dostępne w wersji mobilnej muratordom.pl na Facebooku muratordom.pl na Google+
Pokaż wyniki od 1 do 8 z 8
  1. #1
    SYMPATYK FORUM (min. 10)
    Raja44

    Zarejestrowany
    Nov 2018
    Skąd
    Ząbki
    Kod pocztowy
    05-091
    Posty
    54

    Domyślnie Bezprzewodowe termostaty do sterowania ogrzewaniem podłgowym czy to działa dobrze ?

    Witam,
    Stoje porzed wyborem sterowania ogrzewania podłogowego. Prawdopodobnie będzie to na systemie Kantherm. Firma posiada zwykły analogowy systemKAN-therm Basic+ , gdzie termostaty sa polaczone z listwą kablami (mam jeszcze możliwośc wrzucenia kabli) lub bezprzewodowy system KAN-therm SMART. Mam znajomego trochę tradycjonalistę, ale zajmuje sie troche automartyką i odradza systemu bezprzewodowe, ale jak wyglada praktyka ?? Działa to ok, czy zrywa połączenia ?

  2. #2

  3. #3
    REKORDZISTA FORUM (10 tysięcy postów!) NAJLEPSZY DORADCA NA TYM FORUM!!! Avatar d7d
    Zarejestrowany
    Sep 2014
    Skąd
    Poznań
    Posty
    10.922

    Domyślnie

    Bardzo ciekawe ale
    Raja44 pyta o przewodowy system KAN-therm Basic+ lub bezprzewodowy system KAN-therm SMART sterowania.
    Raczej dotyczy sterowania ogrzewaniem wodnym a nie kablami.
    My zostajemy w UE !!
    #StopRussia !!

  4. #4
    REKORDZISTA FORUM (10 tysięcy postów!) NAJLEPSZY DORADCA NA TYM FORUM!!! Avatar d7d
    Zarejestrowany
    Sep 2014
    Skąd
    Poznań
    Posty
    10.922

    Domyślnie

    System KAN-therm Basic+ dla wykorzystania wszystkich możliwości wymaga ułożenia przewodów pięciożyłowych.
    Może okazać się, że będzie to duży nakład pracy i inwestycyjny.

    Ciekwe ile prądu pobiera jeden i drugi system.
    Przewodowy wydaje się być bardziej niezawodny.
    My zostajemy w UE !!
    #StopRussia !!

  5. #5
    SYMPATYK FORUM (min. 10)
    Raja44

    Zarejestrowany
    Nov 2018
    Skąd
    Ząbki
    Kod pocztowy
    05-091
    Posty
    54

    Domyślnie

    Ja sobie zdaje Kazien sprawę z tego ze tym pokrętłem cudów nagle nie zdziałam, ze jest bezwładność, że różnica między anhydrytem i tradycyjna wylewka. Mimo to chce mieć sterowanie obwodami i nie mam zamiaru tym kręcić codziennie.

  6. #6
    SYMPATYK FORUM (min. 10)
    Raja44

    Zarejestrowany
    Nov 2018
    Skąd
    Ząbki
    Kod pocztowy
    05-091
    Posty
    54

    Domyślnie

    Cytat Napisał d7d Zobacz post
    System KAN-therm Basic+ dla wykorzystania wszystkich możliwości wymaga ułożenia przewodów pięciożyłowych.
    Może okazać się, że będzie to duży nakład pracy i inwestycyjny.

    Ciekwe ile prądu pobiera jeden i drugi system.
    Przewodowy wydaje się być bardziej niezawodny.
    Te piec przewodów to chyba na potrzeby dodatkowego chłodzenia oraz Ew sygnał z kontaktronu. Do zwykłego sterowania silownikami na listwie ogrzewania powinny wystarczyć przewody 3x1.
    Ale czy ktoś ma sterowanie bezprzewodowe i jest zadowolony lub nie ?

  7. #7
    REKORDZISTA FORUM (10 tysięcy postów!) NAJLEPSZY DORADCA NA TYM FORUM!!! Avatar Kaizen
    Zarejestrowany
    Jun 2014
    Kod pocztowy
    05-540
    Posty
    24.386
    Wpisy w Dziennikach Budowy
    155

    Domyślnie

    Cytat Napisał Raja44 Zobacz post
    Ja sobie zdaje Kazien sprawę z tego ze tym pokrętłem cudów nagle nie zdziałam, ze jest bezwładność, że różnica między anhydrytem i tradycyjna wylewka. Mimo to chce mieć sterowanie obwodami i nie mam zamiaru tym kręcić codziennie.
    Skoro znasz różnicę między anhydrytem a "tradycyjną" wylewką to nie przeczytałeś linków.
    A dostrajasz raz (owszem, przez bezwładność trwa to długo). Ale masz stabilniejszą temperaturę i niższą temperaturę zasilania, która oznacza niższe koszty ogrzewania przy PC czy kotle kondensacyjnym.
    Pamiętaj, że jak dajesz sterowanie strefowe, to masz dwie automatyki - jedna w źródle ciepła i druga na zaworach. Ta ze źródła ciepła głupieje, jak jej zawory się otwierają i zamykają i szaleje temperatura powrotu i opory instalacji. To destabilizuje temperaturę w pomieszczeniach zamiast ją stabilizować.

  8. #8
    SYMPATYK FORUM (min. 10)
    Raja44

    Zarejestrowany
    Nov 2018
    Skąd
    Ząbki
    Kod pocztowy
    05-091
    Posty
    54

    Domyślnie

    Ok, wrzuciłem w ściany kable pod ewentualne termostaty, ale ich nie bede montował. Kable sprowadziłem w okolice przeiwidywanego rozdzielacza podłógówki

Tagi dla tego tematu

Zwiń / Rozwiń Uprawnienia

  • Nie możesz zakładać nowych tematów
  • Nie możesz pisać wiadomości
  • Nie możesz dodawać załączników
  • Nie możesz edytować swoich postów
  •  
  • BB Code jest aktywny(e)
  • Emotikonyaktywny(e)
  • [IMG] kod jest aktywny(e)
  • [VIDEO] code is aktywny(e)
  • HTML kod jest wyłączony