dostępne w wersji mobilnej muratordom.pl na Facebooku muratordom.pl na Google+
Strona 18 z 19
Pokaż wyniki od 341 do 360 z 377
  1. #341
    FORUMOWICZ to brzmi dumnie (min. 100)
    Bullineczka

    Zarejestrowany
    Jan 2011
    Skąd
    RSR
    Posty
    133
    Wpisy w Dziennikach Budowy
    1

    Domyślnie

    folia (czarna budowlana) tylko po to aby "odciąć" styropian od izolbetu. Do foli budowlanej przyklejony styropian na czymś podobnym do dysperbitu nastepnie klej, siatka, klej, izolbet, folia budowlana i ziemia

  2. #342
    OLIMP FORUM - oświecona góra rankingu... FORUMOWICZ WIELKI SERCEM Avatar autorus
    Zarejestrowany
    Jan 2002
    Skąd
    Żelechów koło Żabiej Woli
    Posty
    9.544
    Wpisy w Dziennikach Budowy
    1

    Domyślnie

    Nic z tego nie rozumiem, jakie odcięcie styropianu od izlobetu? Po co? Skoro i tak piszesz ze styropian dajesz na klej.
    Dziennik budowy na forum MURATORA z komentarzami
    www.timtur.com.pl/budowa/avatar.jpg

    Jeśli chcesz widzieć FOTKI musisz skorzystać z FIREFOX.


  3. #343

    Domyślnie

    Witam, planuję zrobić izolację fundamentów, blok z cegły, lata 60-70. Grunt to raczej ziemia z piaskiem. Woda nie stoi przy fundamentach po deszczach, na około bloku jest trawa, aż pod sam fundament. Nie przewiduję gliny, iłów, itp. Teren Warmii. Założyłem, że fundament zrobię na wysokość 1,5m. Nie wiem, czy będzie ława fundamentu, czy kiedyś coś takiego robili. Może będzie trzeba zrobić drenaż. Wielka niespodzianka jednym słowem pod ziemią. Obwód bloku to 52m. Tak więc jest 78m2 ocieplenia.

    1. wyrównanie fundamentu

    przyglądając się cegle przy poziomie gruntu, widać ubytki między cegłami, będzie trzeba szpachlować. Tu zdecydowałem się na Botament M100, zużycie 1,3kg/m2 cena 2,84 zł/kg, przyjąłem bardzo orientacyjnie, że kupię 40kg x 2,84zł = 113 zł

    2. gruntowanie fundamentu

    tu użyję Botament BE901, zużycie 150ml/m2 x 78m2 =11,7L, więc wiadro 12L -130zł powinno wystarczyć

    3. izolacja bitumiczna przeciw-wodna

    Botament BM92 zużycie 3,2kg/m2 x 78m2 = 250kg
    wiadro 28kg, 9 szt x 348 zł = 3132 zł

    4. klejenie płyt xps

    styropian Ursa xps N-III-L grubość 5mm frez, którego jest około 6m2/paczka, 13 paczek x 150 zł/paczkę = 1950 zł
    klej do styropianu Botament BM92 zużycie 1,5kg/m2 x 78m2 = 117kg
    wiadro 28kg, 4 szt = 348 zł = 1392 zł

    5. folia kubełkowa

    izoflex 78m2 x 1,5m x 3,60 zł = 432 zł


    Razem koszt materiałów wychodzi 7150 zł.

    Czy taka izolacja się sprawdzi? A może z folii zrezygnować? Chociaż to jest mały koszt przy ogólnych wydatkach. Te zużycie jest podane z informacji na produktach, a jak wychodzi w rzeczywistości? Przeraża mnie koszt masy do izolacji przeciw-wodnej. Czy może zrobić to inaczej? Na produktach Izohan wychodzi 4300 zł. Wszelkie uwagi wskazane i mile widziane.

  4. #344

    Domyślnie

    Cześć. W projekcie mam rapówke na bloczki fundamentowe..tylko że wylany został monolit w szalunkach z desek. Beton w8 B25 dawnej nomenklatury. Czy jest sens jechać te rapówke, czy olać i od razu izolować. Chodzi mi o wewnętrzną stronę fundamentu.

  5. #345

    Domyślnie

    Olej tą rapówkę. To raczej służy do wyrównania powierzchni a ty masz monolit.

    Szymas
    Możesz zrobić na Izohanie lub Izolex. U ciebie to powinno wystarczyć. I jeszcze jedno: na fundament może daj 8cm XPS za te zaoszczędzone pieniadze.
    Ostatnio edytowane przez amstrong89 ; 24-07-2013 o 21:57
    Ciekawe konkursy z nagrodami:
    www.facebook.pl/valetpropolska

  6. #346
    WITAJ, tu znajdziesz opowiedzi na swoje pytania Avatar irmen1
    Zarejestrowany
    Mar 2011
    Skąd
    Szczecin
    Kod pocztowy
    70-725
    Posty
    2

    Domyślnie

    Cytat Napisał pawlok Zobacz post
    A ja zadam pytanie o izolacje poziomą.
    Czy na ławie wylanej z B20 powinnabyc warstwa izolacji poziomej?
    Jezeli tak to powinna to byc papa, dyserbit, folia?
    Na rysunkach np w muratorze wykazuja izolacje poziomą na ławie - kierownik budowy stwierdzil ze pozioma z papy to dopiero na koncu sciany fundamentowej...
    Jezeli chodzi oi pionową - to dyserbit od wewnetrzenjs trony, potem bloczki, potem dyserbit od zewnetrzenj, klelj stryropian i na stryropianie jeszcze warstwa dyserbitu...i to jest dla mnie zrozumiale...
    pozdr
    Pawlok
    Witam .Ja chyba troch przesadziłem z izolacją i poleciałem po całości dyserbitem .Na ławe posmarowaną dyserbitem położyłem podwójną folie o grubosći 0.4 mm oczywiscie kazda z warstw była smarowana dyserbitem .Potem posmarowalem juz bloczki jak od zewnątrz jak i od wewnątrz .Na zewnatrz polozony zostal styropian ,siatka i klej a nastepnie pomalowane dyserbitem.I natsepsnie folia kubelkowa .Z gory po obcieciu styrobianu wtopiłem siatkę równo z murem z bloczków i posmarowalem to porzadnie dyserbitem .No i znowu folia podwójna z góry .Powiem tylko jedno budowlancy byli w szoku ze tak dokladnie to robiłem ze nie bylo ani jednego sladu gołego muru .Nie ukrywam namęczyłem sie ale co mi tam robie to dla siebie a tak na mrginesie poszlo mi 6 wiaderek po 20 l na 100 m muru .

  7. #347
    Banned
    Tomasz Brzęczkowski

    Zarejestrowany
    Jul 2011
    Skąd
    Warszawa
    Kod pocztowy
    00-716
    Posty
    12.238

    Domyślnie

    Jest w instrukcji - folia kubełkowa idzie pierwsza http://www.isola.no/assets/Norway/In..._montering.pdf
    Dyserbit nie wypuści wody .
    Kliknij obrazek, aby uzyskać większą wersję

Nazwa:	wentylacja f.jpg
Wyświetleń:	173
Rozmiar:	45,2 KB
ID:	210102
    To tak jakbyśmy w dachu nie dali paroizolacji od wewnątrz i nie zrobili wentylacji kalenicowej .

  8. #348

    Domyślnie

    Cytat Napisał Tomasz Brzęczkowski Zobacz post
    To tak jakbyśmy w dachu ...
    Z tą jedną różnicą, że fundament to nie dach. Gdyby było to samo to fundament byłby z drewna, albo dach z betonu.

  9. #349
    Banned
    Tomasz Brzęczkowski

    Zarejestrowany
    Jul 2011
    Skąd
    Warszawa
    Kod pocztowy
    00-716
    Posty
    12.238

    Domyślnie

    Cytat Napisał Crisiano Zobacz post
    Z tą jedną różnicą, że fundament to nie dach. Gdyby było to samo to fundament byłby z drewna, albo dach z betonu.
    Nie o konstrukcje idzie a o wentylację, o wypuszczanie wody z przegrody.

  10. #350
    DOMOWNIK FORUM (min. 500) Avatar Andrzej.K
    Zarejestrowany
    Jul 2011
    Skąd
    Poznań
    Posty
    937
    Wpisy w Dziennikach Budowy
    1

    Domyślnie

    A skąd tam woda.? Izoluje się po jakimś czasie by woda technologiczna mogła odparować i wtedy ważne by izolacja jej tam nie wpuściła

  11. #351

    Domyślnie

    Zdecydowałem sie na ocieplenie fundamentow jakims styropianem EPS 200 o podwyzszonym zabezpieczeniu przeciw nasiakaniu. Wode gruntowe gleboko, podłoże sam piasek.

    Ale jak to teraz zrobic prawidłowo?

    Hudroizolacja, styropian potem na piance ,potem folia kubełkowa i zasypac czy inaczej?Jaka bedzie najwlasciwsza metoda?
    Ostatnio edytowane przez JejoX ; 23-09-2013 o 12:56

  12. #352

    Domyślnie

    Hydroizolacja (skoro masz piasek i wody głęboko to lekka izolacja przeciwwilgociowa) bezpośrednio na murze i połączona z izolacją poziomą. Izolacja bez rozpuszczalnikowa, by można było na nią kleić termoizolację (na klej poliuretanowy lub specjalny bitumiczny albo układać na sucho jeśli płytko), folia kubełkowa jako ochrona termoizolacji przy zasypywaniu kubłami na zewnątrz.

  13. #353

    Domyślnie

    Cytat Napisał dozrc Zobacz post
    Hydroizolacja (skoro masz piasek i wody głęboko to lekka izolacja przeciwwilgociowa) bezpośrednio na murze i połączona z izolacją poziomą. Izolacja bez rozpuszczalnikowa, by można było na nią kleić termoizolację (na klej poliuretanowy lub specjalny bitumiczny albo układać na sucho jeśli płytko), folia kubełkowa jako ochrona termoizolacji przy zasypywaniu kubłami na zewnątrz.
    Dzieki za odpowiedź.

    Co znaczy , że "izolacja pionowa (hydroizolacja) połączona z izolacją poziomą"?

    Zamiast kleju może być punktowo pianka montażowa?Własnie-kleic punktowo czy uzyc jakiegos specyfiku aby styropian przylegał bezpośrednio do sciany fundamentowej?Bo przeciez po uzyciu jakiegokolwiek kleju,pianki w sposób punktowy, to tworzy sie wolna przestrzeń miedzy sciana a styropianem?

    Jeśli juz o styropianie mowa:

    Termo Organica Silver Fundament 5cm-7cm

    Hydrostyr 200 Genderka 5cm-7cm

    Austrotherm EPS035 5cm-7cm

    Potrzebuje 3m3 wiec roznice cenowe sa raczej znikome wiec pytanie o to , który bedzie najlepszy i który najgorszy?

  14. #354
    WITAJ, tu znajdziesz opowiedzi na swoje pytania
    mbolo

    Zarejestrowany
    Jan 2014
    Skąd
    wlkp
    Posty
    8

    Domyślnie

    Witam,

    Korzystając z okazji chciałbym się doradzić.
    Od sierpnia 2013 mieszkamy w nowo wybudowanym domu parterowym z poddaszem nieużytkowym o powierzchni ok 140 m2. Dom wybudowany jest z Porotonu 24, ocieplony, budowaliśmy go w sumie 2 lata ( przezimował 2 zimy - najpierw sam fundament, później SSZ ). Mam jednak jak to zresztą bywa w pierwszym roku użytkowania nowego domu, kilka niewiadomych do rozgryzienia. Na wstępnie dodam, że jest to mój pierwszy dom i, ze jestem generalnie laikiem w tych sprawach. Projekt domu był indywidualny, którego projektant był również kierownikiem budowy...że ja dałem się namówić...
    Powracając do tematu.
    Chodzi głównie o rozwiązanie tematu ocieplenia fundamentów ( o ile to coś pomoże ).
    Fundament domu wykonany jest z ławy oraz ściany fundamentowej (5 rzędów bloczków fundamentowych, z czego 3 wystają ponad poziom gruntu). Z zewnątrz ociepliłem ściany zewnętrzne styropianem o grubości 15 cm (lambda 40), który zachodzi 13-14 cm na ścianę fundamentową, izolacja pozioma 2 x papa na zakład i plastpapa. Izolacja przeciwwilgociowa to 2 x Dysperbit oraz folia kubełkowa, doprowadzona do istniejącego ocieplenia. Wewnątrz budynku od dołu - chudziak wylany niżej o 10-11 cm niż ściana fundamentowa, na to folia budowlana zawinięta na ścianę wewnętrzną, 7 cm na zakład (3 i 4 cm) styropianu o lambda 32, folia budowlana zawinięta na ścianę wewnętrzną siatki zbrojone zatopione w wylewce betonowej 5 cm, wszystko zdylatowane pianką. W miejscach gdzie występują drzwi skuwałem bloczki fundamentowe żeby jak powiedział majster od wylewek nie było mostków cieplnych.
    Problem polega na tym, że od strony ścian zewnętrznych, na podłodze i na tych właśnie ścianach znacznie czuć chłód ( podłoga ok 17 oC , ściana północna w narożniku nawet 14 oC) przy temperaturze zewn. -3 oC wewn. 21-22 oC. Metr w głąb domu od tych ścian temperatura 19,5 oC. wszystko sprawdzałem piromtrem, Proszę o poradę co zrobić, żeby zmniejszyć te różnice. Mój kierownik budowy twierdzi, ze ocieplenie fundamentów nic nie pomoże.. nie wiem co mam robić.

  15. #355

    Domyślnie

    3 do 4 cm wylewki betonowej styka się ze bezpośrednio ze ścianą fundamentową (nie licząc dylatacji i izolacji przeciwwilgociowej) stąd ten mostek i niższa temperatura. Izolacja ściany fundamentowej może pomóc ale trzeba by policzyć nakłady i zysk. Projektant się nie popisał.

  16. #356
    WITAJ, tu znajdziesz opowiedzi na swoje pytania
    mbolo

    Zarejestrowany
    Jan 2014
    Skąd
    wlkp
    Posty
    8

    Domyślnie

    Witam Crisiano,
    Dziękuję za odpowiedź.
    Generalnie rzecz ujmując to jestem przygotowany na taką ewentualność ocieplenia fundamentów, w momencie kiedy ma to pomóc. Pytanie jednak w jaki sposób to wykonać, czy można odkopać te fundamenty bez ryzyka?
    To, że projektant się nie popisał pominę, ponieważ przy wylewaniu chudziaka pytałem go kilkukrotnie, czy tak będzie ok...zapewniał, ze będzie. Boję się tylko, że przy większych mrozach najbardziej schłodzone narożniki będą miały temperaturę punktu rosy i zacznie mi się skraplać woda, mimo, że wilgotność staram się trzymać w przedziale 55-60 %.

  17. #357
    SYMPATYK FORUM (min. 10) Avatar endodontist
    Zarejestrowany
    Jan 2014
    Skąd
    Kielce
    Kod pocztowy
    25-000
    Posty
    76
    Wpisy w Dziennikach Budowy
    7

    Question czy XPS od wewnątrz i jak układać folię?

    też mam dylematy w tym zakresie...
    część podpiwniczona budynku to ściana żelbetowa 25cm, potem jakieś czarne mazidło w 2 warstwach [firmy Remmers],
    na to mam przyklejone 12cm XPS, a na to położona jest gruba folia kubełkowa...

    Kliknij obrazek, aby uzyskać większą wersję

Nazwa:	TJZ_5050 (Medium).jpg
Wyświetleń:	104
Rozmiar:	96,2 KB
ID:	314830

    Kliknij obrazek, aby uzyskać większą wersję

Nazwa:	TJZ_5056 (Medium).jpg
Wyświetleń:	86
Rozmiar:	95,6 KB
ID:	314831

    Kliknij obrazek, aby uzyskać większą wersję

Nazwa:	TJZ_5064 (Medium).jpg
Wyświetleń:	90
Rozmiar:	100,7 KB
ID:	314832

    i na ile mi moja laicka wiedza pozwala, oceniam to za akceptowalne rozwiązanie.

    Pytanie dotyczy niepodpiwniczonej części budynku, ławy fundamentowe od zewnątrz będą ocieplone podobnie [12 cm XPS].
    Czy ocieplać też ławy i ściany fundamentowe od wewnętrznej części budynku???

    Jeżeli tak to czy XPS 5cm wystarczy czy lepiej [wiem, że więcej=lepiej, ale czy sensownie] dać 12 cm XPS???

    PS. mam folię położoną wypukłościami do XPS, a gdzieś przed chwilą wyczytałem że to błąd.
    Że oddychać i tak tam nie ma co, a potem budynek osiada i te wypustki potrafią zniszczyć XPS...
    Jak prawidłowo powinna byc ułożona folia? Wypukłościami do XPS czy na zewnątrz??? HELP!!!

    Ta część, która już została zaizolowana była oblana chudym betonem. Ale pozostałe odcinki fundamentów będą już tradycyjnie obsypywane piaskiem...
    Ostatnio edytowane przez endodontist ; 27-04-2015 o 23:06

  18. #358

    Domyślnie

    Zamieszczam schemat izolacji.
    Kliknij obrazek, aby uzyskać większą wersję

Nazwa:	izolacja fundamentu.jpg
Wyświetleń:	236
Rozmiar:	17,8 KB
ID:	315227

  19. #359
    FORUMOWICZ to brzmi dumnie (min. 100) Avatar rojan-58
    Zarejestrowany
    May 2013
    Skąd
    Zielona Góra
    Kod pocztowy
    65-436
    Posty
    163
    Wpisy w Dziennikach Budowy
    32

    Domyślnie

    ale, się fajnie bawicie,pogadajcie o tematach hydroizolacji
    Ostatnio edytowane przez rojan-58 ; 02-05-2015 o 18:14 Powód: izolacja przeciwwilgociowa

  20. #360
    STAŁY BYWALEC (min. 300)
    maxus79

    Zarejestrowany
    Jul 2011
    Kod pocztowy
    43-430
    Posty
    309

    Domyślnie

    witam mam takie pytanie kiedy malowac dysperbitem wierzchnia strone sciany fundamentowej tam gdzie idzie pozioma izolacja z papy przed zasypaniem i wylaniem chudego betonu czy po wylaniu chudego?

Strona 18 z 19

Tagi dla tego tematu

Zwiń / Rozwiń Uprawnienia

  • Nie możesz zakładać nowych tematów
  • Nie możesz pisać wiadomości
  • Nie możesz dodawać załączników
  • Nie możesz edytować swoich postów
  •  
  • BB Code jest aktywny(e)
  • Emotikonyaktywny(e)
  • [IMG] kod jest aktywny(e)
  • [VIDEO] code is aktywny(e)
  • HTML kod jest wyłączony