dostępne w wersji mobilnej muratordom.pl na Facebooku muratordom.pl na Google+
Pokaż wyniki od 1 do 15 z 15
  1. #1

    Domyślnie Podatek za grunt.

    Witam, zamierzamw sobotę podpisać umowę przedwstępną i nurtuje mnie jedno, słyszałem ze za działki płaci się podatek, czy musze się z tym liczyć?? Właściciel gruntów mówi ze nie trzeba nic wiecej płacić tylko jemu za grunty. A są to gruntuy budowlane podzielone już przez geodetę na działeczki, wszystkie posiadają pozwolenie na budowę. Jakk w takim razie wygląda sprawa z tym podatkiem???

  2. #2
    OLIMP FORUM - oświecona góra rankingu... Avatar rafałek
    Zarejestrowany
    Apr 2003
    Posty
    6.643
    Wpisy w Dziennikach Budowy
    179

    Domyślnie

    Będziesz płącić podatek do gminy. U nas to coś około 200 zł na rok za 1800 m2. Płaci się w 4 ratach. Jak będzie dom to będzie większy... podatek oczywiście.

  3. #3
    ELITA FORUM (min. 1000) Avatar K74
    Zarejestrowany
    Apr 2005
    Posty
    1.446
    Wpisy w Dziennikach Budowy
    197

    Domyślnie

    O wysokość podatku najlepiej zapytać w gminie, bo każda ma inną stawkę za m2. Ale nie są to jakieś straszne pieniądze.

  4. #4

    Domyślnie

    zapłacić jemu za grunty , jasne, ze to najważniesza opłata i największa, ale nie jedyna. Przy zakupie jeszcze taksa notarialna i podatek od czynności cywilno-prawnych. Jeśli to działka z pozwoleniem na budowę, tzn budujesz wg wybranego juz wcześniej przez kogoś projektu, czy tak?
    A propos podatku gruntowego, to twoja gmina ci go naliczy, tak jak później podatek od budynku mieszkalnego, garażu, ew. budynku gospodarczego czy wiaty, a w przyszłości, nie daj Boże, kataster
    Wlazł kotek na płotek ale spadł...

  5. #5

    Domyślnie

    Jak to jest z tym podatkiem??? Działkę kupiłem dwa lata temu i do tej pory nikt z gminy się do mnie nie odezwał w sprawie podatku gruntowego. Przysyłali mi inne rzeczy, także adres mają ale nic na temat podatku. Czy jest to jakieś niedopatrzenie z ich strony czy też może to ja powinnienem biegać do gminy i prosić żeby te pieniądze wzięli??

  6. #6
    OLIMP FORUM - oświecona góra rankingu... Avatar rafałek
    Zarejestrowany
    Apr 2003
    Posty
    6.643
    Wpisy w Dziennikach Budowy
    179

    Domyślnie

    U mnie to oni mi przysłali (dokładnie przyniósł lokalny ich przedstawiciel w osobie sołtysa). Jest to karteczka z identyfikatorem, podstawą prawną, kwotą za rok, kwotami na kwartał i nr konta. I tak dostaję co roku i robię z tego zlecenie stałe w banku i zapominam na rok

  7. #7

    Domyślnie

    Może masz działkę w V lub VI klasie. A takie, przynajmniej u nas, są zwolnione z podatku. Ale, z drugiej strony, powinni Ci przysyłać nakaz płatniczy, chociażby zerowy.

  8. #8

    Domyślnie

    Podatek gruntowy to w mojej gminie grosze, za 900 m2 płacę 7 zł, za dom 165 m2 49,- zł
    Od 27 lutego 2005 na swoim !!!!
    Szukam ekipy (solidnej) do podbitki.
    ----------------
    Maciek (Płock)
    GG: 2260023

  9. #9
    OLIMP FORUM - oświecona góra rankingu... Avatar rafałek
    Zarejestrowany
    Apr 2003
    Posty
    6.643
    Wpisy w Dziennikach Budowy
    179

    Domyślnie

    Czemu tak mało ? Czyżby mieli za dużo pieniędzy?

  10. #10
    OLIMP FORUM - oświecona góra rankingu... NAJLEPSZY DORADCA NA TYM FORUM!!! Avatar Jarek.P
    Zarejestrowany
    Aug 2004
    Skąd
    pod Warszawą
    Posty
    7.502
    Wpisy w Dziennikach Budowy
    442

    Domyślnie Re: Podatek za grunt.

    Mam w zasadzie dwa powody do zmartwień: jedno to współudział w gruncie na którym stoi blok z obecnym moim mieszkaniem, drugie to kupiona niedawno działka budowlana. Czy jesli ani za jeden ani za drugi grunt nie przychodzą wezwania do zapłaty podatku gruntowego to się cieszyć, czy raczej się spodziewać "ostatecznego wezwania do zapłaty" wraz z ciężkimi odsetkami?
    Dom w Lesie - Dziennik Budowy
    Nie tylko Dom w Lesie - moja strona

    Zasadzić dom, spłodzić drzewo i wybudować syna... czy jakoś tak...

  11. #11

    Domyślnie

    Cytat Napisał rafałek
    Czemu tak mało ? Czyżby mieli za dużo pieniędzy?
    na terenie mojej gminy jest PKN ORLEN
    maja w nosie te grosze od nas, tam im kasa kapie
    Od 27 lutego 2005 na swoim !!!!
    Szukam ekipy (solidnej) do podbitki.
    ----------------
    Maciek (Płock)
    GG: 2260023

  12. #12
    DOMOWNIK FORUM (min. 500)
    Jacek69

    Zarejestrowany
    Mar 2005
    Posty
    987
    Wpisy w Dziennikach Budowy
    38

    Domyślnie

    Cytat Napisał rammzes1
    Jak to jest z tym podatkiem??? Działkę kupiłem dwa lata temu i do tej pory nikt z gminy się do mnie nie odezwał w sprawie podatku gruntowego. Przysyłali mi inne rzeczy, także adres mają ale nic na temat podatku. Czy jest to jakieś niedopatrzenie z ich strony czy też może to ja powinnienem biegać do gminy i prosić żeby te pieniądze wzięli??
    Zgodnie z regułami prawnymi właściciel gruntu powienien sam się zgłosić do UG celem naliczenia mu podatku od gruntów.
    Kuriozalne to jest bo Gmina ma te informacje w kilku innych miejscach przecież (choćby rejestr gruntów) .... ale jak to w urzędach: to, że Pani w pokoju 12 coś wie wcale nie znaczy, że wie o tym Pan w pokoju 14.

    Dopiero po złożeniu oficjalnego wniosku właściciel jest wpisywany w odpowiednie rubryczki systemu komputerowego i może spokojnie czekać na nakaz płatniczy.
    Jeśli w międzyczasie np. udało Ci się odrolnić grunt (cały lub w jakiejś części) musisz to osobiście zgłosić jako aktualizację danych. Wpłynie to na wysokość podatku.

    J

  13. #13
    OLIMP FORUM - oświecona góra rankingu... Avatar rafałek
    Zarejestrowany
    Apr 2003
    Posty
    6.643
    Wpisy w Dziennikach Budowy
    179

    Domyślnie

    Dziwne - u mnie jakoś te dane same przechodzą z pokoju do pokoju. Może co gmina to obyczaje?

  14. #14
    DOMOWNIK FORUM (min. 500)
    Jacek69

    Zarejestrowany
    Mar 2005
    Posty
    987
    Wpisy w Dziennikach Budowy
    38

    Domyślnie

    Cytat Napisał rafałek
    Dziwne .......

    Może co gmina to obyczaje?
    Rzeczywiście DZIWNE. Ciesz się, że Twoja Gmina ma takie pozytywne OBYCZAJE ....

  15. #15

    Domyślnie

    Moja działka 10 arowa skłąda się z ziemi IV i V kategorii. Roczny podatek jaki muszę zapłacić za grunt to 2 zł W tamtym roku miałem 1,60 zł. Z tego co się orientuję to do zakończenia budowy ziemia będzie figurować jako rolna i dlatego taki niski ppodatek. Wszystko zależy również od miejscowości. Myślę że roczna opłata po zamieszkaniu nie przekroczy u mnie 250 zł. Dom poza miastem

Tagi dla tego tematu

Zwiń / Rozwiń Uprawnienia

  • Nie możesz zakładać nowych tematów
  • Nie możesz pisać wiadomości
  • Nie możesz dodawać załączników
  • Nie możesz edytować swoich postów
  •  
  • BB Code jest aktywny(e)
  • Emotikonyaktywny(e)
  • [IMG] kod jest aktywny(e)
  • [VIDEO] code is aktywny(e)
  • HTML kod jest wyłączony