dostępne w wersji mobilnej muratordom.pl na Facebooku muratordom.pl na Google+
Pokaż wyniki od 1 do 14 z 14

Temat: Licznik wody zimnej - co ile lat wymiana ?

Domyślnie Licznik wody zimnej - co ile lat wymiana ?

Witam,
    Co ile lat powinien być wymieniany licznik. Kto za to odpowiada ?
    Licznik jest w studzieńce na mojej działce.
    Dodatkowo chciałbym się zapytać o oznaczenie qn 1,5 m3/h
    Dodam że czasami pobieram więcej - nawet 2 m3/h.
    I jeszcze jedno ... czy gdy środkowe kółeczko kręci sie w druga stronę (róznica ciśnienia wody) to czy te zmiany przepływu wody w jedną i druga stronę są rejestrowane tzn czy wskazania maleją i rosną ?
    Tomasz
    <NOTO>

"Górnicy, funkcjonariusze UOP, ABW i CBA. Przechodzą na emerytury po 25-30 latach pracy i dostają dwa razy więcej niż inni.
    Jak wynika z raportu ZUS górnik dostaje prawie 3 tysiące. Mundurowi po ok. 2,9 tysiąca. Oni pracują średnio po 25 lat.
    Wynika z tego wszystkiego, że im kto krócej w Polsce pracuje – tym więcej dostaje. "

http://forum.muratordom.pl/viewtopic.php?t=54419

OLIMP FORUM - oświecona góra rankingu... Avatar rafałek
    Wpisy w Dziennikach Budowy
    179

Domyślnie

Najczęściej za wodomierz odpowiada właściciel czyli Ty. Wodomierz co jakiś czas powinien być legalizowany (wymiana nie jest konieczna, ale legalizacja i trochę trwa i kosztuje). Nigdy nie słyszałem by ktoś to robił.
    qn - to przepływ nominalny. W opisanym wypadku to 1,5 m3 na godzinę. Maksymalny może być większy od nominalnego. Sam to zaobserwowałeś.
    Potrafisz mieć u siebie wyższe ciśnienie w instalacji niż w sieci . Ciekawe. Liczydło w takim układzie będzie liczyło wstecz . Nie słyszałem by były w domowych wodomierzach jakieś blokady.
    Jak chcesz poeksperymentować to przyłuż do wodomierza silny magnes.

3. Nietypowy dom bliźniak. Dobudowa domu kostki do starego budynku Remont domu kostki. Bardziej przestronne wnętrze Udana przebudowa domu kostki. Płaski dach i elewacja z desek modrzewiowych Gniazdko elektryczne może przenieść nie tylko elektryk. Oto rzetelny poradnik

Domyślnie

Cytat Napisał rafałek
    Najczęściej za wodomierz odpowiada właściciel czyli Ty.
    Tego się obawiałem . Na szkiełku wodomierza jest data : 96 rok !
    Cytat Napisał rafałek
    Wodomierz co jakiś czas powinien być legalizowany (wymiana nie jest konieczna, ale legalizacja i trochę trwa i kosztuje). Nigdy nie słyszałem by ktoś to robił.
    Gdzie to się robi i ile to kosztuje ? Może lepiej kupić nowy ?
    Cytat Napisał rafałek

qn - to przepływ nominalny. W opisanym wypadku to 1,5 m3 na godzinę. Maksymalny może być większy od nominalnego. Sam to zaobserwowałeś.
    Obawiałem się że zbyt duży pobór wodyzniszczył licznik.
    Cytat Napisał rafałek

Potrafisz mieć u siebie wyższe ciśnienie w instalacji niż w sieci . Ciekawe. Liczydło w takim układzie będzie liczyło wstecz . Nie słyszałem by były w domowych wodomierzach jakieś blokady.
    Mam dużą instalację wodną (automatyczne podlewanie). A ciśnienie to mam wrażenie że spada w sieci i wtedy licznik kręci się w drugą stronę - ale wskazanie ROŚNIE ! Licznik jest firmy Metronom.
    Ile takie cudo kosztuje ?
    Kto może go zmienić ? Mam plomby na liczniku.
    Tomasz
    <NOTO>

"Górnicy, funkcjonariusze UOP, ABW i CBA. Przechodzą na emerytury po 25-30 latach pracy i dostają dwa razy więcej niż inni.
    Jak wynika z raportu ZUS górnik dostaje prawie 3 tysiące. Mundurowi po ok. 2,9 tysiąca. Oni pracują średnio po 25 lat.
    Wynika z tego wszystkiego, że im kto krócej w Polsce pracuje – tym więcej dostaje. "

179

Domyślnie

Liczniki legalizuje producent. Nie wiem czy tylko swoje czy innych firm. W Twoim wypadku faktycznie warto by kupić troszkę większy. Wodomierz o qn=1,5 kosztuje ok 60-70 zł. O większym nie wiem, ale nie powinno być to jakoś bardzo drogie. Wymiana powinna być uzgodniona z dostawcą wody. Powinien on spisać stan wodomierza starego, nowego i zaplombować nowy. U mnie za to się nie płaci, ale facet przychodzi już 3 miesiąc. Przedtem miałem wodomierz zdjęty na zimę.

Domyślnie

Czyli to ja odpowiadam za niesprawny licznik ? I na moje konto leci ta woda w obie strony ?
    Tomasz
    <NOTO>

Domyślnie

licznik jest włanością dostawcy mediów i to jest w jego interesie zeby był legalizowany co 5 lat. twoja opowiedzialność jest tylko za pląby i czy w przypadku nowych liczników nie byl poddawany polu magnetycznemu, oraz za uszkokodzenia mechaniczne.

179

Domyślnie

Waldon - tak jest w przypadku prądu. W przypadku wody niekoniecznie. U mnie wodomierz kupuję Ja i ja za niego odpowiadam zgodnie z umową, bo jest on moją własnością. Proponuję doczytać jak jest w umowie - pozbędziemy się niedomówień.

Domyślnie

Cytat Napisał rafałek
    Waldon - tak jest w przypadku prądu. W przypadku wody niekoniecznie. U mnie wodomierz kupuję Ja i ja za niego odpowiadam zgodnie z umową, bo jest on moją własnością. Proponuję doczytać jak jest w umowie - pozbędziemy się niedomówień.
    U mnie akurat jest tak, że wodomierz kupuję ja (znaczy za niego płacę), ale w umowie zrzekam się jego wraz z przyłączem na rzecz wodociągów i od tego momentu oni odpowiadają.
    Dom już wykończony. Ja też.
    Marcin

Domyślnie

Zimna woda - 5 lat. Proponuję przeczytaj - http://www.muratordom.pl/6950_2429.htm

Domyślnie

U mnie wymieniają co 5 lat (poznańskie Aquanet) na legalizowany, co nie oznacza nowy. Jak zakładałem drugi do podlewania ogrodu to też był za "darmo", kosztowały tylko uzgodnienia i odbiór ( ok.100 pln)

Domyślnie

Cytat Napisał jeżyk
    U mnie wymieniają co 5 lat (poznańskie Aquanet) na legalizowany, co nie oznacza nowy. Jak zakładałem drugi do podlewania ogrodu to też był za "darmo", kosztowały tylko uzgodnienia i odbiór ( ok.100 pln)
    Jak im to zgłosiłeś ? Miałeś specjalne miejsce przygotowane na ten licznik ?
    Tomasz
    <NOTO>

Domyślnie

Cytat Napisał amar
    Zimna woda - 5 lat

Dokladnie 61 miesiecy jest wazna legalizacja wodomierza na zimna wode
    I 49 na ciepla wode
    Legalizacja kosztuje okolo 40 zlociszy.W Katowicach.

Domyślnie

Cytat Napisał Waldon
    licznik jest włanością dostawcy mediów i to jest w jego interesie zeby był legalizowany co 5 lat. twoja opowiedzialność jest tylko za pląby i czy w przypadku nowych liczników nie byl poddawany polu magnetycznemu, oraz za uszkokodzenia mechaniczne.
    U mnie też tak jest. Wymieniono mi wodomierz za darmo. Na wiek licznika i brak legalizacji zwrócili uwagę panowie z pogotowia wod.kan.
    pozdrawiam - ania
    .....bać się, czy nie bać....?? Aż strach się bać....
    gg: 5371163

OLIMP FORUM - oświecona góra rankingu... PIWNY GURU FORUM
    Jerzysio

Domyślnie

W Wwie za licznik odpowiadaja wodociagi i teoretycznie wymieniaja co 5 lat
    Pozdro
    J

Tagi dla tego tematu

Zwiń / Rozwiń Uprawnienia