Dzień dobry, jestem nowy na forum. Witam forumowiczów. To mój pierwszy post, choć forum czytam od dawna

Jestem w trakcie remontu. Pierwsze mieszkanie, stara kamienica. Instalacja wodna jest dosyć stara i mam nadzieję znaleźć odpowiedzi na kilka nurtujących mnie pytań.

Opiszę sytuację:
1. W mieszkaniu jest tylko 1 pion kanalizacyjny, który znajduje się w łazience. Woda z syfonów i wszystkie odprowadzenia trafiają właśnie tam.
2. Woda spływa bez problemu gdy się odkręci w wannie/umywalce. Jest jednak problem, że wybija wodę do wanny, gdy pralka pierze i wypompowuje pod dużym ciśnieniem. Poprzedni właściciele mówili, że wcześniej tak nie było. Może gdzieś coś się przytkało?
3. Generalny remont łazienki i nową instalację wodną planujemy za rok, bo ma być robione CO, więc dopiero po tym.

I tu mam problem:
Wstawię zdjęcie, gdzie będzie kuchnia.
Wydaje mi się, że rury doprowadzające ciepłą i zimną wodę znajdują się za nisko, bo prawie przy podłodze. Czy może to funkcjonować tak, jak jest? Nie ma tam obecnie zaworów odcinających, będę je montował. Kontakt chcemy usunąć i zrobić go znacznie dalej od rur.

Czy mogę podłączyć zlew i zmywarkę, gdy rury są tak nisko? Nie będzie problemów z ciśnieniem? Czy jeśli podczas prania, wodę wybija w wannie, to może być ten sam problem ze zmywarką?

Bardzo proszę o porady. Dziękuję