dostępne w wersji mobilnej muratordom.pl na Facebooku muratordom.pl na Google+
Strona 1 z 5
Pokaż wyniki od 1 do 20 z 100
  1. #1
    ELITA FORUM (min. 1000) Avatar Ella
    Zarejestrowany
    Nov 2002
    Posty
    1.659
    Wpisy w Dziennikach Budowy
    7

    Domyślnie Farby strukturalne - jakie polecacie?

    Zdecydowałam się na tynki cem.-wap.
    Chciałabym pomalować je farbami strukturalnymi, żeby nierówności były "kontrolowane" i przemyślane, a nie przypadkowe, jak to bywa czasem niestety w wypadku tych tynków.
    Byłoby świetnie, gdyby farby były równocześnie zmywalne.
    Co możecie polecić?

  2. #2

    Domyślnie

    W sobotą zrobiłem u siebie na schodach tynk mineralny baranek. Jest to ten sam który daje się na ocieplenie! Proces układania poostrzy niż kładzenie gładzi.

    Wyszło miodzio - faktura wyraźna i mocna i trwała.
    Można teraz pomalować czym się chce

    Dla osiągnięcia łagodniejszej struktury można rozwodnić farbą.
    Inny ciekawy efekt który zrobiła moja żona w łazience to położenie warstwy gładzi i przejechanie jej na świeżo wałkiem z gąbki - teraz jest jak w jaskini

    Nie bez znaczenia jest cena - nieporównywalnie mniejsza, niż takich gotowych rozwiązań, a wybór kolorów oraz głębi faktór zdecydowanie bogatszy.
    Od stycznia 2005 na swoim

    altana z grillem = moje dzieło

  3. #3

    Domyślnie farby strukturalne

    Chciałam przedpokój pomalować farbami strukturalnymi. Czy ktos z Was robił to sam? Czy można taką farbę zrobić samemu? Słyszałam, że do farby akrylowej dodaje się np.piasek gruboziarnisty...i już.
    Moze znacie jakieś ciekawe strony z przykładami, albo zdjęcia własnych?
    Pozdrawiam

  4. #4

    Domyślnie

    w jakim poście widziałam ścianę strukturalną/właściwie to już nie wiem czy to czasem nie był link do strony z łazienkami/w każdym bądz razie ściana -ciemna czekolada/apetycznie brązowa/w łazience jako mała przegroda.może ktos na to trafił, jeśli tak to moze pamieta gdzie to było

  5. #5
    ELITA FORUM (min. 1000) Avatar Ella
    Zarejestrowany
    Nov 2002
    Posty
    1.659
    Wpisy w Dziennikach Budowy
    7

    Domyślnie Re: farby strukturalne

    Cytat Napisał dorotaele
    Chciałam przedpokój pomalować farbami strukturalnymi. Czy ktos z Was robił to sam? Czy można taką farbę zrobić samemu? Słyszałam, że do farby akrylowej dodaje się np.piasek gruboziarnisty...i już.
    Moze znacie jakieś ciekawe strony z przykładami, albo zdjęcia własnych?
    Pozdrawiam
    Podciągam do góry - też jestem tym zainteresowana.

  6. #6

    Domyślnie farby strukturalne i inne pomysły

    Jestem z zawodu plastykiem, niedługo zaczynam budowę i od dziecka pasjonują mnie wnętrza. Co do farb strukturalnych to oczywiście są fajne i wyglądają świetnie (też planuję), pewnie jak dojdę do etapu wykańczania to sama będę szukała przepisu. Jednak wydaje mi się że samo dodanie piasku bez odpowiedniego spoiwa które by trzymało go w kupie może spowodować obsypywanie się go ze ścian. A przedpokój - oprzesz się żeby zdjąć buta i gotowe. Moim zdaniem to zbyt strategiczne i zbyt używane miejsce na takie improwizacje.
    Natomiast gorąco polecam przecierki do samodzielnego wykonania: na spód farba ciemniejsza, np. słoneczna żółć, na wierz kilka tonów jaśniejsza żółta złamana odrobiną np. pomarańczu. Po wyschnięciu dolnej warstwy górną można nakładać za pomocą starej gąbki (zwłaszcza gąbki naturalne dają fajne efekty), ale farba powinna być bardziej gęsta. Koleżanka robiła w kuchni - stare budownictwo, krzywe ściany zostały ukryte i efekt był super. Polecam i pozdrawiam.

  7. #7
    ELITA FORUM (min. 1000) Avatar Ella
    Zarejestrowany
    Nov 2002
    Posty
    1.659
    Wpisy w Dziennikach Budowy
    7

    Domyślnie

    Capra, zajrzyj do prywatnych wiadomości .

  8. #8
    Lider FORUM (min. 2800) NAJLEPSZY DORADCA NA TYM FORUM!!!
    2112wojtek

    Zarejestrowany
    Feb 2005
    Posty
    4.617

    Domyślnie Re: farby strukturalne

    Cytat Napisał dorotaele
    Czy można taką farbę zrobić samemu? Słyszałam, że do farby akrylowej dodaje się np.piasek gruboziarnisty...i już.
    Wlasciwie to nie sa farby tylko cienkowarstwowe tynki i nie warto eksperymentowac ,bo efekt i jakosc moga byc watpliwe .Nie sa to jakies drogie materialy i lepiej je kupic gotowe i sprawdzone.Producentami sa np. Keim, Baumit, Sigma,Oikos.Firmy oferuja rowniez materialy do ich nakladania a wiec walki nadajace farbom przerozne faktury, szpachle itd.

  9. #9

    Domyślnie

    Dzięki bardzo za podanie nazw firm, myślę, że na ich stronach wszystkiego się dowiem.
    Pozdrawiam

  10. #10
    REKORDZISTA FORUM (10 tysięcy postów!) OGRODNICZKA CZARODZIEJKA Avatar Sonika
    Zarejestrowany
    Jul 2003
    Posty
    12.639
    Wpisy w Dziennikach Budowy
    1

    Domyślnie

    A jak ja mam już położony na ścianach tynk gipsowy, to mogę na to dać strukturalny?
    Czy trzeba wszystko usunąć?

  11. #11
    Lider FORUM (min. 2800) NAJLEPSZY DORADCA NA TYM FORUM!!!
    2112wojtek

    Zarejestrowany
    Feb 2005
    Posty
    4.617

    Domyślnie

    Cytat Napisał Sonika
    A jak ja mam już położony na ścianach tynk gipsowy, to mogę na to dać strukturalny?
    Czy trzeba wszystko usunąć?
    Mozna bez usuwania.

  12. #12
    WITAJ, tu znajdziesz opowiedzi na swoje pytania
    mineiro

    Zarejestrowany
    Aug 2004
    Posty
    8

    Domyślnie FARBA strukturalna, farby strukturalne, baranek

    Zastanawiam się, czy warto zakupic taką farbę...?czy ktoś ma doświadczenia z nakładaniem, nie powiem że wolałabym pozytywne bo efekt baranka bardzo mi się podoba, ale tapeta odpada.No i druga sprawa, czy spokojnie mogę dodać do takej farby pigment?

  13. #13

    Domyślnie farby strukturalne

    Czy farby strukturalne, np.: o fakturze raufazy nadaja sie do malowania scian z plyt g-k? Czy ktos juz tym malowal ,i czy efekt jest zadawalajacy? pozdrawiam

  14. #14
    Lider FORUM (min. 2800) NAJLEPSZY DORADCA NA TYM FORUM!!!
    Sp5es

    Zarejestrowany
    Mar 2005
    Posty
    3.549

    Domyślnie

    Farby strukturalne nadają się na każde podłoże mineralne.
    Wynik optyczny zależy od wykonującego - wyłącznie.

  15. #15

    Domyślnie Farby strukturalne - wady i zalety

    Witam
    Chce na poddaszu położyć na ścianach farby strukturalne i wczoraj zapytałam o nie fachowców i ich opinia o baranku była pozytywna ale już kornik czyli farba z trocinami podobno po pewnym czasie przy złej wentylacji zaczyna "łapać" wilgoć . Proszęo opinie czy ktoś przetestował strukturę kornika i jak się sprawdza w praktyce i czy ktoś ma już położone takie farby np. o strukturze baranka
    proszę o komentarze te pozytywne i.......negatywne też http://forum.muratordom.pl/viewtopic.php?t=74557

  16. #16

    Domyślnie

    Też proszę. Mój mąż jest strasznie niechętny tynkom (i farbom) strukturalnym, twierdząc, że będą zbierały kurz. Mnie się podobają, ale co z tym kurzem?

  17. #17

    Domyślnie

    Ja też mam na takie ochotę, co gorsza w kuchni. Już zostalam przez męża odsądzona od czci i wiary za ten pomysł ( bo kurz)
    Pozdrawiam Iza
    Zdjęcia z realizacji Z14 http://izawi.fotosik.pl/albumy/29132.html

  18. #18

    Domyślnie

    Czyżby nikt nie używał farb strukturalnych Ludziska pomóżcie kobietom
    proszę o komentarze te pozytywne i.......negatywne też http://forum.muratordom.pl/viewtopic.php?t=74557

  19. #19
    FORUMOWICZ to brzmi dumnie (min. 100)
    agaus

    Zarejestrowany
    Apr 2006
    Posty
    108
    Wpisy w Dziennikach Budowy
    54

    Domyślnie

    Też mam ochotę na te tynki strukturalne-rozglądam się za nimi ,chociaż mój domek w powijakach jeszcze (w papierach hihihi)

    Chodzę po róznych sklepach i namolnie pytam , o wszystko co jest z nimi zwązane...W jednym sklepie powiedzieli mi ,że mogę je założyć nawet w łazience pod warunkiem ,że miejsca narażone na kontakt z wodą wyłożę płytkami .Widziałam świetne stiuki strukturalne ,na które zachorowałam .Są niesamowicie oryginalne i mozna je myć wodą ,nic sie im nie stanie .Problem jest jeden -są drogie.Adres tej firmy mam-jak ktoś chce ,to mogę podać na priv,co by nie było ,ze reklamuję A na tej stronie podają rózne ciekawe rzeczy

    Pozdrawiam

  20. #20
    FORUMOWICZ to brzmi dumnie (min. 100)
    agaus

    Zarejestrowany
    Apr 2006
    Posty
    108
    Wpisy w Dziennikach Budowy
    54

    Domyślnie

    jedno zdjęcie chciałam tu wkleić ,ale nawet nie wiem jak to zrobić...

Strona 1 z 5

Tagi dla tego tematu

Zwiń / Rozwiń Uprawnienia

  • Nie możesz zakładać nowych tematów
  • Nie możesz pisać wiadomości
  • Nie możesz dodawać załączników
  • Nie możesz edytować swoich postów
  •  
  • BB Code jest aktywny(e)
  • Emotikonyaktywny(e)
  • [IMG] kod jest aktywny(e)
  • [VIDEO] code is aktywny(e)
  • HTML kod jest wyłączony