Witam wszystkich,

ostatnio mocno jestem zaangażowany w organizację mediów, architekta, geotechnika i geodety.
Dodatkowo w pracy dostał mi się największy projekt więc też jestem mocno zajęty szczególnie na początku ustaleń.

Dzisiaj będę na działce z geotechnikiem i zobaczymy czy temat będzie kontynuowany bo trochę mnie architekt przestraszył tym, że może wyjść na to, że budowa domu na tej działce będzie nieuzasadniona ekonomicznie ze względu na koszty jakie trzeba będzie ponieść jeżeli grunt będzie niesprzyjający.
Dzisiaj się wszystko okaże i liczę, że wyjdzie wszystko dobrze także zobaczymy. Na pewno napiszę jako to się udało.

Kolejna sprawa to kwestia wykonania mapy przez geodetę.
Sytuację z mediami mam skomplikowaną:
- w tamtym tygodniu dzwonił wykonawca z gazowni, że rozpoczyna się proces projektowy. (zlecili geodecie wykonanie mapki bo będzie rozbudowa sieci)
- z Tauronu brak informacji do tej pory, a również będzie rozbudowa sieci,
- Woda i kanalizacja czekam na informację czy uda się to zorganizować, a mam około 150 m do podciągnięcia.

Teraz mam dwie opcje:
A) zrobić standardową mapkę mojej działki, dostarczyć ją architektowi nie składać jej w urzędzie do klauzuli i poczekać jak się rozwinie temat mediów
B) zrobić mapkę rozszerzoną (dodatkowy koszt 500 zł) i zaznaczyć na niej wodę i kanalizację linią przerywaną i odrazu składać mapkę do klauzuli

Ryzyko jest takie w opcji A), że jak powstanie jakiś obiekt to trzeba będzie jeszcze raz robić mapkę.
Ryzyko w opcji B) to jeżeli zostanie popchnięty temat wody i kanalizacji to nie wiem jak na taką mapkę gdzie nie będzie zaznaczonej chociażby projektowanej sieci zareaguje urząd.

Co byście radzili w mojej sytuacji aby jak najwcześniej ruszyć z projektem indywidualnym i uzyskać PNB?