dostępne w wersji mobilnej muratordom.pl na Facebooku muratordom.pl na Google+
Strona 1 z 18
Pokaż wyniki od 1 do 20 z 356

Temat: jak izolować fundamenty??

WITAJ, tu znajdziesz opowiedzi na swoje pytania
    Robert Z.

Domyślnie jak izolować fundamenty??

mam zamiar ocieplać fundamenty steropianem. Ale mój wykonawca chce zrobić tak: na nieotynkowaną ściane z bloczków chce przykleic steropian na placki aby była delatacja potem na ten steropian siatka i twardy klej i na to dopiero izolbet lub cos podobnego co nie reaguje ze stropianem. A ja myśle ze nalezałoby najpierw zaizolować izolbetem bloczki a potem kleic steropian na placki lub na grzebień ( niewiem czy ma to jakieś znaczenie) potem ewentualnie siatka i twardy klej i nie wiem czy jest sens dawać jeszcze folie tłoczoną (membranę ). Co sądzicie na ten temat ? czy ma to jakieś znaczenie kiedy zastosujemy "smarowanie"?

Domyślnie

JA malowałem ściany fundamentowe suprabitem, a potem styropian. Chyba smarowanie samego styropianu wartswa izolującą nie zapobieze podciaganiu wilgoci przez beton.

3. Kiedy płyta fundamentowa zamiast budowy tradycyjnych fundamentów domu Warstwy podlogi na gruncie, czyli od podsypki przez betonowanie po podkład podłogowy - krok po kroku Podłoga na gruncie i co dalej? Jak wykonać ocieplenie podłogi i rozprowadzić rury centralnego ogrzewania Szalowanie fundamentów: na co zwrócić uwagę podczas kupowania szalunków? Jakie szalunki wybrać?

Domyślnie

Ten pierwszy sposób bez izolacji bezpośrednio na ściance fundamentowej, a dobiero na styropianie jest popularnie stosowany przez "renomowane firmy. Ale moim zdaniem to kwestia ekonomiczności (poprawne-łatwe i tanie) takiego rozwiązania i chyba nie jest ono optymalne.

Domyślnie

a ja zrobiłem tak:
    - zaizolowałem scianę fund. dysperbitem i dopiero przykleiłem styropian. Dlaczego tak? ponieważ w przegrodie pomiędzy styropianem a ścianą fund. tworzy się para, która się skrapla. Gdyby nie było izolacji bezpośrednio ściana wciągnęłaby skropliny.
    - na styropian zarzuciłem folię 0,4mm , ale nie kubełkową. Podobno kubełkową daje się tylko wtedy, gdy wykonany jest drenaż. Ale tego na 100% nie wiem.
    Pozdr.

Lider FORUM (min. 2800) NAJLEPSZY DORADCA NA TYM FORUM!!!
    invx

Domyślnie

@wodzio w moim podpisie i na smej gorze wymiany doswiadczen masz temat "Najczesciej zadawane pytania ..." tam o ile mnie pamiec nie myli AGA444, zebrala info o fundamentach

Domyślnie

Mój wykonawca chce ocieplić fundament od środka. Ścianę z zewnątrz oczywiście zaizoluje od wilgoci. Słyszał ktoś o taki wykonaniu?

Lider FORUM (min. 2800) NAJLEPSZY DORADCA NA TYM FORUM!!!
    invx

Domyślnie

ocieplic od srodka

Domyślnie

Cytat Napisał maikbart
    Mój wykonawca chce ocieplić fundament od środka. Ścianę z zewnątrz oczywiście zaizoluje od wilgoci. Słyszał ktoś o taki wykonaniu?
    Witam!
    Lepiej od zewnątrz.

Domyślnie

Mój majster ocieplił fundamenty styropianem 5 cm. Czy to państwa zdaniem wystarczy, czy też trzeba dokonać naprawy (uzupełnić o kolejne 5 cm?)
    madga

FORUMOWICZ to brzmi dumnie (min. 100)
    KW100

Wpisy w Dziennikach Budowy
    6

Domyślnie

Ja mam zrobioną izolację przeciwwilgociową całych ław i fundamentów izoplastem a terminczną od zewnątrz specjalnym styropianem do styku z gruntem tzw. styrodurem 5cm. Mówią, że to optymalne rozwiązanie. Nie najtańsze ale dobre, a na fundamentach nie chcę oszczędzać. Wolę załozyć tańsze panele podłogowe czy glazurę bo zawsze to można zmienić, niż mieć problemy z wilgocią i zimnem poprzez fundamenty.

Na dole można kliknąć w "Moja budowa" i obejrzeć fundamenty jak zostały wykonane i zaizolowane.

Domyślnie

napackałem się tym izohanem izobudem po bloczkach. nato styropian 10 cm, twardy klejony tymże samym izohanem izobudem, na to klej i siatka i jest ok.
    przecież ten środek wodochronny ma chronic ścianę a nie styropian więc po co packac po styropianie. odpowiedz jest prosta - tak jest łatwiej wykonawcy. jak ktoś jeszcze nie packał po bloczkach to nie wie o czym piszę. a wykonawca idzie na łatwiznę. jak go inwestor zapyta czy jest ocieplenie i izolacja to z czystym sumieniem odpoiwada, że jest. widziałem to na sąsiednich budowach.
    sowją drogą polecam ten izohan izobud wm i wl. super środki. nie są tanie ale jesteśmy zadowoleni.

pozdro

aresior

Domyślnie

A ja mam izolacje termiczna fundamentu powyzej poziomu gruntu. Ponizej poziomu gruntu mam tylko iziolacje przeciwwilgociowa. I ten brak izolacji termicznej wynikal z projektu. Czy tak jest OK?
    (sciany fundamentowe z bloczkow betonowych)

Domyślnie

A ja mam izolacje termiczna fundamentu powyzej poziomu gruntu. Ponizej poziomu gruntu mam tylko iziolacje przeciwwilgociowa. I ten brak izolacji termicznej wynikal z projektu. Czy tak jest OK?

REKORDZISTA FORUM (10 tysięcy postów!) NAJLEPSZY DORADCA NA TYM FORUM!!! Avatar Barbossa
    Dzielnica
    a może jeszcze nr buta, co :-/

Domyślnie

izolacja termiczna jak jest na taką głębokość jaka jest granica przemarzania
    albo c..., albo jesteś c..., nie ma innej możliwości

Domyślnie

Cytat Napisał masza
    Moim skromnym zdaniem to do duszy
    Powinna być izolacja przeciwwilgociowa (albo nawet przeciwwodna) a na to np styropian (np 10 cm, choć ja będę dawał jednak więcej)
    Analogicznie jak jest z podłogą na grucie. Na Twoim miejscu zrobiłbym to jeszcze na etapie budowy.

ELITA FORUM (min. 1000) Avatar semir
    512

Domyślnie

mam wylewane fundamenty , i ławy na gł.120 czym najlepiej zaizolowac?
    pozdrawiam
    ps.dom jest bez piwnicy .

Domyślnie

Chyba za mocno powiedziałem, że do duszy. Sorki
    Możesz np zwiększyć ocieplenie podłogi na gruncie wzdłuż ścian zewnętrznych. Gdzieś w Muratorze widziałęm takie rozwiązanie (chyba przy omawianiu fundamentu monolitycznego, gdzie jest to koniecznością)
    Pozdrawiam
    Tomek

Lider FORUM (min. 2800)
    brachol

8

Domyślnie

Cytat Napisał Barbossa
    izolacja termiczna jak jest na taką głębokość jaka jest granica przemarzania
    a mozna wiedziec dlaczego?

Domyślnie

Cytat Napisał maikbart
    Ja również też tak chce zrobić z tego powodu, że mam ścianę 40 cm a fundament 38 cm

Domyślnie

A ja zadam pytanie o izolacje poziomą.
    Czy na ławie wylanej z B20 powinnabyc warstwa izolacji poziomej?
    Jezeli tak to powinna to byc papa, dyserbit, folia?
    Na rysunkach np w muratorze wykazuja izolacje poziomą na ławie - kierownik budowy stwierdzil ze pozioma z papy to dopiero na koncu sciany fundamentowej...
    Jezeli chodzi oi pionową - to dyserbit od wewnetrzenjs trony, potem bloczki, potem dyserbit od zewnetrzenj, klelj stryropian i na stryropianie jeszcze warstwa dyserbitu...i to jest dla mnie zrozumiale...
    pozdr
    Pawlok

Strona 1 z 18

Tagi dla tego tematu

Zwiń / Rozwiń Uprawnienia