dostępne w wersji mobilnej muratordom.pl na Facebooku muratordom.pl na Google+
Strona 2 z 5
Pokaż wyniki od 21 do 40 z 94
  1. #21

    Domyślnie

    Kiedyś też byłem zwolennikiem tylko markowego sprzętu. Mówiłem sobie jak mieć to coś porządnego ale jak zobaczyłem że teścia kątówka noname działa bez zarzutu już ładnych kilka lat (notabene wiertarka też) to niedawno kupiłem szlifierkę na tarczę 125 za niecałe 40zł i mam nadzieję że też będę zadowolony.
    Wiertarkę mam Hilti - nie do zdarcia (przeżyła naprawdę wiele) i używam jej do najcięższych prac oraz Bosha powiedzmy do majsterkowania.
    pozdrawiam

  2. #22

    Domyślnie

    Zapomniałem o wiertłach: do betonu używam Hilti lub Joran (Joran to dłuższe ze względu na cenę) - bez uwag
    pozdrawiam

  3. #23

    Domyślnie

    nie można kierowąć się tylko firmą bo dwia narzędzia z tej samej firmy to czasem niebo a ziemia. Zależy czy narzędzie jest do profesjonalnego użytku czy tylko dla majsterkowicza wtedy inna jest jego konstrukcja, wytrzymalość i oczywiście cena.
    Jesli ktos potrzebuje skorzystac raz na rok np. z wiertarki aby wywiercic dwa otwory to moim zdaniem bezsensu jest wydać kilkaset lub więcej PLN na profesjonalny sprzęt ale jeśli kogos stac to czemu nie

  4. #24

    Domyślnie

    [Kątówka Einhella 800wat z serii profesionalnej (180zł)

    Za tyle, to chyba 115 ?

    Pzdr

    JKK

  5. #25

    Domyślnie

    Cytat Napisał Grzegorz63
    Po tym jak nawalił mi udarowy Bosch postanowiłem się nie pchać w sprzęt za kilkaset- kilka tysięcy złotych. Kupuję urządzenia a'la "TOPEX" i nie żałuję. Młotem udarowym SDS za trochę ponad 100 zł wykułem już parę metrów kwadratowych wnęk w porothermie, a szlifierką kątową za 20 zł (śr tarczy 115) ciąłem wszyskie profile, gwoździe i bruzdy w PTH i w betonie (kilkanaście metrów). I nadal wszystko działa OK, a jak się spali szlifierka za 20 zł to sobie kupię drugą taką samą...
    Profili to akurat nie wolno ciąć szlifierką tylko nożycami. Na temat co kupować już się wypowiadałem, więc nie będę się powtarzał. Każdy kupuje to co mu pasuje (kurcze, zrymowało się).

  6. #26

    Domyślnie

    Mam myjkę FERM FHPW-200 już od roku kupiłem za coś 750 zł i działa bez zarzutu - przynajmniej na razie.
    Buduję dom - chyba mnie pogięło!

  7. #27

    Domyślnie

    Witam,

    Mam młotowiertarkę Einhell 1010 - super sprawa do dużych wierceń i kuć oraz wkrętarkę akumulatorową Einhell 18V - wytrzymała wszystkie rigipsy w moim domu oraz wiercenia w betonie (nie ma udaru) - i nadal działa - 2 akumulatory w komplecie dawały pracę bez przerw na doładowanie.

    Ze szlifierek kątowych polecam Stayera (z regulacją prędkości; typu nie pamiętam) - sprzęt jest na prawdę dobry - wycinanie ościeżnic piłą diamentową, cięcie łuków w terakocie "z ręki" no i oczywiście wszystkie prace lekkie typu cięcie zbrojeń; doskonale nadaje się też do szlifowania i polerowania powierzchnii (sprawdzone na marmurze).
    Pozdrawiam serdecznie
    Andrzej

  8. #28
    Lider FORUM (min. 2800) NAJLEPSZY DORADCA NA TYM FORUM!!!
    invx

    Zarejestrowany
    Mar 2004
    Posty
    3.066

    Domyślnie

    tylko markowe narzedzia !!, zadnego badziewia z marketu za 50zl, nic tym nie zrobisz, a tylko nerwy stracisz jak Ci sie rozsypie np. na szlifowaniu sufitu. Kiedys tez kupowalem takie badzieiwe, i juz sie wyleczylem skutecznie bo juz nie raz mi sie cos rozlecialo w trakcie roboty. Jako taka mlotowiertakre, to drobnych rzeczy polecam BOSCH GBH 2-24 D*, sprzet nie do zdarcia a co do szlifiierki to tez polecam BOSCHA

  9. #29

    Domyślnie

    Mam młotowiertarkę Einhell 1010 - super sprawa do dużych wierceń i kuć oraz wkrętarkę akumulatorową Einhell 18V - wytrzymała wszystkie rigipsy w moim domu oraz wiercenia w betonie (nie ma udaru) - i nadal działa
    Ciekawe ile wierteł zużyłeś wiercąc w betonie bez udaru?
    pozdrawiam

  10. #30

    Domyślnie

    Osobiście preferuję używanie narzędzi ze średniej półki cenowej - za 50% ceny Boscha mośna kupiś całkiem niezłe zarzędzia a amatorska linia Boscha nie koniecznie będzie lepsza od profesjonalnej lini tańszych konkurentów - przecież za reklamę płaci klient. Ale jak kogoś stać i chce posiadać koniecznie te najdroższe dla samego posiadania to czemu nie. A co do najtańszych, kiedyś pilnie kupiłem małą kontówkę 800W (70zł) i gdyby nie konieczność rozebrania i podokręcania przekładni działała by bezawaryjnie, jak narazie 4lata dość intensywnej eksploatacji, ale to wszystko w takich narzędziach zależy na jaką trafi się sztukę.

  11. #31

    Domyślnie

    Cytat Napisał krzysztofh
    Cytat Napisał Grzegorz63
    a szlifierką kątową za 20 zł (śr tarczy 115) ciąłem wszyskie profile,
    Profili to akurat nie wolno ciąć szlifierką tylko nożycami.
    Możesz rozwinąć dlaczego nie wolno ciąć szlifierką?
    Dom już wykończony. Ja też.
    Marcin

  12. #32

    Domyślnie

    Nie powinno się ciąć gumówką bo później rdzewieją - na zewnątrz są ocynkowane - cięcie nożycami tak jakby zamyka ranę po cięciu

    Co do liczby zużytych wierteł podczas wiercenia bez udaru - to pracowałem ciągle na jednym wiertle - no i przydaje się też umiejętność ostrzenia wierteł widiowych bo tak to rzeczywiście można ganiać do sklepu po każdym ztępionym.
    Pozdrawiam serdecznie
    Andrzej

  13. #33
    Lider FORUM (min. 2800) NAJLEPSZY DORADCA NA TYM FORUM!!! Avatar mdzalewscy
    Zarejestrowany
    Mar 2004
    Posty
    3.406
    Wpisy w Dziennikach Budowy
    8

    Domyślnie

    Cytat Napisał J_K_K
    [Kątówka Einhella 800wat z serii profesionalnej (180zł)

    Za tyle, to chyba 115 ?

    Pzdr

    JKK
    dokładnie to Szlifierka kątowa WS-G 125E, 850W z regulacją obrotów

    Napiecie znamionowe 230V-50Hz
    Moc 850 W
    Obroty przy biegu jałowym 2800 - 11000 min-1
    Średnica tarczy 125 mm
    Waga 2,9 kg
    zaczynałem od budowy własnego domu przy pomocy forum muratora, kończę na prowadzeniu własnej firmy budującej domy jednorodzinne

  14. #34

    Domyślnie

    Mam szlifierke kątową Einhell 230-śr tarczy, wycieła już sporo ton stali, spisuje sie bardzo dobrze

  15. #35

    Domyślnie

    Cytat Napisał daro m
    Osobiście preferuję używanie narzędzi ze średniej półki cenowej - za 50% ceny Boscha mośna kupiś całkiem niezłe zarzędzia a amatorska linia Boscha nie koniecznie będzie lepsza od profesjonalnej lini tańszych konkurentów - przecież za reklamę płaci klient. Ale jak kogoś stać i chce posiadać koniecznie te najdroższe dla samego posiadania to czemu nie. A co do najtańszych, kiedyś pilnie kupiłem małą kontówkę 800W (70zł) i gdyby nie konieczność rozebrania i podokręcania przekładni działała by bezawaryjnie, jak narazie 4lata dość intensywnej eksploatacji, ale to wszystko w takich narzędziach zależy na jaką trafi się sztukę.
    No to zdradź jak ostrzyć te wiertła
    z pewnością się przyda taka umiejętność...
    //Postępuj tak jak byś chciał aby zasada twego działania obowiązywała powszechnie//

  16. #36

    Domyślnie

    Witam.Jeżeli chodzi o narzędzia to rok temu kupiłem cały zestaw firmy Makita-młot szlifierki i wkrentarki.Młot był 2-razy naprawiany na gwarancija 10-dni po gwawancij zepsuł sie na dobrei wysiadł wirnik koszt -500zł wkrętarka na gwarancij-1-raz naprawiana.Po roku używania szwankuje włącznik.Może mam pecha ale po rozmowie z głównym dystrybutorem Makita[dotyczącą naprawy młota w ramach gwarancij-ze względu na to że serwis stwierdził że uszkodzenie młota wynika z wady materiału]NIGDY WIĘCEJ MAKITY. W tej chwili kupuje tylko narzędzia HILTI i jestem b. zadowolony.Po prostu pełne profesjonalne podejscie.i 2-lata gwarancji.Pozdrawiam

  17. #37

    Domyślnie

    Cytat Napisał kaczor
    gwarancij-ze względu na to że serwis stwierdził że uszkodzenie młota wynika z wady materiału]NIGDY WIĘCEJ MAKITY
    OIDP Makita nie produkuje sama, ale zleca to innym firmom ?

    Pzdr

    JKK

  18. #38

    Domyślnie Re: Wiertarka, szlifierka którą macie i czy dobra?

    Cytat Napisał lafcadio
    jeżeli macie jakieś swoje typy co do niezawodności i trwałości i są sprawdzone przez Was i nie są kosmicznie drogie napiszcie.
    Szlifierka Hanseatic 230, 2 lata gwarancji, padło łożysko po przecięciu
    ok. 10 słupków żelbetonowych, oddali pieniądze.

    Szlifierka Einhell Bavaria 230, 2 lata gwarancji, pocięła stal na ławy, troje schodów, strop i pustaki thermoporu na parter i piętro. Wytrzymała ok. 9 miesięcy - padła przy wycinaniu kanałów pod elektrykę. Wymienili na nową.

    Maxwerx & Toya 230, też padły przy ww. kanałach, wytrzymały 2-3 dni, reklamacja w trakcie.

    Młot Einhell Bavaria 750, 2 lata gwarancji, padł po wykuciu i wywierceniu
    wielu dziur, też po ok. 9 miesiącach. Wymienili na nowy, ale okazało się,
    że nie ma blokady dłuta przy kuciu. Zwrot pieniędzy, zakup Einhell Global 726 - blokada dłuta jest, ale kucie niestety nie to samo ...

    Pzdr

    JKK

  19. #39

    Domyślnie

    hej.

    Metabo. narzędzia nie do zdarcia. mam 2 szlif katowe duze (230mm) i 2 małe (110mm.). 2 wkrętarki aku.

    ale najlepszy sprzęt jaki miałem i mam do tej pory to Hitachi. niestety w Polsce mało znany.

    Szlifierka Hitachi ( 230mm) ma już z 10 lat , a pociąłem już nią tyle żelastwa, że starczyłoby na niejednego Titanica .
    jest cicha i tak wybalansowana, że spokojnie można ją trzymać w jednej ręce . rozruch płynny.
    polecam

    to wszystko jest u mnie używane profesjonalnie zarówno prze ze mnie , jak i przez pracowników.

    acha
    jak ktoś chce qpić spawarki: ESAB, Migatronik.

    lepszych nie miałem

    pozdrufka

  20. #40

    Domyślnie

    Cytat Napisał lafcadio
    A jeszcze jedno napiszcie jeszcze jaka piłę łańcuchową polecacie i myjkę ciśnieniową
    Pila lancuchowa to Stihl albo Husqvarna
    Osobiscie mam Stihla i chodzi jak burza.Po zimie odpalil za pierwszym razem

    Co do myjki to napewno nie polecam tej myjki ktora maja teraz w Castoramie w promocji - za 198 zlociszy.
    Polakomilem sie i kupilem
    Po 3 myciach auta wczoraj zaczelo cieknac przy lancy
    Musze jechac reklamowal.I najchetniej bym to w diably oddal
    A podobno miala byc nie do zdarcia

    Teraz jak juz bede kupowal to raczej wezme Karchera

    Jak ktos dobrze stwierdzil - "co tanie to drogie"

    EDIT :

    Jedyne co moge powiedziec dobrego o tym sprzecie to jest to,ze przyjeli w Castoramie bez slowa.
    Wszedlem tez na hale i porownalem cisnienie na lancy na tym ich produkcie i na Karcherze.
    Klocilbym sie czy na tej co mialem jest te deklarowane 100 bar,

Strona 2 z 5

Tagi dla tego tematu

Zwiń / Rozwiń Uprawnienia

  • Nie możesz zakładać nowych tematów
  • Nie możesz pisać wiadomości
  • Nie możesz dodawać załączników
  • Nie możesz edytować swoich postów
  •  
  • BB Code jest aktywny(e)
  • Emotikonyaktywny(e)
  • [IMG] kod jest aktywny(e)
  • [VIDEO] code is aktywny(e)
  • HTML kod jest wyłączony