dostępne w wersji mobilnej muratordom.pl na Facebooku muratordom.pl na Google+
Strona 1 z 5
Pokaż wyniki od 1 do 20 z 94
  1. #1

    Domyślnie Wiertarka, szlifierka którą macie i czy dobra?

    Mam zamiar kupić parę nowych narzędzi
    m.in. wiertarkę, szlifierkę oscylacyjną, wiertarkę akumulatorową, jeżeli macie jakieś swoje typy co do niezawodności i trwałości i są sprawdzone przez Was i nie są kosmicznie drogie napiszcie.
    //Postępuj tak jak byś chciał aby zasada twego działania obowiązywała powszechnie//

  2. #2

    Domyślnie

    Na budowie przede wszystkim sprawdzają się trzy narzędzia: wiertarka, sprzęt do podkuwania (może być młotowiertarka koniecznie z uchwytem na SDS) czyli drugi sprzęt i trzeci to szlifierka kątowa najlepiej z regulacją obrotów.
    Jak ktoś lubi majsterkować to zbierze na pewno większy arsenał wkrętaków kluczy itp (ja staram się być dobrze wyposarzony w narzędzia). W domu zawsze jest coś do zrobienia. Preferuję porządny sprzęt aby starczył na lata, np szlifierkę i wiertarkę z funkcją podkuwania kupiłem Makitę - jest super. Dom już wykończony a sprzęt jak nowy.
    Sam robiłem wszystkie instalacjie podkuwania itp.
    Klega buduje dom równolegle i również instalacjie robił sam, ale bazując na no-name'owych wiertarkach po kilkadziesiąt złotych zniszczył trzy i dalej nie ma czym pracować.
    Jak ktoś potrzebuje narzędzie tylko do wykonania określoych zadań to może nie ma sensu inwestować w porządne narzędzia lub po prostu zlecić pracę innym, ale jak ktoś lubi oderwać się od komputera i złapać za wiertarkę czy strug elektryczny aby zrobić np altankę w ogrodzie to raczej warto kupić coś porządnego.

  3. #3

    Domyślnie Re: Wiertarka, szlifierka którą macie i czy dobra?

    Cytat Napisał lafcadio
    Mam zamiar kupić parę nowych narzędzi
    m.in. wiertarkę, szlifierkę oscylacyjną, wiertarkę akumulatorową, jeżeli macie jakieś swoje typy co do niezawodności i trwałości i są sprawdzone przez Was i nie są kosmicznie drogie napiszcie.
    O zwykłych wiertarkach już było na forum. Odradzam pakować się w "sprzęt" za 50 złotych. Szkoda nerwów. A co do marki? Ja mam Bosha 550 W i jestem bardzo zadowolony. Służyła dzielnie całą budowę i oczywiście działa nadal bez zająknięcia.
    Co mogę doradzić do akumulatorowej, to przede wszystkim to, że to najczęściej używane przeze mnie urządzenie. Polecam kupić z jak najmocniejszą baterią, co się przekłada na moc i długość użytkowania. Ja osobiście mam 14,4 V.
    Tak apropos wiertarek, to zdecydowanie odradzam kupowanie wierteł marki "10 sztuk za 10 złotych". Po pierwszych doświadczeniach wszystkie wywaliłem w śmietnik, nawet te nieużywane. Wywierciłem czymś takim jeden otwór w betonie i ... znikła widia

  4. #4

    Domyślnie

    Zgodze sie ze jak sie chce miec narzedzia na dluzej nalezy kupic narzedzia porzadnych firm ja mam wiertake makite i black decker gumówke mam zwykla ale stwierdzilem ze taka zwykla sie barziej mi oplaca mialem kiedys gumówke black deker i po 2 latach mi padla, koszt naprawy byl dla mnie nieoplacalny wiec teraz kupuje tansze gumówki i powiem ze jedna mam juz 2 lata i trzyma sie niezle. Mlot pneumatyczny mam celmy i tez jest niezawodny a ostatnio kupilem w markecie mlotowiertarke z sds za 200zł i niepowiem dzila bez zarzutu. Taka sama Makity kosztuje 800zł wiec nie ma sensu przeplacac.

  5. #5

    Domyślnie

    Cytat Napisał krzysztofh
    Na budowie przede wszystkim sprawdzają się trzy narzędzia: wiertarka, sprzęt do podkuwania (...) i trzeci to szlifierka
    Dodałbym do tego wkrętarkę akumulatorową.

    Narzędzia dzielą się na 2 grupy. Pierwsza: porządne, markowe (np. Bosch), ale drogie. Na ogół są "nie do zdarcia", co nie znaczy, że się w ogóle nie psują. Druga: byle co za grosze (Topex, Toya, Pegasus itp. badziewie). Psują się zawsze, tylko po różnym czasie.

    Nazędziami z tej drugiej grupy to można całą budowę "obskoczyć" - to się robi tak: kupujesz byle jaką wiertarkę, czy szlifierkę, używasz miesiąc, dwa, pięć, psuje się, w ramach gwarancji wymieniasz na nówkę, używasz miesiąc, dwa, pięć, psuje się, w ramach gwarancji wymieniasz na nówkę... System działa pod waunkiem, że napawdę intensywnie używaz narzędzi. Ja w ten sposób mam już trzecią wiertarkę - w stanie bardzo dobrym
    Wpis niezgodny z regulaminem forum...

  6. #6

    Domyślnie

    Cytat Napisał Tomek_J
    System działa pod waunkiem, że napawdę intensywnie używaz narzędzi. Ja w ten sposób mam już trzecią wiertarkę - w stanie bardzo dobrym
    Jeśli faktycznie intensywnie używasz narzędzi, to ma to jedą wadę. Na czas wymiany pozostajesz bez narzędzi.

  7. #7

    Domyślnie

    Osobiście posiadam wiertarkę Einhell 1100W, zrobiona cała instalacja wodna i elektryka, wierciłem wiertłami koronowymi w betonie, cegle itp., jak narazie bez broblemu. Dają 2 lata gwarancji. Co do wyboru sprzętu to zawsze sugeruję się tym czy dana firma robi kilka linii, np. profesjonalna, półprofesjonalna, dla majsterkowicza itp. Zawsze staram się wybrać te z lini profesjonalnych tańszych firm. Jestem niemal pewien że sprzęt profesjonalny tańszej firmy wytrzyma więcej niż ten "dla majsterkowiczów" firmy drogiej. Dodam jeszcze że intensywnie używając sprzętu warto wybrać ten z mocniejszym silnikiem.

  8. #8
    M@riusz_Radom
    Guest
    M@riusz_Radom

    Domyślnie

    Właściwie to korzystam tylko z wiertarki jak na razie Rok temu kupiłem Bosha PSB 500 RE

    http://www.bosch.info.pl/info.php?main=3&sub=172&id=830

    W mieszkaniu sprawuje się bez zarzutu. Nie wiem jak byłoby na budowie, ale wydaje mi się, że z dobrymi wiertłami sobie poradzi z wierceniem w każdym materiale budowlanym.

    Z uwagi na dość małą moc trzeba tylko uważac, aby nie przegrzac silnika.

  9. #9

    Domyślnie

    A tak przy okazji czy ktoś wie gdzie w Warszawie można kupić szczotkido wietarki Bosch? Używam jej juz ładnych parę lat i właśnie mi stanęła na szczotki.

  10. #10
    M@riusz_Radom
    Guest
    M@riusz_Radom

    Domyślnie

    Zanieś do autoryzowanego serwisu. Zrobią jej przy okazji mały przegląd i zakonserwują aby znów służyła kilka ładnych lat.

  11. #11

    Domyślnie

    ja kupiłem wiertarko wkrętarke Bosha PSB 1000 RE - chyba taki symbol.
    Bez problemu wkręcałem nią wkręty fi8 a nawet fi10 w krokwie - przykręcałem wzmocnienia.

  12. #12

    Domyślnie

    Jeśli mogę jeszcze coś doradzić to jeśli nie chcesz przepłacać szukaj w śród firm ze średniej półki cenowaj np: Perles, Sparki - dawny Bułgarski Eltos, Einhell.

  13. #13

    Domyślnie

    Witam,
    W trakcie budowy zakupilem sprzet marki Skill, o ile dobrze pamietam to amerykanska marka zakupiona przez bosha. Kierowalem sie tym ze gwarancja dawali na 24 miesiace w przeciwienstwie do bosha (12 miesiecy). I tak szlifierka pewnego pieknego dnia zopelnie odmowila pracy gdzies w okolicy 18 miesiaca swej obecnosci w moim niedokonczonym domu. Po oddaniu do serwisu (warszawka) odmowiono mi naprawy ze wzgledu na to ze: szlifierka byla uzywana niezgodnie z przeznaczeniem na co wskazuje zanieczyszczenie wewnetrz obudowy. Po zakwestionowaniu przezemnie iz szlifierka jest do ciecia roznych materialow (kamien, stal itp) stad zanieczyszczenie wewnatrz. Serwis odmowil naprawy. Po prostu olalem sprawe i od tej pory niekupuje niczego (jesli jest napisane na wierzchu) co jest zwiazane z firma Bosh i wszystkim tego odradzam. I to nie ze wzgledu na jakosc ich produktow (zapewne jest dobra) ale na serwis Bosha w Polsce, ktory traktuje ludzi jak za czasow PRL. Jestem przekonany ze w kazdym innym normalnym kraju niebyloby problemu. Niewchodzilem w dyskusje z serwisem gdzyz potrzebne bylo mi narzedzie i zakupilem szlifierke innej firmy. Tak jak wspomnialem serwis narzedzi maja do niczego.
    Ktos wspomnial powyzej o Makicie i faktycznie kiedys uzywalem tych narzedzi z serii profesjonalnej, so nie do zdarcia.
    Na koniec chcialbym podkreslic ze wspomnianego SKILL uzywalem tylko w domu.
    Pozdrawiam i zycze udanego wyboru

  14. #14
    Lider FORUM (min. 2800) NAJLEPSZY DORADCA NA TYM FORUM!!! Avatar mdzalewscy
    Zarejestrowany
    Mar 2004
    Posty
    3.406
    Wpisy w Dziennikach Budowy
    8

    Domyślnie

    Wiertarka Makita, 650wat (około 350zł) - wiek około 8lat - bez zastrzeżeń, już 3 budowa
    Pilarka ręczna Einhella 1400wat, z serii profesionalnej (350zł) - dopiero ma rok i wszystko przed nią, jak na razie to O.K
    Kątówka Einhella 800wat z serii profesionalnej (180zł) z regulacją obrotów - 3 miesiące, jak na razie to rewelacja !!!, poprzednia Toya działała ze 3 lata, ale ten Einhella to Merc w porównaniu z Toyą, jeden z lepszych moich zakupów
    zaczynałem od budowy własnego domu przy pomocy forum muratora, kończę na prowadzeniu własnej firmy budującej domy jednorodzinne

  15. #15

    Domyślnie

    Podobno makita najlepsza bosch niech się chowa
    sprzęt makita jest nie do zdarcia
    podobno
    a kto ma szlifierkę oscylacyjną i w jakiej cenie można nabyć
    Buduję dom - chyba mnie pogięło!

  16. #16

    Domyślnie

    Ja mam wiertarkę Bosha 550W (kupina chyba z 10 lat temu), wkrętarkę Bosha z aku 14,4 V (nie pamietam symbolu) za około 200 zł za zestaw z 2 aku, pilarkę Hanseatic (taki pomysł z OBI) za około 150 zł, szlifierkę Black&Decker za 100 zł. Wszystko sprawuje się jak na razie rewelacyjnie.
    Dom już wykończony. Ja też.
    Marcin

  17. #17

    Domyślnie

    Cytat Napisał rispetto
    Jeśli faktycznie intensywnie używasz narzędzi, to ma to jedą wadę. Na czas wymiany pozostajesz bez narzędzi.
    Na czas naprawy "przepraszam się" z moją starą Celmą
    Wpis niezgodny z regulaminem forum...

  18. #18

    Domyślnie

    No dzięki bardzo
    jak czytam Wasze posty to wychodzi na to że Bosch jest najczęściej używany i raczej na niego nie narzekacie
    To jeszcze się zapytam o wiertła bo to jest bardzo ważne jakiej firmy kupić i za ile co by nie przepłacić
    wiem że badziewie z supermarketów nic nie warta tanie i beznadziejne ja mam przynajmniej zdanie ale w takim razie co macie za wiertełka i za ile
    ahe jeszcze w temacie szlifierki oscylacyjnej jaka jest lepsza czy kątowa czy taka płaska ? nie wiem czy dobrze napisałem ale chodzi o to że pierwsza ma służyć do szlifowania "zakamarków"
    //Postępuj tak jak byś chciał aby zasada twego działania obowiązywała powszechnie//

  19. #19

    Domyślnie

    Po tym jak nawalił mi udarowy Bosch postanowiłem się nie pchać w sprzęt za kilkaset- kilka tysięcy złotych. Kupuję urządzenia a'la "TOPEX" i nie żałuję. Młotem udarowym SDS za trochę ponad 100 zł wykułem już parę metrów kwadratowych wnęk w porothermie, a szlifierką kątową za 20 zł (śr tarczy 115) ciąłem wszyskie profile, gwoździe i bruzdy w PTH i w betonie (kilkanaście metrów). I nadal wszystko działa OK, a jak się spali szlifierka za 20 zł to sobie kupię drugą taką samą...

  20. #20

    Domyślnie

    A jeszcze jedno napiszcie jeszcze jaka piłę łańcuchową polecacie i myjkę ciśnieniową.
    Jak szaleć to szaleć!
    //Postępuj tak jak byś chciał aby zasada twego działania obowiązywała powszechnie//

Strona 1 z 5

Tagi dla tego tematu

Zwiń / Rozwiń Uprawnienia

  • Nie możesz zakładać nowych tematów
  • Nie możesz pisać wiadomości
  • Nie możesz dodawać załączników
  • Nie możesz edytować swoich postów
  •  
  • BB Code jest aktywny(e)
  • Emotikonyaktywny(e)
  • [IMG] kod jest aktywny(e)
  • [VIDEO] code is aktywny(e)
  • HTML kod jest wyłączony