dostępne w wersji mobilnej muratordom.pl na Facebooku muratordom.pl na Google+
Pokaż wyniki od 1 do 6 z 6
  1. #1

    Domyślnie Kochani Fachowcy proszę o pomoc i rade dla mieszczucha

    Witam milo wszystkich czytajacych ten post, w nadziei ze ktos z Was udzieli mi cennej rady, wskazowki, moj probelm mieszczucha to dzialka, a wlasciwie to co teraz przed budowa na niej jest. Porosnieta zielskiem, nierowna poprostu okropna. Na poczatku sadzilam ze zagospodarowanie ogrodu zostawie po zakonczonej budowie, kolega z pracy uswiadomil mi ze juz przed budowa trzeba zrobic porzadek na dzialce, niestety nic wiecej konkretnego nie umial mi powiedziec. Wiec jezeli znajdzie sie ktos chetny by odpisac na post z gory serdecznie dziekuje [/url][/list][/list][/code]

  2. #2
    DOMOWNIK FORUM (min. 500) Avatar Redwald
    Zarejestrowany
    Mar 2004
    Posty
    548
    Wpisy w Dziennikach Budowy
    20

    Domyślnie

    No tak, taką działkę to najlepiej przeorać, spryskać randapem, odczekać rok i zacząć coś robić.
    Coś Ty, nie pękaj, żartuję. Może byś opisał więcej co masz w tym ogrodzie, bo może być ogród i ogród. Jeżeli opiszesz w przybliżeniu powierzchnię, gatunki rosnące, co tam jest oprócz zielska i pokopania to może ktoś coś poradzi ciekawego.
    Pozdrawiam.

  3. #3

    Domyślnie

    He he Witaj
    Mam na imie Ewa a co do ogrodu to daleko narazie to sama dzialka o pow. 8 a na ktorej ma byc moj domek /jestem w trakcie zalatwiania formalnoœci zwiazanych zbudowa/. Wiec oprocz zielska chaszczy nie ma nic.Dzieki za odpowiedz, pozdrowka

  4. #4

    Domyślnie

    Dobrze, że myslisz o sprawie juz teraz, bo ja sie obudziałm po przeprowadzce i mam łakę do pasa za oknem Tak na poważnie, polecam przeoranie działki, wytępienie chwastów (pewnie herbicydy, zabieg prawdopodobnie trzeba będzie powtarzać). Oczywiście wykop pod fundament, kolejne partie materiałów budowlanych mogą odkształcić płaszczyznę, ale przynajmniej w okolicach nie zajętych przez "pole bitwy" będzie w miare równo. Potem niekiedy naprawdę trudno jest wjechać pomiędzy dom a ogrodzenie, by wyrównać, zawrócić, a może i dowieźć ziemię, gdy są duże obniżenia terenu. Ziemie polecam na sam początek, by ją później rozplantować. Zastanów sie też, może uda sie już posadzić jakieś roślinki? oczywiście nie w strefie wjazdowej do działki, bo dostawcy i ciężarówy na 99% zniszczą, ale wzdłuż działki albo na "tyłach"? Zaplanuj sporo miejsca na magazynowanie piachu, budulca itp, miejsce na wjazd samochodów dostawczych plus zawracanie; najlepiej do obrysu budynku dodać min. 5m z każdej strony i na reszcie działaj.
    życzenia powodzenia od byłego mieszczucha

  5. #5

    Domyślnie

    Witam,
    Rysa nie przejmuj sie tak az bardzo,wazne co chcesz i co planujesz w tym ogrodzie?Jacy sa sasiedzi tu mam na mysli ogrodzenie czy je trzeba robic a moze tylko cos posadzic zeby odgraniczyc dzialki(widzialem takie domy juz na G.Slasku) o ile nie to pomysl o obsadzeniu swegu terenu,patrz ogrodzenie.
    Reszta to juz wasze plany,czy dzieci,zwierzeta itp.....
    Zielsko sie zniszczy w pare tygodni,wazny jest plan pamietaj.
    Pozdrawiam

  6. #6
    DOMOWNIK FORUM (min. 500) Avatar Redwald
    Zarejestrowany
    Mar 2004
    Posty
    548
    Wpisy w Dziennikach Budowy
    20

    Domyślnie

    Cytat Napisał rysa35
    He he Witaj
    Mam na imie Ewa a co do ogrodu to daleko narazie to sama dzialka o pow. 8 a na ktorej ma byc moj domek /jestem w trakcie zalatwiania formalnoœci zwiazanych zbudowa/. Wiec oprocz zielska chaszczy nie ma nic.Dzieki za odpowiedz, pozdrowka
    No tak, Ewa. A ja myślałem, że Adam . Sorry .
    Na tak małej działce wiele przed budową nie nawojujesz. Bo po rozpoczęciu będziesz miała kupę ziemi z wykopu, kupę piachu na ściany, materiał na budowę. Ja bym poczekał, do postawienia stanu surowego. Wtedy będziesz mogła spokojnie coś posadzić, i nie bedziesz musiała truchleć o każdą roślinkę, czy przypadkiem nie wjedzie ciężkim sprzętem, czy murarz ją zobaczy. Wieksze pole manewru wokół domu. Ogród zdążysz urządzić.

Tagi dla tego tematu

Zwiń / Rozwiń Uprawnienia

  • Nie możesz zakładać nowych tematów
  • Nie możesz pisać wiadomości
  • Nie możesz dodawać załączników
  • Nie możesz edytować swoich postów
  •  
  • BB Code jest aktywny(e)
  • Emotikonyaktywny(e)
  • [IMG] kod jest aktywny(e)
  • [VIDEO] code is aktywny(e)
  • HTML kod jest wyłączony