dostępne w wersji mobilnej muratordom.pl na Facebooku muratordom.pl na Google+
Pokaż wyniki od 1 do 16 z 16

Temat: Jaka podloga?

  1. #1

    Domyślnie Jaka podloga?

    Wybralem sobie takie mebelki.
    http://www.redapple.pl/pokoj_dzienny.php
    Konkretnie to dwie komody i stolik (te ciemniejsze) do pokoju 16m2. Sciany bede mial cos ala bez, krem. Poradzcie mi w jakiej tonacji powinny byc panele? Przy jasnych wydaje mi sie, ze bedzie za duzy kontrast. Z koleji przy ciemnych nie zleje to sie wszystko w jedna kupe? Nie zmniejszy pokoju? A moze jakies kolory posrednie? Mam dylemat. Prosze o pomoc

  2. #2

    Domyślnie

    Zwróć uwagę, że na tych zdjęciach są jaśniutkie podłogi. I wszystko wygląda super. Ciemna podłoga przy ciemnych meblach wygląda trochę ponuro i ten wszechobecny widoczny kurz... w kącikach [/code]

  3. #3
    Guest

    Domyślnie

    zdecydowanie ciepłe , egzotyczne drewno:



    np. jatoba - jest piękna, ciepła, ładnie się komponuje z wenge i czernią:

    http://www.kahrs.com/ImageStoreNET/U...Js.jpg?id=1283

  4. #4

    Domyślnie

    Hehe dwie skrajne opinie Faktycznie jak dla mnie, to super wyglada to wnetrze na zdjeciu. Wyglada bardzo przytulnie

  5. #5
    Guest

    Domyślnie

    w salonie o dużej powierzchni i ogrzewaniu podłogowym skomponowała bym te dwa kolory terakoty Tau:




  6. #6

    Domyślnie

    Ten salon ma "az" 16m2
    Moze jeszcze jakies propozycje ?

  7. #7
    Guest

    Domyślnie

    wybrane meble mają bardzo nowoczesną linię i są dosyć chłodne, a podłoga o ciepłej barwie nadała by miły klimat.
    Z tym że wzór powinien mieć układ desek. Przy jasnej podłodze też będzie pięknie, choć inaczej, bardziej surowo i elegancko, minimalistycznie. Zależy od nastroju, który chcesz osiagnąć.
    powodzenia
    zajrzyj do watku mimi-inspiracje - w sród setek zdjec może coś wypatrzysz, co Ci podpowie klimat i barwy, a przede wszystkim do wątku w dziale projekty - ciekawe domy - jest tam cała kolekcja nowoczesnych wnętrz, zaprojektowanych przez najlepsze pracownie architektoniczne na świecie.Także watek - nowoczesne domy - inspiracje (ten ostatni staram sie powoli przerzucać na nowe miejsce).

  8. #8

    Domyślnie

    Podstawowa zasada doboru mebli drewnianych do podlog z drewna jest to , ze nigdy nie stosuje tego samego koloru drewna lub mebli bejcowanych na ten sam kolor.Do innych materialow odnosi sie ta sama zasada.
    Wystarczy zasiegnac pomocy u dekoratora wnetrz lub samemu przegladnac ksiazki zwiazane z wystroje wnetrz.

  9. #9
    Guest

    Domyślnie

    zajrzyj jeszcze do tego wątku - jest tam także sporo zdjęć z pomysłami na podłogę, co prawda z terakoty, ale warto poszukać klimatów, które Ci odpowiadają i odpatrzeć kolorystykę
    http://murator.com.pl/forum/viewtopic.php?t=45776

  10. #10
    Guest

    Domyślnie

    markx

    wklejam Ci jedno z moich ulubionych zdjęć, bo jest na nim nie tylko ten przystojniak, ale przede wszystkim uzyskano tutaj efekt, który mnie osobiscie bardzo się podoba - połączenie nowoczesności i surowości (kominek z betonowych cegieł) z ciepłem podłogi (tutaj akurat terakota, ale równie dobre było by drewno o ciepłym zabarwieniu).




    zwróć proszę uwagę na dodatki:
    - wilkinowy koszyczek w jasnym odcieniu
    - naturalny, surowy drewniany element przy kominku
    - obicie sofy w szarej bawełnie/lnie - czyli też w naturalnej tkaninie
    - drobne elementy z chromowanej stali
    - ceramika (np. wazonik) w kolorze wenge
    - nowoczesne formy szkła (nie chodzi o to dobre winko , ale o wazoniki nad kominkiem)

    np i ten dekorek ,
    pozdrawiam, pa - mimi

  11. #11

    Domyślnie

    Pytaliscie jaki efekt chcialbym uzyskac. Pokoj ma byc zdecydowanie przytulny i nowoczesny. Chlodne i bardziej surowe wnetrza tez sa ok, ale jak dla mnie to nie ten klimat

  12. #12
    Guest

    Domyślnie

    no to masz odpowiedź - ciepłe barwy drewnianych desek


    najlepiej takie, jak w tym klimatycznym mieszkaniu roberta skitka




  13. #13

    Domyślnie

    Moglibyscie mi jeszcze powiedziec jakie firmy maja w swojej ofercie panele z prezentowana kolorystyka? Na parkiet nie mam zbytnio kasy, a wsrod paneli to nie bardzo widze zeby byly dostepne takie wzory.

  14. #14
    Guest

    Domyślnie

    Robert ma panele drewniane z Barlinka, ale wśród laminowanych takze takie znajdziesz.
    Wrzuć hasło do wyszukiwarki - przejrzyj katalogi w necie albo od razu wybierz isę do dużego salonu z podłogami, np. Komfortu.

  15. #15

    Domyślnie

    Serdecznie dziekuje za pomoc

  16. #16
    Guest

    Domyślnie

    nie ma sprawy - ja to uwielbiam

    choć zajmuję się finasami, jeśli moje rady Ci się przydadzą, jestem do dyspozycji

    co do finansów, to raczej jednorazowe porady:
    http://murator.com.pl/forum/viewtopi...=682396#682396

Tagi dla tego tematu

Zwiń / Rozwiń Uprawnienia

  • Nie możesz zakładać nowych tematów
  • Nie możesz pisać wiadomości
  • Nie możesz dodawać załączników
  • Nie możesz edytować swoich postów
  •  
  • BB Code jest aktywny(e)
  • Emotikonyaktywny(e)
  • [IMG] kod jest aktywny(e)
  • [VIDEO] code is aktywny(e)
  • HTML kod jest wyłączony