dostępne w wersji mobilnej muratordom.pl na Facebooku muratordom.pl na Google+
Pokaż wyniki od 1 do 9 z 9
  1. #1

    Domyślnie parapety zewnętrzne - czym przykleić?

    Witam

    Czym najlepiej przykleić parapety zewnętrzne?
    Co jest najlepsze, najtrwalsze i nie najdroższe, bo mam ich troszke. Dodam że ocieplenie jest z wełny, więc chcę żeby się dobrze trzymały.

    Pozdrawiam

  2. #2

    Domyślnie

    Witam.Nie napisałeś jaki parapet chcesz przykleic na zewnątrz?

  3. #3

    Domyślnie Re: parapety zewnętrzne - czym przykleić?

    Cytat Napisał Voytas
    Witam

    Czym najlepiej przykleić parapety zewnętrzne?
    Co jest najlepsze, najtrwalsze i nie najdroższe, bo mam ich troszke. Dodam że ocieplenie jest z wełny, więc chcę żeby się dobrze trzymały.

    Pozdrawiam
    Na pianke montazowa. Tak przyklejalem z granitu i jest OK

  4. #4

    Domyślnie

    Chodzi o parapety plastkikowe, grube, nie cienkie jak papier
    Do kilku poszedł Atlas, ale szukam czegos trwałego i tańszego.

  5. #5
    Lider FORUM (min. 2800) NAJLEPSZY DORADCA NA TYM FORUM!!!
    invx

    Zarejestrowany
    Mar 2004
    Posty
    3.066

    Domyślnie

    pianka montazowa, ktora oprucz przyklejenia parapetu, bedzie pelnic bardzo wazna funkcje, izolacyjna, zeby Ci w zimie nie przemarzalo cos Ustawiasz parapet ze spadkiem, od gory przykladasz cos rownego i sztywnego, np deske, zapierasz jakimis "steplami" o gorny glif, i pod spod piana, jak stwardnieje obcinasz jej nadmiar, i zatynkowujesz, zeby pod wplywem promieni UV, nie "zniknela". Nic lepszego od piany nie znajdziesz I tak przy okazji: parapet przykrec, do okna, albo przez tasme rozprezna, albo przez uszczelniacz budowlany, aby woda (w szczegolnosci ze topniejacego sniegu) nie wnikala za parapet

  6. #6

    Domyślnie

    Cytat Napisał invx
    pianka montazowa, ktora oprucz przyklejenia parapetu, bedzie pelnic bardzo wazna funkcje, izolacyjna, zeby Ci w zimie nie przemarzalo cos Ustawiasz parapet ze spadkiem, od gory przykladasz cos rownego i sztywnego, np deske, zapierasz jakimis "steplami" o gorny glif, i pod spod piana, jak stwardnieje obcinasz jej nadmiar, i zatynkowujesz, zeby pod wplywem promieni UV, nie "zniknela". Nic lepszego od piany nie znajdziesz I tak przy okazji: parapet przykrec, do okna, albo przez tasme rozprezna, albo przez uszczelniacz budowlany, aby woda (w szczegolnosci ze topniejacego sniegu) nie wnikala za parapet
    Jako uzupelnienieod parapety od spodu wcisnac, zablokowac klinikami z drewna coby jak zona bedzie miala zamiar tanczyc na parapecie podczas mycia okna nic sie nie dzialo.

  7. #7

    Domyślnie

    witam
    ja też chciałam zapytać o sposób przyklejenia parapetów zewnętrzyych.. stare mamy z jastrychu (czy jakiegoś innego kamieniska - dokładnie nie wiem) i nie chcemy go zdejmować, a nowe są klinkierowe...
    czego użyć do przyklejenia? atlas plus? jaką fugę zastosować? czekam na rady, pozdrawiam

  8. #8
    Lider FORUM (min. 2800) NAJLEPSZY DORADCA NA TYM FORUM!!!
    invx

    Zarejestrowany
    Mar 2004
    Posty
    3.066

    Domyślnie

    tutaj masz o murowaniu klinkieru:
    => http://murator.com.pl/forum/viewtopic.php?t=47413

    jak nie chcesz starych zdejmowac (a dobze by bylo to zrobic ), to powierzchnie dokladnie odtlusc, i zrysuj, ostrym papierem sciernym, czy nawet ponacina szlifieka katowa.

  9. #9

    Domyślnie

    Witam! Pianka montarzowa jest idealna do takich prac. Telko kup sobie dobrą piane np. Soudal. Te najtańsz bardzo się rozprężają i powygina ci wszystko. Ja mam pistolet do piany i zawsze stosuje piany soudal ok. 20 zł/szt.

Tagi dla tego tematu

Zwiń / Rozwiń Uprawnienia

  • Nie możesz zakładać nowych tematów
  • Nie możesz pisać wiadomości
  • Nie możesz dodawać załączników
  • Nie możesz edytować swoich postów
  •  
  • BB Code jest aktywny(e)
  • Emotikonyaktywny(e)
  • [IMG] kod jest aktywny(e)
  • [VIDEO] code is aktywny(e)
  • HTML kod jest wyłączony