dostępne w wersji mobilnej muratordom.pl na Facebooku muratordom.pl na Google+
Pokaż wyniki od 1 do 6 z 6
  1. #1

    Domyślnie Wylewka betonowa na gruncie w piwnicy i woda w piwnicy

    Cześć, piszę o małą poradę i ewentualne naprostowanie myślenia ;D
    Mam w domu (SSZ) piwnice pod jednym pomieszczeniem. W piwnicy nie ma wylewki i chciałbym ją zrobić. Teraz jest tam glina dość mocno zagęszczona (ostatnio po małej awarii przyłącza wody trochę mi piwnice zalało ;D Chciałbym tam zrobić wylewkę, a jako, że fachowcem nie jestem to pytam:
    czy na tą twardą glinę, wyrównaną i wypoziomowaną wystarczy ułożyć folię wywiniętą na ściany, przykryć styropianem powiedzmy 10 cm, na to położyć siatkę zbrojeniową i zalać betonem 6-8 cm.
    Czy to zda egzamin?
    I pytanie dodatkowe jaka powinna być proporcja żwiru do cementu aby było ok.
    z góry dzięki za pomoc
    Ostatnio edytowane przez darass86 ; 23-06-2014 o 08:52 Powód: dodatkowy problem

  2. #2
    ELITA FORUM (min. 1000)
    hajnel

    Zarejestrowany
    Jan 2013
    Skąd
    Górny Śląsk
    Kod pocztowy
    43-178
    Posty
    1.050

    Domyślnie

    wyrównaj piaskiem bez kamieni, daj 2x grubą folię i zrób zazbrojoną wylewkę, styropian bym olał w piwnicy chyba, że chcesz tam ostro grzać

  3. #3

    Domyślnie

    dokladnie tak, troche piasku dobrze dac pod i gruba folie
    pozdrawiam

    Andrzej

    Zapraszam na moja budowe na http://z500.pl/plac-budowy/Z216/355/...ony-garaz.html

  4. #4

    Domyślnie

    dzięki tak zrobię
    Ostatnio edytowane przez darass86 ; 25-06-2014 o 21:05

  5. #5

    Domyślnie

    Jeśli nie ma konieczności wykonywania hydroizolacji, to styrodur (nie styropian) możemy dać bezpośrednio na grunt (najlepiej podsypkę z zagęszczonego piasku, lub chudy beton(w przypadku chęci wykonania na niego hydroizolacji z papy)). Na styrodur ze 2 warstwy folii PE i wówczas wylewkę - przynajmniej 5 cm grubości.
    Pamiętać aby żwir nie był zbyt duży (ziarna nie powinny być większe niż 3/4 rozstawu prętów siatki zbrojeniowej ). A po za tym podkładki pod zbrojenie, tak aby nie leżało na folii (zachować właściwą otulinę). No i zagęścić wibratorem i wyrównać.
    Cementu powinno być ok. 350 kg/m^3
    I powinien być również piasek - 600 kg/m^3 ,1200 kg/m^3 - żwir, woda - 200 kg/m^3.

    I zrobić dylatację, od ścian z 1 cm.
    Ostatnio edytowane przez wojtusp ; 27-06-2014 o 22:40

  6. #6
    WITAJ, czytaj i pytaj... :)
    antares85

    Zarejestrowany
    Aug 2016
    Skąd
    Warszawa
    Kod pocztowy
    00-034
    Posty
    1

    Domyślnie

    Dzień dobry,
    chciałem podbić temat. Mam podobny problem, co opisany w wątku początkowym.
    Mieszkam w kamienicy. Mam piwnicę o rozmiarach 2x6 metrów. Goła ziemia/piasek. Nie ma problemów z wilgotnością. Poziom gruntu w mojej piwnicy i poziom podłogi w moim korytarzu jest prawie ten sam ( piwnica jest ze 3 cm niższa).
    Chciałbym zrobić w piwnicy zwykłą wylewkę. Czy ktoś może mi powiedzieć, jak do tego się zabrać?
    Zastanawiam się, czy na grunt mogę kłaść bezpośrednio wylewkę, czy też lepiej położyć jakiś materiał stabilizujący, żwir czy coś podobnego. Jako że nie mam żadnego doświadczenia i stawiam pierwsze kroki jako mąż w domu, będę wdzięćzny za pomoc.

    Pozdrawiam,
    Łukasz

Tagi dla tego tematu

Zwiń / Rozwiń Uprawnienia

  • Nie możesz zakładać nowych tematów
  • Nie możesz pisać wiadomości
  • Nie możesz dodawać załączników
  • Nie możesz edytować swoich postów
  •  
  • BB Code jest aktywny(e)
  • Emotikonyaktywny(e)
  • [IMG] kod jest aktywny(e)
  • [VIDEO] code is aktywny(e)
  • HTML kod jest wyłączony