dostępne w wersji mobilnej muratordom.pl na Facebooku muratordom.pl na Google+
Strona 1 z 3
Pokaż wyniki od 1 do 20 z 43
  1. #1

    Domyślnie Prefabet Kolbuszowa - czy ktoś wybudował z BK tego producent

    Witam.
    W archiwum niewiele znalazłem na temat BK z Kolbuszowej. Może jest ktoś kto już budował, mieszka...Interesuje mnie każda informacja.

    Dzieki.
    Tomek
    ::[TOOMAS]::[toomas(at)o2(dot)pl]::

  2. #2

    Domyślnie

    Witam serdecznie !
    tez mam zamiar budować z BK producent Kolbuszowa
    może ktoś już budował
    midami

  3. #3
    REKORDZISTA FORUM (10 tysięcy postów!) NAJLEPSZY DORADCA NA TYM FORUM!!! Avatar jajmar
    Zarejestrowany
    Jan 2004
    Skąd
    Tarnobrzeg-Rzeszów
    Posty
    10.211

    Domyślnie

    Witam
    Tez bede z budowal z bloczkow z kolbuszowej nawet juz leza i czakają na wmurowanie, 24cm na klei odm 500.
    Dźwigary deskowe /projekt/ do samodzielnego wykonania. Zainteresowany ? Pisz na priv.

  4. #4

    Domyślnie

    A ja wybudowałem lecz jeszcze nie mieszkam
    Sporo pisałem o tym w wielu wątkach
    Trochę widac na zdjęciach

  5. #5

    Domyślnie

    Cytat Napisał maciejon
    A ja wybudowałem lecz jeszcze nie mieszkam
    Sporo pisałem o tym w wielu wątkach
    Trochę widac na zdjęciach
    Jak z jakością tych bloczków. CVhce postawić ściany 1W i wiele osób pisze że najleiej Ytong, Solbet..nikt niec nie wspomina o Klobuszowej. A dla ,mnie cena jest lepsza no i dostępność (nielicząc Ytonga który jest wszedzie). Jak to jesat rzeczywiście z U dla tych bloczków?
    ::[TOOMAS]::[toomas(at)o2(dot)pl]::

  6. #6

    Domyślnie

    Jakie jest rzeczywiscie U tego nie wiem. Przy moich bloczkach (42 cm, odm 400) katalogowo jest 2,6.
    Jakość - bez zastrzeżeń. Pekniętych, uszkodzonych nie było, mimo dwukrotnego załadunku-rozładunku. Trzymanie wymiarów - też dobre Żadnych problemów z równaniem warstw, używanie tarki do ich wyrównywania sprowadzałi się do ich wygładzenia przed nałożeniem kleju.

    A dlaczego Kolbuszowa nie jest tak głosna jak Ytong, Solbet - nie wiem.Moje bloczki 42 cm były robionbe na zamówienie. Kolbuszowa nie robi ich na plac, bo najczęssiej sprzedają 36,5. Mówiono wtedy u Nich (VI.2004) o dużych zamówieniach eksportowych.
    Nie żałuję, że wybrałem ich.

  7. #7

    Domyślnie

    Cytat Napisał maciejon

    A dlaczego Kolbuszowa nie jest tak głosna jak Ytong, Solbet - nie wiem.Moje bloczki 42 cm były robionbe na zamówienie. Kolbuszowa nie robi ich na plac, bo najczęssiej sprzedają 36,5. Mówiono wtedy u Nich (VI.2004) o dużych zamówieniach eksportowych.
    Nie żałuję, że wybrałem ich.
    A jak koszty tych 42? Ja co prawda w projekcie mam 36.5 ale zastanawiam się nad zmiana...
    ::[TOOMAS]::[toomas(at)o2(dot)pl]::

  8. #8

    Domyślnie

    Też w projekcie miałem 36.5. W projkecie był też wariant scian z Porotherm'u 44 cm. Wymagał on poszerzenia wieńca na fundamencie. Ja tak poszerzałem pod 42 cm, by wystajaca poza fundament częśc bloczka nie była duza (wyszło 7 cm)

    A cena, z tym będzie trudniej. Kupowałem to w hutowni u ich przedstawiciela. Hurtownik w cenie ujał transport 100 km.
    Pamietam jednak, ze z wyceny, jaką zrobiła mi Kolbuszowa (a było to przez 1.V.2004) różnica między 36.5 i 42 była na tyle nieduża, że w skali kosztów na całe mury wychodziło to 1-2 tyz wiecej.
    Bardziej wiarygodne informacje bedziesz miał znajac aktualne ceny (z Kolbuszowej) i rabat, jaki uzyskasz.

  9. #9

    Domyślnie

    Też myślę o Kolbuszowej 36,5 choć przedstawicel firmy kombinuje z U ale mają ISO to chyba coś, a sa tańsi od ytonga.

  10. #10

    Domyślnie

    Cytat Napisał Ignacy
    Też myślę o Kolbuszowej 36,5 choć przedstawicel firmy kombinuje z U ale mają ISO to chyba coś, a sa tańsi od ytonga.
    Kolbuszowa należy do Holdingu SOLBET także sądzę, że parametry maja OK. Ja się zastanawiam nad Kolduszową ze względu na cenę, aczkolwiek w Ytongu mają więcej akcesorii, np bloczki do docieplenia wieńca w kilku wysokościach i grubościach a w Kolbuszowej tylko jeden rozmiar. Ale jak się zdecyduję na kolbuszową to chyba na 42 cm...Ale jeszcze się zastanawiam.
    ::[TOOMAS]::[toomas(at)o2(dot)pl]::

  11. #11

    Domyślnie

    Dodatkowo zazytuję to co otrzymałem z SOLBET'u:

    "Produkty PREFABET-KOLBUSZOWA S.A należącego do grupy Kapitałowej SOLBET posiadają takie same parametry oraz charakteryzują się równie wysoką jakością co produkty SOLBET Sp. z o.o. w Solcu Kujawskim."
    ::[TOOMAS]::[toomas(at)o2(dot)pl]::

  12. #12
    REKORDZISTA FORUM (10 tysięcy postów!) NAJPOŻYTECZNIEJSZY FORUMOWICZ od ZAWSZE
    Aga J.G

    Zarejestrowany
    Jul 2003
    Posty
    22.012
    Wpisy w Dziennikach Budowy
    248

    Domyślnie

    To bardzo ciekawe, czyli te same bloczki w innych cenach

  13. #13

    Domyślnie

    Cytat Napisał Aga J.G
    To bardzo ciekawe, czyli te same bloczki w innych cenach
    Z tego tak wynika Ja tem jestem zadowolony bo Kolbuszowa ma niezłe ceny. A przy ukazji napisze, że SOLBET wprowadza niebawem do oferty bloczki odm. 400 o gr. 40 i 42 cm )
    ::[TOOMAS]::[toomas(at)o2(dot)pl]::

  14. #14
    REKORDZISTA FORUM (10 tysięcy postów!) NAJPOŻYTECZNIEJSZY FORUMOWICZ od ZAWSZE
    Aga J.G

    Zarejestrowany
    Jul 2003
    Posty
    22.012
    Wpisy w Dziennikach Budowy
    248

    Domyślnie

    A od kiedy Solbet wprowadza te bloczki ???
    Muszę się zorientowac czy są bloczki z Kolbuszowej.

  15. #15

    Domyślnie

    Cytat Napisał Aga J.G
    A od kiedy Solbet wprowadza te bloczki ???
    Muszę się zorientowac czy są bloczki z Kolbuszowej.
    Cytuje maila z dnia dziesiejszego:

    "Firma SOLBET Sp. z o.o. planuje w najbliższym czasie (około tyg..) rozpocząć produkcje bloczków o szerokości 40 cm i 42 cm. "

    Więc niebawem ))
    ::[TOOMAS]::[toomas(at)o2(dot)pl]::

  16. #16
    REKORDZISTA FORUM (10 tysięcy postów!) NAJPOŻYTECZNIEJSZY FORUMOWICZ od ZAWSZE
    Aga J.G

    Zarejestrowany
    Jul 2003
    Posty
    22.012
    Wpisy w Dziennikach Budowy
    248

    Domyślnie

    Ciekawe ciekawe
    poczekamy zobaczymy

  17. #17

    Domyślnie

    Witam
    będe budował j.w. z bloczka 36,5 proszę podajcie cene może ,ktoś już
    kupował w tej chwili oficjalna cena odmiana 400 kosztuje 9,76 zł/bloczek
    odmiana D

  18. #18

    Domyślnie

    Cytat Napisał Midami
    Witam
    będe budował j.w. z bloczka 36,5 proszę podajcie cene może ,ktoś już
    kupował w tej chwili oficjalna cena odmiana 400 kosztuje 9,76 zł/bloczek
    odmiana D
    Czyli 1m2 sciany wychodzi ok 68 + klej..pewnie ok 2 zeta..70 kontra 117 Ytonga to naprawde niezla cena ) U mnie Kolbuszowa też jest faworytem tylko waham sie pomiedzy 36 a 42..

    Masz zamiar ocieplać?
    ::[TOOMAS]::[toomas(at)o2(dot)pl]::

  19. #19

    Domyślnie

    Prawdopodobnie będę ocieplał styropian 10 ,buduję w górach trochę
    wieje,ale nie należy się spieszyc .
    Kolega wybudował z Ytonga 36,5+styropian 10 otynkował z zewnątrz i
    po paru miesiącach powychodziły mu mokre plamy
    ponoć BK musi dobrze się wysuszyć ,a więc mam trochę czasu zobaczyć jak to będzie bez ocieplenia

  20. #20

    Domyślnie

    Cytat Napisał Midami
    Prawdopodobnie będę ocieplał styropian 10 ,buduję w górach trochę
    wieje,ale nie należy się spieszyc .
    Kolega wybudował z Ytonga 36,5+styropian 10 otynkował z zewnątrz i
    po paru miesiącach powychodziły mu mokre plamy
    ponoć BK musi dobrze się wysuszyć ,a więc mam trochę czasu zobaczyć jak to będzie bez ocieplenia
    Ja raczej chce 1W..dlatego myślę o 42 aczkolwiek po lekturze Forum i opiniach osób mieszkających w BK 36.5 bez ocieplenia jestem pozytywnie nastawuiony do tej grubości i chyba 42 to niepotrzebna inwestycja...
    ::[TOOMAS]::[toomas(at)o2(dot)pl]::

Strona 1 z 3

Tagi dla tego tematu

Zwiń / Rozwiń Uprawnienia

  • Nie możesz zakładać nowych tematów
  • Nie możesz pisać wiadomości
  • Nie możesz dodawać załączników
  • Nie możesz edytować swoich postów
  •  
  • BB Code jest aktywny(e)
  • Emotikonyaktywny(e)
  • [IMG] kod jest aktywny(e)
  • [VIDEO] code is aktywny(e)
  • HTML kod jest wyłączony