dostępne w wersji mobilnej muratordom.pl na Facebooku muratordom.pl na Google+
Pokaż wyniki od 1 do 6 z 6
  1. #1

    Domyślnie Jakie ceny za dach?

    Czy możecie powiedzieć ile kosztuje wykonanie dachu - robocizna i materiał. Chodzi mi o więźbę, odeskowanie, papa, roboty blacharskie, rynny, dachówki ceramiczne. Dach ok 230 m2. Okolice Poznania.

  2. #2
    OLIMP FORUM - oświecona góra rankingu... Avatar rafałek
    Zarejestrowany
    Apr 2003
    Posty
    6.643
    Wpisy w Dziennikach Budowy
    179

    Domyślnie

    W ubiegłym roku za 340 m2 dachu (2 koperty) z deskowaniem, papowaniem, dachówką cementową, obróbkami coś ok. 11 tys. Do tego za krokiewki plus 9 zł za szt. Efekt możesz zobaczyć w dzienniku. Jak Ci się spodoba mogę podać namiary

  3. #3
    WITAJ, tu znajdziesz opowiedzi na swoje pytania
    marlenapal

    Zarejestrowany
    May 2005
    Posty
    1

    Domyślnie Re: Jakie ceny za dach?

    Cytat Napisał Bonzai
    Czy możecie powiedzieć ile kosztuje wykonanie dachu - robocizna i materiał. Chodzi mi o więźbę, odeskowanie, papa, roboty blacharskie, rynny, dachówki ceramiczne. Dach ok 230 m2. Okolice Poznania.
    Pracuję w tej branży i powiem ci jedno: w ten sposób nie nie uzyskasz prawidłowej odpowiedzi. Na cenę składa się wiele czynników, które nie brane pod uwagę mogą nawet podwoić cenę, którą ktoś ci poda.
    Jedynym rozsądnym wyjściem jest wędrówka po firmach które kompleksowo zajmują się wykonaniem dachu. Tam zostawiasz ksero projektu i po kilku dniach odbierasz wycenę, na której powinno znaleźć się zestawienie użytych materiałów i koszt robocizny poszczególnych elementów. Szanujące się firmy robią porządne wyceny. Oczywiście gratis.
    Życzę powodzenia.

  4. #4

    Domyślnie

    Polecam lekture majowego wydanie Muratora. Masz tam przeglad wiezb dachowych z cenami, masz rowniez pokrycia tych wiezb.
    Pozdrawiam

  5. #5

    Domyślnie

    Też nie potrafię odpwiedzieć konkretnie, ale będąc na ukończeniu dachu na razie stwierdzam, że to najdroższa część mego domu (więżba + karpiówka wiekor + 6 okien Velux + robocizna - 35 kzł)
    A ja dam radę ....

  6. #6

    Domyślnie

    1. więźba + łaty + podbitka = 6000 zł bez Vatu
    2. kompletna dachówka ceramiczna Roben + blacha na obróbki + folia = 17515 zł brutto
    3. Rynny 2300 zł brutto
    4. Wykonanie więźby i położenie dachówki 9200 zł bez Vatu
    Dach skomplikowany 205 m2, dwie lukarny. trzy okna połaciowe
    Po wybudowaniu domu będę znała się na wszystkim i będę potrafiła wszystko zrobić sama, tylko wtedy to już po co ....

Tagi dla tego tematu

Zwiń / Rozwiń Uprawnienia

  • Nie możesz zakładać nowych tematów
  • Nie możesz pisać wiadomości
  • Nie możesz dodawać załączników
  • Nie możesz edytować swoich postów
  •  
  • BB Code jest aktywny(e)
  • Emotikonyaktywny(e)
  • [IMG] kod jest aktywny(e)
  • [VIDEO] code is aktywny(e)
  • HTML kod jest wyłączony