dostępne w wersji mobilnej muratordom.pl na Facebooku muratordom.pl na Google+
Strona 1 z 19
Pokaż wyniki od 1 do 20 z 377
  1. #1
    WITAJ, tu znajdziesz opowiedzi na swoje pytania
    Robert Z.

    Zarejestrowany
    Apr 2005
    Posty
    6

    Domyślnie jak izolować fundamenty??

    mam zamiar ocieplać fundamenty steropianem. Ale mój wykonawca chce zrobić tak: na nieotynkowaną ściane z bloczków chce przykleic steropian na placki aby była delatacja potem na ten steropian siatka i twardy klej i na to dopiero izolbet lub cos podobnego co nie reaguje ze stropianem. A ja myśle ze nalezałoby najpierw zaizolować izolbetem bloczki a potem kleic steropian na placki lub na grzebień ( niewiem czy ma to jakieś znaczenie) potem ewentualnie siatka i twardy klej i nie wiem czy jest sens dawać jeszcze folie tłoczoną (membranę ). Co sądzicie na ten temat ? czy ma to jakieś znaczenie kiedy zastosujemy "smarowanie"?

  2. #2

    Domyślnie

    JA malowałem ściany fundamentowe suprabitem, a potem styropian. Chyba smarowanie samego styropianu wartswa izolującą nie zapobieze podciaganiu wilgoci przez beton.

  3. #3

    Domyślnie

    Ten pierwszy sposób bez izolacji bezpośrednio na ściance fundamentowej, a dobiero na styropianie jest popularnie stosowany przez "renomowane firmy. Ale moim zdaniem to kwestia ekonomiczności (poprawne-łatwe i tanie) takiego rozwiązania i chyba nie jest ono optymalne.

  4. #4

    Domyślnie

    a ja zrobiłem tak:
    - zaizolowałem scianę fund. dysperbitem i dopiero przykleiłem styropian. Dlaczego tak? ponieważ w przegrodie pomiędzy styropianem a ścianą fund. tworzy się para, która się skrapla. Gdyby nie było izolacji bezpośrednio ściana wciągnęłaby skropliny.
    - na styropian zarzuciłem folię 0,4mm , ale nie kubełkową. Podobno kubełkową daje się tylko wtedy, gdy wykonany jest drenaż. Ale tego na 100% nie wiem.
    Pozdr.

  5. #5
    Lider FORUM (min. 2800) NAJLEPSZY DORADCA NA TYM FORUM!!!
    invx

    Zarejestrowany
    Mar 2004
    Posty
    3.066

    Domyślnie

    @wodzio w moim podpisie i na smej gorze wymiany doswiadczen masz temat "Najczesciej zadawane pytania ..." tam o ile mnie pamiec nie myli AGA444, zebrala info o fundamentach

  6. #6

    Domyślnie

    Mój wykonawca chce ocieplić fundament od środka. Ścianę z zewnątrz oczywiście zaizoluje od wilgoci. Słyszał ktoś o taki wykonaniu?

  7. #7
    Lider FORUM (min. 2800) NAJLEPSZY DORADCA NA TYM FORUM!!!
    invx

    Zarejestrowany
    Mar 2004
    Posty
    3.066

    Domyślnie

    ocieplic od srodka


  8. #8

    Domyślnie

    Cytat Napisał maikbart
    Mój wykonawca chce ocieplić fundament od środka. Ścianę z zewnątrz oczywiście zaizoluje od wilgoci. Słyszał ktoś o taki wykonaniu?
    Witam!
    Lepiej od zewnątrz.

  9. #9

    Domyślnie

    Mój majster ocieplił fundamenty styropianem 5 cm. Czy to państwa zdaniem wystarczy, czy też trzeba dokonać naprawy (uzupełnić o kolejne 5 cm?)
    madga

  10. #10
    FORUMOWICZ to brzmi dumnie (min. 100)
    KW100

    Zarejestrowany
    Jan 2007
    Posty
    188
    Wpisy w Dziennikach Budowy
    6

    Domyślnie

    Ja mam zrobioną izolację przeciwwilgociową całych ław i fundamentów izoplastem a terminczną od zewnątrz specjalnym styropianem do styku z gruntem tzw. styrodurem 5cm. Mówią, że to optymalne rozwiązanie. Nie najtańsze ale dobre, a na fundamentach nie chcę oszczędzać. Wolę załozyć tańsze panele podłogowe czy glazurę bo zawsze to można zmienić, niż mieć problemy z wilgocią i zimnem poprzez fundamenty.

    Na dole można kliknąć w "Moja budowa" i obejrzeć fundamenty jak zostały wykonane i zaizolowane.

  11. #11

    Domyślnie

    napackałem się tym izohanem izobudem po bloczkach. nato styropian 10 cm, twardy klejony tymże samym izohanem izobudem, na to klej i siatka i jest ok.
    przecież ten środek wodochronny ma chronic ścianę a nie styropian więc po co packac po styropianie. odpowiedz jest prosta - tak jest łatwiej wykonawcy. jak ktoś jeszcze nie packał po bloczkach to nie wie o czym piszę. a wykonawca idzie na łatwiznę. jak go inwestor zapyta czy jest ocieplenie i izolacja to z czystym sumieniem odpoiwada, że jest. widziałem to na sąsiednich budowach.
    sowją drogą polecam ten izohan izobud wm i wl. super środki. nie są tanie ale jesteśmy zadowoleni.

    pozdro

    aresior

  12. #12

    Domyślnie

    A ja mam izolacje termiczna fundamentu powyzej poziomu gruntu. Ponizej poziomu gruntu mam tylko iziolacje przeciwwilgociowa. I ten brak izolacji termicznej wynikal z projektu. Czy tak jest OK?
    (sciany fundamentowe z bloczkow betonowych)

  13. #13

    Domyślnie

    A ja mam izolacje termiczna fundamentu powyzej poziomu gruntu. Ponizej poziomu gruntu mam tylko iziolacje przeciwwilgociowa. I ten brak izolacji termicznej wynikal z projektu. Czy tak jest OK?
    (sciany fundamentowe z bloczkow betonowych)

  14. #14
    REKORDZISTA FORUM (10 tysięcy postów!) NAJLEPSZY DORADCA NA TYM FORUM!!! Avatar Barbossa
    Zarejestrowany
    Dec 2006
    Skąd
    Allenstein - niestety tylko duszą
    Dzielnica
    a może jeszcze nr buta, co :-/
    Posty
    11.187

    Domyślnie

    izolacja termiczna jak jest na taką głębokość jaka jest granica przemarzania
    albo c..., albo jesteś c..., nie ma innej możliwości

  15. #15

    Domyślnie

    Cytat Napisał masza
    A ja mam izolacje termiczna fundamentu powyzej poziomu gruntu. Ponizej poziomu gruntu mam tylko iziolacje przeciwwilgociowa. I ten brak izolacji termicznej wynikal z projektu. Czy tak jest OK?
    (sciany fundamentowe z bloczkow betonowych)
    Moim skromnym zdaniem to do duszy
    Powinna być izolacja przeciwwilgociowa (albo nawet przeciwwodna) a na to np styropian (np 10 cm, choć ja będę dawał jednak więcej)
    Analogicznie jak jest z podłogą na grucie. Na Twoim miejscu zrobiłbym to jeszcze na etapie budowy.

  16. #16
    ELITA FORUM (min. 1000) Avatar semir
    Zarejestrowany
    May 2006
    Posty
    1.501
    Wpisy w Dziennikach Budowy
    512

    Domyślnie

    mam wylewane fundamenty , i ławy na gł.120 czym najlepiej zaizolowac?
    pozdrawiam
    ps.dom jest bez piwnicy .

  17. #17

    Domyślnie

    Chyba za mocno powiedziałem, że do duszy. Sorki
    Możesz np zwiększyć ocieplenie podłogi na gruncie wzdłuż ścian zewnętrznych. Gdzieś w Muratorze widziałęm takie rozwiązanie (chyba przy omawianiu fundamentu monolitycznego, gdzie jest to koniecznością)
    Pozdrawiam
    Tomek

  18. #18
    Lider FORUM (min. 2800)
    brachol

    Zarejestrowany
    Nov 2003
    Skąd
    Poznań
    Posty
    2.947
    Wpisy w Dziennikach Budowy
    8

    Domyślnie

    Cytat Napisał Barbossa
    izolacja termiczna jak jest na taką głębokość jaka jest granica przemarzania
    a mozna wiedziec dlaczego?

  19. #19

    Domyślnie

    Cytat Napisał maikbart
    Mój wykonawca chce ocieplić fundament od środka. Ścianę z zewnątrz oczywiście zaizoluje od wilgoci. Słyszał ktoś o taki wykonaniu?
    Ja również też tak chce zrobić z tego powodu, że mam ścianę 40 cm a fundament 38 cm

  20. #20

    Domyślnie

    A ja zadam pytanie o izolacje poziomą.
    Czy na ławie wylanej z B20 powinnabyc warstwa izolacji poziomej?
    Jezeli tak to powinna to byc papa, dyserbit, folia?
    Na rysunkach np w muratorze wykazuja izolacje poziomą na ławie - kierownik budowy stwierdzil ze pozioma z papy to dopiero na koncu sciany fundamentowej...
    Jezeli chodzi oi pionową - to dyserbit od wewnetrzenjs trony, potem bloczki, potem dyserbit od zewnetrzenj, klelj stryropian i na stryropianie jeszcze warstwa dyserbitu...i to jest dla mnie zrozumiale...
    pozdr
    Pawlok

Strona 1 z 19

Tagi dla tego tematu

Zwiń / Rozwiń Uprawnienia

  • Nie możesz zakładać nowych tematów
  • Nie możesz pisać wiadomości
  • Nie możesz dodawać załączników
  • Nie możesz edytować swoich postów
  •  
  • BB Code jest aktywny(e)
  • Emotikonyaktywny(e)
  • [IMG] kod jest aktywny(e)
  • [VIDEO] code is aktywny(e)
  • HTML kod jest wyłączony