dostępne w wersji mobilnej muratordom.pl na Facebooku muratordom.pl na Google+
Pokaż wyniki od 1 do 8 z 8
  1. #1

    Domyślnie Współpraca klimatyzacji z automatyką domową

    Jakie firmy produkujące klimatyzatory polecilibyście w przypadku, kiedy chcę mieć możliwość sterowania klimatyzatorem z poziomu automatyki budynku. W skrócie:
    - bieda wersja - wymuszenie przez styk zwierny np. uruchomienie klimatyzatora (bez możliwości zmiany trybu, tzn. włącza ostatni wybrany tryb i temperaturę) -
    - dostęp do Klimy przez sieć ethernet

  2. #2
    REKORDZISTA FORUM (10 tysięcy postów!) NAJLEPSZY DORADCA NA TYM FORUM!!! Avatar Kaizen
    Zarejestrowany
    Jun 2014
    Kod pocztowy
    05-540
    Posty
    24.341
    Wpisy w Dziennikach Budowy
    155

    Domyślnie

    https://forum.muratordom.pl/entry.ph...em-harmonogram

    Oczywiście tą samą drogą polecenia może wysyłać nie tylko chmura broadlinka, ale dowolny inny system na podstawie dowolnych algorytmów. I nie tylko do klimy, ale do każdego urządzenia sterowanego ir.

  3. #3

    Domyślnie

    Właśnie takie coś mi się nie widziało, czyli ciągnięcie kabla przed klimę, zmiana sygnału na IR i nadawanie poleceń w ten sposób. Szukam bardziej cywilizowanego rozwiązania.

  4. #4
    REKORDZISTA FORUM (10 tysięcy postów!) NAJLEPSZY DORADCA NA TYM FORUM!!! Avatar Kaizen
    Zarejestrowany
    Jun 2014
    Kod pocztowy
    05-540
    Posty
    24.341
    Wpisy w Dziennikach Budowy
    155

    Domyślnie

    Cytat Napisał masera Zobacz post
    Właśnie takie coś mi się nie widziało, czyli ciągnięcie kabla przed klimę, zmiana sygnału na IR i nadawanie poleceń w ten sposób. Szukam bardziej cywilizowanego rozwiązania.
    Ta żarówa błyska po całym pomieszczeniu jak lampa błyskowa. Nawet nie musi być bezpośrednio widziana przez odbiornik.

  5. #5
    Lider FORUM (min. 2800)
    Owczar

    Zarejestrowany
    Mar 2016
    Skąd
    Warszawa
    Posty
    3.771
    Wpisy w Dziennikach Budowy
    5

    Domyślnie

    To rozwiązanie to właśnie to bardziej cywilozwane. Do tego czujnik na ESP i HA i masz sterowanie po temperaturze i z każdego miejsca na świecie. W dodatku większość splitow zadziała.

    Broadlink działa po wifi. Wpinasz do gniazdka i działa..

  6. #6

    Domyślnie

    Sterowanie zdalne mam z domu inteligentnego i nie chcę dublować. Mam 3 klimatyzatory (2 parter i 1 piętro) i to w całkiem odległych miejscach. Chciałem zrobić Sterownik_domu->skrętka->klimatyzator a to rozwiązanie wygląda tak: Sterownik domu->kabel->adapter IR->skrętka->nadajnik IR->klimatyzator.

  7. #7
    Lider FORUM (min. 2800)
    Owczar

    Zarejestrowany
    Mar 2016
    Skąd
    Warszawa
    Posty
    3.771
    Wpisy w Dziennikach Budowy
    5

    Domyślnie

    To wygląda tak: sterownik domu>wifi>broadlink>klimatyzator.
    Co jest sercem sterowania?

  8. #8

    Domyślnie

    Żeby podłączyć to cudo do sterownika ogrzewania muszę dokupić moduł wifi, bo przez wifi się łączy ten adapter IR. A i tak muszę takie adapterki mieć 3, albo kupić taki z możliwością podpięcia zewnętrznych nadajników i ciągnięcia ich osobno. Znalazłem w ofercie MDV MD-CCM08 – Bramka BACNET® BMS i pewnie w takie rozwiązanie będę musiał pójść.

Tagi dla tego tematu

Zwiń / Rozwiń Uprawnienia

  • Nie możesz zakładać nowych tematów
  • Nie możesz pisać wiadomości
  • Nie możesz dodawać załączników
  • Nie możesz edytować swoich postów
  •  
  • BB Code jest aktywny(e)
  • Emotikonyaktywny(e)
  • [IMG] kod jest aktywny(e)
  • [VIDEO] code is aktywny(e)
  • HTML kod jest wyłączony