dostępne w wersji mobilnej muratordom.pl na Facebooku muratordom.pl na Google+
Strona 15 z 19
Pokaż wyniki od 281 do 300 z 377
  1. #281

    Domyślnie

    Jak słusznie zauważyłeś jedyne rozsądne w/g Ciebie. Pozwolę się nie zgodzić. Systemowe rozwiązania icopala są porównywalne jeśli nie lepsze ( czytaj trwalsze ).

  2. #282
    SYMPATYK FORUM (min. 10)
    IvanS

    Zarejestrowany
    Apr 2011
    Skąd
    Tarnów
    Kod pocztowy
    33-100
    Posty
    46
    Wpisy w Dziennikach Budowy
    1

    Domyślnie

    @fighter1983

    faktycznie ciekawie to opisałeś. Zastanawiam się tylko nad folią kubełkową, dawaną jak piszesz - kubełki na zewnątrz. Też myślałem nad dociskaniem styropianu i przez opadającą ziemię ściąganiu go w dół - ale po co w takim razie są kubełki? Myślę że gdyby było tak jak piszesz nie było by kubełków. Zawsze uważałem że po to aby był "przepał" nadmiar wody odprowadzany w dół do drenażu. Zawsze zakładam również że mogę się mylić, dlatego czytam i dyskutuję na forum.

    Pytanie co do szpachlowania i wyoblania masą cementową, czy są jakieś gotowe masy czy po prostu mieszany cement z piaskiem w betoniarce?

  3. #283

    Domyślnie

    Folia kubełkowa nie jest izoalcją p/wilgociową !!

  4. #284
    FORUMOWICZ to brzmi dumnie (min. 100) Avatar kajwroclaw
    Zarejestrowany
    Mar 2012
    Skąd
    Łukaszowice
    Kod pocztowy
    55-010
    Posty
    128
    Wpisy w Dziennikach Budowy
    19

    Domyślnie

    Cytat Napisał surgi22 Zobacz post
    Folia kubełkowa nie jest izoalcją p/wilgociową !!
    święta racja

  5. #285

    Domyślnie

    czy zamiast malować od srodka fundament (nad ziemią) dysperbitem można dać folię np zwykłą budowlaną ?

  6. #286

    Domyślnie

    A w jakim celu chcesz dać tę folię bo jesli myslisz o niej jako o hydroizolacji pionowej fundamentu to zapomnij że to w jakikolwiek sposób zadziała.

  7. #287
    OLIMP FORUM - oświecona góra rankingu... FORUMOWICZ WIELKI SERCEM Avatar autorus
    Zarejestrowany
    Jan 2002
    Skąd
    Żelechów koło Żabiej Woli
    Posty
    9.544
    Wpisy w Dziennikach Budowy
    1

    Domyślnie

    Cytat Napisał bit4you Zobacz post
    Rapówka
    Dysperbit (lub jakiś inny który nie wchodzi w reakcję z styropianem) ściany fundamentowe z obydwu stron
    Styropian ekstrudowany
    Folia fundamentowa kubełkowa
    tak właśnie ja zamierzam to zrobić
    Dodatkowo ławy będą wylewane z betonu nie pijącego wody
    Dziennik budowy na forum MURATORA z komentarzami
    www.timtur.com.pl/budowa/avatar.jpg

    Jeśli chcesz widzieć FOTKI musisz skorzystać z FIREFOX.


  8. #288
    FORUMOWICZ to brzmi dumnie (min. 100) Avatar Harry81
    Zarejestrowany
    Nov 2006
    Posty
    156
    Wpisy w Dziennikach Budowy
    12

    Domyślnie

    W jaki sposób wykonać izolację pionową dla ściany trójwarstwowej? Od wewnątrz mam bloczek 24cm, następnie 6cm styropianu typu hydro i od zewnątrz bloczek na leżąco czyli 12cm. Budynek bez piwnicy, ostatnia warstwa bloczków 50cm nad gruntem, grunt piaszczysty, wody gruntowe poniżej 4 metrów. Znajomy ze składu budowlanego radzi zagruntować dysperbitem z wodą, a następnie 2x dysperbit (od środka i od zewnątrz). Dodatkowo na zewnątrz murarz radzi przykleić papę, a ktoś inny podpowiada folię kubełkową. Moim zdaniem folia nie ma sensu, już chyba lepiej po prostu zasypać ściany posmarowane dysperbitem bo co mi da folia w moim przypadku? Co o tym sądzicie?
    Melodia - start wiosna 2007 (takie były plany), aktualnie jesień 2011
    http://www.krajobrazy.com.pl/projekty_domow/melodia/
    Dziennik:
    http://forum.muratordom.pl/viewtopic.php?t=91510

  9. #289
    OLIMP FORUM - oświecona góra rankingu... FORUMOWICZ WIELKI SERCEM Avatar autorus
    Zarejestrowany
    Jan 2002
    Skąd
    Żelechów koło Żabiej Woli
    Posty
    9.544
    Wpisy w Dziennikach Budowy
    1

    Domyślnie

    Skoro masz wody gruntowe głęboko, to daj ten dysperit i folie kubełkowa. Folia nie jest sama w sobie izolacja ale raczej drenażem ściany pionowym. Coś ci sie wleje na ścianę to zostanie odprowadzone do gruntu. Natomiast papa , tego nie rozumiem co niby miałaby tam robić?
    Dziennik budowy na forum MURATORA z komentarzami
    www.timtur.com.pl/budowa/avatar.jpg

    Jeśli chcesz widzieć FOTKI musisz skorzystać z FIREFOX.


  10. #290

    Domyślnie

    Cytat Napisał surgi22 Zobacz post
    A w jakim celu chcesz dać tę folię bo jesli myslisz o niej jako o hydroizolacji pionowej fundamentu to zapomnij że to w jakikolwiek sposób zadziała.
    a dlaczego folia nie zadziała a dysperbit tak ?

  11. #291

    Domyślnie

    a jaką wytrzymałość w długim okresie czasu będzie miała ta folia a jaką dysperbit?
    ...

  12. #292

    Domyślnie

    jeśli folia ma taką krótka wytrzymałość to po co daje się ja np pod wylewki ? stosowanie dysperbitu moim zdaniem ma sens jeśli nakłada się go na idealnie płaską ścianę a na pewno sciana z bloczków fundamentowych taka nie jest no chyba ,że ją ktoś wcześniej tynkuje i zaciąga cekolem.

  13. #293

    Domyślnie

    ...i sam sobie odpowiedziałeś jak wygląda prawidłowa technologia izolacji pionowej dysperbitem
    ...

  14. #294

    Domyślnie

    uważam że zarówno dysperbit jak i folia kubełkowa podnoszą nastrój budującego i jego przekonanie o tym że posiada hydroizolację fundamnetów , a z realnym zabezpeiczneniem funadmentów przed wilgocią nie mają nic wspólnego

  15. #295
    DOMOWNIK FORUM (min. 500)
    pado

    Zarejestrowany
    Jul 2006
    Skąd
    Poznań /Okolice
    Posty
    834
    Wpisy w Dziennikach Budowy
    41

    Domyślnie

    Co myślicie o izolacji natryskowej podbetonu na gruncie ? Czy ktoś z Was coś takiego zastosował i jakie produkty polecanie ?

    Stoję przed dylematem czy zastosować papę czy folię jako izolację poziomą podłogi na gruncie domu niepodpiwniczonego .

    Na razie przychylam się do papy choć nie dawno jeszcze bardziej stawiałem na folię : 0,3 dwukrotnie położoną. Mój kierownik budowy , który był ponad 10 lat kierownikiem budów w Niemczech mówił mi,że tam tylko na budowach stosują folię . Skoro produkt ma atest to musi spełniać wymagania budowlane.

    Jeżeli chodzi o zastosowanie folii to właśnie mam dylemat : jak połączyć ją z papą pod ścianami ?
    Czy jest jakiś wypróbowany środek ,który stosowaliście ?

    Nie tak dawno chciałem przed położeniem izolacji przemalować cały podbeton 2 x dysperbitem i na to położyć dwukrotnie folię . Teraz myślę jednak o papie ale tu tez pojawia się problem . Pod ścianami mam papę ale nie termozgrzewalną więc nie mogę przypalić jednej do drugiej (próbowałem i się rozwala) chyba ,że ta pod murami podwinę , a do podbetonu przygrzeję termozgrzewalna , a na nią położę ta ze ścian zewnętrznych. Na tak ułożoną konstrukcję położę folię 0,3 z wywinięciem na ściany.

    Czy to dobry pomysł ?
    Jakim środkiem np ceresitu , Henkela można bezproblemowo spioć papy ?

    Tak na marginesie dzisiaj miałem rozmowę z dwoma wykonawcami i jeden z nich poradził mi wg . niego super rozwiązanie. Odciąć papę przy ścianach od strony wewnętrznej , pomalować Dysperbitem ściany na wysokość około 15 cm i cały podbeton 3X , położyć folię lub papę z wywinięciem na ściany i tak powstanie brytfanna i będzie OK. Na moje pytanie ,że wtedy nie będzie połączenia oby warstw izolacji (z muru i podbetonu) powiedział mi,że tak WIELE RAZY ROBIŁ !!! I jest DOBRZE !!
    Drugi stawia na papę termozgrzewalną połączenie miedzy izolacjami zabezpieczyć Dysperbitem wewnątrz i na zewnątrz połączenia pap. mówi mi też co doczytałem się z Waszych dyskusji ,że papa termozgrzewalna potrafi się odparzyć od podłoża .

    Proszę o konsultacje .

  16. #296

    Domyślnie

    Cytat Napisał surgi22 Zobacz post
    uważam że zarówno dysperbit jak i folia kubełkowa podnoszą nastrój budującego i jego przekonanie o tym że posiada hydroizolację fundamnetów , a z realnym zabezpeiczneniem funadmentów przed wilgocią nie mają nic wspólnego
    zdecydowanie zgadzam się z pierwszą częścią Twojej wypowiedzi, co do drugiej to prawidłowo wykonana izolacja dysperbitem jest hydroizolacją pionową ale typu lekkiego czyli przewidzianą do stosowania w gruntach generalnie suchych...
    ...

  17. #297

    Domyślnie

    Czyli takich w których prawdopodobnie nawet brak izolacji pionowej nie bedzie odczuwalny.

  18. #298

    Domyślnie

    ...prawdopodobnie tak
    no ale to właśnie do tego służy, wiadomo, że im grunt bardziej mokry tym izolacja powinna być cięższa, czyli na pewno nie dysperbit...


    ... i po tej szokującej informacji niejeden inwestor nawet jak buduje w glinie zapyta jutro swojego majstra czy to prawda i uzyska odpowiedź, że na tych forach to panie bzdury gadają, da się dysperbit (no dobrze - 2 razy się da) i będzie dobrze i tanio... hehe
    ...

  19. #299
    SYMPATYK FORUM (min. 10)
    IvanS

    Zarejestrowany
    Apr 2011
    Skąd
    Tarnów
    Kod pocztowy
    33-100
    Posty
    46
    Wpisy w Dziennikach Budowy
    1

    Domyślnie

    to czym izolować pionowo ściany? dom podpiwniczony w gruncie nie przepuszczalnym ? planowałem Izohan WM ??

  20. #300

    Domyślnie

    ...jeśli masz na prawdę mokro i jeszcze do tego skusiłeś się na piwnicę to proponuję zacząć od wpisania w googla "ciężka izolacja przeciwwodna" i trochę poczytać, systemów jest kilka do wyboru...
    Izohan WM też się nada, tylko przy nałożeniu odpowiedniej grubości warstwy...
    Ostatnio edytowane przez Sławek... ; 15-04-2012 o 18:35
    ...

Strona 15 z 19

Tagi dla tego tematu

Zwiń / Rozwiń Uprawnienia

  • Nie możesz zakładać nowych tematów
  • Nie możesz pisać wiadomości
  • Nie możesz dodawać załączników
  • Nie możesz edytować swoich postów
  •  
  • BB Code jest aktywny(e)
  • Emotikonyaktywny(e)
  • [IMG] kod jest aktywny(e)
  • [VIDEO] code is aktywny(e)
  • HTML kod jest wyłączony