dostępne w wersji mobilnej muratordom.pl na Facebooku muratordom.pl na Google+
Strona 3 z 4
Pokaż wyniki od 41 do 60 z 79
  1. #41

    Domyślnie

    Cytat Napisał KrzysiekS
    Ja tez mam gline.

    Najpierw nalezy droge wykorytowac, pozniej warstwa piasku - pospółki, chocby najtanszej, na to tłuczen. Byłoby jeszcze lepiej, gdyby została połozona geowłoknina, ale malo kto sie na nią decyduje.
    Czy mógłby mnie ktoś oświecić, co to jest ta geowłóknina, jakie spełnia zadanie i czy to droga rzecz?
    "Każdy człowiek jest wart o połowę mniej niz mu się wydaje i dwa razy wiecej niz przyznaje mu ogół"
    gg: 7493536

  2. #42
    OLIMP FORUM - oświecona góra rankingu... Avatar rafałek
    Zarejestrowany
    Apr 2003
    Posty
    6.643
    Wpisy w Dziennikach Budowy
    179

    Domyślnie

    Geowłóknina - wygląda to jak mata z włókna szklanego. Ma za zadanie uniemożliwienie mieszania się różnych warstw. Nie wiem czy też nie pomaga w rozkładzie obciążeń. Jeśli masz grunt piaszczysty lub gliniasty i nawieziez na niego tłucznia to z czasem ten tłuczeń się "utopi". Jeśli wyłożysz dno geowłókniną to nie nastąpi mieszanie się warstw i dzięki temu podłoże przygotowane przez Ciebie będzie miało dłuższą żywotność i dłużej będzie pełniło swoje funkcje. Do tego będzie też (geowłóknina) pełniła rolę filtracyjną. Pewnie frakcje zostaną na niej zatrzymane i nie będą wpłukiwane w głąb.

  3. #43

    Domyślnie

    Wielkie dzięki, Rafałek
    "Każdy człowiek jest wart o połowę mniej niz mu się wydaje i dwa razy wiecej niz przyznaje mu ogół"
    gg: 7493536

  4. #44

    Domyślnie

    Połóż płyty JUMB. Żelbetonowe, ażurowe bardzo trwałe. Mam takie od 17-u lat (były przenoszone podszas przeprowadzki nic im nie było i nie jest). W otworach rośnie trwawa, fajnie to wygląda.
    Pozdrawiam!!!

  5. #45

    Domyślnie

    Drogi "budynku"

    czy mógłbyś przesłać zdjęcie takich płyt oraz podać gdzie to produkują?

    pozdrawiam

  6. #46

    Domyślnie

    Proszę bardzo
    www.sib.winkhaus.pl (elementy drogowe)

    ps.
    Pomyliłem się w nazwie
    JOMB
    Pozdrawiam!!!

  7. #47
    ELITA FORUM (min. 1000) FORUMOWICZ WIELKI SERCEM Avatar Baru
    Zarejestrowany
    Jul 2002
    Posty
    2.176

    Domyślnie

    Cytat Napisał aries
    Baru....układałam sama, a oto fragment...
    Ooo i to mi się podoba!! Proszę mnie tu natychmiast opisać, jak się toto kładzie?! I ile płaciłaś za ten granit? Czy wydajność (tona/4m kw) potwierdzasz, czy Krzysiek robił u siebie z innego kamienia? No w ogóle mi napiszcie jak bym się mogła do tego zabrać, plisss...
    Do końca czewrca przeprowadzka, a potem będę już na miejscu i mogłabym już podziałać co-niebądź.

  8. #48

    Domyślnie

    Baru ..to są różne kamienie, polne (otoczaki) i kostka brukowa i to co miałam pod ręką, jakaś kostka granitowa chyba też , a oto "przepis":
    przepraszam, że posłużę się linkiem, ale to krótki link

    http://www.murator.com.pl/forum/view...088&highlight=

    nie święci garnki lepią
    jak czegoś nie zrozumiesz z mojego "przepisu", to pytaj śmiało
    pozdrawiam - ania
    .....bać się, czy nie bać....?? Aż strach się bać....
    gg: 5371163

  9. #49

    Domyślnie

    Dzięki "budynku" to mi się bardzo podoba.

  10. #50
    ELITA FORUM (min. 1000) NAJLEPSZY DORADCA NA TYM FORUM!!! Avatar KrzysiekS
    Zarejestrowany
    Feb 2002
    Posty
    1.115

    Domyślnie

    Mieszkam w Sobótce, Sobótka, Strzegom tutaj są kopalnie granitu i zaklady ich obrobki.

    Kupowałem cały asortyment, rowniez tzw "kamien łupany" w zeszłym roku po niecałe 20 zł/tone.

    Kamien ten był układany fachowo, jak wyzej to opisałem - wykorytowanie gruntu, warstwa piasku, tłuczen granitowy, wypełnienie drobniutkim tłuczniem - mączką, po bokach krawezniki.

    Na pewno mozna ukladac kamien samemu, ale to wymaga poswiecenia temu całego dnia. Ja osobiscie kamienia nie ukladałem. Gdyby mnie jednak na to nie było stac, moze kamien ukladałbym sam lub z pomocnikiem np. konsekwientnie w każdą sobotę?
    Budownictwo to moja pasja

  11. #51
    OLIMP FORUM - oświecona góra rankingu... Avatar rafałek
    Zarejestrowany
    Apr 2003
    Posty
    6.643
    Wpisy w Dziennikach Budowy
    179

    Domyślnie

    KrzysiekS jak jak ci zazdroszę takiego sąsiedztwa. Do mnie transport jest droższy od materiału...

  12. #52

    Domyślnie

    Też pare lat temu miałem ten dylemat, hehe Sąsiad zza płotu położył sobie takie kratki ażurowe i mi mówi, żebym też spróbował. Akurat coś zamawiał w sklepie internetowym, w którym kupił te swoje kratki, Sakostalu, i mówi, że mu się spieszy, żebym szybko się zdecydował, to razem nam zamówienie przyślą. To się zdecydowałem i mam kraty wema. Muszę przyznać, że mam je już ze 4 lata i są całkiem OK. A później jeszcze tam stopnie do schodów zamówiłe z rozpędu
    Poznaniak z wyboru

  13. #53

    Domyślnie

    Rzeczywiście te kratki tak się dobrze sprawdzają? W takim razie trzeba je wziąć pod uwagę.

  14. #54

    Domyślnie

    Ażury wizualnie nie wszędzie pasują.
    Czasem warto się zastanowć, co i jak chcemy sobie zorganizować koło domu.
    Część można zasypać ziemią, żeby trawa w nich rosła, a część żwirem tworząc całkiem ciekawe wzory.

  15. #55
    DOMOWNIK FORUM (min. 500)
    pieknyromek

    Zarejestrowany
    Mar 2013
    Skąd
    ok. Legionowa
    Posty
    690
    Wpisy w Dziennikach Budowy
    2

    Domyślnie

    Mam ażury na podjeździe i jestem zadowolony. Ma to być rozwiązanie na kilka lat ale coś czuję że będzie na dłużej. Obsypane ziemią, trawka dookoła i w środku.

  16. #56
    SYMPATYK FORUM (min. 10)
    HadesBD

    Zarejestrowany
    May 2014
    Skąd
    Przysucha
    Kod pocztowy
    26-400
    Posty
    12

    Domyślnie

    Jaknajbardziej możesz się zdecydować na płyty ażurowe.
    Koszt dużo niższy , woda wsiąka lepiej niż w przypadku kostki, no i największy plus jak dla mnie to nie tracisz zieleni.
    Kostka ją zabiera.
    Znajomy ma ażury na powierzchni około 300m2 już od kilku lat i nie narzeka a wcześniej na podwórku miał takie błoto że samochody się zakopywały

  17. #57
    Banned
    Janek1979

    Zarejestrowany
    Jun 2015
    Skąd
    Warszawa
    Kod pocztowy
    01-178
    Posty
    141

    Domyślnie

    syntetyczna? A jak z jej wytrzymałością w porównaniu do zwykłej betonowej??
    W jaki sposób chcesz zabezpieczyć skarpę?? Położyć to po skosie?? Mi osobiście nie bardzo podoba się takie rozwiązanie, wolałbym kostkę albo granit położyć np. pozbruku albo jakiegoś innego dobrego producenta.
    pozdrawiam

  18. #58
    Banned
    Janek1979

    Zarejestrowany
    Jun 2015
    Skąd
    Warszawa
    Kod pocztowy
    01-178
    Posty
    141

    Domyślnie

    No tak, jeżeli coś pasuje do sytuacji to dlaczego by nie spróbować tego rozwiązać w ten sposób A odnośnie Twojej uwagi, to nie znam katalogu pozbruku na pamięć, więc nie byłem nawet świadomy, że oferują taki produkt nawet

  19. #59
    Banned
    Janek1979

    Zarejestrowany
    Jun 2015
    Skąd
    Warszawa
    Kod pocztowy
    01-178
    Posty
    141

    Domyślnie

    Hm ,a wiesz może jak z wytrzymałością i ceną ich płyt ażurowych?? Konkurencyjna cena, czy mnie więcej średnia??

  20. #60
    Banned
    JendrzejJawor

    Zarejestrowany
    Jun 2014
    Skąd
    Augustów
    Kod pocztowy
    16-300
    Posty
    200

    Domyślnie

    A możesz wstawić link do pozbruka, bo ja tych ażurowych nie mogę znaleźć, bo nie ogarniam jeszcze ich nowej strony. A powłoka h plus na pewno jest na plus dla tych płyt

Strona 3 z 4

Tagi dla tego tematu

Zwiń / Rozwiń Uprawnienia

  • Nie możesz zakładać nowych tematów
  • Nie możesz pisać wiadomości
  • Nie możesz dodawać załączników
  • Nie możesz edytować swoich postów
  •  
  • BB Code jest aktywny(e)
  • Emotikonyaktywny(e)
  • [IMG] kod jest aktywny(e)
  • [VIDEO] code is aktywny(e)
  • HTML kod jest wyłączony