dostępne w wersji mobilnej muratordom.pl na Facebooku muratordom.pl na Google+
Strona 3 z 5
Pokaż wyniki od 41 do 60 z 94
  1. #41

    Domyślnie

    [quote="oorbus"]hej.

    Metabo. narzędzia nie do zdarcia. mam 2 szlif katowe duze (230mm) i 2 małe (110mm.). 2 wkrętarki aku.

    ale najlepszy sprzęt jaki miałem i mam do tej pory to Hitachi.[quote]


    "i nie są kosmicznie drogie"
    Mam wrażenie, że pytający potrzebuje to do prywatnego,
    a nie profesjonalnego uzytku.

    Pzdr

    JKK

  2. #42

    Domyślnie

    do prac domowych w drewnie kupiłem żółtego einhella.( szlifierka oscylacyjna, wyrzynarka , piła ręczna)
    jak na razie spox.

    pozdrawiam

  3. #43

    Domyślnie

    Masz całkowitą rację że sprzęt do użytku własnego ale wykorzystywać go na budowie będę okazjonalnie ale jak już to intensywnie więc zależy mi na tym żeby nie wysiadał przy ciągłej intensywnej pracy np przez cały 1 dzień
    Z tego co piszecie to Makita nie jest taka super a myślałem że ją łyknę
    [quote="J_K_K"][quote="oorbus"]hej.

    Metabo. narzędzia nie do zdarcia. mam 2 szlif katowe duze (230mm) i 2 małe (110mm.). 2 wkrętarki aku.

    ale najlepszy sprzęt jaki miałem i mam do tej pory to Hitachi.


    "i nie są kosmicznie drogie"
    Mam wrażenie, że pytający potrzebuje to do prywatnego,
    a nie profesjonalnego uzytku.

    Pzdr

    JKK
    //Postępuj tak jak byś chciał aby zasada twego działania obowiązywała powszechnie//

  4. #44

    Domyślnie

    U mnie do prac lekkich (drewno, otwory w metalowych elementach itp) wiertarka Bosch 600W z uchwytem zaciskanym bez klucza - symbolu niestety nie pamiętam, ale jest dość stara (8-10 lat) i działa bez zarzutu.
    Do prac cięższych - Młotowierkatka Bosch z SDSem. Wierciłem tym otwory pod puszki, kuję dziury w silikatach, wiercę wszystkie mozliwe otwory w twardych materiałach. Sprzęt nie do zajechania.
    Szlifierka hm... Toya (prezent), ale o dziwo mam ją 6-ty rok, eksploatuję intensywnie i nic się z nią nie dzieje.
    Wkrętarka akumulatorowa - Metabo. Warto zainwestować w przynajmniej jeden akumulator dodatkowy który można ładować w czasie pracy na dugim. Sprzęt niezawodny - aktualnie kręcę nią proflie do sufitów gk.
    Wyżynarka - Black & Decker (też darowizna) - -tutaj nic nie mogę napisać bo lezy jeszcze nowa w pudełku.
    Przelotnie jeszcze korzystałem z młota udarowego Celmy - straszny "grzmot" - ciężki i po godzinie roboty odpadają ręce.
    Tak samo przelotnie używałem młota Hilti - lekki i super wydajny.


    Co do wierteł - do metalu wolę kupować markowe - wersje TIP się jakoś słabo sprawdzają. Natomiast wiertła SDS do betonu w rozmiarach standardowych używam tylko "no name" i jestem mile zaskoczony ich trwałością.

    Pozdrawiam
    RYDZU
    "Jeśli się czegoś nie da zrobić to trzeba znaleźć kogoś kto o tym nie wie"
    dziennik
    komentarze

  5. #45

    Domyślnie

    Po 4 dniach użytkowania padła mi piła łańcuchowa Husqvarna wypadek statystyczny czy lepiej dać sobie spokój.
    Mam możliwość odzyskania kasy albo wymiany na nową no i nie wiem co zrobić bo wydawało mi się że marka dobra ...
    Buduję dom - chyba mnie pogięło!

  6. #46

    Domyślnie

    raczej wymień

    Husqvarna to sam top w tej dziedzinie

  7. #47

    Domyślnie

    witam
    Ja na budowie mam wiertarkę bosch psb 500 . Zapłaciłem za nią 160 zł.
    Ile ona wytrzymała to sam nie mogę się nadziwić.

    pozdrawiam

  8. #48
    Lider FORUM (min. 2800) Avatar nurni
    Zarejestrowany
    Sep 2003
    Posty
    2.863
    Wpisy w Dziennikach Budowy
    281

    Domyślnie

    Wiertarka Black&Decker 800 W, wrzeciono zakręcane ręką - 6 lat bez zastrzeżeń
    Mołotowiertarka - Einhel (SDS) - kułem nią dopiero z 20 godzin) bez zastrzeżeń
    Wyżynarka Bosch - (6 rok) zero zastrzeżeń
    Wkrętarka akumulatorowa Kres (14,4 V) - super
    Szlifierka kątowa Einhel (230 mm) - za młoda do oceny
    Szlifierka kątowa Bosch (115 mm) - 5 lat, bez wad.

    Wszystkie używam okazjonalnie i na dzień dzisiejszy kupowałbym Einhela. Nawet jak wytrzyma 2-3 lata, wystarczy, mozna kupić nowy - i tak będzie taniej.

    Pozdrawiam
    Mój DOM na mojej ZIEMI.
    Dziennik
    Komentarze

  9. #49
    Lider FORUM (min. 2800) NAJLEPSZY DORADCA NA TYM FORUM!!! Avatar mdzalewscy
    Zarejestrowany
    Mar 2004
    Posty
    3.406
    Wpisy w Dziennikach Budowy
    8

    Domyślnie Re: Wiertarka, szlifierka którą macie i czy dobra?

    Cytat Napisał J_K_K
    Szlifierka Hanseatic 230, 2 lata gwarancji, padło .....
    Szlifierka Einhell Bavaria 230....- padła ........
    Maxwerx & Toya 230, też padły .......
    Młot Einhell Bavaria 750, 2 lata gwarancji, padł ......
    wszystko Ci pada, może Ty nie umiesz się posługiwać tego typu narzędziami. Nie obraża się tylko, nie chcę Cię pouczać, bo może nie mam racji. Wiadomo iż takie "tanie" narzędzia trzeba używać z umiarem, nie przegrzewać, itd.... Ja to się wsłuchuję w narzędzia, jak słyszę iż zaczyna praca być niezaciekawa, to daje odpocząć, ostygnąć.
    Gdybym ja zaczął forsować moje narzędzia, pewnie też zaczeły by padać.
    zaczynałem od budowy własnego domu przy pomocy forum muratora, kończę na prowadzeniu własnej firmy budującej domy jednorodzinne

  10. #50

    Domyślnie

    Witam
    HILTI TE-2M taka mała popierdółka ,HILTI TE-15 no nia cos można wywiercić ,BOSCH 7-45 DE mam na to niezle rabaty.Jeśli byłoby mnie stać kupiłbym HILTI ,a z powodu,że mam możliwość (rabaty)jadę na BOSCHU (tym dużym),i to mi w mej pracy wystarcza.Wiertla SDS-plus NO NAME (3 zł),SDS-MAX niestety droższe (BOSCH -30%)

  11. #51

    Domyślnie

    Cytat Napisał oorbus
    raczej wymień

    Husqvarna to sam top w tej dziedzinie
    Dzięki w takim razie wymienię pewnie miałem po prostu pecha...
    Buduję dom - chyba mnie pogięło!

  12. #52
    ELITA FORUM (min. 1000) NAJLEPSZY DORADCA NA TYM FORUM!!! Avatar KrzysiekS
    Zarejestrowany
    Feb 2002
    Posty
    1.115

    Domyślnie

    U mnie sprawdziły sie bez zastrzezen moje nastepujące narzedzia:

    Młotowiertarka Makita typ 2455, wyzynarka Kress, wiertarka Bosch PSB 500, szlifierka tasmowa Celma - grzmot, ale nie do zajechania, piła reczna Celma, piła łancuchowa Makita, stara polska piła stołowa z żeliwnym korpusem, markowa, na 380V. Wiertła SDS Plus z De Walt.

    Ostatnio kupilem do okazjonalnego ciecia żółtą szlifierke kątową Einhell 125 mm. Po godzinie pracy (z przerwami) wypadł przycis blokady tarczy. Dobrze, że go znalazłem w trawie.

    Ekipa, ktora u mnie pracowała, korzystała z szlifierek kątowych no name. Psuły sie stale, mieli ich wiec w zapasie kilka i regularnie co tydzien lub dwa wozili je przy okazji do naprawy. Ja nie zdecydowałbym sie na taką strate nerwow i czasu.
    Budownictwo to moja pasja

  13. #53

    Domyślnie Re: Wiertarka, szlifierka którą macie i czy dobra?

    Cytat Napisał mdzalewscy
    Nie obraża się tylko, nie chcę Cię pouczać, bo może nie mam racji.
    Poniekąd
    To nie ja ich używam (bo nie mam na to czasu) tylko ekipa "rodzinna"
    (poszanowanie lepsze niz u obcych, ale pewnie gorsze niż u właściciela).
    Wszystkie ww. narzędzia nadawały się w zasadzie do naprawy,
    ale widać polityka dystrybutorów jest inna.
    Padają pierdoły: szlifierki Hanseatic i Maxwerx - łozysko (pewnie wystarczy wymienić na lepsze), młot - mocowanie wiertła (wystarczyło by wstawić lepszy pierścień Siegera), szlifierki Einhella, Maxwerxa i Toy'i
    - i to jest swego rodzaju ciekawostka - wyłączniki (różnego kształtu i typu)- zapewne od pyłu powstałego przy cięciu diamentem kanałów pod elektrykę (pewnie wystarczył by "kapturek" ochronny na wyłącznik.

  14. #54

    Domyślnie

    Kilka rozsypanych tanich wiertarek wystarczy !!! Jeden dobry zakup i wreszcie spokój.Teraz mam BOSCH GBH 2-24 DFR.Super sprzęt ,sama przyjemność pracy.
    Wkrętarko-wiertarka akumulatorowa METABO z dwoma bateriami też jest ok.

  15. #55
    Lider FORUM (min. 2800) NAJLEPSZY DORADCA NA TYM FORUM!!!
    invx

    Zarejestrowany
    Mar 2004
    Posty
    3.066

    Domyślnie

    jednakze do bardziej precyzyjnych prac, to ona jest lekko za duza i warto tez miec cos malego.

  16. #56

    Domyślnie

    Cytat Napisał invx
    jednakze do bardziej precyzyjnych prac, to ona jest lekko za duza i warto tez miec cos malego.
    Wtedy używam małego marketowego Boscha z którym juz miałem pare problemów.

  17. #57

    Domyślnie

    Cytat Napisał duch07
    Cytat Napisał invx
    jednakze do bardziej precyzyjnych prac, to ona jest lekko za duza i warto tez miec cos malego.
    Wtedy używam małego marketowego Boscha z którym juz miałem pare problemów.
    No więc Bosch to jednak nie zawsze cudo?
    Buduję dom - chyba mnie pogięło!

  18. #58

    Domyślnie

    Cytat Napisał Kaganek
    Cytat Napisał duch07
    Cytat Napisał invx
    jednakze do bardziej precyzyjnych prac, to ona jest lekko za duza i warto tez miec cos malego.
    Wtedy używam małego marketowego Boscha z którym juz miałem pare problemów.
    No więc Bosch to jednak nie zawsze cudo?

    Napisałem-"marketowy".Taki nieco różni sie od profesjonalnego

  19. #59

    Domyślnie

    świetnie że poruszyliście ten wątek czyli marketowy to dla majsterkowiczów a co innego sprzęt dla profesjonalnego używania
    i dlatego pytam czy warto dokładać grosza by kupować narzędzia dla zawodowców jeżeli się je używa tylko u siebie na budowie a nie w celach zawodowych non stop
    czy też sprzęt dla majsterkowiczów może paść przy intensywnym użytkowaniu nawet niezbyt częstym
    //Postępuj tak jak byś chciał aby zasada twego działania obowiązywała powszechnie//

  20. #60

    Domyślnie

    Mojego DFR-a kupiłem jak w Boschu była promocja na ten model.Te cztery stówki drogą nie chodza a narzędzie jest warte ceny ( mimo promocji prawie tysiączek).

Strona 3 z 5

Tagi dla tego tematu

Zwiń / Rozwiń Uprawnienia

  • Nie możesz zakładać nowych tematów
  • Nie możesz pisać wiadomości
  • Nie możesz dodawać załączników
  • Nie możesz edytować swoich postów
  •  
  • BB Code jest aktywny(e)
  • Emotikonyaktywny(e)
  • [IMG] kod jest aktywny(e)
  • [VIDEO] code is aktywny(e)
  • HTML kod jest wyłączony