dostępne w wersji mobilnej muratordom.pl na Facebooku muratordom.pl na Google+
Strona 3 z 4
Pokaż wyniki od 41 do 60 z 66
  1. #41
    Guest

    Domyślnie

    Drogie panie i panowie
    Powracam z problemem mojego zużycia gazu.
    Jestem po wizycie vaillanta,który to nie znalazł NIC!!!
    Jedynym elementem który został wymieniony na moją prośbę to regulator pokojowy VRT 240.
    Niestety żadnej poprawy.Zużycie gazu ok 18m*.
    Przypomnę wszystkie fakty.
    Posiadam piec vaillant 30kW jednostopniowy z zasobnikiem 120l
    bez systemu pogodowego.
    Dom ocieplony jakieś 2miesiące temu ,średnio 12cm
    Dach bez ocieplony,okna 1.1.
    Pow całkowita z piwnicami ok 300m
    Ogrzewam tylko 180m mieszkalne.Wpokoju z regulatorem ok16m na kaloryferze nie ma termostatu,a na pozostałych są heimejery.
    Moc kaloryferów to ok 140w/m*.
    I co się dzieje
    Nie ma żadnej rużnicy w spalaniu między dzisiejszą temp +15 a -5
    W domu cały czas 21.5
    Ktoś podawał wzór na spalanie gazu do temp zew,lecz co do mnie to
    się niema ni jak.
    Czy to ten pierwszy sezon
    Czy to brak pogodówki
    Czy złe pomieszczenie na czujnik
    Czy .........................

    Bardzo proszę o pomoc!!!!!!!!!!

  2. #42

    Domyślnie

    Przepraszam, że się wtrące w tą męską, fachową rozmowę, ale jestem tematem żywo zainteresowana. Czy ja dobrze zrozumiałam Ty masz nieocieplony dach? Jaki masz dom? z poddaszem użytkowym, czy piętrowy i czy zamieszkujesz górę? Nie bardzo sobie wyobrażam jakikolwiek brak ocieplenia dachu może tutaj jest przyczyna dużych strat ciepła i stąd takiego zużycia gazu?
    Pozdrawiam

  3. #43

    Domyślnie

    Cześć! Czytam sobie ten wątek i nie za bardzo rozumiem -w domu masz cały czas dobrą temperaturę, więc jest OK? Z tego, że nie zmienia Ci się zużycie gazu przy zmianie temperatury zewnętrznej wynika, że masz dobrze ocieplony dom, więc jest OK? Tak na mój rozum to mogą być tylko trzy przyczyny dużego zużycia gazu:
    1. Coś jest nie tak z kotłem z jego sprawnością albo z samym palnikiem.
    2. Coś jest nie tak z gazem -może masz GZ35 a palnik dla GZ50?
    3. Wszystko jest OK i po prostu tyle musisz ogrzewać.

    Jeżeli serwisant nic nie stweirdził to raczej 2 lub 3.
    Pozdrawiam Mariusz

  4. #44
    Guest

    Domyślnie

    Uważam podobnie jak Mariusz.
    Jeżeli dom jest dobrze ocieplony to zmiana temperatury zewnętrznej nie powoduje natychmiastowej zmiany tem. wewnętrznej.
    W lecie musi być chłodno, a w zimie ciepło.
    To jest charakterystyczne dla dobrze ocieplonego domu.

  5. #45

    Domyślnie

    Przy zmianie temperatury zapotrzebowanie na ciepło musi się zmieniać. Są to zależności wprost proporcjonalne, im zimniej tym większe zapotrzebowanie na energię. Także zużycie gazu musi się zmieniać.

  6. #46
    Guest

    Domyślnie

    Dach ocieplony
    Marku nie zmienia się znacząco 18-20m*
    Czy taka sytuacja może mieć miejsce przy założeniu że to pierwszy sezon?
    Ściany są wyraźnie zimne,a styropian dopiero 2 miesiąc.
    Marek 13 wspominał że w pierszym sezonie spalał prawie dwa razy więcej gazu.Czy w tedy miałeś odzysk ciepła.
    Jeśli ktoś kontrolował pierwszy sezon lub jest w trakcie to proszę o podzielenie się opiniami na temat ilości gazu.

  7. #47

    Domyślnie

    Sezony (dane dla całego roku):
    1999/2000 listopad - listopad - 8,4 m3 dziennie (z tym, że do marca 2000 ogrzewany tylko parter),
    2000/2001 listopad - listopad - 9,0 m3 dziennie cały dom
    2001/2002 listopad - listopad - 8,0 m3 dziennie cały dom (od sezonu 2001 zainstalowany rekuperator)
    Maksymalne zużycie gazu w sezonie grzewczym nigdy nie przekroczyło 19,5 m3 dziennie (w największe mrozy -20).
    Dom 180 mkw, co plus cwu.

  8. #48

    Domyślnie

    Byłem wczoraj u znajomych kupili kocioł dwufukcyjny IMMERGAS i wczoraj go monter odpalał. Przeczytałem w instrukcji, że można ograniczyć moc kotła poprzez regulację zaworu/reduktora w piecu, oraz regulację trymerkiem na płycie głównej kotła. Niestety u Ciebie to nie zda egzaminu bo pewnie masz kocioł niemodulowany. Przestudjuj dokładnie instrukcję może tam jest jakaś informacja. A jak nie to zobacz wątek REGULATOR POKOJOWY tam chyba HUGO ograniczał moc kotła "zatykając dysze" sprawa b. ryzykowna, ale może być jdynym tanim rozwiązaniem.

    Powodzenia.

    P.S. Co do serwisantów to nie mam o nich najwyższego zdania bo się kila razy zawiodłem na kompetencji "autoryzowanych serwisów". Może zadzwoń bezpośrednio do przedstawiciela.

  9. #49
    FORUMOWICZ to brzmi dumnie (min. 100)
    hugo

    Zarejestrowany
    Mar 2002
    Posty
    252

    Domyślnie

    Każdy kociołek, czy to jednostopniowy czy z modulacją posiada regulację ciśnienia gazu na palniku znajdującą się na zaworze gazowym, co do zaślepiania dysz to jest to konieczne kiedy kociołek jest przewymiarowany np. 5x i obniżanie mocy w zakresie przewidzianym przez producenta jest nie wystarczające.

  10. #50
    Guest

    Domyślnie

    Marku czy to np.9m* to średnia za 12 miesięcy czy średnia sezonu

  11. #51

    Domyślnie

    średnia całego roku. W poniedziałek mogę podać dane za miesiące sezonu grzewczego. Ale jak widać z moich danych, w pierwszym sezonie zużycie gazu było znacząco wyższe, mimo ogrzewania części domu.

  12. #52

    Domyślnie

    No właśnie też mi się tak wydawało. To powinno pomóc ponieważ piec ma za małe cykle grzewcze aby osiągnąć pełną sprawność.

  13. #53
    Guest

    Domyślnie

    Marek13
    Jeśli możesz to poproszę o nszczeguły
    Jeśli chodzi o moc pieca to znalazłem zawór,tylko że jest plomba,ale jest możliwość zmniejszenia mocy z31 do 26kw czy to ma sens.
    A co sądzicie o grzejnikach 140w/m*

  14. #54
    FORUMOWICZ to brzmi dumnie (min. 100)
    hugo

    Zarejestrowany
    Mar 2002
    Posty
    252

    Domyślnie

    Jeżeli jest po gwarancji to możesz zerwać plombę i śruba znajdującą się pod zaślepka zmniejszyć moc. Możesz zejść poniżej granicy podawanej przez producenta, sprawdź tylko czy będzie ładnie zapalał po zmniejszeniu mocy.

  15. #55
    Guest

    Domyślnie

    Hugo
    Do jakiej mocy zejść jeśli na zasobniku jest 26KW

  16. #56
    Guest

    Domyślnie

    Marek13
    Podaj proszę szczegółowszą listę

  17. #57

    Domyślnie

    Dzisiaj wierczorem.

  18. #58
    Guest

    Domyślnie

    OK

  19. #59

    Domyślnie

    A może masz jakiegoś maila, to wysłałbym cały arkusz?

  20. #60
    Guest

Strona 3 z 4

Tagi dla tego tematu

Zwiń / Rozwiń Uprawnienia

  • Nie możesz zakładać nowych tematów
  • Nie możesz pisać wiadomości
  • Nie możesz dodawać załączników
  • Nie możesz edytować swoich postów
  •  
  • BB Code jest aktywny(e)
  • Emotikonyaktywny(e)
  • [IMG] kod jest aktywny(e)
  • [VIDEO] code is aktywny(e)
  • HTML kod jest wyłączony