dostępne w wersji mobilnej muratordom.pl na Facebooku muratordom.pl na Google+
Pokaż wyniki od 1 do 5 z 5
  1. #1

    Domyślnie Przebudowa łazienki - podejścia kanalizacyjne

    Witam,
    Może ktoś doświadczony mi doradzi. Planuje remont mieszkania w stanie deweloperskim i chciałabym przerobić łazienkę (przesunąć ścianę na której są drzwi poszerzając korytarz a pozostałą część łazienki połączyć z garderobą aby się powiększyła). Na rysunku łazienki po przebudowie narysowałam interesujące mnie rozmieszczenie białego montażu. Jednak nie znam się kompletnie na rzeczy i nie wiem czy wogóle da się to zrobić, gdyż podejścia kanalizacyjne wychodziłyby długie i zakręcałyby wiele razy. Obecnie rury dopływowe rozprowadzone są w warstwach podposadzkowych środkiem przejść lokalowych. Nie wiem jeszcze na ile administracja budynku pozwoli ingerować w ściany, więc zakładam, że wszystkie rury muszą być poprowadzone w zabudowie kartonowo gipsowej.
    Może ktoś wie czy taki plan jest możliwy do wykonania zachowując obowiązujące normy i taka aby nic się zapychało ?
    Załączone zdjęcia Załączone zdjęcia Kliknij obrazek, aby uzyskać większą wersję

Nazwa:	łazienka stan aktualny.jpg
Wyświetleń:	66
Rozmiar:	20,7 KB
ID:	447356   Kliknij obrazek, aby uzyskać większą wersję

Nazwa:	łazienka po przebudowie.jpg
Wyświetleń:	48
Rozmiar:	63,1 KB
ID:	447357  

  2. #2

    Domyślnie

    Nikt nie pomoże ?

  3. #3
    OLIMP FORUM - oświecona góra rankingu...
    Bertha

    Zarejestrowany
    Nov 2015
    Skąd
    Dolny Śląsk
    Kod pocztowy
    58-000
    Posty
    6.285

    Domyślnie

    Porcelanowy telefon (muszla) może wyjdzie, fi 110 spadek chyba będzie zachowany. W razie problemów wc podnosisz na 45cm -górna krawędż nad podłogą. Wiem że niektórzy sarkają że za wysoko, lecz docenią seniorzy i ty na starość, a zyskujesz wtedy 5cm na wysokości odpływu z wc czyli możesz odsunąć się dalej od pionu. Plus dodatkowo odkurzacz automatyczny mieści się pod muszlą. Wanna - spadek nieprzyzwoicie mały, będzie się zatykać włosmi i tłuszczem z mydła i naskórka czyli kłopoty w perspektywie kilku lat. Daj wannę 1500 (niestety problem z wylegiwaniem się!) w miejsce pralki, spadek wyjdzie a pralkę ustaw w najdalszym narożniku bo wylot może być nawet 60cm nad podłogą, z umywalki trochę niżej. Jesli od najdalszego będzie odpływ fi 50 to nie powinno być problemów. Napisałem pod kątem odpływów, niezbyt patrzyłem wysublimowaną estetykę ustawienia, bo nie mam czasu.
    Tyle na szybko
    Ostatnio edytowane przez Bertha ; 27-08-2020 o 16:52

  4. #4

    Domyślnie

    Dziękuję za odpowiedź
    A jak się ma sprawa ilości zakrętów i metrów od ujścia. Bo w tym układzie wychodzi mi, że rura odpływowa od umywalki która byłaby najdalej musiałaby pokonać ponad 5 metrów i zakręcić 4 razy, czy to ma szanse funkcjonować?
    Zmieniłam układ na załączonym rysunku, tak żeby bateria wannowa była bliżej pionu, a pralka na przeciwnej ścianie, czy tak mogło by być? Odwrócenie orientacji wanny raczej nie wchodzi w grę, bo będzie wystawać zza pionu i estetyka będzie niestety żadna, więc jeśli nie da rady tak jak teraz narysowałam to po prostu zrezygnuję z przebudowy i pogodzę się z małą łazienką.
    Załączone zdjęcia Załączone zdjęcia Kliknij obrazek, aby uzyskać większą wersję

Nazwa:	po przebudowie 2.jpg
Wyświetleń:	20
Rozmiar:	64,6 KB
ID:	447603  

  5. #5
    OLIMP FORUM - oświecona góra rankingu...
    Bertha

    Zarejestrowany
    Nov 2015
    Skąd
    Dolny Śląsk
    Kod pocztowy
    58-000
    Posty
    6.285

    Domyślnie

    Rura fi 50 od ujścia umywalki najwyżej jak tylko pozwala syfon, pralka luzik (trójnik do góry, redukcja na fi32 , syfonik jest lepszy niż wynalazek ze sprężyną i podłączasz wąż pralki)* , zakręty w narożnikach ścian to kolanka 2 x 45 stopni (lepiej niż jedno 90 stopni bo mniejsze opory) , po ścianie wjeżdżasz za wannę , przed podejściem spływu z wanny zwiększasz na fi 75 i do pionu kanalizacyjnego. Z wanny odpływ typowy to chyba 50.

    *) wprawdzie wąż pralki też udaje syfon, lecz może ( na pewno będzie) śmierdzieć w miejscu wejścia węża do fi 32; dlatego wcześniej ma być osobny syfon dla pralki. Syfon nisko nad rurą fi 50 potem kawałek pionowej fi 32 i wejście węża. Wąż ma być przypięty obejmą do ściany, aby przy gwałtownym wyrzucie wody nie wyskoczył z fi 32 i nie uczynił powodzi. W okolicy pionu kanalizacyjnego warto zrobić kratkę w posadzce (niestety osobne podejście do pionu) na wypadek awarii ( pralki, wężyka pod umywalką lub coś podobnego ) . Jakby co, to zaleje pół łazienki, ale nie korytarz i sąsiadów.
    Ostatnio edytowane przez Bertha ; 29-08-2020 o 22:27

Tagi dla tego tematu

Zwiń / Rozwiń Uprawnienia

  • Nie możesz zakładać nowych tematów
  • Nie możesz pisać wiadomości
  • Nie możesz dodawać załączników
  • Nie możesz edytować swoich postów
  •  
  • BB Code jest aktywny(e)
  • Emotikonyaktywny(e)
  • [IMG] kod jest aktywny(e)
  • [VIDEO] code is aktywny(e)
  • HTML kod jest wyłączony