dostępne w wersji mobilnej muratordom.pl na Facebooku muratordom.pl na Google+
Pokaż wyniki od 1 do 10 z 10
  1. #1

    Domyślnie Domy domki i domeczki

    domy domy i domeczki ...
    wymieńmy doświadczenia ...














    Dom mieszkalny - Pleningen k. Stuttgartu, Niemcy

    projekt: Hanh und Hanh



    Turbulence House....Nowy Meksyk
    projekt - Steven Holl



























    Solar Umbrella..............Venice, California








    G L E N N M U R C U T T
    C. Fletcher & A. Page House - Kangaroo Valley, Australia







    Simpson - Lee House - Mt. Wilson, Australia




    Fredericks House - Jamberoo, Australia







    Magney House - Bingie Bingie, South Coast, Australia

  2. #2
    OLIMP FORUM - oświecona góra rankingu... ŻĄDŁO FORUM Avatar selimm
    Zarejestrowany
    Jun 2005
    Posty
    6.216

    Domyślnie

    Jak dla mnie to zimne, sztywne a wspólny mianownik to stodoła
    Taki stary jestem
    a nic kurw@ nie zmądrzałem -

  3. #3

    Domyślnie

    Beznadziejne te domy nawet niewiem czy mona je nazwac domami bardziej przypominaja jakies hangary lub magazyny.

  4. #4

    Domyślnie








    a taki?
    Drexler Guinand Jauslin
    Weekend-House in the Alps
    nominowany do "najlepszy złoty dom" 2004[/img]

  5. #5

  6. #6

    Domyślnie

    Pomijając moją osobistą ocenę estetyki i funkcjonalności akurat tych domów jestem za różnorodnością i fantazją. Dlatego nie lubię polskiej architektury. Wyszliśmy ze sztampy komunistycznej weszliśmy w sztampę "demokratyczną". Wszystkie domki nasze jednakie, ustawione równo w szeregu, różniące się tylko drobiazgami. Zero polotu. Każde odstępstwo od przeciętności jest u nas napiętnowane i zwalczane. Można powiedzieć, wręcz gryzie w oczy. Jednym słowem nuda.

  7. #7

    Domyślnie

    Cytat Napisał pyrka
    Pomijając moją osobistą ocenę estetyki i funkcjonalności akurat tych domów jestem za różnorodnością i fantazją. Dlatego nie lubię polskiej architektury. Wyszliśmy ze sztampy komunistycznej weszliśmy w sztampę "demokratyczną". Wszystkie domki nasze jednakie, ustawione równo w szeregu, różniące się tylko drobiazgami. Zero polotu. Każde odstępstwo od przeciętności jest u nas napiętnowane i zwalczane. Można powiedzieć, wręcz gryzie w oczy. Jednym słowem nuda.

    tak
    demokratycznie ale podobnie
    kiedyś był urzędowy nakaz domków kostek teraz urzędowy nakaz dachów
    spadzistych .. o zgrozo w centrach miast !!! poprzez warunki zabudowy lub plan miejscowy ... ze skrajności w skrajność ...
    co do stania w szeregu .. gdyby stały w szeregu ... przynajmniej podobne w gabarytach orientacji ściany szczytowej ukłądzie dachow ... to .... to mielibyśmy tak podziwiany przez nas "porządek" jak na zachodzie
    czyli ład przestrzenny
    ale ..
    u nas to pojęcie jest nierozumiane ... indywidualność wygrywa z dobrem ogólnym ... a wszystko co na zewnątrz nie jest wyłącznie naszą własnością
    jest dobrem wspólnym ...
    nie chodzimy nago ... może z przyczyn klimatu ... ale .. iluż ludzi moglibyśmy w ten sposób urazić )
    ok .... koniec opowiastki

  8. #8

    Domyślnie

    Ładne toto ale chyba mało praktyczne - mycie takich okien (ścian?) trwa trochę dłużej niż kwadrans. Poza tym ogrzewanie - szyba zespolona ma współczynnik przenikania ciepła 1,1...
    Trochę przypomina mi to wizję literacką pewnego autora. Bohater literacki tego autora, ten który snuł te wizje nazywa się Cezary Baryka. Wiecie o czym mówię...

  9. #9

    Domyślnie

    Cytat Napisał ddoommiinniikk
    Ładne toto ale chyba mało praktyczne - mycie takich okien (ścian?) trwa trochę dłużej niż kwadrans. Poza tym ogrzewanie - szyba zespolona ma współczynnik przenikania ciepła 1,1...
    Trochę przypomina mi to wizję literacką pewnego autora. Bohater literacki tego autora, ten który snuł te wizje nazywa się Cezary Baryka. Wiecie o czym mówię...
    mogą być szyby 0,7 a na bardzo upartego może i mniej

  10. #10

    Domyślnie

    modulor,

    jeśli masz kanał "travel&living", to polecam program "Grand Design"! baaardzo nietypowe projekty... również bardzo kosztowne... ale miło popatrzeć, czego to ludzie nie wymyślą: widziałam dom zbudowany we wzgórzu (dwa piętra przysypane kilkudziesięcioma tonami ziemi), halę dworcową przerobioną na dom i kilka innych specyficznych pomysłów. Bardzo ciekawy był projekt niemieckiej firmy "Huf Haus" (ciut podobne do tego pierwszego, który pokazałeś) - metalowe stelaże i mnóstwo szkła - superprzestrzenie, ale chyba nie na nasze warunki...

Tagi dla tego tematu

Zwiń / Rozwiń Uprawnienia

  • Nie możesz zakładać nowych tematów
  • Nie możesz pisać wiadomości
  • Nie możesz dodawać załączników
  • Nie możesz edytować swoich postów
  •  
  • BB Code jest aktywny(e)
  • Emotikonyaktywny(e)
  • [IMG] kod jest aktywny(e)
  • [VIDEO] code is aktywny(e)
  • HTML kod jest wyłączony