dostępne w wersji mobilnej muratordom.pl na Facebooku muratordom.pl na Google+
Pokaż wyniki od 1 do 6 z 6
  1. #1

    Domyślnie gaz ziemny czy PC - konieczne gazowe podłączenie 60m

    Witam,

    Chciałem zapytać o Wasze zdanie w kwestii opłacalności inwestycji w ogrzewanie gazowe nowego domu jednordzinnego 130m2

    Mam dostęp do gazu ale konieczne będzie wykonanie podłączenie na odcinku około 60m. Koszt samego podłączenia gazu wyjdzie około 7000zł. Robót ziemnych nie liczę bo i tak muszę pociągnąć instalację wodną oraz prąd tą samą ścieżką.
    Czy w takim przypadku ma w ogóle sens rozważać ogrzewanie gazowe czy od razu iść w stronę pompa ciepła + PV ?

  2. #2
    FORUMOWICZ to brzmi dumnie (min. 100)
    bronson90

    Zarejestrowany
    Dec 2017
    Skąd
    Turek
    Kod pocztowy
    62-700
    Posty
    214

    Domyślnie

    Idź w pc I pv. Gazu sobie sam nie naprodukujesz a przy prądzie będziesz miał darmowe grzanie. Ja półtora roku temu nie słuchałem jak mi radzili PC założyłem gaz, butle na własność i wyszło mnie tyle, co bym kupił dobra pompę. Ogrzewanie wychodzi mnie tanio ale przy pv i pc miałbym za darmo I bez strachu, że w razie nieszczelności będzie bum.
    Słoneczna Polana m106a, posadzka niestety 10 cm, ściany 20cm, strop 42 cm, kocioł immergas victrix 12 tt PROPAN, 100% OP, rekuperacja Frapol Onyx 400, PV 3,1 kWp

  3. #3
    REKORDZISTA FORUM (10 tysięcy postów!) NAJLEPSZY DORADCA NA TYM FORUM!!! Avatar Kaizen
    Zarejestrowany
    Jun 2014
    Kod pocztowy
    05-540
    Posty
    24.362
    Wpisy w Dziennikach Budowy
    155

    Domyślnie

    Jakie zapotrzebowanie na CO i CWU? Bez OZC nie da się nic policzyć.

  4. #4

    Domyślnie

    zapotrzebowanie na cwu - rodzina 4 osobowa: 2 dorosłych, 2 małych dzieci
    zapotrzebowanie CO.: jestem na etapie planowanie budowy, chciałbym założyć ogrzewanie podłogowe
    wg. projektu: EP - 23,89 kWh/(m2·rok)

  5. #5
    REKORDZISTA FORUM (10 tysięcy postów!) NAJLEPSZY DORADCA NA TYM FORUM!!! Avatar Kaizen
    Zarejestrowany
    Jun 2014
    Kod pocztowy
    05-540
    Posty
    24.362
    Wpisy w Dziennikach Budowy
    155

    Domyślnie

    Cytat Napisał Amrek Zobacz post
    wg. projektu: EP - 23,89 kWh/(m2·rok)
    EP nic nie mówi o potrzebnej ilości ciepła. I tyle to może wyjść przy biomasie - na pewno nie przy gazie ani PC (albo liczącego wybitnie poniosła fantazja).

  6. #6

    Domyślnie

    Mój dom ma wyliczone przy gazie EP = 74 kWh/(m2·rok)
    Dom z poddaszem użytkowym 100m2, porotherm 25cm + 15cm białego 038, podłoga 15cm, dach 25cm wełny, okna 3 szybowe, dół podłogówka a góra grzejniki, kocioł 2F De Dietrich Lumea Mpx 20/24, gaz 100%... Bez WM, reku, COP, Pv, PC, solarów, FW itp. itd. i innych skrótów ble ble ble

Tagi dla tego tematu

Zwiń / Rozwiń Uprawnienia

  • Nie możesz zakładać nowych tematów
  • Nie możesz pisać wiadomości
  • Nie możesz dodawać załączników
  • Nie możesz edytować swoich postów
  •  
  • BB Code jest aktywny(e)
  • Emotikonyaktywny(e)
  • [IMG] kod jest aktywny(e)
  • [VIDEO] code is aktywny(e)
  • HTML kod jest wyłączony