dostępne w wersji mobilnej muratordom.pl na Facebooku muratordom.pl na Google+
Strona 1 z 2
Pokaż wyniki od 1 do 20 z 28
  1. #1

    Domyślnie Elewacja: ile za m2?

    Prześledziłem parę wątków: co lepsze na ocieplenie - wełna czy styropian i oczywiście, czego się można było spodziewać, zdania są podzielone.
    Często padał argument ceny i kosztów, ale mało konkretnie.
    No własnie, ile płaciliście za m2 elewacji (materiał + robota, jaki tynk itd). Interesuje mnie oczywiscie sciana dwuwarstwowa.

  2. #2

    Domyślnie

    Mam wycenę z wczoraj:

    Klej do przyklejenia styropianu Kerakoll KL- 5,00 kg/m2 0,66 zł/kg 3.30zł
    Styropian FS15 frez -12cm 1,05m2/m2 128,00zł/m3 16,13zł
    Klej do zatapiania siatki KABE KOMBI 4,00 kg/m2 0,95zł/kg 3,80zł
    Siatka 145g/m2 1,15 m2/m2 1,80 zł/m2 2,07zł
    Grunt pod tynk krzemianowy 0,15l/m2 10zł/l 1,50zł
    Tynk polikrzemianowy(silikat) KABE 1010 2,80 kg/m2 5,90 zł/kg 16,52 zł
    Kołki 4 szt/m2 0,30 zł/szt 1,20zł
    Narożniki przy 300m2 tynku ok 200mb

    Koszt materiałów - 44,52+ok 1zł za narożniki czyli 46,52zł/m2
    Koszt robocizny - 26zł/m2

  3. #3

    Domyślnie

    Kosmiczne ceny...kosmiczne.

  4. #4

    Domyślnie

    Cytat Napisał rafallogi
    Kosmiczne ceny...kosmiczne.
    Masz lepsze to dawaj dla porównania

  5. #5

    Domyślnie

    Moje koszty elewacji: na dole (cokół) 1m wys styropianem (czesc w ziemi) + tynk mozaikowy okolo 80m2
    potem welna + tynk silikatowo silikonowy okolo 330m2
    Koszty:
    8540,61welna (12cm)
    8008,75klej do wszystkiego, styropian na cokol, kolki, siatka
    8064,63tynk, grunt terranowa
    2974,47dodatki (kolki, listwy narozne itp)
    robocizna 10000 zl za elewacje wraz z ulozeniem parapetnikow klinkierowych i 2000 zl robocizna podbitki

    4942zł Podbitka marley brazowa okolo 100m2( materialy panele, wentylacyjne narozniki, itp)

    Tzak wiec elewacja wyszla okolo 95 zl/m2 i na pewno jest to cena nie zawyzona biorac pdo uwage material welna + tynk silikat/silikonowy
    Na wszystkim bardzo mocno targowalem a wszelkie znaczace odstepstwa od ceny to ew. robocizna (ale tutaj prosze uwazac bo mala oszczednosc moze = duza szkoda) albo niedomowienia wychodzace w praniu ze cos trzeba zakupic itp. itd.

    Koszty sa podane post factum z dokladnosci ado kazdego gwozdzia foli do zasplaniania okien tasm klejacych itp.

    P.S. Wszystko z 7% vat
    Pzdr

    Fugas

  6. #6

    Domyślnie

    Dodam ze wyjsciowe wyceny ocieplenia styropianem nie wiele sie roznily oczywiscie nie liczac roznicy na tynku bo wtedy mozna zrobic akrylowy.
    Na robociznie i materiale roznica nie byla zbyt istotna (dobrze kupilem welne podana cena lacznie z welna na bonie szerokie na 20cm - potem obcialem do 15cm).

    Pzdr
    Fugas

  7. #7

    Domyślnie

    A rozważałeś wariant: na wełnę tynk mineralny i na to farba elewacyjna silikonowa ?

  8. #8

    Domyślnie

    Szczerze mowiac nie gdzy roznica w czesci zostalaby pochlonieta kosztem robocizny malowania poza tym chodzilo mi o tynk barwiony w masie zeby nie bylo potem jakis odpryskow i widokow bialego/szarego tynku/podkladu.

    Poza tym miałem nie najgorsza oferte na komplet podkladu tynku + materialy Moj dostawca mial dobre warunki.

    Fugas

  9. #9
    Lider FORUM (min. 2800) NAJLEPSZY DORADCA NA TYM FORUM!!! Avatar markus_gdynia
    Zarejestrowany
    Dec 2002
    Posty
    3.534

    Domyślnie

    Cytat Napisał Fugas
    Dodam ze wyjsciowe wyceny ocieplenia styropianem nie wiele sie roznily oczywiscie nie liczac roznicy na tynku bo wtedy mozna zrobic akrylowy.
    Na robociznie i materiale roznica nie byla zbyt istotna (dobrze kupilem welne podana cena lacznie z welna na bonie szerokie na 20cm - potem obcialem do 15cm).

    Pzdr
    Fugas
    Twoje ceny utwierdzają mnie w przekonaniu,że to co nadpłaciłem stawiając ścianę jednowarstwową z YTONG-a zaoszczędziłem na elewacji. Elewacja: obrzutka, tynk mineralny, grunt, tynk szlachetny krzemianowy z TERRANOVY + robocizna + narożniki = 58 zł/m2

  10. #10

    Domyślnie

    Nie bardzo to widze bo w mojej cenie jest welna klej kolki itp. co po odjeciu daje mniej niz 58zl/m2

    Wiec nie wiem co masz na mysli?

    Fugas

  11. #11

    Domyślnie

    Cytat Napisał Fugas
    Moje koszty elewacji: na dole (cokół) 1m wys styropianem (czesc w ziemi) + tynk mozaikowy okolo 80m2
    potem welna + tynk silikatowo silikonowy okolo 330m2
    Koszty:
    8540,61welna (12cm)
    8008,75klej do wszystkiego, styropian na cokol, kolki, siatka
    8064,63tynk, grunt terranowa
    2974,47dodatki (kolki, listwy narozne itp)
    robocizna 10000 zl za elewacje wraz z ulozeniem parapetnikow klinkierowych i 2000 zl robocizna podbitki

    4942zł Podbitka marley brazowa okolo 100m2( materialy panele, wentylacyjne narozniki, itp)

    Tzak wiec elewacja wyszla okolo 95 zl/m2 i na pewno jest to cena nie zawyzona biorac pdo uwage material welna + tynk silikat/silikonowy
    Na wszystkim bardzo mocno targowalem a wszelkie znaczace odstepstwa od ceny to ew. robocizna (ale tutaj prosze uwazac bo mala oszczednosc moze = duza szkoda) albo niedomowienia wychodzace w praniu ze cos trzeba zakupic itp. itd.

    Koszty sa podane post factum z dokladnosci ado kazdego gwozdzia foli do zasplaniania okien tasm klejacych itp.

    P.S. Wszystko z 7% vat
    Pzdr

    Fugas
    A tutaj natomiast zaskoczyła mnie wycena robocizny za podprzybitkę - 2000zł U mnie przy obwodzie podprzybitki 70mb i szerokości 0,6m z montażem oświetlenia rur spustowych i wszelkich bajerów: 600 zł. Ludzie, gdzie Wy się budujecie - nie dajcie się doić!!!
    Apropo materiałów: styropian Styropmin FS15 frez można już kupić za 110 zł m/sześć. natomiast FS20 właśnie za wspomniane przez Was 128zł.
    Klej do styro np. greinplasta kupuje się za 15,50 za worek, natomiast do siatki coś około 19.8 zł. Siatka 85 zł za 50 m/kw. Produkty sprawdzone i dobrej jakości.
    Na temat tynków się nie wypowiadam, bo jeszcze nie robię, ale myślę, że zmieszczę się w 5 tys. ...z robotą (mój brat tym się zajmuje)
    Pozdrawiam i nie dajcie się ......doić.

  12. #12

    Domyślnie

    Stary 600 zl za 70mb podbitki to na pewno nie jest normalna cena zastanow sie ile osob jak dlugo to robilo i co do tego potrzeba montaz łat na kołki docinki i wycinki (rusztowania itp.)
    Dokladnie policzylem mialem 98 mb (szer okolo 60cm + 2 ganki po jakies 6-7m2 podbitki do tego sporo roznych uskokow i wyciec obejsc belek itp.)
    I generalnie wyciskam soki z wykonawcow i ja za 600 zl n a pewno nie chcialbym tego robic. Ok moze cena 2000zl jest do zniwelowania ale na pewno poziom 600zl jest raczej gestem rozpaczy Wykonawcy niz wycena konkretnej pracy. I to nawet nie kwestia faktury ktora dostalem ale oplacalnosci robocizny.
    Mialem juz takiego do plyt gk na poddaszu wraz ociepleniem i szpachlowaniem za 15zl/m2 do dzisiaj mozna znalezc zdjecia tego co roibil na Forum oraz wiele przestrog od roznych osob przed wykonawca. Wiec nie ryzykowalbym chociaz co prawda podbitka oprocz wyglady schrzanienie wiele nie grozi.

    Uwazam ze zaplacilem dobrze i nie za duzo.
    pzdr
    Fugas

  13. #13
    Lider FORUM (min. 2800) NAJLEPSZY DORADCA NA TYM FORUM!!! Avatar markus_gdynia
    Zarejestrowany
    Dec 2002
    Posty
    3.534

    Domyślnie

    Cytat Napisał Fugas
    Nie bardzo to widze bo w mojej cenie jest welna klej kolki itp. co po odjeciu daje mniej niz 58zl/m2

    Wiec nie wiem co masz na mysli?

    Fugas
    95 - 58 daje 37 zł/m2 na moją korzyść jeżeli chodzi o elewację + ocieplenie, natomiast ta różnica została zniwelowana przez wyższe koszty postawienia ścian w moim przypadku.

  14. #14

    Domyślnie

    Za robociznę 18,00 zł, choć mam nieco tańszych i chyba lepszych wykonawców na oku. Styropian 119 zł m3..
    Co złego to nie ja...

  15. #15
    Lider FORUM (min. 2800) NAJLEPSZY DORADCA NA TYM FORUM!!!
    Sp5es

    Zarejestrowany
    Mar 2005
    Posty
    3.549

    Domyślnie

    Temat rzeka. Zależy od materiałów, kalsy tynków, koloru tynku , do 150%dodatku z kolor względem białego i kto robi.
    Z kwitem, bez kwitu, z vat, bez vat, ludzie z ubezpieczeniem , czy bez, ruskie z pod pośredniaka czy nie. jest średni nadzór na budowie, czy brygada sobie starem, żeglarzem i inspektorem.

    W Warszawie (najdrożej), za perfekcyjne wykonanie (listwy startowe stalowe, uszczelniania systemowe, w tynkach silikonowych + farba silikonowa) markowy materiał, podwójne siatkowanie, zostawiasz klucze, wyjeżdzasz na urlop, wracasz odbierasz elewacje bez zastrzeżeń, z posprzątanym ogródkiem - to do 130 pln/m2. - materiał z robotą i rusztowaniem systemowym (to też nie bez znaczenia), bo ściana inaczej wygląda.
    Wygląd - cacko.

    Inna warszawska opcja samo jakościowe wykonawstwo z rusztowaniem ok 55-60 pln/m2 + materiały. Rozsądny stosunek między ceną a jakością.

    Przeciwność - lipny materiał (celowo nie chce podawać nazwy tej taniej i rewelacyjnej marki), cena 16,50 pln/m2 klejje, tynk, siatka 1,40 pln/m2,, wykonawca z brygady bezrobotnych w Kielcach, płaci po 4,50 pln/ godz. Wg KNR norma czasowa na ocieplenie 1m2 1h15 min, założ 2 h, bo robią "fachowcy", bez uszczelnień i listew, dodatkowej farby, trzyma się ściany (jeszcze). rusztowanie z desek.

    na budowie jesteś 5 razy dziennie.

    Cała reszta cenowa leży po środku.

    Zależy gdzie mieszkasz, kiedy robisz. Teraz jest względnie tanio, robi się cieplo, a jeszcze nie mają kontraktów. cena powoli rośnie. Najdrożej w październiku, wszyscy chcą zdążyć przed mrozem.


    Tak po krótce.

  16. #16

    Domyślnie

    Ja położę system Rockwoola Ecorock-L 15cm.Znalazłem za 47,43 zł/m2 netto.Do tego farba-ceny nie znam ,zależy od koloru.No i robocizna.

  17. #17
    Lider FORUM (min. 2800) NAJLEPSZY DORADCA NA TYM FORUM!!!
    Sp5es

    Zarejestrowany
    Mar 2005
    Posty
    3.549

    Domyślnie

    Cytat Napisał piplape
    A rozważałeś wariant: na wełnę tynk mineralny i na to farba elewacyjna silikonowa ?
    To jest rozsądna opcja, tylko po co wełna,o ile nie ma konretnych wskazań technicznych. Opowieści o dyfuzji w wyjątkiem nielicznych wyjątków, włożyć między bajki. Ludziom to działą na wyobrażnię, ale technicznie to niezupełnie. (upraszczając - tylko 1-2% wilgoci z budunku uchodzi przez fasadę - prof. Pogorzelski z Instytutu techniki Budowlanej, Zakład Fizyki Budowli.) Wskazania to hałas, lub bardzo zamoczony dom (wymurówka z duża ilością wody technologicznej, bez możliwości czekania na przeschnięcie oraz lokalizacja blisko hałasu). Wystarcza styropian. Układ tynk mineralny - farba silikonowa znakomicie się sprawdza i jest zupełnie niedocenianą opcją. Jest t zasadniczo optimum stosunek ceny do jakości.

  18. #18

    Domyślnie

    Cytat Napisał Fugas
    Stary 600 zl za 70mb podbitki to na pewno nie jest normalna cena zastanow sie ile osob jak dlugo to robilo i co do tego potrzeba montaz łat na kołki docinki i wycinki (rusztowania itp.)
    Dokladnie policzylem mialem 98 mb (szer okolo 60cm + 2 ganki po jakies 6-7m2 podbitki do tego sporo roznych uskokow i wyciec obejsc belek itp.)
    I generalnie wyciskam soki z wykonawcow i ja za 600 zl n a pewno nie chcialbym tego robic. Ok moze cena 2000zl jest do zniwelowania ale na pewno poziom 600zl jest raczej gestem rozpaczy Wykonawcy niz wycena konkretnej pracy. I to nawet nie kwestia faktury ktora dostalem ale oplacalnosci robocizny.
    Mialem juz takiego do plyt gk na poddaszu wraz ociepleniem i szpachlowaniem za 15zl/m2 do dzisiaj mozna znalezc zdjecia tego co roibil na Forum oraz wiele przestrog od roznych osob przed wykonawca. Wiec nie ryzykowalbym chociaz co prawda podbitka oprocz wyglady schrzanienie wiele nie grozi.

    Uwazam ze zaplacilem dobrze i nie za duzo.
    pzdr
    Fugas
    Nie dość, że drogo to jeszcze Marley- eh, pewnie Twoi fachowcy Ci doradzali? 10 zł za mb/ to normalna cena, ale nie 20zł. Co z tego, że 2 ganki (pewnie są to lukarny), które u mnie też są 2 i to duże, gdzie również wystają murłaty i które trzeba było ładnie obrobić, no i narożniki- przy lukarnach dochodzą przecież dodatkowe Piszesz o montażu łat na kołki - tego nie kapuję.... ale dodam tylko, że krokiewki jak i łaty (oczywiście zaimpregnowane) montowane były na drewnowkręty a nie na gwoździe natomiast tzw. "elka" przyścienna jak i panele równiż były mocowane wkrętami hartowanymi jak i zszywkami. Było z tym trochę pracy. Mowa o rusztowaniu jedynie mnie ubawiła- to jakieś ogromne przedsięwzięcie- ze Słowacji je ściągali czy co? Całość robót trwała 5 dni. To Twoja kasa Fugas nie moja więc zakończmy ten temat. A co powiesz na 10 zł za m/kw tynku cementowo-wapiennego, gdzie tynkarz musi zrobić szprycę, zarzucić tynk i zatrzeć pacą a później gąbką. Chcesz porównać to do mb. podprzybitki??? Kpisz z ludzi , którzy wykonywali u mnie podbitkę nie znając ich umiejętności ani nie widząc efektu końcowego porównując ich do jakiegoś partacza od GK. Zastanów się co piszesz i nie daj się więcej naciągać.

  19. #19

    Domyślnie

    raffaloggi ostre słowa ale prawdziwe [/b]
    Od stycznia 2005 na swoim

    altana z grillem = moje dzieło

  20. #20

    Domyślnie

    Aktualnie jestem umówiony z majstrem na:
    tynk cem-wap - 9zł/m2
    struktura + malowanie - 8 lub 9 zł/m2
    ceny za robociznę, netto
    Grzegorz
    PS. zaczynają w poniedziałek

Strona 1 z 2

Tagi dla tego tematu

Zwiń / Rozwiń Uprawnienia

  • Nie możesz zakładać nowych tematów
  • Nie możesz pisać wiadomości
  • Nie możesz dodawać załączników
  • Nie możesz edytować swoich postów
  •  
  • BB Code jest aktywny(e)
  • Emotikonyaktywny(e)
  • [IMG] kod jest aktywny(e)
  • [VIDEO] code is aktywny(e)
  • HTML kod jest wyłączony