    Poznań
    Posty
    10.868

    Domyślnie

    Cytat Napisał brencik Zobacz post
    Panie, kto to panu tak spierdo..ił...
    Cytat Napisał kapelusz Zobacz post
    Oczekiwałem konstruktywnych odpowiedzi ... a nie w stylu , że cos tu jest spier**** bo jesli jest wg kogos to prosze o jakies uzasadnienie.
    Cytat Napisał jajmar Zobacz post
    Nie unos się tak. Rysunki wstawiłeś mikroskopijne cięzko je oglądnąć o wypatrzeniu zbrojenia nie ma mowy.
    Ciekawe czy brencik cokolwiek zobaczył i dlatego tak "mądrze" napisał czy tylko zwykła przekora.
    My zostajemy w UE !!
    #StopRussia !!

Tagi dla tego tematu

Zwiń / Rozwiń Uprawnienia

  • Nie możesz zakładać nowych tematów
  • Nie możesz pisać wiadomości
  • Nie możesz dodawać załączników
  • Nie możesz edytować swoich postów
  •  
  • BB Code jest aktywny(e)
  • Emotikonyaktywny(e)
  • [IMG] kod jest aktywny(e)
  • [VIDEO] code is aktywny(e)
  • HTML kod jest wyłączony