dostępne w wersji mobilnej muratordom.pl na Facebooku muratordom.pl na Google+
Pokaż wyniki od 1 do 7 z 7
  1. #1

    Domyślnie jaki stosunek torfu do ziemi?

    właśnie , w jakim stosunku to zmieszać .chcę posadzić iglaczki w pojemniki więc musi być super na wiele lat . pozdrawiam ana

  2. #2

    Domyślnie

    witam. czy nikt nie mieszał ziemi i torfu żeby posadzić iglaki? bardzo prosze o podpowiedzi. pozdrawiam ana

  3. #3

    Domyślnie

    A w jakim celu chcesz to robić i co chcesz w ten sposób osiągnąć ?
    Jaka to jest ziemia i jaki torf oraz jakie iglaki ?

    ....
    Pozwólcie roślinom spokojnie rosnąć, bez cudowania i zbędnych wynalazków !
    Nie udzielam już porad na priv. Proszę do mnie nie pisać i nie przesyłać zdjęć

  4. #4

    Domyślnie

    serdeczne dzięki za zainteresowanie tym tematem. chcę posadzić w pojemniki zielone krzewinki i wyksponować je na tarasie południowym , troszke osłoniętym od wschodu (ściana).sa to krzewy wolno rosnące w większości:chameacyparis obt. Nana Gracilis, chameacyparis obtusa Wissel, chamecyparis obt. snowflake, chameacyparis obt. drath co2,cyprysik lawsona odmiana alumi , sosna z kropelkami żywicy na igłach - nie wiem jak się nazywa.,thuja occ. miky , cyprysik erekta aurea ,jałowiec łuskowaty blue star. rok czasu rosły w pojemnikach w których były kupione ,zimowały zakopane w pojemnikach w ziemi.gatunkowo, materiał jast super - kupiony w końskowoli u kurowskich. chciałam zmieszać ziemię z ogródka z torfem kwaśnym . nie było w sklepie ziemi do iglaków i dlatego taki problem , a torf był. pozdrawiam ana

  5. #5

    Domyślnie

    wyciągam ! może jednak ktoś wie ! ? pozd ana

  6. #6

    Domyślnie torf dla iglaków

    Ja bym posadził w torfie i to kwasnym, jezeli masz na dzialce gline to mozesz troche jej dodac do torfu, ale jezeli piasek, to zostan przy torfie.
    Torf i glina dobrze gromadza wode i to jest dobre polaczenie.
    I tak za r4ok bedziesz musial ten torf w donicy wymienic na nowy, nie mmysl sobie, ze to co dasz dzis starczy na lata.
    Pozdrawiam
    zygmor
    ----------------
    dziennik skomentuj Ogród
    starczy nam sił i środków?

  7. #7

    Domyślnie Re: torf dla iglaków

    Cytat Napisał zygmor
    Ja bym posadził w torfie i to kwasnym, jezeli masz na dzialce gline to mozesz troche jej dodac do torfu, ale jezeli piasek, to zostan przy torfie.
    Torf i glina dobrze gromadza wode i to jest dobre polaczenie.
    I tak za r4ok bedziesz musial ten torf w donicy wymienic na nowy, nie mmysl sobie, ze to co dasz dzis starczy na lata.
    Wcale nie z przekory ...ale odradzałbym sadzenie w czystym torfie chyba że masz możliwość systematycznego podlewania roślin tak jak w szkółkach gdzie są sadzone do doniczek w substraty torfowe.
    Chyba najlepiej bedzie mieszać ten torf z ziemią ogrodową jeżeli jest dobra - jeżeli masz marną ziemie ( glina, kawałki gruzu, grudki cementu...- różne rzeczy można znaleźć w ziemi w ogrodzie ...) to zrezygnuj z niej i kup workowaną ziemie do iglaków. Trudno powiedzieć w jakim stosunku mieszać - to trzeba zobaczyć i poczuć w rękach.
    Ja robię 2:1 - ziemia:torf

Tagi dla tego tematu

Zwiń / Rozwiń Uprawnienia

  • Nie możesz zakładać nowych tematów
  • Nie możesz pisać wiadomości
  • Nie możesz dodawać załączników
  • Nie możesz edytować swoich postów
  •  
  • BB Code jest aktywny(e)
  • Emotikonyaktywny(e)
  • [IMG] kod jest aktywny(e)
  • [VIDEO] code is aktywny(e)
  • HTML kod jest wyłączony