dostępne w wersji mobilnej muratordom.pl na Facebooku muratordom.pl na Google+
Strona 4 z 4
Pokaż wyniki od 61 do 79 z 79
  1. #61

    Domyślnie

    @ Mateo33 jedyne czym mogą być pokryte, to mocz, który pies na nie oddał.

    Ludzie nie wierzcie w takie brednie.
    Jeśli podbudowa jest dobrze przygotowana, to ażur nie będzie pękał w czasie użytkowania.

  2. #62
    Banned
    Janek1979

    Zarejestrowany
    Jun 2015
    Skąd
    Warszawa
    Kod pocztowy
    01-178
    Posty
    141

    Domyślnie

    Nikt nie neguje wartości dobrze zrobionej podbudowy, która jest przecież ważna i przy zwykłej kostce brukowej, nie tylko przy płytach ażurowych. Czyli co, ta powłoka hplus nic nie daje??

  3. #63

    Domyślnie

    też zastanawiamy się jak utwardzic wjazd ; kostka nie leży nam głównie dlatego, że,,lity,, beton w lesie zamiast trawy...i sporo tego betonu-za samą kostkę z ułożeniem wyliczyli nam 50 tys./; ażury z trawą znacznie lepiej by wyglądały, no ale czy wykonawca położy to wszystko tak by nie popękało?...Na razie decyzja, że pod wiatą kostka a nad resztą nadal burza mózgów Mąż wynalazł jeszcze coś takiego/co prawda trawy tu nie ma, ale wygląda nieco lepiej niż kostka http://www.libet.pl/colormix-stream-line/ może ktoś użytkuje i może ocenic czy warto?

  4. #64
    Banned
    JendrzejJawor

    Zarejestrowany
    Jun 2014
    Skąd
    Augustów
    Kod pocztowy
    16-300
    Posty
    200

    Domyślnie

    Przy tego typu materiałach podłoże musi być dobrze przygotowane, żeby później nie powstały nierówności. 50 tys. za kostkę i ułożenie to rzeczywiście dużo i nie dziwię się, że szukacie innego wyjścia. A może pod wiatę coś bardziej w deseń granit epoka?

  5. #65
    Banned
    Janek1979

    Zarejestrowany
    Jun 2015
    Skąd
    Warszawa
    Kod pocztowy
    01-178
    Posty
    141

    Domyślnie

    Dokładnie, tak jak wspominał End_riu jeżeli podbudowa jest dobrze zrobiona, to nie powinno nic się dziać nic złego kostce albo płytom ażurowym, tym od pozbruku, o których wcześniej byłą mowa. snowstorm mógłbyś trochę jaśniej napisać co spowodowało tak dużą cenę ułożenia kostki??
    Ostatnio edytowane przez Janek1979 ; 21-09-2015 o 16:06

  6. #66
    Banned
    JendrzejJawor

    Zarejestrowany
    Jun 2014
    Skąd
    Augustów
    Kod pocztowy
    16-300
    Posty
    200

    Domyślnie

    Myślę, że chodzi po prostu o wielkość tej posesji i dla tego muszą obniżać koszta.

  7. #67

    Domyślnie

    Ja też cały czas się waham. Kostka trochę droższa, ale wydaje mi się, że jest trwalsza i nie ma z nią jakiś większych problemów, a jak widać przy płytach dosyć często się pojawiaja.

  8. #68
    Banned
    Janek1979

    Zarejestrowany
    Jun 2015
    Skąd
    Warszawa
    Kod pocztowy
    01-178
    Posty
    141

    Domyślnie

    Tak jak już zostało wcześniej napisane przez jednego z forumowiczów. Jeżeli podbudowa jest zrobiona dobrze, to nie powinny się pojawiać żadne problemy, nawet przy płytach ażurowych. A jakie kostki bierzesz pod uwagę??

  9. #69
    Banned
    Wojtko55

    Zarejestrowany
    Feb 2015
    Skąd
    Bialystok
    Kod pocztowy
    15-814
    Posty
    204

    Domyślnie

    Również względy estetyczne się liczą. Nie ma co się oszukiwać, że ciekawy bruk np. Poznański będzie wyglądał lepiej niż płyta ażurowa jednak równiez ona nie jest złym pomysłem

  10. #70
    Banned
    Janek1979

    Zarejestrowany
    Jun 2015
    Skąd
    Warszawa
    Kod pocztowy
    01-178
    Posty
    141

    Domyślnie

    Wiesz, wszystko zależy od tego jak wygląda działka i jak chcemy żeby wyglądała, jeżeli stawiamy pragmatyczność i wytrzymałość to chyba płyty ażurowe będą lepszym rozwiązaniem, a jeżeli chcemy żeby to także wyglądało, to można położyć ten bruk poznański, albo jakąkolwiek inną kostkę, tylko ważne żeby była odpowiednio grubsza, żeby wytrzymała większy nacisk.

  11. #71
    Banned
    Erko43

    Zarejestrowany
    Jul 2015
    Skąd
    Białystok
    Kod pocztowy
    15-814
    Posty
    98

    Domyślnie

    Oczywiście, że tak. Najpierw trzeba określic przeznaczenie działki/podjazdu. Bo od tego zalezy doobry wybór. U mnie samochody są w garażu, więc spokojnie epoka jest prawie całkowicie nienaruszona.

  12. #72
    Banned
    Janek1979

    Zarejestrowany
    Jun 2015
    Skąd
    Warszawa
    Kod pocztowy
    01-178
    Posty
    141

    Domyślnie

    No działka, jak już robimy podjazd, to raczej po dom i jest mieszkalna Hm, a długo ten granit epoka u Ciebie leży?? Ciekawe jak jest przy większym/ cięższym użytkowaniu.

  13. #73

    Domyślnie

    jak powinna być przygotowana podbudowa pod płytę ażurową ?

  14. #74

    Domyślnie

    najlpiej pod ciężkie zestawy ok 40 ton

  15. #75

    Domyślnie

    Dziękuję za porady.
    Cena wynika na pewno z metrażu dojazdu. Pod wiatą jest już kostka brukowa. Reszta czeka na decyzje i wiosnę już pewnie. Samochody mamy ciężkie, coś chyba po 2,5 tony, a pewnie od czasu do czasu wjedzie coś cięższego/dostawca oleju opałowego np/. Ażurowa podoba mi się bardziej, choc pewnie w użytkowaniu łatwiejsza byłaby zwykła; myślimy zatem dalej co na alejkę dojazdową do wiaty w naszym zalesionym terenie...
    Ostatnio edytowane przez snowstorm ; 21-11-2015 o 11:40 Powód: poprawka styl.

  16. #76
    WITAJ, czytaj i pytaj... :)
    szary00

    Zarejestrowany
    Dec 2015
    Skąd
    Warszawa
    Kod pocztowy
    02-103
    Posty
    2

    Domyślnie

    Ja szczerze powiem, że kostka to chyba lepsze rozwiązanie. Możesz poszukać w jakimś markecie budowlanym, często w sklepach internetowych mają wyprzeedaże i całkiem nieźle wychodzi. Koszt płyt będzie taki sam, to Ci gwarantuję. Faktycznie trochę więcej pracy przy kostce, ale zimą, jak będziesz musiał odśnieżyć podjazd do garażu, to uwierz mi, kostka znacznie ułatwi życie.

  17. #77
    Banned
    Erko43

    Zarejestrowany
    Jul 2015
    Skąd
    Białystok
    Kod pocztowy
    15-814
    Posty
    98

    Domyślnie

    Ja byłbym jednak za Brukiem np. Bruk Poznański Rustica, ale tez wszystko zalezy co Ci się podoba. Płyty ażurowe to również nie najgorszy pomysł i jak już porośnie trwaka nna około to będzie fajnie wyglądało

  18. #78
    Lider FORUM (min. 2800) Avatar przemo1
    Zarejestrowany
    Mar 2011
    Skąd
    Opole
    Kod pocztowy
    45-940
    Posty
    2.823

    Domyślnie

    Cytat Napisał Adam89 Zobacz post
    Te płyty faktycznie są dobre, sam je posiadam i są mega wytrzymałe, dodatkowo nie chłoną wilgoci i nie erodują , polecam zobaczyć na poxxxxx.xx
    Znowu jakiś "reklamodawca"? na 5 postów wszystkie z reklamą jedynie słusznej firmy... .
    Tylko spokój może nas uratować (tak mawiał mój dziadek)
    Dom wg projektu Z95, 168 m2 pow. użytk., 460m3 kubatury, ogrzewany gazem, podłogówka (100m2)+grzejniki+kominek Zibi. Ocieplony 15cm styr. na ścianach z porothermu, 10cm styr. w podłodze, dach 18+15 cm wełny, okna 3-szybowe.
    Jeśli uważasz, że Ci pomogłem - możesz kliknąć "Podziękuj!".

  19. #79
    WITAJ, czytaj i pytaj... :)
    Domaroo

    Zarejestrowany
    Mar 2016
    Skąd
    wrocław
    Kod pocztowy
    55-201
    Posty
    5

    Domyślnie

    Ja cały cza zastanawiam się nad płytkami ażurowymi ze względu na cene

Strona 4 z 4

Tagi dla tego tematu

Zwiń / Rozwiń Uprawnienia

  • Nie możesz zakładać nowych tematów
  • Nie możesz pisać wiadomości
  • Nie możesz dodawać załączników
  • Nie możesz edytować swoich postów
  •  
  • BB Code jest aktywny(e)
  • Emotikonyaktywny(e)
  • [IMG] kod jest aktywny(e)
  • [VIDEO] code is aktywny(e)
  • HTML kod jest wyłączony