dostępne w wersji mobilnej muratordom.pl na Facebooku muratordom.pl na Google+
Pokaż wyniki od 1 do 6 z 6
  1. #1

    Domyślnie Izolacja pozioma + styropian praktyczne porady...

    Witam - czy może ktoś dać mi parę rad jeśli chodzi
    o izolacją poziomą oraz ocieplenie /styropian 10cm/.
    Chodzi mi zwłaszcza o to jak to zrobić przy ścianach.
    I z czego.
    Czytałem, że np. ma być zakładka izolacji poziomej
    na ścianie. A potem taśma brzegowa - jako dylatacja.
    Poszę o praktyczne porady

    Wiem, że były takie tematy - ale raczej mało konkretne...

    D.P.

  2. #2

    Domyślnie izolacja pozioma

    o ile ja się orientuję to taśma brzegowa, lub bardzo cienki steropian ok 1cm daje się jako dylatację i likwidację mostków cieplnych między fundamentem, a posadzką. Jeżeli materiał, na którym leży styropian jest suchy to wystarczy taśma brzegowa. Głównie dotyczy to sytuacji gdy zostanie rozl;ana woda i dostanie się pod styropian i żeby mogła odparować pozostawia się dylatację.
    Podobnie powinno się postąpić na progach pod futrynami i w pomieszczeniach gdzie długość przekracza 5m należy zrobić dylatację, bo inaczej beton popęka w niekontrolowany sposób.
    Pozdrawiam
    zygmor
    ----------------
    dziennik skomentuj Ogród
    starczy nam sił i środków?

  3. #3
    Lider FORUM (min. 2800) NAJLEPSZY DORADCA NA TYM FORUM!!!
    Sp5es

    Zarejestrowany
    Mar 2005
    Posty
    3.549

    Domyślnie

    Dylatacja ma na celu stworzenie tzw posadzki pływającej, aby nie przenosiły się odgłosy stukowe na ścianę.

  4. #4

    Domyślnie

    Najpierw wylewka chudego betonu lub z gruzem, potem folia na całą podłoge, styropian i znowu folia. Przy ścianach układasz cienki styropian oddzielając ściany od drugiej wylewki. Wylewka na styropianie powinna mieć ok. 6cm. I wtedy masz zaj..... podłoge, sucho itd.

  5. #5

    Domyślnie

    Najpierw wylewka chudego betonu lub z gruzem, potem folia na całą podłoge, styropian i znowu folia. Przy ścianach układasz cienki styropian oddzielając ściany od drugiej wylewki. Wylewka na styropianie powinna mieć ok. 6cm. I wtedy masz zaj..... podłoge, sucho itd.

  6. #6

    Domyślnie

    Najpierw wylewka chudego betonu lub z gruzem, potem folia na całą podłoge, styropian i znowu folia. Przy ścianach układasz cienki styropian oddzielając ściany od drugiej wylewki. Wylewka na styropianie powinna mieć ok. 6cm. I wtedy masz zaj..... podłoge, sucho itd.

Tagi dla tego tematu

Zwiń / Rozwiń Uprawnienia

  • Nie możesz zakładać nowych tematów
  • Nie możesz pisać wiadomości
  • Nie możesz dodawać załączników
  • Nie możesz edytować swoich postów
  •  
  • BB Code jest aktywny(e)
  • Emotikonyaktywny(e)
  • [IMG] kod jest aktywny(e)
  • [VIDEO] code is aktywny(e)
  • HTML kod jest wyłączony