dostępne w wersji mobilnej muratordom.pl na Facebooku muratordom.pl na Google+
Pokaż wyniki od 1 do 5 z 5
  1. #1
    ELITA FORUM (min. 1000)
    Nurek_

    Zarejestrowany
    Feb 2016
    Skąd
    Sosnowiec
    Posty
    1.126
    Wpisy w Dziennikach Budowy
    1

    Question Odprowadzenie wody z rynien - parę pytań

    Planuję zrobić odprowadzenie wody z rynien, na razie do studni chłonnej, docelowo pomyśle o jakimś wkopywanym zbiorniku na deszczówkę.

    W związku z tym mam pytania.
    1. Po pierwsze jakich rur użyć do odprowadzenia wody. Pomarańczowych kanalizacyjnych czy mogłyby być to żółte rury drenarskie? Jeśli drenarskie to czym je łączyć - trójniki drenarskie nie są chyba zbyt szczelne.
    2. Czy przy rynnach wystarczą czyszczaki np. ten:
    https://odwodnienia24.pl/czyszczak-z...MaAiuBEALw_wcB
    czy lepiej użyć osadników https://odwodnienia24.pl/pl/p/Studzi...cznym-110-/478.
    W pobliży nie mam wysokich drzew więc nie przewiduję zanieczyszczeń w rynnach
    3. Czy i jakie wymagane są spadki. Jak oglądałem tego typu realizacje na necie (zwłaszcza z użyciem rur drenarskich) to wydawało mi się że cała instalacja jest na jednym poziomie. Od domu do planowanego zbiornika miałbym jakieś 15m. I jak głęboko muszą być rury? 40-50 cm wystarczy?

    Instalacja wyglądała by mniej-więcej tak

    Kliknij obrazek, aby uzyskać większą wersję

Nazwa:	odwodnienie.jpg
Wyświetleń:	32
Rozmiar:	8,2 KB
ID:	447325

    Ewentualnie jak ktoś ma jakieś rady ten temat to chętnie wysłucham.
    Pozdrawiam
    Ostatnio edytowane przez Nurek_ ; 21-08-2020 o 10:20
    Parterówka 117m2 | ściany 20cm grafitu 0.32 | podłoga 20 cm EPS 0.36 | strop 35 cm wełny 0.36 | rekuperator Izzifast 300 ERV | pompa ciepła Buderus WLW196i | PV 9,75kW na gruncie
    Dziennik budowy

  2. #2
    ELITA FORUM (min. 1000)
    Nurek_

    Zarejestrowany
    Feb 2016
    Skąd
    Sosnowiec
    Posty
    1.126
    Wpisy w Dziennikach Budowy
    1

    Domyślnie

    Nikt nic ???
    Parterówka 117m2 | ściany 20cm grafitu 0.32 | podłoga 20 cm EPS 0.36 | strop 35 cm wełny 0.36 | rekuperator Izzifast 300 ERV | pompa ciepła Buderus WLW196i | PV 9,75kW na gruncie
    Dziennik budowy

  3. #3
    DOMOWNIK FORUM (min. 500)
    ironsmith

    Zarejestrowany
    Feb 2016
    Skąd
    Jarocin
    Kod pocztowy
    63-200
    Posty
    576

    Domyślnie

    ja robiłem na szarych kanalizacyjnych 110, 2 rynny na jedną nitkę podobnie jak u ciebie, uznałem że drenarskie za cienkie. spadki jak ci wyjdzie ale nie rób za dużych żebyś na końcu nie musiał kopać głęboko, w swoich skrzynkach miałem wyjście od dołu wiec to była głębokość z której stratowałem przy pierwszej rynnie, wszystko działa tylko deszczu mała jakoś mnie omijają zbiornik 25m3

  4. #4
    ELITA FORUM (min. 1000)
    Nurek_

    Zarejestrowany
    Feb 2016
    Skąd
    Sosnowiec
    Posty
    1.126
    Wpisy w Dziennikach Budowy
    1

    Domyślnie

    Drenarskie są 100, kanalizacyjne 110 więc wielkiej różnicy nie ma. Ale już zakupiłem pomarańczowe kanalizacyjne.
    Spadek planuję ok 1cm/1m, wystarczy tyle? Przy ok 25-30 metrach od najdalszej rynny do zbiornika będzie 30 cm różnicy, więc powinno być w miarę ok - standardowy zbiornik betonowy ma kominek ok 50 cm. Zastartuję z czyszczaków z wyjściem bocznym, to zyskam parę cm.

    Zbiornik masz betonowy? Ogólnie jak z wodą, udaje się nazbierać tyle, żeby swobodnie podlewać?
    Parterówka 117m2 | ściany 20cm grafitu 0.32 | podłoga 20 cm EPS 0.36 | strop 35 cm wełny 0.36 | rekuperator Izzifast 300 ERV | pompa ciepła Buderus WLW196i | PV 9,75kW na gruncie
    Dziennik budowy

  5. #5

    Domyślnie

    1cm spadku wystarczy. Mam tak u siebie, dzięki czemu rury wchodzą wysoko, zaraz pod pokrywą.

Tagi dla tego tematu

Zwiń / Rozwiń Uprawnienia

  • Nie możesz zakładać nowych tematów
  • Nie możesz pisać wiadomości
  • Nie możesz dodawać załączników
  • Nie możesz edytować swoich postów
  •  
  • BB Code jest aktywny(e)
  • Emotikonyaktywny(e)
  • [IMG] kod jest aktywny(e)
  • [VIDEO] code is aktywny(e)
  • HTML kod jest wyłączony