dostępne w wersji mobilnej muratordom.pl na Facebooku muratordom.pl na Google+
Strona 32 z 32
Pokaż wyniki od 621 do 638 z 638
  1. #621

    Domyślnie

    Fajnie spotkać starych znajomych.
    Wątek stary i masz rację zapomniany. Trochę czasu minęło, jak tętnił życiem.
    Teraz w modzie są kociołki z podajnikami, te na ekogroszek.
    Z tym sezonowaniem drewna masz rację, im dłużej tym lepiej. Choć dosyć trudno przechowywać drewno tyle lat. Trzeba mieć dużo miejsca.
    Ja sezonuję ok. 2 lat, ale miałem trochę drewna sosnowego takiego ok. sprzed 4 lat i też widziałem różnicę. Po prostu dawało większą temperaturę.
    Ciekawe, czy się ktoś jeszcze odezwie ze starych forumowiczów?

  2. #622

    Domyślnie

    Witaj Jacku!
    Ekogroszek? Toz to drogie jak cholera.. (w porownaniu z polanami jasne)


    Cytat Napisał VIP Jacek Zobacz post
    Fajnie spotkać starych znajomych.
    Wątek stary i masz rację zapomniany. Trochę czasu minęło, jak tętnił życiem.
    Teraz w modzie są kociołki z podajnikami, te na ekogroszek.
    Z tym sezonowaniem drewna masz rację, im dłużej tym lepiej. Choć dosyć trudno przechowywać drewno tyle lat. Trzeba mieć dużo miejsca.
    Ja sezonuję ok. 2 lat, ale miałem trochę drewna sosnowego takiego ok. sprzed 4 lat i też widziałem różnicę. Po prostu dawało większą temperaturę.
    Ciekawe, czy się ktoś jeszcze odezwie ze starych forumowiczów?

  3. #623
    WITAJ, tu znajdziesz opowiedzi na swoje pytania
    Eedi

    Zarejestrowany
    Jan 2012
    Posty
    1

    Domyślnie

    ja mam inny problem z atmosem i uwazam ze sa to generalnie dosc uciazliwe i meczace w obsludze piece, juz pomijajac fakt ze jezeli masz za waski komin to bedzie ten piec strasznie dymil ale to norma.
    moj problem polega na tym ze ustawiajac piec na minimum prawe pokretlo, poczatkowo lewym pokretlem wlaczam dmuchawe, az uznam ze sie rozpalilo wtedy ja wylaczam,
    i problem jest taki ze sie ladnie hajcuje jest temperatura 80 -90 stopni az nie wiedziec dlaczego dmuchawa sie sama wlacza w wyniku czego temperatura gwaltownie rosnie- nagrzewajac piec do 120 stopni co moze przeciez czyms grozic, moim zdaniem ona nie powinna sie wlaczac a niestety sie wlacza. i to jest po prostu tragedia bo nie mozna tego normalnie kontrolowac - nie powinna sie wlaczac bo ladnie sie pali a sie wlacza i nabija

  4. #624

    Domyślnie

    włącza się, a nie powinna, no
    a długo jesteś użytkownikiem tego Atmosa?

  5. #625
    WITAJ, tu znajdziesz opowiedzi na swoje pytania
    marszowice 100

    Zarejestrowany
    Jan 2012
    Skąd
    kraków
    Kod pocztowy
    31-934
    Posty
    8

    Domyślnie

    Saunier Duval Posiadam Kocioł F 30 As + sterownik exacontrol EA7R te kotły mają WADĘ FABRYCZNĄ
    w oprogramowaniu sterownika .Skutek taki że piec bez jakiejkolwiek kontroli
    pracował z pełną mocą ,mimo zupełnie innych nastaw, wybiło zwór bezpieczeństwa a on dalej pracował . W ciągu jednej doby
    zużył gazu za ponad 200 zł w domu było ponad 27 stopni. Sprawa nie dotyczy jednego urządzenia
    wszystkie mają taką wadę , oprogramowanie nr 2.1 .Wymieniono mi sterownik z czujnikiem temperatury wesja 2,2
    i w momencie przejścia na 2012 kocioł znowu przestał pracować !. Czekam ponad 1.5 miesiąca na naprawę
    dostałem nowe exacontrol radio wersja 2,2 strefa 1 i na następny dzień nowa usterka nie czyta temperatury zewnętrznej czyli krzywe grzewcze
    nie działają .
    Vaillant i Saunier Duval - na dzień dzisiejszy to chyba jedna firma ten sam serwis etc!!!!
    Osobiście zastanawia mnie jak taki zestaw mógł otrzymać certyfikat ten zestaw jest po prostu niebezpieczny.
    Zachowanie Centrali w Warszawie jest nie na miejscu , Serwis tu nie wiele może zrobić bo wadę oprogramowania
    naprawić nie mogą muszą czekać od producenta ,żebym chociaż usłyszał przepraszam !!!!
    Przestrzegam wszystkich właścicieli sterowników exacontrol Radio -saunier teraz je wymienia ale
    przyznać do błędu i zagrożeń się nie chce .
    Dla przestrogi innych będe opisywał sprawę gdzie się da !!!

  6. #626

    Domyślnie Pozdrowienia dla KaKa

    Witam po dlugim czasie nieobecnosci.
    Zupelnie przez przypadek napatoczylem sie na stary watek, forum juz nie to samo, dominuje sprzedaz

    U mnie w sprawach ogrzewania, podobnie jak u Ciebie KaKa, bez zmian tzn. kotlownia pracuje bezawaryjnie w identycznej konfiguracji juz 10 lat i jest ok.
    Do opalania preferuje brzoze: szybko schnie, wyadjnie sie pali. Zauwazylem, ze 2-letnia brzoza daje z pewnoscia conjmniej tyle ciepla ile drozszy buk.
    Spalanie 10-12 m przestrzennych na sezon.
    Rozwazam ewent. zamontowanie kryzy z wymiennikiem cwu do jednego z buforow, ale cena wymiennika mnie przeraza /ok. 3k/

    Ciesze sie, ze jestes zadowolony. Instalacje, jak pamietam, wykonales z pomoca taty

    Pozdrawiam
    Zbyniu


    Cytat Napisał kaKa Zobacz post
    No tak, widze ze temat upadl i gdzies lezy zapomniany.
    ALe, tak przy okazji, wrocilem zagladnac na forum. Ostatni raz tutaj bylem chyba 3 lata temu na krotko

    No i pewnie, do tego tematu - doczytalem to co napisaliscie od 21 do 31 strony.

    U mnie ten system juz dziala 10 lat. Zadnyych problemow (konfiguracje mozecie znalezc na pierwszych stronicach tego watku).
    A tak, jezeli napisac o czyms niestandardowym - w przeszlym roku (na 9 roku uzytkowania) jakos zauwazylem spad efektywnosci spalania - drewna spalilem na duzo wiecej a w chalupie zimniej bylo czym zawsze. ALe doszlem do wniosku ze glowna wina lezy na tym ze sie "pokopalem" w nastawieniach temperatur i wiecej puscilem goracej wody na grzejniki. Po przywroceniu starych nastawien - wszystko pieknie sie dalej kreci, spalanie w normie.

    Rowniez warto powiedziec cos nie cos o opale. Ostanie 2 lata pale brzoza sezonowana 5-6 lat. Rezultaty fantastyczne - jasne, to moje subjektywne odczucia, ale energii wydaje taki opal o wiele wiecej i o wiele mniej trzeba podkladac (mam z czym porownac, najczesciej palilem brzoza sezonowana 2 lata).
    No i tyle chyba bedzie.

    Pozdrowienia dla wszystkich forumowiczow, a szczegolnie dla Zbyniu!

  7. #627

    Domyślnie

    Panowie ile płaciliście za swoje piece?

    Ja potrzebuje piec o mocy około 13Kw i najniższa cena jaką znalazłem za np Atmosa to około 4600zł a stara cena która jeszcze nie została usunięta to jakieś 3600zł więc ponad 1000zł podwyżki....

    Co się stało że te piece tak podrożały?


    Pozdrawiam

  8. #628
    WITAJ, tu znajdziesz opowiedzi na swoje pytania
    AndrzejPL

    Zarejestrowany
    Sep 2012
    Skąd
    Mysłowice
    Kod pocztowy
    41-400
    Posty
    1

    Domyślnie

    Mam takie pytanie.
    Jestem na etapie wykańczania domu drewnianego z bala w którym jest przewidziane ogrzewanie gazowe. Niestety gaz podłączą mi dopiero w Maju i zrobił się problem, całą instalacje w domu mam przygotowaną na gaz ziemny. Znalazłem firmę która może zainstalować mi zbiornik z gazem propan butan,w piecu podobno wystarczy wymienić tylko dysze i będzie to wszystko funkcjonować ale człowiek który robił mi tą całą instalacje ostrzega mnie że jest to nie zgodne z przepisami ponieważ przy gazie propan butan ma być inaczej zrobiona wentylacja domu. Co myślicie o tym wszystkim,jakie są zagrożenia? Mam naprawdę problem bo mieliśmy za miesiąc się wprowadzać a ja nie wiem czy ryzykować? Bardzo proszę o pomoc.

  9. #629

    Domyślnie

    Witam, odgrzewam stary temat, ale nie za bardzo wiem, gdzie zapytać, a zakładać nowego nie chcę. Przygotowuję się do wymiany kotła dwufunkcyjnego w mieszkaniu, takiego co podgrzewa wodę i grzeje centralne. Stary kocioł ma już kilkanaście lat i nawet nie za bardzo są do niego części na wymianę. Dlatego chcę zainwestować w nowy. Czy ktoś znający się na temacie może polecić jakiś do mieszkania 35m2? Na co powinienem zwrócić uwagę przy wymianie kotła? No i przede wszystkim jakie to będą koszty? Ile za sam kocioł i jaki koszt wymiany? Mam kilku speców w okolicy i zanim zacznę szukać chciałem wiedzieć ile to może mnie kosztować, żeby też nie dać z siebie za bardzo zedrzeć.

  10. #630

    Domyślnie

    Przede wszystkim kup kocioł który ma serwis na miejscu. Poza tym myśle ze na forum elektroda - systemy grzewcze sporo sie dowiesz.

  11. #631

    Domyślnie

    dzięki, popytam i na tamtym forum. rozmawiałem ostatnio z facetem, który serwisował mi obecny kocioł i powiedział, że nowy będzie kosztował około 2500 zł. wydaje mi się, że jak mi go zamontuje to i będzie go serwisował. jest z okolicy więc pasowało by mi to. co ciekawe inny fachowiec od tych kotów, który zakładał mi obecny i serwisował go do czasu, aż poszukałem kogoś innego, mówił o 3000 zł. jest różnica w cenie, dlatego chciałem trochę poznać temat zanim zainwestuję w wymianę. jakby ktoś miał jeszcze jakieś sugestie to chętnie poczytam.

  12. #632

    Domyślnie

    Po pierwsze to zorientuj się w cenach u lokalnych sprzedawców, nie bierz pod uwagę marketów Castoramy itp. W sklepach co tym handlują powinny być dobre ceny - oczywiście nie zawsze, musisz w kilku miejscach sprawdzić, jakbyś dobrze marudził, a im zależało to może i na 8% sprzedadzą pomimo, że Oni jednak tego nie będą montować.

    To samo się tyczy montażu. Jakbyś miał pojęcie to i sam byś to założył i uruchomił. Dopiero potem dzwonisz do serwisu, lub do serwisanta który ma uprawnienia danej firmy i On robi to niby "pierwsze" uruchomienie, patrzy czy wszystko jest zalożone jak należy, podbija pieczatke, że jest okej i w ten sposób masz liczoną gwarancje (+ coroczne przeglądy później).

    Osobiście nie wiem czy jest sens załatwiać przez pośrednika tzn. lokalnego montażystę, bo już sam widzisz, jeden CI powiedział 2500, drugi 3000. Jeden wspólpracuje z jednym sklepem zwykle i tam ma taniej, a drugi może tez z jednym sklepem ale może się dogadywać i mieć prowizje. Nie siedzisz w temacie, to nie masz pojęcia o marżach jakie sobie potrafią doliczyć, czasem z marży za zakup u konkretnego gościa mają więcej jak za sam montaż.

    Można też w internecie poszukać w sklepie co ma dużo dobrych komentarzy, tylko wystrzegaj się jakiś MEGA ofert bo może się okazać, że cena jest dobra ale nie ma czegoś w zestawie co w standardzie powinno być, jakieś złączki itp. np. złączka do komina choć nie wiem jak teraz miałeś z odprowadzaniem spalin.

    Sprawdz sobie na forum elektrody, zapytaj tam, ale uważaj też na fanatyków : )

  13. #633
    FORUMOWICZ to brzmi dumnie (min. 100) Avatar igor89
    Zarejestrowany
    Dec 2016
    Skąd
    ~Brzesko
    Dzielnica
    wieś
    Posty
    149

    Domyślnie

    To ja też dorzucę Wam swoje pytanie Projekt całoroczny https://pracownia-projekty.dom.pl/pt_delhi_ce.htm jak poprowadzić instalację wody, gdzie umieścić licznik z regulatorem ciśnienia i filtrem i jaki wybrać elektryczny ogrzewacz wody? Przepływowy czy pojemnościowy? Czy przepływowy ogrzewacz będzie prawidłowo współpracował z bateriami termostatycznymi? Chodzi mi o utrzymanie stałej temperatury 30-35 st.C ciepłej wody pod prysznicem. Czy okresowo można ją wyregulować na wyższą np. 40-60 st. C do prania? Jak dobrać odpowiedni podgrzewacz by obsłużył również prysznic (moc/przepływ wody)? Zamieszka go jedna osoba więc woda naraz będzie pobierana tylko w jednym punkcie.
    Ostatnio edytowane przez igor89 ; 23-02-2017 o 14:39

  14. #634

    Domyślnie

    ja bym pod zlewem w kuchni zrobił licznik.

  15. #635
    FORUMOWICZ to brzmi dumnie (min. 100) Avatar igor89
    Zarejestrowany
    Dec 2016
    Skąd
    ~Brzesko
    Dzielnica
    wieś
    Posty
    149

    Domyślnie

    też tak myślałem tylko że jak będzie przychodził inkasent to za każdym razem wpuszczać do domu (sypialnia, kuchnia)
    Ostatnio edytowane przez igor89 ; 23-02-2017 o 18:52

  16. #636

    Domyślnie

    1. A ileż razy ten inkasent przychodzi?
    2. Czasem to nawet nie wchodzi, przynajmniej u mnie tylko mówi, podał by mi Pan bo nie chce wchodzic ...
    3. To nie ma nic do rzeczy ale w ramach ciekawostki dorzuce, że czasem trzeba okienkiem 50cm x 50cm do piwnicy wchodzić, żeby spisać licznik, nawet nie wiesz jakie ludzie mają kotłownie, piwnice itp. Raz byś wszedł i miał dość, a inni tak całe życie liczniki spisują lub chadzają podkładać do pieca.

    4. Drzwi wejsciowe, po lewej chyba będzie szafa, można by tam zabudować. Widziałem raz takie coś tylko, że ludzie wnęke mieli i z szafy klape do wnęki, tu byś musiał mieć np tak, że u góry drzwiczki i miejsce na kurtke, a dolna część szafy to np. szuflada, lub pólka na buty, z tym, że np. lewa połowka nie była by wykorzystana, byłby od frontu normalny blat nie otwieralny, dopiero jak byś u góry drzwi otwarł, to jeszcze pociągając wieko do gory z lewej strony pokazywał by Ci sie licznik .... trudno Ci będzie chyba rozkminić o co mi chodzi : )

    albo z drugiej strony drzwi wkuć w sciane i biała skrzynka, pod umywalka w lazience za ciasno chyba i znowu by Ci tam musial chodzic,

  17. #637
    FORUMOWICZ to brzmi dumnie (min. 100) Avatar igor89
    Zarejestrowany
    Dec 2016
    Skąd
    ~Brzesko
    Dzielnica
    wieś
    Posty
    149

    Domyślnie

    Pewnie raz na 2 miesiące będzie przychodził. Dzięki za pomysł z szafą, to lepsze choć ujmie pewnie z pojemności tej chyba jedynej i tak już super-płytkiej szafy ubraniowej. Nie rozumiem tego
    albo z drugiej strony drzwi wkuć w sciane i biała skrzynka
    czyżbyś sugerował dostęp do licznika wody z zewnątrz budynku jak to jest w skrzynkach z gazem na elewacji? Tylko miej na uwadze że grubość tych ścian zewnętrznych z Porothermu czy czegoś tam co będą (nie wiem, pustak/cegła?) nie przekroczy pewnie 20-25cm Dzięki za pomoc
    Ostatnio edytowane przez igor89 ; 23-02-2017 o 22:02

  18. #638

    Domyślnie

    nie, chodziło mi o wkucie ale od wewnętrznej strony, czyli musiał być jakies 10cm w porotherm wejsc, i skrzynke białą wpuszczaną w sciane sobie zalozyc, od tylu najwyzej jeszcze styropian. ja bym to zrobił pod zlewem, albo w szafie, raczej bym nie wkuwał no ale to Twój dom i może Tobie akurat wkucie spasuje.

    Nie wiem czy będziesz miał tam jakiś filterek lub większy filtr, ale jak to gołe będzie to tak dużo miejsca nie zajmie, w szafie jakieś wieko zrobić podnoszone do góry, nie mam zdjęcia ani na googlu nie znalazlem czegokolwiek podobnego o czym mysle zeby Ci jak najbardziej przyblizyc moja wizje.

    albo w sciane za szafą wkuj, ale tam pewnie będzie 12stka działowka to lipa, i w plecach sciany zrobic kwadratowe drzwiczka
    Ostatnio edytowane przez Krzysiek88 ; 24-02-2017 o 17:33

Strona 32 z 32

Tagi dla tego tematu

Zwiń / Rozwiń Uprawnienia

  • Nie możesz zakładać nowych tematów
  • Nie możesz pisać wiadomości
  • Nie możesz dodawać załączników
  • Nie możesz edytować swoich postów
  •  
  • BB Code jest aktywny(e)
  • Emotikonyaktywny(e)
  • [IMG] kod jest aktywny(e)
  • [VIDEO] code is aktywny(e)
  • HTML kod jest wyłączony