dostępne w wersji mobilnej muratordom.pl na Facebooku muratordom.pl na Google+
Pokaż wyniki od 1 do 5 z 5
  1. #1

    Domyślnie stare mieszkanie do ogrzenia w razie sporadycznego zamieszkania

    Witam,

    Jest to mój pierwszy post. Uprzedzam, że ja w ogóle nie jestem techniczny.

    Więc tak. Mamy mieszkanko w kamienicy jeszcze przedwojennej w którym to nikt nie mieszka na stałe. Chodzi o to czym by to najlepiej ocieplić by wytrzymać w zimę max 3 tyg gdyby ktoś z nas chciał tam pomieszkać tymczasowo. Mieszkanie ma jakieś 65m2 ale jeden pokój jest nie potrzebny więc to co trzeba ogrzać to spora sypialnia i kuchnia (do łazienki by się wykąpać mamy już malutką farelkę) więc na oko powiedziałbym, że przestrzeń użyteczna to jakieś 45-50 m2.

    Jak wspomniałem jest to stara kamienica, mieszkanie na 2gim piętrze - w samym rogu budynku więc jest naprawdę zimne. Do tymczasowego ogrzewania co by się sprawdziło lepiej, dmuchawa elektryczna czy może jakiś grzejnik olejowy? A może jeszcze coś innego?

    Domyślam się, że dmuchawa to parenaście minut i cieplutko a olejowy potrzebuję trochę czasu lecz co ma większą sprawność?

    Ogólnie to mamy zrobione centralne (zrobione jeszcze gdy tam mieszkaliśmy na stałe) ogrzewanie ale było to grzane kotłem na gaz a, że jest zakaz w kamienicach grzania na gaz to nakazano tam go zdjąć i teraz właśnie jest problem czym to tymczasowo nagrzewać w razie odwiedzin.

    Z wymagań to raczej tylko tyle by był termostat i dało się ustawić na optymalne 19-20 stopni bo Ja np. nie lubię wyższych temperatur

  2. #2
    Banned
    kryzys

    Zarejestrowany
    Oct 2018
    Skąd
    K-K
    Kod pocztowy
    47-253
    Dzielnica
    Wieś
    Posty
    1.757

    Domyślnie

    Na twoim miejscu zadzwoniłbym do firm które zakładają klimatyzacje i za myślę 2,5 tys by ci założyli klimę 3,5kw to powinno wystarczyć , po 5 minutach masz ciepło .

  3. #3
    REKORDZISTA FORUM (10 tysięcy postów!) NAJLEPSZY DORADCA NA TYM FORUM!!! Avatar Kaizen
    Zarejestrowany
    Jun 2014
    Kod pocztowy
    05-540
    Posty
    24.374
    Wpisy w Dziennikach Budowy
    155

    Domyślnie

    Przetestowałbym farelki mierząc pobór prądu - jak ocenisz, że się opłaci (albo chcesz chłodzić latem) to zamontowałbym klimę.

  4. #4

    Domyślnie

    Uważamy, że właśnie takich "drogich" ogrzewań jak np. klima za kilka tysięcy złoty to się u nas całkiem nie opłaci właśnie z tego względu, że naprawdę bardzo rzadko tam ktoś przebywa i już lepiej kupić coś taniego ale za prąd wiadomo trochę więcej płacić tym bardziej, że nawet by był problem z założeniem takiej klimy na zew. ścianie u nas.

    Natomiast tych różnych grzejników i farelek - możecie coś podpowiedzieć na temat sprawności tych urządzeń? Jak to sprawdzić?
    Chodzi o stosunek cena/jakość by wiadomo urządzenie miało swoje zapotrzebowanie na W ale by też trochę ciepła oddawał jednak.

  5. #5
    ELITA FORUM (min. 1000) Avatar vr5
    Zarejestrowany
    Nov 2017
    Skąd
    Sosnowiec
    Kod pocztowy
    41-200
    Posty
    2.492

    Domyślnie

    @maro112

    Czy farelka, czy grzejnik olejowy to i tak mają identyczną sprawność.
    Ogrzewanie: Bez węgla. Gaz z rury, 4 klimy. PC PW 8,0 kW (Daikin Altherma na R32).

Tagi dla tego tematu

Zwiń / Rozwiń Uprawnienia

  • Nie możesz zakładać nowych tematów
  • Nie możesz pisać wiadomości
  • Nie możesz dodawać załączników
  • Nie możesz edytować swoich postów
  •  
  • BB Code jest aktywny(e)
  • Emotikonyaktywny(e)
  • [IMG] kod jest aktywny(e)
  • [VIDEO] code is aktywny(e)
  • HTML kod jest wyłączony