dostępne w wersji mobilnej muratordom.pl na Facebooku muratordom.pl na Google+
Pokaż wyniki od 1 do 3 z 3
  1. #1

    Domyślnie POMOCY - koszty scian PRAEFA a np.MAXa 24 +styropian+tynk

    Witam
    mam dylemat czy ktoś z Was porównywał koszty wybudowania scian z MAXa + styropian+tynki wew +izolacja elektryczna w stosunku do kosztów wytworzenie ściany z keramzytu wielkogabarytowego????????
    Oczywiście chodzi mi o realny rząd wielkości a nie robienie apteki.
    Pozdrowionka
    dymuniek

  2. #2
    Guest

    Domyślnie

    http://www.abakon.com/

    popytaj u nich , są dosyć otwarci na klientow , niech Ci zrobią kalkulacje

  3. #3
    DOMOWNIK FORUM (min. 500)
    Martka

    Zarejestrowany
    Jan 2005
    Posty
    770
    Wpisy w Dziennikach Budowy
    100

    Domyślnie

    Poprosiłam o wycene firme Prefa dla mojego domku.

    Stan: fundament, ściany, dach (nie pamietam czy wycena obejmowała dach, czy tylko sciany, ale przyjmijmy, że obejmowała) to 178 tys. netto!!!
    Jako ogromny plus pan przedstawiał fakt, że już od razu w ścianach są poprowadzone przewody na elektrykę.
    Dla mnie to plus nie był - przed wybudowaniem domu musiałabym miec już gotowy projekt wnętrz.

    Właśnie moi fachowcy kończą stan surowy i ceny sa następujace:

    Całość fundament z chudziakiem (łącznie 30 metrów betony, 800 bloczków, 10 wywrotek piachu, pierdoły dodatkowe) ściany z U220, działówki cegła K3, kominy murowane, strop terriva nad parterem, więźba i pokrycie dachu dachówką ceramiczną Koramic, widoczna częśc kominów - klinkier, - to z robocizną cena około 80 tysięcy.

    Murarze są na działce od 5 kwietnia. Ostatnio pracują powoli (brak stałego nadzoru), ale w tym tygodniu mają skończyć dach.
    Czyli 8 tygodni.
    Zważywszy, ze na wykonanie PREFY czekałabym równiez coś około 6 tygodni, to cieplejsze ściany i kanaliki na kable, to trochę za mało aby zainwestowac kwote dwukrtonei wyższą.

    To ma sierozumiec moja kalkulacja - jeśli ktoś ma inne priorytety - pewnie znajdzie plusów więcej.
    Będzie nas troje i pies
    GG 5575698
    Dziennik Martki
    komentarze, dobre rady

Tagi dla tego tematu

Zwiń / Rozwiń Uprawnienia

  • Nie możesz zakładać nowych tematów
  • Nie możesz pisać wiadomości
  • Nie możesz dodawać załączników
  • Nie możesz edytować swoich postów
  •  
  • BB Code jest aktywny(e)
  • Emotikonyaktywny(e)
  • [IMG] kod jest aktywny(e)
  • [VIDEO] code is aktywny(e)
  • HTML kod jest wyłączony