dostępne w wersji mobilnej muratordom.pl na Facebooku muratordom.pl na Google+
Strona 3 z 5
Pokaż wyniki od 41 do 60 z 88
  1. #41

    Domyślnie

    Nie wiem za ile bo cena jest za całość. RCD 3f nie chce z powodów podanych wcześniej a także dlatego ze awaria w jednym punkcie położy mi cala instalacje, po co wiec było ciułać te obwody.

  2. #42

    Domyślnie

    Montaż obecnie różnicówek AC to głupota... Wciska ci gówno. Podaj jeszcze producenta...

  3. #43

    Domyślnie

    Cytat Napisał qwerty1986 Zobacz post
    Montaż obecnie różnicówek AC to głupota... Wciska ci gówno. Podaj jeszcze producenta...
    Niby dlaczego głupota? I proszę objaśnić, do czego są przeznaczone?
    Murarz i leśnik to nie rzemieślnik.
    A malarz to paprok, że o hydrauliku nie wspomnę.

  4. #44

  5. #45

    Domyślnie

    Nooo, jak Ty na blogach się uczysz, to ja dziękuję.
    A już miałem nadzieję, że przytoczysz doktora Musiała, lub co najmniej ŚP. doktora Danielskiego.
    Murarz i leśnik to nie rzemieślnik.
    A malarz to paprok, że o hydrauliku nie wspomnę.

  6. #46

    Domyślnie

    Dostosowałem do twojego poziomu. Jakie obecnie sprzęty są stosowane i czy przy nich działa AC?
    Myślisz czemu niemcy zabraniają stosowania typu AC od 1985 roku? Jak narażasz swoich klientów i montujesz AC to twoja sprawa.

  7. #47

    Domyślnie

    Człowieku, setki tysięcy RCD typu AC są zamontowane w domach, a ty bredzisz o jakichś wymogach. Przypominam, że w/w RCD przeznaczone są do stosowania w sieciach z prądem uszkodzeniowym sinusoidalnie zmiennym doprowadzonym w sposób nagły lub wolno narastajacy.
    Resztę sobie dopowiedz.
    I znowu piszesz głupoty, że do mojego poziomu się dostosowujesz. Czy ja uczę się na blogach? Puknij się kolejny raz.
    Co do Niemców - masz typowa rozdzielnicę w mieszkaniu w Berlinie (w bloku)
    Ciekawi cię, co to za typ RCD?

    Kliknij obrazek, aby uzyskać większą wersję

Nazwa:	DSC_1590 kopia TB.jpg
Wyświetleń:	42
Rozmiar:	90,0 KB
ID:	468285
    Murarz i leśnik to nie rzemieślnik.
    A malarz to paprok, że o hydrauliku nie wspomnę.

  8. #48

    Domyślnie

    Jesteś upośledzony? Gdzie napisałem, że stosowanie AC jest zabronione? Napisałem, że to głupota. Ładowarki, zasilacze impulsowe (komputery, laptopy, tv itp) to jaki prąd pobierają? Przemienny? Akurat wiedza z tego blogu jest większa, niż u ciebie pod kopułką
    Masz małą ściągę:
    Kliknij obrazek, aby uzyskać większą wersję

Nazwa:	1585537100_1672924139.jpg
Wyświetleń:	26
Rozmiar:	48,6 KB
ID:	468287
    Twoje zdjęcie zbyt małe i nic nie widać. Żaden projektant instalacji elektrycznych nie projektuje RCD typu AC (chyba, że jakiś stary dziad, dla którego LED to kosmiczna technologia...).
    Jak to napisał:
    KonradGatek na elektrodzie:
    Wiejscy elektrycy nauczeni przez miejskich inwestorów montują AC.
    Ostatnio edytowane przez qwerty1986 ; 23-02-2024 o 08:21

  9. #49

    Domyślnie

    Skoro nie zabronione, to znaczy, że dozwolone. A Ty wciskasz kit, ze maja być inne, bo tobie się zachciało.
    Powtarzam, tysiące RCD typu AC jest zainstalowanych w domach, i jakoś nikt nie płacze, poza jednym nawiedzonym.
    Twoja tabelka wskazuje "przydatne RCD", nie nakazane, a to jest różnica, panie buahahaha.
    Nawet, gdy w instalacji jest za dużo np. zasilaczy impulsowych, wystarczy dołożyć kolejne RCD (a to jest wskazane między innymi ze względu na funkcjonalność instalacji), i twoja teoria bierze w łeb!
    PS. Ty jako miejski elektryk projektujesz instalacje z RCD z pominięciem typy AC, i takie wykonawcy montują, prawda?
    Ostatnio edytowane przez elpapiotr ; 23-02-2024 o 15:28
    Murarz i leśnik to nie rzemieślnik.
    A malarz to paprok, że o hydrauliku nie wspomnę.

  10. #50

    Domyślnie

    Przydatne, czyli zadziałają (ochrona uzupełniająca). W latach 90tych miałeś tyle urządzeń z zasilaczem impulsowym? Nawet ledy na E27 mają taki zasilacz... Zabezpieczenie może zbędnie zadziałać 1000 razy i nic się nie dzieje a wystarczy, że raz nie zadziała i może dojść do tragedii. Skoro wciskasz ludziom AC, gdzie w obecnym domu praktycznie nie chroni (termowentylator, opiekacz). Już nawet nowa lodówka za inwerter, więc AC nie zadziała...

  11. #51
    REKORDZISTA FORUM (10 tysięcy postów!) NAJLEPSZY DORADCA NA TYM FORUM!!! Avatar Kaizen
    Zarejestrowany
    Jun 2014
    Kod pocztowy
    05-540
    Posty
    24.321
    Wpisy w Dziennikach Budowy
    155

    Domyślnie

    Cytat Napisał qwerty1986 Zobacz post
    Montaż obecnie różnicówek AC to głupota... Wciska ci gówno. Podaj jeszcze producenta...
    "A" to głupota. Wciska Ci kał...

    A możesz wyjawić, przed jakim zagrożeniem, przed którym nie uratuje AC uratuje A? Tak w praktyce?
    Że jak "kopnie" mnie 24V z laptopa, to wywali różnicówkę A a AC nie? Chyba nie, bo zasilacz pracuje na całej sinusoidzie.
    Co musiałoby się stać, żeby A uratowała sytuację gdy AC nie daje rady? I czy uratuje? Czy może trzeba B w takiej sytuacji?

  12. #52

    Domyślnie

    W zasilaczu masz mostek (więc nie sinus jak ci się wydaje). Popatrz nawet na przebiegi prądu w zasilaczach do pasków led...
    Opisów dlaczego stosować A zamiast AC jest od groma. Portale, fora (sep, elektroda, ISE, a nawet tutaj było pisane). Baaa, nawet w katalogach podają:
    https://www.eaton.com/content/dam/ea...alog-pl-pl.pdf (od strony 12).

    Jak dalej nie rozumiecie to może zmieńcie zawód, bo przez waszą ignorancję zagrażacie swoim klientom.
    Dla mnie EOT: z głupim nie wygrasz - zniży Cię do swojego poziomu i wykończy doświadczeniem.
    Ostatnio edytowane przez qwerty1986 ; 23-02-2024 o 13:01

  13. #53
    REKORDZISTA FORUM (10 tysięcy postów!) NAJLEPSZY DORADCA NA TYM FORUM!!! Avatar Kaizen
    Zarejestrowany
    Jun 2014
    Kod pocztowy
    05-540
    Posty
    24.321
    Wpisy w Dziennikach Budowy
    155

    Domyślnie

    Cytat Napisał qwerty1986 Zobacz post
    W zasilaczu masz mostek (więc nie sinus jak ci się wydaje).
    Nie pisałem, że masz sinus, tylko że pracuje na całej sinusoidzie, a nie na połówkowo wyprostowanej.
    Tu od ok. 1:00:


    Cytat Napisał qwerty1986 Zobacz post
    Opisów dlaczego stosować A zamiast AC jest od groma. Portale, fora (sep, elektroda, ISE, a nawet tutaj było pisane).
    Tak. I wszystkie opierają się na tym, jak nie wybija różnicówka przy działaniu testera. Nic o świecie realnym nie znalazłem.
    Tak samo nie znalazłem podobnej debaty "dlaczego stosować B zamiast A" - czemu? Nie ma sytuacji, gdzie A nie wystarczy?

    Cytat Napisał qwerty1986 Zobacz post
    Dla mnie EOT: z głupim nie wygrasz - zniży Cię do swojego poziomu i wykończy doświadczeniem.
    Jak nie masz argumentów ani odpowiedzi na zadane pytania (przede wszystkim na to wytłuszczone), to nie wygrasz z mądrym i pozostaje ucieczka.
    Ostatnio edytowane przez Kaizen ; 23-02-2024 o 13:33

  14. #54

    Domyślnie

    Kolego buahahaha, nikt nie neguje stosowania RCD typu A czy B, ale tam, gdzie to jest naprawdę potrzebne.
    Chodzi o biura, o sale/pracownie komputerowe lub tp., gdzie rzeczywiście mamy do czynienia ze sporym odkształceniem sinusoidy, ale nie w mieszkaniach czy domkach.
    Napisz (wiem, znowu podkuliłeś ogon i zwiałeś z kolejnego tematu), w ilu domkach wymieniłeś RCD typu AC na inne, bo taka była potrzeba, no i obawa o większe zagrożenie życia czy zdrowia mieszkańców?
    Masz jakiś protokół na ten temat?
    PS. Obejrzysz jeszcze parę blogów, i będziesz szpec!
    Ostatnio edytowane przez elpapiotr ; 23-02-2024 o 15:29
    Murarz i leśnik to nie rzemieślnik.
    A malarz to paprok, że o hydrauliku nie wspomnę.

  15. #55
    OLIMP FORUM - oświecona góra rankingu... Avatar Mareks77
    Zarejestrowany
    Jun 2011
    Skąd
    Zielona Góra
    Kod pocztowy
    65-001
    Posty
    6.327

    Domyślnie

    Cytat Napisał elpapiotr Zobacz post
    Kolego buahahaha, nikt nie neguje stosowania RCD typu A czy B, ale tam, gdzie to jest naprawdę potrzebne.
    Chodzi o biura, o sale/pracownie komputerowe lub tp., gdzie rzeczywiście mamy do czynienia ze sporym odkształceniem sinusoidy, ale nie w mieszkaniach czy domkach.......
    @Elpapiotr....Nie bronię @qwerty1986 ale kolega ma tu trochę racji. Jesteś raczej starej daty więc w Twoim mniemaniu dotychczas dla RCD typu A i B były tu tylko biura i serwerownie ale patrząc z boku w sprzętach domowych zadomowiło się sporo nowości z odkształconym poborem energii począwszy od żarówek energooszczędnych a , kończąc na komputerze, pralce, lodówce.
    TV to nie jest Rubin ze 150VA transformatorem
    Ostatnio edytowane przez Mareks77 ; 23-02-2024 o 19:25
    Dom Opałek 1G z poddaszem użytkowym. 145m2 powierzchni użytkowej. Podłogówka 90m2, reszta to 9 grzejników.
    Piec Vaillant 206/5-5 + Moduł mieszacza VR61/4 + Regulator CM470/4 + VIH R120 + Grupa pompowa z siłownikiem do ogrzewania podłogowego Thermix MEIBES.

    Jeśli pomogłem kliknij......to nic nie kosztuje.

  16. #56

    Domyślnie

    Witam.
    Czyli co, też wymieniałeś, kolego Mareks77, bo taka była potrzeba, RCD AC na inne, lub montowałeś zgodnie z projektem w domkach jednorodzinnych A lub B ?
    Ile przypadków miałeś w swojej karierze zawodowej?
    PS. Tak, jestem starej daty, mam już 70 lat i dalej czynny zawodowo.
    Ostatnio edytowane przez elpapiotr ; 24-02-2024 o 07:10
    Murarz i leśnik to nie rzemieślnik.
    A malarz to paprok, że o hydrauliku nie wspomnę.

  17. #57
    OLIMP FORUM - oświecona góra rankingu... Avatar Mareks77
    Zarejestrowany
    Jun 2011
    Skąd
    Zielona Góra
    Kod pocztowy
    65-001
    Posty
    6.327

    Domyślnie

    Cytat Napisał elpapiotr Zobacz post
    Witam.
    Czyli co, też wymieniałeś, kolego Mareks77, bo taka była potrzeba, RCD AC na inne, lub montowałeś zgodnie z projektem w domkach .....
    Nie wymieniałem, ale też nigdy nie sprawdzałem czy zadziała gdy na obudowie zasilacza komputerowego pojawi się chociaż cząstka z tego 310V po prostowniku.
    Podejżewam że mogło by być z tym różnie bo tabelkę przytoczoną przez @qwerty1986 stworzył ktoś nie po to by tylko była i nad nią debatować na forum.

    Odnośnie wymiany to tym przypadku należało by zacząć od tego czy właściciele po zamontowaniu instalacji podczas jej normalnego uzytkowania testują RCD chociaż umieszczonym tam wyzwalaczem.
    Który inwestor, właściciel domku robi pomiary okresowe? Jeżli jesteś czynny zawodowo więc wiesz jak jest...... czy wezwał Cię choć 1:50
    W firmach jest to raczej norma bo przecież ktoś przyjdzie na kontrolę i zarząda dokumentacji.
    Tutaj od 2023r tylko kominiarz ma co robić i to też nie zawsze.

    O tym się zapomina dopuki wszystko działa jak należy a w przypadku RCD dopóki kogoś przez przypadek nie popieści i właściciel zdziwiony będzie bo przecież posiada takowy zamontowany.


    Cytat Napisał elpapiotr Zobacz post
    PS. Tak, jestem starej daty, mam już 70 lat i dalej czynny zawodowo.
    No tak..... należy podkreślić starszy ,doświadczony itp. choć czy w dzisiejszych czasach są to jakieś przymiotniki
    Ostatnio edytowane przez Mareks77 ; 24-02-2024 o 13:32
    Dom Opałek 1G z poddaszem użytkowym. 145m2 powierzchni użytkowej. Podłogówka 90m2, reszta to 9 grzejników.
    Piec Vaillant 206/5-5 + Moduł mieszacza VR61/4 + Regulator CM470/4 + VIH R120 + Grupa pompowa z siłownikiem do ogrzewania podłogowego Thermix MEIBES.

    Jeśli pomogłem kliknij......to nic nie kosztuje.

  18. #58

    Domyślnie

    Do pompy ciepla AC tez wystarczy?

  19. #59

    Domyślnie

    Cytat Napisał WarrenC Zobacz post
    Do pompy ciepla AC tez wystarczy?
    To już trzeba zapytać PN-HD 60364-4-41:2017-09
    Murarz i leśnik to nie rzemieślnik.
    A malarz to paprok, że o hydrauliku nie wspomnę.

  20. #60
    FORUMOWICZ to brzmi dumnie (min. 100) Avatar PLC_00
    Zarejestrowany
    Sep 2018
    Skąd
    STCE
    Posty
    206

    Domyślnie

    Cytat Napisał Kaizen Zobacz post
    "A" to głupota. Wciska Ci kał...

    A możesz wyjawić, przed jakim zagrożeniem, przed którym nie uratuje AC uratuje A? Tak w praktyce?
    Że jak "kopnie" mnie 24V z laptopa, to wywali różnicówkę A a AC nie? Chyba nie, bo zasilacz pracuje na całej sinusoidzie.
    Co musiałoby się stać, żeby A uratowała sytuację gdy AC nie daje rady? I czy uratuje? Czy może trzeba B w takiej sytuacji?
    Może ocali Ci kiedyś życie ta odpowiedz.

    Na przykładzie dwóch sprzętów używanych praktycznie w każdym domu i pomiarów oscyloskopem :
    -suszarka do włosów - grzałka włączona pierwszy bieg wiatraka - prąd jednopołówkowy. Pełne obroty - pełen sinus
    -wiertarka - lekkie wciśnięcie przycisku (niskie obroty) - prąd jednopołówkowy. Obroty na maksa - pełen sinus

    Wyłącznik AC NIE ZADZIAŁA * w pierwszej sytuacji czyli przy prądzie jednopołówkowym.
    Wyłącznik A ZADZIAŁA w każdym przypadku.

    *Lub zadziała sporadycznie

    I to jest przykład tylko dwóch sprzętów . A ile urządzeń jeszcze w domu może mieć kształt jednopołówkowy ? Np cala masa małego AGD .

    RCD typu AC to sobie można wsadzić wiadomo gdzie .

    Czytając posty co po niektórych mam wrażenie że elektryki uczyli się z uletek Castoramy.
    Dom : Przy alabastrowej 20 . 115 m2 powierzchni użytkowej. Ocieplenie : Elewacja 15 cm knauf 0,32 , dach/poddasze 30 cm roockwool , podłoga 15 cm knauf 0,32 . Wentylacja grawitacyjna. Ogrzewanie : Vissmann 100w B1HF. 100 % podłogówka + regulatory pokojowe Salus Quantum SQ610. Okna trzy szybowe Oknoplast winergetic premium . Rodzina 2+2

Strona 3 z 5

Tagi dla tego tematu

Zwiń / Rozwiń Uprawnienia

  • Nie możesz zakładać nowych tematów
  • Nie możesz pisać wiadomości
  • Nie możesz dodawać załączników
  • Nie możesz edytować swoich postów
  •  
  • BB Code jest aktywny(e)
  • Emotikonyaktywny(e)
  • [IMG] kod jest aktywny(e)
  • [VIDEO] code is aktywny(e)
  • HTML kod jest wyłączony