dostępne w wersji mobilnej muratordom.pl na Facebooku muratordom.pl na Google+
Strona 2 z 19
Pokaż wyniki od 21 do 40 z 377
  1. #21

    Domyślnie

    Cytat Napisał pawlok
    A ja zadam pytanie o izolacje poziomą.
    Czy na ławie wylanej z B20 powinnabyc warstwa izolacji poziomej?
    Jezeli tak to powinna to byc papa, dyserbit, folia?
    Ja na ławę dawałem folie (duzo tańsza), która zastepuje papę (dom niepodpiwniczony).
    Natomiast po wieńcu, na ścianie fundamentowej smarowałem dysperbitem i 2x papa termozgrzewalna.
    Sprytna osoba rozwiązuje problem. Mądra ich unika.
    Einstein

  2. #22
    STAŁY BYWALEC (min. 300) Avatar Ushi
    Zarejestrowany
    Jan 2007
    Posty
    327
    Wpisy w Dziennikach Budowy
    79

    Domyślnie

    Też mam teraz dylematy w związku z izolowaniem fundamentów.

    Majster z chce zrobic w ten sposób, że ławy fundamentowe oraz ściany fundamentowe od wewnątrz ma zamiar pokryc Abizolem. Na izolację ścian fundamentowych od zewnątrz zazwyczaj stosuje Dysperbit, na to 5 cm styropianu (EPS-100), klej, siatka, klej i folia kubełkowa...

    Wydaje mi się że jest to poprawnie, ale zastanawiam się czy warto tu coś polepszyc. Zastanawiam się czy nie zastosowac zamiast zwykłego styropianu płyt Hydromax (kierbud mówi że warto)... a może styropian EPS-200 ?

    W przypadku zastosowania płyt a'la Hydromax, jak powinna wyglądac ściana fundamentowa, warstwa po warstwie? Masakra też jest z wyborem produktów do mazania, czyli abizolu czy dysperbitu. Tytan, Izolbet, Izohan czy jeszcze coś innego?

    Wybieram się niebawem na zakupy i proszę o jakieś podpowiedzi.

  3. #23
    Lider FORUM (min. 2800) NAJLEPSZY DORADCA NA TYM FORUM!!! Avatar majki
    Zarejestrowany
    Apr 2002
    Posty
    4.925
    Wpisy w Dziennikach Budowy
    516

    Domyślnie

    Ushi - popatrz dwa wątki takie same
    http://forum.muratordom.pl/ociepleni...ej,t131774.htm
    To "mój" sprzed wczoraj ...
    Ja zrobię tak ( a miałem już wersję XPS na klej do gołych bloczków - nie poszło ) : 2x dysperbit na ścianę ( czy polecany tu izohan ) potem na to klejone dalej izohanem wl / wk XPS URSA, dalej siatka na kleju i 2x dysperbit. Obkładane dodatkowo folią kubełkową i drenaż.
    I postaram sie zapomnieć o tym etapie ...

    pozdrawiam, majki
    mój domek ...
    komentarze ...
    były dziennik budowy ...

    mieszkamy w domu od 28 czerwca 2010 ...
    impossible is nothing ...

  4. #24

    Domyślnie

    A ja nadal nie wiem - chco rpzewertowalem watki o scianach funadamentowych - ajkei ma znaczenie i co daje izolacja pozioma na na ławie?
    Czym moze skutkowac jej nie wykonanie???
    Pawlok

  5. #25
    Lider FORUM (min. 2800) NAJLEPSZY DORADCA NA TYM FORUM!!! Avatar majki
    Zarejestrowany
    Apr 2002
    Posty
    4.925
    Wpisy w Dziennikach Budowy
    516

    Domyślnie

    Cytat Napisał pawlok
    A ja nadal nie wiem - chco rpzewertowalem watki o scianach funadamentowych - ajkei ma znaczenie i co daje izolacja pozioma na na ławie?
    Czym moze skutkowac jej nie wykonanie???
    Pawlok
    Ja Ci tylko powiem, że nie mam.
    Wieszać się z tego powodu i nie spać po nocy nie mam zamiaru

    pozdrawiam, majki
    mój domek ...
    komentarze ...
    były dziennik budowy ...

    mieszkamy w domu od 28 czerwca 2010 ...
    impossible is nothing ...

  6. #26
    STAŁY BYWALEC (min. 300)
    atena28

    Zarejestrowany
    Mar 2008
    Posty
    346
    Wpisy w Dziennikach Budowy
    2

    Domyślnie

    U mnie właśnie teraz smarują na czarno(nawet nie wiem co to jest?) ścianki fundamentowe od środka a na zewnątrz kładą styropian i siatkę zaciągniętą klejem. Wszystko było wczoraj jeszcze obtynkowane - więc nie robią nic na "gołą" ścianę.

  7. #27
    OLIMP FORUM - oświecona góra rankingu...
    Trociu

    Zarejestrowany
    Oct 2007
    Posty
    7.907

    Domyślnie

    Cytat Napisał atena28
    U mnie właśnie teraz smarują na czarno(nawet nie wiem co to jest?) ścianki fundamentowe od środka a na zewnątrz kładą styropian i siatkę zaciągniętą klejem. Wszystko było wczoraj jeszcze obtynkowane - więc nie robią nic na "gołą" ścianę.
    A jaki styropian dają?
    Czy fundamenty od strony styropianu też majlują na czarno?

  8. #28

    Domyślnie

    Nie jak?! A po co?
    automatyka górą

  9. #29
    STAŁY BYWALEC (min. 300)
    atena28

    Zarejestrowany
    Mar 2008
    Posty
    346
    Wpisy w Dziennikach Budowy
    2

    Domyślnie


    Wystarczy?
    Jutro będą kończyć resztę - niewiele im zostało. A smarują czymś co się nazywa Izolbet-A. Przeczytałam na wiaderku.[/img]

  10. #30

    Domyślnie

    Cytat Napisał atena28

    Wystarczy?
    Jutro będą kończyć resztę - niewiele im zostało. A smarują czymś co się nazywa Izolbet-A. Przeczytałam na wiaderku.[/img]
    Czyms takim ?:
    http://www.izolbet.com.pl/products.php?cid=8&sid=1
    "- rozpuszczalnik organiczny zawarty
    w roztworze rozpuszcza styropian" ?!!!!!!?!!!!!
    U mnie byl deserbit niewchodżacy w reakcje ze styropianem, potem styropian i jeszcze raz dyserbit - przy czym grunt suchutki pioasek.
    A ja zadam inne pytanie - wiadomo sciany nosne stawiaja na fundamentach na izolacji z papy termozgrzewalnej, a dzialowe stawia sie na podbetonie - rowniez izolując?
    Pawlok

  11. #31

    Domyślnie

    styropian na zewnątrz fundamentu domu niepodpiwniczonego? Cóż to za konstrukcja i po co? Jaki jest cel takiego dziwnego działanie?
    automatyka górą

  12. #32

    Domyślnie

    Fundamentu nie ma sensu grzać , to naprawdę duży koszt. A skoro nie grzejemy to izolacja termiczna jest mu nie potrzebna. A jeżeli już to dookoła , nie ma częściowej izolacji termicznej tak jak nie da się być trochę w ciąży.
    Lepik na fundamencie , do samej góry też wilgoci nie wypuści
    http://www.isola.no/produkter__1/sys..._xtra_grunnmur
    idea jest na rys.
    montaż:
    http://www.isola.no/content/download...%20mars-07.pdf
    automatyka górą

  13. #33
    STAŁY BYWALEC (min. 300)
    atena28

    Zarejestrowany
    Mar 2008
    Posty
    346
    Wpisy w Dziennikach Budowy
    2

    Domyślnie

    Dopytałam męża i tym izolbetem smarowali tylko w środku. A na zewnątrz smarują izofrexem.
    Przepraszam za wprowadzenie w błąd.

  14. #34
    OLIMP FORUM - oświecona góra rankingu...
    Trociu

    Zarejestrowany
    Oct 2007
    Posty
    7.907

    Domyślnie

    Cytat Napisał Wgregor
    styropian na zewnątrz fundamentu domu niepodpiwniczonego? Cóż to za konstrukcja i po co? Jaki jest cel takiego dziwnego działanie?
    O tym pisano już wiele razy. Są dwa stanowiska - jedno podobne do Twojego. Drugie postulujące ocieplanie, aby dom się nie wychładzał przez fundamenty. Nie ma sensu tutaj rozpoczynać ponownie dywagacji na ten temat. Ociepla kto chce. Nie ociepla kto nie chce. Autor wątku chce - i trzeba mu pomóc

  15. #35

    Domyślnie

    Przecież sam widziśz na zdjęciu, jeszcze ktoś tak zrobił! dał styropian na zewnątrz by wystudzać przez fundament. Chyba że zimno wejdzie?
    automatyka górą

  16. #36

    Domyślnie izolacja

    witam.mój majster proponuje izolacje ław papą termozgrzewalną i to jest ok.ale następną izolacje dopiero na wylany strop pod ściany parteru.czy nie powinno sie dać izolacji poziomej na osttniej warstwie ścian piwnicy przed wieńcem aby ewentualnie chroniła strop piwnicy w razie czego.co myślicie na ten temat jak u was zrobili.dom z piwnicą.pozdrawiam

  17. #37

    Domyślnie pływający dom

    Witam,
    Problem jest następujący: miły geolog zbadał, że na działce woda gruntowa jest na głębokości 1,3 m. Ławy i fundamenty będą więc stały w wodzie. Fundament będzie z bloczków. Potrzebna będzia jakaś ekstremalna izolacja. Może ktoś coś poradzi zanim będę rozmawiał z wykonawcą. Chodzi mi zarówno o sposób jak i o materiały.

  18. #38

    Domyślnie

    Tu na tej stronie masz różne kombinacje z izolacją.
    http://fundament.icopal.pl/index.php?page=rozwiazania
    Poszperaj. Może coś dla siebie znajdziesz. Pozdrawiam.

  19. #39

    Domyślnie

    A styro od środka się daje?

  20. #40
    OLIMP FORUM - oświecona góra rankingu...
    Trociu

    Zarejestrowany
    Oct 2007
    Posty
    7.907

    Domyślnie

    A czy w taką mokrawą pogodę można nakładać na fundamenty dysperbity i inne wodnorozcieńczalne substancje? Czy trzeba poczekać, aż bloczki będą super suche?

Strona 2 z 19

Tagi dla tego tematu

Zwiń / Rozwiń Uprawnienia

  • Nie możesz zakładać nowych tematów
  • Nie możesz pisać wiadomości
  • Nie możesz dodawać załączników
  • Nie możesz edytować swoich postów
  •  
  • BB Code jest aktywny(e)
  • Emotikonyaktywny(e)
  • [IMG] kod jest aktywny(e)
  • [VIDEO] code is aktywny(e)
  • HTML kod jest wyłączony