dostępne w wersji mobilnej muratordom.pl na Facebooku muratordom.pl na Google+
Pokaż wyniki od 1 do 10 z 10

Hybrid View

Previous Post Previous Post   Next Post Next Post
  1. #1

    Domyślnie Jaki wertykular?

    Witam!
    Czy wertykulator to samo co areator? Jestem zainteresowany elektrycznym urządzeniem, i co polecacie do trawki. Moja tak zarosła mchem, mleczem, koniczyną, że trudno mi jest chcemią zwalczyć. Chyba, że w dużych ilościach kupie specyfik i zacznę nim pryskać i pryskać, aż wytępię. I tak się zacząłem się zastanawiać na wertykulatorem.
    Jaka jest dobra firma np. ALKO a może inne. Jak już będzie takie urządzenie to w ciągu roku używa się go tylko na wiosnę czy można w ciągu lata też? Jak przeglądałem to nikt nie pisał o wertykulatorach. Macie coś takiego, a jeśli tak to jak się sprawuje trawa po czym takim?

  2. #2

    Domyślnie Re: Jaki wertykular?

    wertykulator to urządzenie wyposażone w noże tnące - nacina trawnik napowietrzając go w ten sposób; aerator to sprężynki "wyczesujące" z trawnika sfilcowaną warstwę.
    Ja mam elektryczny wertykulator Asgatec.
    Co do chwastów... nie wiem czy wertykulator radzi sobie z chwastami. Mój nie usunął. Do chwastów polecam Target "Starane"

  3. #3

    Domyślnie

    A jak się sprawuje Twój wertykulator? Zadowolony jesteś z niego? Podaj jego parametry techniczne. I jak często go używasz w sezonie?

  4. #4

    Domyślnie

    Cytat Napisał marpot
    A jak się sprawuje Twój wertykulator? Zadowolony jesteś z niego? Podaj jego parametry techniczne. I jak często go używasz w sezonie?
    To elektryczny wertykulator, 1100W. Ma trzystopniową regulację poziomu noży. Narazie stosowałam raz, ale nie udało mi się zwertykulować całego trawnika (mam prawie 400 metrów kw). Teraz czekam na koniec deszczu

  5. #5

    Domyślnie

    To elektryczny wertykulator, 1100W. [/quote]

    I taka moc tego wertykulatora jest wystarczająca na Twoje potrzeby na te 400 m2 ? Czy lepiej coś mocniejszego kupić?

  6. #6

    Domyślnie

    Cytat Napisał marpot
    To elektryczny wertykulator, 1100W.
    I taka moc tego wertykulatora jest wystarczająca na Twoje potrzeby na te 400 m2 ? Czy lepiej coś mocniejszego kupić?[/quote]
    Mnie wystarczyło.

  7. #7

    Domyślnie

    Cytat Napisał NatkaB
    Cytat Napisał marpot
    To elektryczny wertykulator, 1100W.
    I taka moc tego wertykulatora jest wystarczająca na Twoje potrzeby na te 400 m2 ? Czy lepiej coś mocniejszego kupić?
    Mnie wystarczyło.[/quote]

    Nie ma zbyt wiele mocniejszych urządzeń. Stiga to 1200 W.
    Sam używam ALKO 1100 W na prawie 20 arów - da się
    Tomasz
    <NOTO>

    "Górnicy, funkcjonariusze UOP, ABW i CBA. Przechodzą na emerytury po 25-30 latach pracy i dostają dwa razy więcej niż inni.
    Jak wynika z raportu ZUS górnik dostaje prawie 3 tysiące. Mundurowi po ok. 2,9 tysiąca. Oni pracują średnio po 25 lat.
    Wynika z tego wszystkiego, że im kto krócej w Polsce pracuje – tym więcej dostaje. "

    http://forum.muratordom.pl/viewtopic.php?t=54419

  8. #8

    Domyślnie EINHELL Wertykulator EVK 1200 Royal.

    Zastanawiam się nad kupnem EINHELL Wertykulator EVK 1200 Royal. Powierzchnia trawnika 250m2
    Moc: 1200 W
    Szerokość robocza: 33 cm
    Liczba noży: 20
    Grubość noży: 1,5 mm.
    Bez pojemnika na odpady.
    Może ktoś ma taki. Jakie są Wasze opinie? Na allegro jest wyprzedaż po 170 zł. (jest tylko gwarancja rozruchowa na 30 dni).
    Nie kojarzę formy EINHELL (kraj, marka)

  9. #9

    Domyślnie

    Jak ustaliłem produkcja sprzętu tej marki to Chiny. Czy warto kupować ten wertykulator?

  10. #10

    Domyślnie

    Cytat Napisał andrzej49
    Jak ustaliłem produkcja sprzętu tej marki to Chiny. Czy warto kupować ten wertykulator?
    Wiekszość "normalnego" sprzętu to chiny.
    Jeśli będziesz się obchodził z nim normalnie i go nie przeciązał to pochodzi Ci długo. Gorzej gdy będziesz go komuś pożyczał/współdzielił.
    Tomasz
    <NOTO>

    "Górnicy, funkcjonariusze UOP, ABW i CBA. Przechodzą na emerytury po 25-30 latach pracy i dostają dwa razy więcej niż inni.
    Jak wynika z raportu ZUS górnik dostaje prawie 3 tysiące. Mundurowi po ok. 2,9 tysiąca. Oni pracują średnio po 25 lat.
    Wynika z tego wszystkiego, że im kto krócej w Polsce pracuje – tym więcej dostaje. "

    http://forum.muratordom.pl/viewtopic.php?t=54419

Tagi dla tego tematu

Zwiń / Rozwiń Uprawnienia

  • Nie możesz zakładać nowych tematów
  • Nie możesz pisać wiadomości
  • Nie możesz dodawać załączników
  • Nie możesz edytować swoich postów
  •  
  • BB Code jest aktywny(e)
  • Emotikonyaktywny(e)
  • [IMG] kod jest aktywny(e)
  • [VIDEO] code is aktywny(e)
  • HTML kod jest wyłączony