Witam
nie wiem czy piszę w dobrym dziale jeżeli nie proszę o przeniesienie , zmagam się ostatnio z problemem wyboru projektu działce kupuje 4 listopada i złożone są już papiery na Warunki zabudowy według Pani w urzędzie nie będzie problemu z uzyskaniem tego co wpisałem we wniosku , inwestycja będzie w lubuskim zielona góra dokładnie dzielnica zatonie , ale wracając do meritum sporo przewertowałem forum wadziłem też tysiące projektów i mam 2 całkiem inne jeden to parterowa nowoczesna stodoła drugi klasyczny dom z poddaszem obydwa bez piwnicy . Chciałem zapytać was o zdanie co lepiej wybudować z drugiej strony co będzie prostsze i szybsze w budowie a przede wszystkim tańsze bo nikt jeszcze nie udzielił mi nigdy odpowiedzi co jest tańsze w budowie dom parterowy czy z poddaszem użytkowym . Obydwa projekty były by w tym samym standardzie czyli ściany 25-30 cm styropianu na płycie fundamentowej i dach wełna 40 cm .Niebył bym także sobą gdybym nie zmienił paru szczegółów rozmieszczenia pokoju czy okien wiec przesyłam wersje podstawową projektu jak i zmienione wersje :
Groszek ver 4
mniej więcej brak większych zmian gówna zmiana do dodatnie rekuperacji której nie ma w projekcie i zmiana okien
oryginalny grosze ma też piwnice z której rezygnujemy

rzuty oryginalne
Kliknij obrazek, aby uzyskać większą wersję

Nazwa:	parter groszek ver 4.jpg
Wyświetleń:	36
Rozmiar:	14,8 KB
ID:	436101
Kliknij obrazek, aby uzyskać większą wersję

Nazwa:	poddasze groszek ver 4.jpg
Wyświetleń:	13
Rozmiar:	16,8 KB
ID:	436100
wersja zmodyfikowana pod nas
Kliknij obrazek, aby uzyskać większą wersję

Nazwa:	groszek ver 4 zmiany.jpg
Wyświetleń:	28
Rozmiar:	9,3 KB
ID:	436102
Oszczędny murator
to drugi projekt domu tym razem parterowy z fajnym przeszkleniem trochę za drogim więc zmodyfikowaliśmy to zmniejszając okna jednak tak by nie stracił swojego pierwotnego charakteru , zmieniliśmy układ pomieszczeń usunęliśmy komin jeden do pieca gazowego i kominka
wersja oryginalna
Kliknij obrazek, aby uzyskać większą wersję

Nazwa:	oszczedny.jpg
Wyświetleń:	31
Rozmiar:	19,5 KB
ID:	436103
wersja zmieniona
Kliknij obrazek, aby uzyskać większą wersję

Nazwa:	oszczedny zmiana.jpg
Wyświetleń:	44
Rozmiar:	20,2 KB
ID:	436104
A teraz do meritum jak się podobają te projektu który z nich wydaje się lepszą opcja no i koszta który będzie tańszy w budowie obydwa mają podobny metraż ocieplenie i typ fundamentu , nie ukrywam ze budżet mamy około 450-500 tys i chcieli byśmy w nim się zamknąć tak by mieszkać czyli że chociaż jednak łazienka jest wykończona podłogi i pokoje też ale może brakować mebli , brak tarasu i elewacja bez struktury jedynie zabezpieczony styropian , taki stan ubogi pod klucz
Pozdrawiam
Rafał